1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przerzuty raka jelita grubego do wątroby
Autor Wiadomość
Koziołek 



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Śrem k. Poznania

 #1  Wysłany: 2010-06-08, 14:57  Przerzuty raka jelita grubego do wątroby


Żona od półtora roku walczy z przerzutami raka jelita grubego do watroby.
Sam nowotwór pierwotny został usunięty ale powstały przerzuty.
Po chemioterapii małe guzki w lewym płacie watroby zginęły. Niestety w prawym są mnogie i duże.

Żona w zeszłym tygodniu otrzymała po raz pierwszy łacznie z podstawową chemią (irynotekan) avastin.
Nic się nie działo az do przedwczoraj. Rozpoczęlo się rozwolnienie które przeszło w wydalanie lekko różowego płynu podobnego do osocza.
Możemy to obserwować, bo żona ma stomię. Ilości są rózne. Na dobę góra 200 ml.
Przy tym morfologia jest poprwana. Niestety żadne środki "przeciwbiegunkowe" nie działają.
Mimo loperamidu ilość płnu nie zmniejsza się. Co najciekawsze w płynie tym nie widać kału. Co może być tego przyczyną.
W opisie ubocznych działań avastinu są krwotoki z jelita grubego ale to nie jest krwotok. Brak krwi w jakiejkolwiek postaci. Może ktoś to przechodził i wie o co chodzi.
Najciekwasze jest to, że avastin działa bo wyczuwalne palpacyjnie guzy na watrobie uległy zmniejszeniu i są jakby bardziej "miękkie" a jeden prawdopodobnie zginął bo przestał być wyczuwalny.
 
Koziołek 



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Śrem k. Poznania

 #2  Wysłany: 2010-07-05, 17:55  przerzuty do wątroby - rak jelita grubego - usunięcie chirur


Moja Żona ma przerzuty do wątroby raka jelita grubego. Sam rak jelita został usuniety operacyjnie 1,5 roku temu. Jest w trakcie chemioterapii XELIRI + Avastin. Może ktoś mi wyjaśnić czy takie przerzuty kwlifikują się do usunięcia operacyjnego i co stanowi podstawę kwalifikacji ? Przerzuty są tylko na prawym płacie. Lewy jest wolny. Bardzo proszę o odpowiedzi gdyż stan zony znacznie się pogarsza a ja szukam kazdej mozliwej deski ratunku.
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #3  Wysłany: 2010-07-05, 18:38  


Koziołku - możesz przytoczyć wynik badania USG/TK? Ile jest tych zmian, jakiej są wielkości?
 
Koziołek 



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Śrem k. Poznania

 #4  Wysłany: 2010-07-06, 10:29  


Z tego co jest mi wiadomo to trzy o wielkości od 5 do 7 cm
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #5  Wysłany: 2010-07-06, 10:32  


Żeby móc Ci powiedzieć co i jak najlepiej jest zamieścić wyniki badań.
Pozdrawiam
_________________
Andrzej W.
 
hipertermia 


Dołączyła: 17 Cze 2010
Posty: 13
Pomogła: 2 razy

 #6  Wysłany: 2010-07-06, 11:04  METODA HIPERTERMII


Witam,
Nie odpowiem czy możliwe jest leczenie operacyjne, ale skoro lekarze zdecydowali o chemioterapii to może trzeba by sie pokusić o ocenę czy nie pomogłaby hipertermia. Jest to metoda stosowana już w Polsce, wspomaga leczenie nowotworów, a szczególnie radio- i chemioterapię właśnie. Osiąga się lepsze skutki chemioteraopii. Zabiegi hipertermii głebokiej, polegającej na potocznie mówiąc sztucznym nagrzewaniu nowotworu, są nieinwazyjne, dobrze tolerowane przez chorych i nie wymagają pobytu w szpitalu. A to bardzo ważne biorąc pod uwagę aspekt całego procesu leczenia.
Hipertermia jest wykorzystywana szczególnie w przypadkach dużego zaawansowania lub rozsiewu procesu nowotworowego, przy przerzutach i nawrotach. Może warto spróbować.
Decyzje o włączeniu hipertermii podejmuje w każdym przypadku lekarz.
W Polsce jest obecnie kilka osrodków, które ją prowadzą. Więcej informacji można odszukać na stronie www.hipertermia.pl
Pozdrawiam
 
