1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 23
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Metody leczenia czerniaka oka z przerzutami do wątroby
jola7920

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 10996

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-02-14, 16:09   Temat: Metody leczenia czerniaka oka z przerzutami do wątroby
Witam , ja leczę się w Niemczech ale nie znam metod leczenia przerzutów , postaram się czegoś dowiedzieć chociaż z moim niemieckim słabo ( często korzystam z pomocy tłumacza).
Co do biopsji , to ja nie miałam robionej bo tak jak wytłumaczył mi lekarz ona i tak nic nie wniesie w przypadku ewentualnych przerzutów i dalszego leczenia.
Proszę napisać jakie wymiary miał guz i gdzie był umiejscowiony.
  Temat: TVN o nieprawidłowym leczeniu bólu - możecie pomóc
jola7920

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 49555

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2017-01-21, 20:28   Temat: TVN o nieprawidłowym leczeniu bólu - możecie pomóc
Jestes bardzo dzielna :)
  Temat: Terapia protonowa
jola7920

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5503

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2017-01-17, 17:43   Temat: Terapia protonowa
Witaj na forum , o ile mi wiadomo to w Krakowie chyba nie robią terapii protonowej(chociaż nie jestem do końca pewna) bo nie mogą się dogadać z NFZ , a jeśli już robią to chyba tylko naświetlają guzy w gałce ocznej, takze musicie dowiadywać się w Pradze.
Jestem po terapii protonowej oka którą miałam robioną w Berlinie
  Temat: Czerniak oka (Biopsja?)
jola7920

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 13438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-01-04, 21:09   Temat: Czerniak oka (Biopsja?)
Wczoraj byłam na usg wątroby wszytko w porządku , pół roku spokoju :-D , zapomniałam jeszcze napisać ,że lekarz powiedział w przypadku czerniaka oka do końca nie wiadomo jak to będzie czy dostane przerzut za pięć lat może za dziesięć czy moze wcale także trzeba być dobrej myśli . Co do wzroku to jest trochę lepiej chociaż obraz jest zniekształcony i często widzę podwójnie ale może będzie lepiej .
ps. dodaje ostatni wypis ze szpitala



  Temat: Czerniak oka (Biopsja?)
jola7920

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 13438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-12-29, 12:04   Temat: Czerniak oka (Biopsja?)
Witam ponownie. Jestem juz po pobycie w szpitalu. Miałam zrobioną termoterapie (TTT) i zatrzyk do oka. Terapia protonowa to zabicie komórek rakowych , terapia TTT jest po to aby guz zaczął się zmniejszać a zastrzyk aby stan zapalny się zmniejszył i polepszyło się widzenie ( tak mi wytłumaczył lekarz) . Na tym moje leczenie zostało zakończone , wizyta kontrolna za 3 miesiące i usg wątroby co pół roku , co do dolegliwośći z układem pokarmowym dostałam inne leki : omeprazol raz dziennie i w razie potrzeby lek MCP AL 10 to niemiecka nazwa leku. Po nowym roku idę na gastroskopie , lekarze twierdzą ,że to ze stresu fakt jestem kłębkiem nerwów ale dla pewnośći zrobię.
Biopsji nie zrobiłam ponieważ to wiązało by się z dodatkowym pobytami w szpitalu jest to robione pod narkozą a i tak nic to nie wniesie w jeśli będę miała przerzut. Biopsja jest tylko i wyłącznie dla mnie , są dwa rodzaje nowotworów taki który bardzo rozsiewa i ten co mniej rozsiewa ale biopsja nie pokaże do końca który to nowotwór ponieważ guz może zawierać różne komórki te złośliwe i te mniej złośliwe . Pytałam tez lekarza czy jesli zrobię biopsje i będę miała przerzut to leczenie będzie inne niż standardowe , nie , nie będzie bo leczenie jest zawsze takie same. Proszę moderatorów o zmianę tytułu postu ponieważ biopsji nie było. Ale się rozpisałam , mam nadzieję ze jest zrozumiałe :-)

Życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku i dużo zdrowia
Nowy Rok , nowe życie .

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2017-01-02, 06:07 ]
Troszkę zmieniłam, ale biopsję w tytule zostawiłam, ponieważ są tu różne informacje nt ewentualnej biopsji i mogą się komuś przydać.

  Temat: Chłoniak grudkowy - zaczynam walkę
jola7920

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 16705

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-12-17, 19:56   Temat: Chłoniak grudkowy - zaczynam walkę
Super, oby tak dalej :)
  Temat: Czerniak oka (Biopsja?)
jola7920

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 13438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-12-17, 19:51   Temat: Czerniak oka (Biopsja?)
Witam, boli mnie brzuch a przy ucisku też żołądek, biorę lek pantoprazol 40 teraz raz dziennie a przez pierwszy tydzień dwa razy. Leków żadnych nie łykam od początku choroby tylko do oka brałam dexamytrex w kroplach i maści a teraz bepanthen maść bo oko po laserze jest suche ( bardzo pomaga). Dodaje w załącznikach moją historie choroby . Marzena66 nic się nie stało ponieważ lek jest niemiecki i myślałam ze w Polsce jest inna nazwa ;)









