1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Półmisek antyrakowy
Autor Wiadomość
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #31  Wysłany: 2011-07-03, 16:57  


ten tego... się zarumieniłem... :roll:
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #32  Wysłany: 2011-07-03, 17:04  


Gazda napisał/a:
Jakby tak tego wszystkiego posłuchać, to trzeba by przejść na odżywianie słońcem.


Jeśli byłoby więcej takich dni jak dziś :storm: (albo pada, albo leje), to można doprowadzić organizm do wycieńczenia, a to jest bardzo niebezpieczne ;)
Ale żebyście dziś nie byli głodni i nie zaszkodzili sobie, przesyłam trochę słonka :sun: :sun: :sun:

Gazda napisał/a:
jak jestem zakochany to nie chce mi się jeść ani spać. Tyle, że strasznie głupi się robię.


nie jesz, nie dostarczasz mózgowi pożywienia do prawidłowego funkcjonowania, to dlatego człowiek głupieje ;)

::dance::
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #33  Wysłany: 2011-07-03, 17:14  


Mężczyźnie mózg nie jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania. Ma od tego inne organy.


P.S. Kiedyś muszę zebrać swoje złote myśli i wydać je w formie rolkowej.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #34  Wysłany: 2011-07-03, 17:32  


Gazda napisał/a:
Mężczyźnie mózg nie jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania. Ma od tego inne organy.


:lol: , teraz to już wszystko mnie się wyjaśniło ;)
 
alijer 



Dołączyła: 02 Cze 2011
Posty: 174
Skąd: pomorskie
Pomogła: 12 razy

 #35  Wysłany: 2011-07-03, 22:10  


Jak już wspomniałam w innym wątku - Gazdo - jesteś WIELKI. Jak czyta się twoje refleksje, to ta cała choroba i leczenie wydaje się jedynie lekkim przeziębieniem. Tak trzymać - ja też sie nie wpędzam w rozpacz, mimo, że boli przełyk, wszystko smakuje jak trociny, a przede mną jeszcze 21 naświetlań i 1 duża cisplatyna. :lol:
_________________
Ala
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #36  Wysłany: 2011-07-03, 22:56  


Mam ochotę poplotkować. W tym celu udam się do Twojego wątku :-)
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #37  Wysłany: 2011-07-04, 10:45  


Gazda co do Twojej diety to ja taką też bardzo chętnie :mrgreen:
Zresztą Twoje posty powinny być lekturą obowiązkową, szczególnie dla stosujących jakieś cudaczne diety.
_________________
Andrzej W.
 
AndziaO. 


Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 10
Skąd: Bełchatów

 #38  Wysłany: 2011-07-04, 13:21  


Awilem stosuje 'cudaczną' diete i jest mi z tym dobrze, czuje się znacznie lepiej jak kiedyś. A posty Gazdy czytam i też mi sie podobają bo tryskają energią i pozytywem ale od czytania jego postów 'cudacznej' diety stosować nie przestane bo zbyd dużo dobrego zrobiła mnie i mojej rodzinie.
pozdrawiam
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #39  Wysłany: 2011-07-04, 13:37  


Diet jest wiele moje określenie diety cudacznej nie dotyczy prawidłowego odżywiania się. Są terapie niekonwencjonalne nakazujące odżywiać się w sposób, który nie ma nic wspólnego z odżywianiem się a raczej z powolnym zabijaniem i to miałem na myśli.
Poza tym jesteś osobą dorosłą i nie mogę Ci zabronić niczego ale mam tez prawo do wyrażenia swojego zdania, z którym oczywiście nie trzeba się zgadzać.

Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Andrzej W.
 
AndziaO. 


Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 10
Skąd: Bełchatów

 #40  Wysłany: 2011-07-04, 14:10  


awilem napisał/a:
Są terapie niekonwencjonalne nakazujące odżywiać się w sposób, który nie ma nic wspólnego z odżywianiem się a raczej z powolnym zabijaniem

to ja sie na takie chyba jeszcze nie natknęłam ale można powiedzieć, że niekonwencjonalna to jest bo dzięki tej diecie synek wychodzi z cięzkiej alergii bez antybiotyków i sterydów ale to nie miejsce na ten temat.
awilem napisał/a:
Poza tym jesteś osobą dorosłą i nie mogę Ci zabronić niczego ale mam tez prawo do wyrażenia swojego zdania, z którym oczywiście nie trzeba się zgadzać.

oczywiście, że zabronić nie możesz. Dlatego tez piszmy o swoich doświadczeniach a dycyzje podejmujmy samodzielnie i świadomie.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #41  Wysłany: 2011-07-04, 17:59  


- Ależ oczywiście że o właściwym odżywianiu można wiele dobrego powiedzieć. Mięsko wyłącznie gotowane, ewentualnie grillowane bez tłuszczu, warzywka surowe, ryżyk, rybka na parze, ciasteczka tylko owsiane i bez cukru. Unikanie soli korzystnie wpływa na nereczki i krążenie. Błonnik zapewnia właściwą pracę układu gastrycznego. Tłuszcze roślinne zawierają kwasy omega 3 oraz omega 6 na 9 (coś mogłem pomylić - przepraszam). Seler naciowy i marchew (ale tylko długie łodygi i korzenie), znacznie podnoszą męskie libido - powiedział Gazda wcinając golonko - a płytki miażdżycowe rozbiję sobie wypijając pół szkalneczki czerwonego winka z wodą... na zdrowie kochani!!! Dla każdego jest taka dieta dobra, jaka mu smakuje!!!
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
tomasus1 


Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Rzeszów
Pomógł: 2 razy

 #42  Wysłany: 2011-07-13, 23:57  


Jeśli mogę to wtrącę swoje skromne trzy grosze.

Jestem na początku tej całej imprezy w leczenie nowotworu, mój robaczek to synovial sarcoma. Jestem przed prawidłowym wycięciem guza (zostało kawałek albo już odrósł), potem chemia, naświetlanie i inne przyjemności.

Co do wpływu diety na powstanie nowotworu - w moim przypadku nie ma żadnego związku. Nie palę, nie piję, z babami się nie szlajam :lol: nie wącham tego i owego, waga ok i co? I nic. Złapałem drania. Wiadomo, każdy nowotwór jest inny, z pewnością można by wyodrębnić grupy gdzie wieloletnie złe odżywanie może "pomóc", o paleniu i raku płuc nie wspominam.

Natomiast zdrowo odżywiać się zawsze warto - czy się zdrowym czy chorym. Ale warto też nie wpadać w jakąś obsesję. Dobre lody czy czekolada to nic złego - coś się należy od życia :) Sam mam zamiar jeszcze bardziej się przyłożyć do dobrego odżywiania mając na uwadze praktyczne lekcje z chemii jakie będę miał. Zdaję sobie sprawę że muszę przygotować organizm na to co mnie czeka.

Stosowanie niekonwencjonalnych diet? Proszę bardzo, każdy ma prawo próbować coś innego i wierzyć że mu to pomoże.
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #43  Wysłany: 2011-07-14, 14:27  


tomasus1 napisał/a:
z babami się nie szlajam :lol:


tomasus1, nie dość, że w Polsce podobno jest więcej Pań niż Panów, to Pan jeszcze 'wypisał się z obiegu' :nunu: ;)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
tomasus1 


Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 15
Skąd: Rzeszów
Pomógł: 2 razy

 #44  Wysłany: 2011-07-19, 20:15  


Oj oj, to tak żartobliwie było. Jeśli jakaś niewiasta poczuła się dotknięta - przepraszam. Absolutnie nie miałem zamiaru kogoś urazić - faktycznie faux paus z mojej strony. Będę się pilnować, obiecuję :)
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #45  Wysłany: 2011-07-19, 20:20  


tomasus1 napisał/a:
Absolutnie nie miałem zamiaru kogoś urazić - faktycznie faux paus z mojej strony.

no, żeby mi to było po raz ostatni!!! ;)

tomasus1 napisał/a:
Będę się pilnować, obiecuję :)

w razie czego to ja przypilnuję ;)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group