1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
PROSZE POMOZCIE
Autor Wiadomość
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #16  Wysłany: 2016-11-13, 14:11  


Na początku zostanie Ci wstrzyknięty izotop, czyli dostaniesz zastrzyk w okolicach wyciętego czerniaka (po to, aby wiedzieć, w którym kierunku płynie limfa i który węzeł jest wartowniczym). Następnie przy znieczuleniu ogólnym zostanie w/w węzeł wycięty i pewnie następnego dnia wyjdziesz ze szpitala. Na wynik będziesz czekać ok 3 tygodni. Przynajmniej ja tak czekałam zarówno wartownika jak i później pozostałych węzłów.
 
miska 


Dołączyła: 09 Lis 2016
Posty: 32

 #17  Wysłany: 2016-11-14, 05:24  


Trzymajcie kciuki za mnie cala noc nie spie
 
jola7920 


Dołączyła: 12 Paź 2016
Posty: 23

 #18  Wysłany: 2016-11-14, 09:06  


Kochana nie martw się na zapas i nie czytaj tyle bo człowiek sie tylko zadręcza wiem bo sama przez to przechodzę . Bedzie dobrze , trzeba tak myśleć . Nie znam sie na etapach Twojego leczenia bo choruje na czerniaka ale gałki ocznej, mam nadzieje ze tak jak piszą zostanie to tylko wspomnieniem i tylko kontrole bedą o tym przypominać . Ściskam mocno i trzymam kciuki
 
miska 


Dołączyła: 09 Lis 2016
Posty: 32

 #19  Wysłany: 2016-11-15, 06:51  


Hej dziewczynki mialam wczoraj napisac ale padlam do spania. Od 7 do 17 bylam w szpitalu nie bede nawet komentowac kolejek bo chyba to normalne wiecej stania niz zalatwiania. Wiec do zeczy mialam usg brezucha wezlow przeswietlenie pluc wyniki w poniedzialek. Wartownika nikt nie ruszal a mi sie wydawalo ze czas tu gra role. Wiec niestety czekanie do poniedzialku i w sumie nie wiem co dalej postanowia. Niby wszystko na cito a i tak czekac trzeba na wyniki dosc dlugo. Kochane l;ece do pracusi opisze wam wszystko na spokojnie wieczorkiem

[ Dodano: 2016-11-15, 20:20 ]
Dziewczyny ja teraz patrze na ten moj wynik pierwszy z wycinka i w szoku jestem diagnostyka ze szczecina????? ja myslalam ze takie cos bada poznan warszawa co o tym Meditest szczecin ?
 
miska 


Dołączyła: 09 Lis 2016
Posty: 32

 #20  Wysłany: 2016-11-16, 08:16  


A co tu tak ucichło ? gdzie wszyscy :P
 
mmmariuszekkkk 



Dołączył: 30 Wrz 2016
Posty: 44
Skąd: Radom
Pomógł: 1 raz

 #21  Wysłany: 2016-11-16, 10:52  


Czekamy na dalszy rozwój sytuacji i trzymamy kciuki :)
 
miska 


Dołączyła: 09 Lis 2016
Posty: 32

 #22  Wysłany: 2016-11-16, 21:50  


Jutro o 10 wyniki i nie wiem co dalej . Odbieram rano na 16 biegne prywatnie zeby na spokojnie je omowic bez pospiechu i stresu i napisze wam co i jak. Dziewczyny czy wy majac to boicie sie tak jak ja ?
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #23  Wysłany: 2016-11-16, 22:10  


miska każdy boi się tak jak ty tyle że każdy to inaczej okazuje. Idź spokojnie jutro do lekarza, porozmawiaj, zapytaj co dalej.
Trzymam kciuki żeby wszystko było ok.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #24  Wysłany: 2016-11-16, 22:13  


Niezależnie od wyniku musisz mieć zrobiona biopsje wezla wartowniczego z jednoczesnym docieciem blizny po zmianie pierwotnej ponieważ grubość nacieku czerniaka wynosi 1mm. Jak lekarz nie będzie chciał się podjąć to moim zdaniem powinnaś zmienić lekarza.
 
miska 


Dołączyła: 09 Lis 2016
Posty: 32

 #25  Wysłany: 2016-11-16, 22:16  


Ale on mi odrazu mowił o usunięciu wartownika. Powiedział że jak będą wyniki i jakie by nie były usówamy go. Ja chodzę do dr. Nagaj ze szczecina jest tu bardzo znany i szanowany.
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #26  Wysłany: 2016-11-17, 16:51  


miska,
Nie jestem ekspertem ale z tymi badaniami to jest tak że jeśli by były przerzuty w organach wewnętrznych to nie szuka się na siłę przerzutu w wartowniku bo i tak poszedł on (gad) dalej niż do pierwszego węzła.