Koziołek 



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Śrem k. Poznania

 #7  Wysłany: 2010-08-21, 12:07  Hipogliemia w przebiegu raka jelita grubego


Kochani może ktoś mi pomoże. Moja Żona miała usuniętego raka jelita grubego. Usunieto 25 cm esicy. Niestety wystąpiły przerzuty do watroby. Wdrożono chemioterapię. Obecnie w systemie XELIRI + Avastin. Niestety musieliśmy ją przerwać. Wystąpiły znaczne spadki poziomu glukozy. Doszło do epizodu śpiączki hipoglikemicznej. Nikt nie jest w stanie ustalić co jest tego przyczyną. Zupełnie jakby jakiś zegar tym sterował. Po posiłku poziom glukozy rośnie prawidłowo. Dwie godziny później następuje gwałtowny spadek. Jedyna rada to życie z zegarkiem w ręku i uzupełnianie glukozy posiłkami. Ale ile można jeść i spać w nocy w systemie 1,5 godziny snu - posiłek - 1,5 godziny snu - posiłek itd. To już trwa prawie miesiąc. Może ktoś z was to przechodził i zna jakieś sposób na taką sytuację. Ewentualnie jakie należałoby przeprowadzić badania i w jakim kierunku.
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #8  Wysłany: 2010-08-21, 12:29  


Nie jestem lekarzem, więc nie udzielę pomocy medycznej. Mogę poprosić o wynik histapatologiczny usuniętej zmiany? Jaki był to nowotwór?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #9  Wysłany: 2010-08-21, 18:41  


takie objawy występują przy nadmiernych wyrzutach insuliny, ale w sterowanie tym oprócz trzustki zamieszane mogą być nadnercza i przysadka mózgowa, jednym słowem co i jak sprawdzać może powiedzieć tylko endokrynolog. Jeżeli macie Państwo glukometr to można poeksperymentować nad wydłużeniem tych interwałów. Generalnie posiłek po którym nie wyrzuci za dużo insuliny nie powinien zawierać: cukrów (zwłaszcza prostych), przetworów mlecznych, ziemniaków. Jak ja mam się najeść na 5-6 godz, to: kawałek gotowanego mięsa + orzechy + surówka z warzyw, ewentualnie trochę owoców, ale jak mawiała pewna dietetyczka 3 śliwki nie zaszkodzą, ale 25 dkg czereśni ma swoje znaczenie. To jest taki paradoks, jak się chce uniknąć niedocukrzenia trzeba unikać w diecie cukrów i nie objadać się jogurtami.
Jedno mnie zastanowiło w tym poście: "glukoza po posiłkach rośnie prawidłowo" - otóż u zdrowego człowieka to ona wcale tak bardzo nie rośnie, może w tych posiłkach jest za dużo cukrów?
_________________
sprzątnięta
 
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #10  Wysłany: 2010-08-22, 08:30  


Witam
też miałem przerzuty do wątroby ale może mniejsze i nie miałem takich "sensacji"jak żona.
Opisałem to .Tutaj masz link.Jest to z tego forum.Poczytajcie.
http://www.forum-onkologi...ubego-vt183.htm
Pozdrawiam.
 
Koziołek 



Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Śrem k. Poznania

 #11  Wysłany: 2010-09-17, 12:38  


Otóż nie były to wyrzuty insuliny. Próba głodowa pokazała, że winne za taki stan są przerzuty do wątroby o wybitnie zwiekszonym metabolizmie. Teraz to już i tak nie ważne. Żona zmarła wczoraj. Przynajmniej bez bólu się obeszło. A wszystkim którzy maja problemy endokrynologiczne mogę z czystym sumieniem polecić prof Wandę Horst-Sikorską i dr Bannan-Antczak. Obie kobiety o wielkim sercu i chcące pomóc kazdemu pacjentowi.
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #12  Wysłany: 2010-09-17, 12:41  


Koziołku,

Przyjmij wyrazy współczucia...
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #13  Wysłany: 2010-09-17, 12:45  


Koziołek
Bardzo mi przykro :-(
Współczuje...
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
kaja115 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 735
Pomogła: 125 razy

 #14  Wysłany: 2010-09-17, 13:07  


[*][*][*]
_________________
kaja
 
Lena W. 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 423
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 51 razy

 #15  Wysłany: 2010-09-17, 15:13  


wyrazy wspolczucia [*]
_________________
Resurgam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group