1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Metody leczenia czerniaka oka z przerzutami do wątroby
Autor Wiadomość
Alicja2016 


Dołączyła: 12 Lut 2017
Posty: 9

 #1  Wysłany: 2017-02-12, 17:10  Metody leczenia czerniaka oka z przerzutami do wątroby


Witam serdecznie!

Mąż pół roku temu przeszedł brachyterapię czerniaka oka prawego. Po pół roku na kontrolnym badaniu TK wykryto przerzuty do wątroby. Zaproponowana terapia to chemioterapia. Po przeszukaniu wszystkich możliwych źródeł przeczytaliśmy, że w przypadku czerniaka oka z przerzutami jest ona nieskuteczna. Czy ktoś leczył się może w jakiś inny sposób? czy w jakimś innym kraju są dostępne inne metody leczenia? Od lekarza w centrum onkologii w Gliwicach usłyszeliśmy ,że w Polsce możliwa jest tylko chemioterapia.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #2  Wysłany: 2017-02-12, 20:55  


Alicja2016,
1. Możesz zadzwonić do Kliniki Onkologii na UJ i zapytać, czy jest jakieś badanie kliniczne w I linii w rozsianym czerniaku gałki ocznej.
2. możesz zajrzeć na www.clinicaltrials.gov i poszukać badania klinicznego wpisując melanoma malignant. Pokaże Ci badania w Polsce i za granicą.

Pozdrawiam Cię i witam na Forum :)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Alicja2016 


Dołączyła: 12 Lut 2017
Posty: 9

 #3  Wysłany: 2017-02-12, 21:15  


Dziękuję bardzo za informację,również pozdrawiam :)
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #4  Wysłany: 2017-02-12, 23:43  


Proponuję wpisać ocular melanoma. Wyniki będą zawezone tylko do czerniaka galki ocznej.
 
rootsradical 


Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 153
Pomógł: 4 razy

 #5  Wysłany: 2017-02-13, 10:13  


a immunoterapia?
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #6  Wysłany: 2017-02-13, 11:15  


https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT02908906?term=ocular+melanoma&cntry1=EU%3APL&rank=4

można spróbować się dowiedzieć czy badanie dotyczy też czerniaka gałki ocznej

[ Dodano: 2017-02-13, 11:17 ]
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT01983748?term=ocular+melanoma&recr=Open&cntry1=EU%3ADE&rank=3
 
Alicja2016 


Dołączyła: 12 Lut 2017
Posty: 9

 #7  Wysłany: 2017-02-13, 14:54  


Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że mmunoterapia nie jest refundowana w Polsce dla chorych na czerniaka gałki ocznej :( jedynie dla chorych z czerniakiem skóry. Poza tym według lekarza prowadzącego na chorych z czerniakiem gałki ocznej słabo działa immunoterapia.Czy istnieje jakaś fundacja, która pomaga w zakwalifikowaniu danej osoby do badań testowych za granicą? Na podanej stronie jest mnóstwo terminologii medycznej na podstawie której nie jestem w stanie stwierdzić, czy przypadek męża nadaje się do tych testów czy też nie...czy ktoś mógłby mi doradzić jak się poruszać po tych stronach? lub może jest ktoś, kto miał podobny przypadek i udało się zastosować jakieś terapie, które pomogły? Bardzo proszę o pomoc
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #8  Wysłany: 2017-02-13, 18:07  


Może napisz do autorki tego tematu

http://www.forum-onkologi...sja-vt14018.htm

może coś więcej będzie Ci w stanie powiedzieć na temat leczenia za granicą.


Jeśli chodzi o ten link

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT02908906?term=ocular+melanoma&cntry1=EU%3APL&rank=4

to jednym z ośrodków jest warszawa więc sądzę że chodzi o prof. Rutkowskiego. Proponuję do niego napisać na rutkowskip@coi.waw.pl. z zapytaniem o to konkretne badanie. Na pewno odpisze.

Co do badań w innych krajach to postaram się znaleźć chwilę i popatrzeć

pozdr
 
Alicja2016 


Dołączyła: 12 Lut 2017
Posty: 9

 #9  Wysłany: 2017-02-13, 21:44  


Bardzo dziękuję za odpowiedż. Do profesora Rutkowskiego napisałam, ale otrzymałam odpowiedź ,że niestety nie ma informacji o istotnych badaniach klinicznych w
przerzutach czerniaka gałki ocznej, dotychczasowe zakończyły się
niepowodzeniem:( oraz ,że Niestety w przypadku przerzutow czerniaka gałki ocznej nie
dysponują żadną aktywną terapią lub badaniami klinicznymi...
Nikt nie chce w żaden sposób leczyć wychodzi na to,że trzeba czekać na nieuniknione...