  Temat: Czerniak oka (Biopsja?)
jola7920

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 13438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-12-15, 21:06   Temat: Czerniak oka (Biopsja?)
Witam , mam pytanie czy długotrwały stres moze byc przyczyną problemów z żołądkiem . Od kilkunastu dni boli mnie brzuch , jest wzdety , przelewa mi sie w brzuchu , uczucie pieczenia w mostku i jakby mi stało cos w gardle . Usg jamy brzusznej w porządku , ekg Ok , ciśnienie tez . Dostałam lek pantoprazol ale niż nie pomaga , lekarz stwierdził ze to moze byc refluks i jesli mi nie przejdzie to wtedy gastroskopia i inne badania . Czy to moze byc jakis przerzut ?
  Temat: Czerniak oka (Biopsja?)
jola7920

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 13438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-12-08, 17:21   Temat: Czerniak oka (Biopsja?)
Dziękuje za szybką odpowiedz , chociaz niewiele mi to mowi .
Jestem chora na czerniaka naczyniówki , 15 października przeszłam terapie protonową i teraz dostałam skierowanie na terapie TTT , i na zastrzyki do oka . Leczę sie w Berlinie i tak to jest jak sie nie zna dobrze języka 😜. Mój okulista wyjaśnił mi ze guz wytworzył duzo wody i jest obrzęk po to beda zastrzyki ale co to za terapia to do końca nie wie i bądź tu czlowieku mądry 😊
  Temat: Czerniak oka (Biopsja?)
jola7920

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 13438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-12-08, 16:19   Temat: Czerniak oka (Biopsja?)
Witam
Czy moze mi ktoś wytłumaczyć na czym polega terapia TTT ?
  Temat: Clark III, Breslow 2,5mm
jola7920

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 21637

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-12-07, 12:25   Temat: Clark III, Breslow 2,5mm
Wiem przez co przechodzisz tez tak mam, mialam i chyba bede miała bo przestać o chorobie nie moge . Jak piszesz ze teraz jest okres przedświąteczny to staram sie zająć przygotowaniami , porządkami chociaz tak szczerze to swieta w tym roku mniej cieszą przez chorobę .
Moze warto wybrać sie do psychologa nie zaszkodzi , bylam trochę pomogło 🙂
Życzę duzo zdrówka i trzymam kciuki 🙂🙂
  Temat: mf54 - komentarze
jola7920

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 61096

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2016-11-23, 18:49   Temat: mf54 - komentarze
Kurcze , jak tak mozna świadomie skazywać sie na smierć !!! . My wszyscy co tutaj piszemy szukamy wsparcia , szukamy wszystkich możliwych form leczenia . Wszyscy chcemy żyć , tak nie mozna ( az sie we mnie zagotowało ). Trzeba walczyć !!
Czerniak jest bardzo ciężkim , nieprzewidywalnym nowotworem i tylko szybka diagnoza i leczenie daje szanse na długie życie
  Temat: Czerniak guzkowy Clark V Breslow 15mm
jola7920

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 74227

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-18, 23:52   Temat: Czerniak guzkowy Clark V Breslow 15mm
Super. Oby tak dalej , trzymam kciuki ✊✊
  Temat: Czerniak oka (Biopsja?)
jola7920

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 13438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-16, 18:45   Temat: Czerniak oka (Biopsja?)
Witaj mich12.
Mam guza naczyniówki . Guz mały tak mówią lekarze , wymiary 2,6mm , 14*6,7 tak mam na wypisie (do końca niw wiem co oznacza ten drugi pomiar bo nie znam dobrze języka niemieckiego). Jak wrócę do domu po leczeniu postaram sie wkleić wypis ze szpitala .Biopsji jeszcze nie mialam prawdopodobnie bedzie zrobiona podczas operacji 19 grudnia .
  Temat: Czerniak oka (Biopsja?)
jola7920

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 13438

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-15, 21:16   Temat: Czerniak oka (Biopsja?)
Witam , dzisiaj mialam pierwsze naświetlania i tak przez następne trzy dni . Nic mie bolało i mam nadzieje ze tak juz bedzie . Laser trwa kilkanaście sekund ale przygotowanie triche dłużej , zakładają mi specjalną maskę i takie haczyki które odciągają powieki ( górną i dolną) jest to troche nieprzyjemne . Za pierwszym razem jak mialam próbę to strasznie bolało myslalam ze nie dam juz rady ale wytłumaczyli mi ze to jest jak ze szpagatem kilka razy trzeba próbować az wyjdzie i tak było każde następne było mniej bolesne. Mam nadzieje ze zakończę terapie i wrócę do normalnego życia bez stresu nerwów bo ostatnie tygodnie były i są bardzo ciężkie , fizycznie czuje sie bardzo dobrze ale psychicznie gorzej . Czeka mnie jeszcze jedna operacja ściągnięcia wody z oka która jest zaplanowana na 19 grudnia i tak sobie myśle ze nowy rok nowe życie i tego bede sie trzymać . Przepraszam za literówki ale pisze na telefonie i triche "ślepa" jestem na te oko z guzem .
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group