1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o interpretację wyniku TK
Autor Wiadomość
elanak5 


Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 14

 #16  Wysłany: 2015-03-17, 17:19  


Tak, na początku jak zobaczył opis TK i wypis ze szpitala to chciał mnie wysłać na PET /mają na miejscu/, ale jak zobaczył zdjęcia z TK, to stwierdził, że węzły nie powiększone, brak naciekań czyli zmiana łagodna. Biopsji mi nie zrobi, bo nie da się dojść igłą. Trzeba obserwować. Widać, że się zna, bo przerwał przyjmowanie pacjentów, bo musi zrobić biopsję pacjentowi przede mną i poszedł na oddział. A poza tym jest torakochirurgiem-onkologiem, w jednym z najlepszych Centrów Onkologii w Polsce. / w Bydgoszczy-poprzedniego Dyrektora wyrzucili bo jako jedyny w Polsce odmówił limitów przyjęć w 2014 r/
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #17  Wysłany: 2015-03-17, 17:38  


elanak5,
W opisie tomografii masz powiększone węzły i to powyżej 15 mm = onkologicznie podejrzane. Opisywał, jak mniemam, specjalista radiologii.
elanak5 napisał/a:
Widać, że się zna

Jednak zweryfikowałabym i jego opinię. Widziałam już chirurga-onkologa, cieszącego się doskonałą opinią i pracującego w doskonałym miejscu, który zrobił kardynalny błąd, wydając zalecenia bez weryfikacji histopatologicznej.
Pamiętaj, że "błędy lekarzy przykrywa ziemia".
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #18  Wysłany: 2015-03-17, 17:54  


elanak5,

Ja tak jak pisze Madzia też zweryfikowałabym Jego opinię. Rozumiem, że chcesz uwierzyć w lepszą opcję ale skoro jeden lekarz mówi co innego, drugi co innego to jednak coś jest na rzeczy. U mojego męża mówiono o bardzo złośliwym nowotworze a dopiero badanie hist-pat pokazało co to jest. Z samych badań obrazowych do końca nie można być pewnym diagnozy.
Oczywiście ,życzę żeby ta druga opcja się sprawdziła.

pozdrawiam.
 
elanak5 


Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 14

 #19  Wysłany: 2015-03-17, 18:12  


No to mam problem, biopsji nie da się zrobić, bo lekarz twierdzi, że igłą się nie dostanie do zmiany, operacja ryzykowna, z uwagi na to,że styka się z nerwem. Co do węzłów to stwierdził, że nie mam powiększonych, że to radiolog źle ocenił węzły. I "zamknął" mi kartę onkologiczną.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #20  Wysłany: 2015-03-17, 18:28  


elanak5 napisał/a:
biopsji nie da się zrobić, bo lekarz twierdzi, że igłą się nie dostanie do zmiany

Biopsją się nie dostanie? Rozumiem, że bronchoskopią się nie uda, ale biopsją?
_________________
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #21  Wysłany: 2015-03-17, 18:29  


elanak5,
Wiesz, ja bym spróbowała udać się do niezależnego radiologa. Nawet prywatnie, do jakiegoś miejsca, gdzie robią CT. I poprosić o opis, nie mówiąc, co "wyszło" tamtym lekarzom. Możesz powiedzieć, że są rozbieżne opinie co do zdjęcia i chciałeś po prostu niezależną opinię.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
elanak5 


Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 14

 #22  Wysłany: 2015-03-17, 18:36  


Dzięki,dobry pomysł, tak zrobię w czwartek. Zobaczymy co odczyta inny radiolog.....
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group