Jeśli natomiast USG i RTG nie wykazują żadnych zmian wtedy biopsja wartownika jest jak najbardziej wskazana , tak bynajmniej było gdy ja miałam badanego wartownika.

Bardzo mocno trzymam za ciebie kciuki
 
miska 


Dołączyła: 09 Lis 2016
Posty: 32

 #27  Wysłany: 2016-11-18, 06:29  


No to wczoraj wyniki odebrane pluca czyste cala reszta tez wiem ze za wczesnie na to zeby sie cieszyc le ....:) Dzis 9 rano konsylium wtorek wyciecie wartownika. Dziewczyny ktora z was miala to paskudztwo na nodze na udzie? jak po wycieciu czy normalnie bede smiga czy wszystko bedzie potem normalne?. Napisze wam po konsylium jak maja sie sprawy
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #28  Wysłany: 2016-11-18, 07:05  


Ja mualam na podudziu. Tak normalnie mozna chodzic tylko po czasie jak chlobka zbierze sie pod miejscem wyciecia wezla to pojawia sie dyskomfort i troche boli. Ale wtedy ja sciagaja i przychodzi ulga.

Mi sciagali tylko raz chlonke ale niektorym nawet po kilka razy.

[ Dodano: 2016-11-18, 07:09 ]
Najnormalniej w swiecie sie funkcjonuje. Tylko w ten 3 dzien i zarazem ostatni w szpitalu bylam troche oslabiona bo to wszystko odbywa sie pod narkoza. Masz duzo szczescia ze tak szybko sie toba zajeli ja musialam czekac na termin wartownika 1,5 miesiaca.
 
miska 


Dołączyła: 09 Lis 2016
Posty: 32

 #29  Wysłany: 2016-11-19, 09:25  


Ja juz mialam pare narkoz i jakos to znosze budze sie i jest normalnie :) Zajeli sie szybko dzieki mojemu doktorowi :P Wlasnie pewnie po tym wszystkim najgorsze jest czekanie na wynik i pewnomstrach co wyjdzie:( Mam nadzieje ze nie bedzie to trwac jak w przypadku wyciecia zmiany 2 miesiace bo oszaleje. Juz mialam zrobione badania ekg wczoraj i pobrana krew. wiec w czwartek sie zglaszam i w piatek wyciecie. Mi doktorek mowil ze jak dobrze pojdzie to w sobote juz mnie wywali z oddziału :) . Wiecie co jest najlepsze ze doktorek ten moj zapoczatkowal operacje czerniakow i sie w nich sprcjalizuje wiec chyba super ze mam go na miejscu. marcelina 007 a ile czasu jestes juz po usunieciu tego? rozumiem ze nic nie wyszlo i masz swiety spokoj z tym bydlakiem . Wczoraj na konsylium sie troszke usmialam bo lekarz mi powiedzial ze juz nie powinno sie nic dziac i jakos mnie chyba podbudowal psychicznie poza chwila zalamania wieczorem i jakiegos napadu placzu. :mrgreen:

[ Dodano: 2016-11-19, 09:26 ]
a co do czekania 1,5 miesiaca to bez kitu w szolu jestem bo ponoc tu czas gra role tak mi doktorek mowil. I nie wiem czy ja dobrze zrozumialam ze oni maja 6 tygodni na zrobienie wszystkiego
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #30  Wysłany: 2016-11-19, 09:59  


Najnowsze badania wskazują że biopsja wartownika przeprowadzona do 3 miesięcy po wykryciu czerniaka nie ma wpływu na 5-letnią przeżywalność i obecność przerzutów w węźle wartowniczym.

https://www.ncbi.nlm.nih....icles/27669503/
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group