[ Dodano: 2017-02-13, 22:33 ]
Dziękuję za info. Do Profesora w Warszawie już pisałam, niestety nie prowadzą teraz żadnych badań klinicznych. Chciałabym wiedzieć jak wygląda procedura zgłoszenia się do ewentualnego programu leczenia? mąż nie ma wykonanej biopsji wątroby, a wcześniej oka, więc do końca nie wiadomo jaki to rak. Lekarze założyli,że skoro czerniak oka,to przerzut z oka.. Nie wiemy co robić? czy biopsję robić ? czy nie zaszkodzi i będzie jeszcze gorzej? Czy miał ktoś takie doświadczenia? co robić?
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #10  Wysłany: 2017-02-13, 22:59  


Rozwój choroby rzeczywiście wskazuje na czerniaka oka (lokalizacja w gałce i późniejszy przerzut do wątroby). Czy o braku badań histopatologicznych pisaliście profesorowi?
 
Alicja2016 


Dołączyła: 12 Lut 2017
Posty: 9

 #11  Wysłany: 2017-02-13, 23:36  


Niestety nie pisałam o braku biopsji.....pytałam raczej o sposoby leczenia.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #12  Wysłany: 2017-02-14, 06:21  


Alicja2016 napisał/a:
Nie wiemy co robić? czy biopsję robić ?

A poczytałaś wątek zalinkowany przez TP53? Tam jest sporo o biopsji. Czy napisałaś do Joli w Waszej sprawie?
Alicja2016 napisał/a:
do końca nie wiadomo jaki to rak

Czerniak nie jest rakiem, choć oczywiście jest nowotworem. Zwracam Ci na to uwagę, ponieważ szukasz teraz dużo w piśmiennictwie, wpisanie słowa "rak" może wyprowadzić Cię na manowce.
Alicja2016 napisał/a:
Nikt nie chce w żaden sposób leczyć

Nie tyle nie chce, co nie może. Nie mamy metod. Po prostu człowiek nie jest wszechmocny.

Czasami brak leczenia jest lepszą opcją niż leczenie na siłę czymkolwiek...

Myślę ciepło :flower:
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Alicja2016 


Dołączyła: 12 Lut 2017
Posty: 9

 #13  Wysłany: 2017-02-14, 11:40  


Tak, napisałam do autorki postu. Nie wiem, czy będzie w stanie pomóc ponieważ na całe szczęście nie miała przerzutów do wątroby ale może orientuje się, czy w Niemczech takowe leczą .
Znalazłam amerykańską stronę , która opisuje kilka metod walki z takimi przerzutami...wiem,że niektóre z tych metod są dostępne również w Polsce ale nikt nam ich nie zaproponował . Czy ktoś może z którejś z nich korzystał ?

http://www.lafn.org/~bc534/OcularMelMets.htm

[ Dodano: 2017-02-14, 11:48 ]
Mam na myśli Immunoembolization, Isolated Liver Perfusion, Stereotactic Body Radiosurgery, Radiofrequency Ablation, or Chemoembolization. Czyli jradioembolizacja i chemoembolizacja guzów watroby, przezskórna perfuzja wątroby. Wiem,że nie jest to leczenie a jedynie wydłużenie życia chorego ale może pomoże dopóki znajdą na to jakiś lek...
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #14  Wysłany: 2017-02-14, 11:49  


https://www.melanoma.org/...y/cure-om-forum

to dedykowane czerniakowi oka wg mojej wiedzy największe amerykańskie forum. Może tam znajdziesz jakieś informacje.
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #15  Wysłany: 2017-02-14, 13:22  


Alicja2016 jeżeli chodzi ci o SIRT (selektive interne radioterapie bei tumoren in der leber - selektywna wewnętrzna terapia przy guzach na wątrobie) to tu znajdziesz wiadomości dotyczące tej metody i klinik w Niemczech http://www.leberkrebstherapie.org/
Są tam też informacje dotyczące badań klinicznych tu: http://www.leberkrebsther...bstherapie.org/
Alicja2016 napisał/a:
Wiem,że nie jest to leczenie a jedynie wydłużenie życia chorego ale może pomoże dopóki znajdą na to jakiś lek...
Tak, jeżeli taka perspektywa miałaby być to warto walczyć.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group