1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak brodawkowaty tarczycy
Autor Wiadomość
justyna_kier 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 190
Skąd: Ostróda
Pomogła: 8 razy

 #31  Wysłany: 2013-05-25, 15:28  


Ina, rozumiemy się bardzo dobrze. Mój typ raka był dokładnie taki jak Twój. Po prostu każdy szpital ma inne procedury postępowania. Jedni lekarze czekają, oni wykonują w pierwszej kolejności diagnostykę, a jeszcze inni najpierw stosują terapię uzupełniającą w postaci radiojodu, a następnie diagnostykę izotopową.
 
 
ina_b 


Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 92
Pomogła: 16 razy

 #32  Wysłany: 2014-05-13, 21:51  


Prośba do forumowych "mądrych głów" o ocenę moich wyników przeciwciał aTg, a także o podpowiedź, co można z nimi zrobić (domyślam się, że niewiele).

W Gliwicach powiedzieli mi, że te moje przeciwciała utrudniają diagnostykę i fajnie, gdybym poszła do immunologa, więc gdyby ktoś znał dobrego (gdziekolwiek w Polsce) - poprosiłabym namiary.

W załączeniu moje wyniki z wakacji 2013 i marca 2014 - niestety, przeciwciała cały czas rosną.

Pliki dodadzą się pewnie jakoś po chińsku, proszę o pomoc w uporządkowaniu. Kolejność powinna być od skanuj0001 do skanuj 0005.











skanuj0001.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1551 raz(y) 235,97 KB

skanuj0002.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1571 raz(y) 294,09 KB

skanuj0003.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1561 raz(y) 157,75 KB

skanuj0004.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1557 raz(y) 185 KB

skanuj0005.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1579 raz(y) 217,51 KB

 
ina_b 


Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 92
Pomogła: 16 razy

 #33  Wysłany: 2015-03-20, 21:45  


Witajcie!

Jestem po kolejnej wizycie kontrolnej.
Wyniki przyniosły zaskakującą niespodziankę...

Tyreoglobulina niewykrywalna, TSH trochę za wysokie, bo 1,3, ale jak najbardziej do zbicia euthyroxem.

Natomiast przeciwciała aTG spadły z 1087 do 183 w ciągu kilku miesięcy!

Lekarz przyjmujący mnie na wizycie kontrolnej kazał powtórzyć badania - wyszły tak samo. Uznał to za nielogiczny ewenement, następna wizyta w styczniu 2016 - do tego czasu obserwujemy.

I teraz pytanie: co się mogło zadziać? Czy może toczyć się inny proces, który zaburza wynik aTG?
 
ina_b 


Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 92
Pomogła: 16 razy

 #34  Wysłany: 2016-05-18, 14:20  Zbyt wysokie TSH


Odebrałam kontrolne TSH - wynik to prawie 8 przy dawce Euthyroxu 175, grzecznie branej co rano :(
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #35  Wysłany: 2016-05-18, 19:12  


ina_b,
Czyli co, po ostrym Hashimoto ( tak to w końcu określono?) ten jedyny płat wysiada zupełnie? Miałaś albo będziesz miała usg tego płata? Może on się uwstecznia, zmniejsza? Czujesz jakoś to podwyższone TSH?
 
ina_b 


Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 92
Pomogła: 16 razy

 #36  Wysłany: 2016-05-18, 22:48  


W styczniu 2016 miałam coroczną wizytę kontrolną w Gliwicach.
TSH wynosiło wtedy około 3, więc dawka Euthyroxu z naprzemiennego 150/175 została ustalona na 175.
Co ciekawe, przeciwciała znowu spadły do 60 (!). Tradycyjnie przy tej wizycie jest wykonywane USG tarczycy, ale trochę "ekspresem" na zasadzie czysto - bez zmian podejrzanych nowotworowo. Lekarz nawet nie jeździ po całej szyi, tylko przyłożył głowicę do płata, który mi został.

Ostatnimi dniami straciłam głos przez zapalenie krtani i wylądowałam u lekarza rodzinnego. Przy okazji pokazałam mu wynik TSH z pytaniem, czy już teraz zmieniamy dawkę leku - wizyta u mojego endokrynologa prowadzącego jest ustalona na 10 czerwca. Sposób, w jaki mnie zbył - bezcenny! Dodatkowo gratulacje za wzbudzenie strachu tekstem: "ja się mieszał nie będę, ale zalecałbym szybki kontakt z lekarzem prowadzącym".

A czy czuję? Zasadniczo (przepraszam za wyrażenie) padam na ryj, bo siedzę w pracy po 14 godzin (wiwat korporacja!), więc wszelkie dolegliwości zawsze zwalam na przepracowanie.

Wydębiłam skierowanie na rtg płuc, bo wiem, że jest to w zaleceniach, a nie miałam wykonywanego półtora roku, zrobię powtórnie tsh, przeciwciała i 10 czerwca spotkam się ze swoim lekarzem, chyba że wcześniej złapię go telefonicznie.
 
ina_b 


Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 92
Pomogła: 16 razy

 #37  Wysłany: 2017-02-12, 18:45  


Jestem po kolejnej wizycie w Gliwicach.
AWANS :-D
Awansowałam do grupy tych pacjentów, którzy muszą przyjeżdżać na wizyty nie co rok, a co półtora - więc następna wycieczka na Śląsk w czerwcu 2017. :-D

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2017-02-12, 21:28 ]
Serdecznie gratuluję awansu i życzę, by nie był ostatni. :uhm!:

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group