1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
POGADUCHA
Autor Wiadomość
blatka 


Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 172
Skąd: Grodzisk Maz.
Pomogła: 22 razy

 #661  Wysłany: 2010-04-07, 19:32  


BRAWO dla tej małej panny :brav: :brav: :brav:
Nadzieja nie przejmuj się, Malutka sobie poradzi a jak nie to na pewno przejdzie wszystko łatwiej. Wiem coś o tym. Moja Tośka (znaczy chrześnica) w wieku dwóch miesięcy miała zabieg wycięcia 2 cm kaszaka(?) nad brwią. Poszło gładko i po dwóch dniach zachowywała się jakby nic się nie stało. Na pewno będzie dobrze takie maluszki radzą sobie lepiej. Trzymam kciuki za KAROLA :mrgreen: i za Ciebie oczywiście :)
 
kaja115 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 735
Pomogła: 125 razy

 #662  Wysłany: 2010-04-07, 19:47  


:okok" :uhm!:
_________________
kaja
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #663  Wysłany: 2010-04-07, 19:56  


Dziekowac :)

Przyznam się ze dzisiaj się rozkleiłam kiedy nie wyrabiałam latając między MAciusiem (dwulatkiem) a Karolcią zeby nie płakała aby jelitka nie wyszły...
Maciuś czekał w łazience az mamusia mu pupe po wypadku umyje kiedy mamsuia musiala uspokajac małą żeby nie płakała :roll: wtedy sie przy łózeczku rozkleiłam- całe szczęscie ze Irek w tym właśnie momencie z pracy przyszedł...

może ktoś z Was miał już do czynienia z przepukliną pachwinową i może mi podpowiedzieć jak przetrwać do 4 mc życia Karolci - bo podobno dopieor po 4 mc życia robi się zabiegi operacyjne tych przepuklinek pachwinowych... ?
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #664  Wysłany: 2010-04-07, 21:25  


Nadziejko kochana, przede wszystkim musicie zwracać uwagę, żeby nie doszło do uwięźnięcia jelitek w przepuklinie, podczas płaczu właśnie, podczas robienia kupki i każdego wysiłku.

Gdyby coś takiego się wydarzyło na początek możesz delikatnie pomasować to miejsce i spróbować ręcznie odprowadzić przepuklinę ( jeśli lekarz pokazał Wam jak), jeżeli uda się to rewelacja, jeśli nie trzeba jechać do chirurga dziecięcego niezwłocznie, bo utrzymywanie się takiego stanu może grozić poważnymi konsekwencjami.

a jak zaradzić?przysłać do cioci do Krakowa, która będzie dbała, żeby Karolinka nie płakała :mrgreen:
a tak serio, obserwować, obserwować i w miarę możliwości nie dopuszczać, żeby mała się spinała.

Co do operacji, jeżeli nic się nie dzieje lepiej poczekać, aż malutka podrośnie, nawet do roczku, z tego względu, że małe dzieciątka trudniej się znieczula. Zabieg z reguły przeprowadza się w ramach chirurgii jednego dnia, przychodzisz na czczo, bez jedzenia i picia, robią zabieg i po kilku godzinach jak się nic nie dzieje wracacie do domku.

[ Dodano: 2010-04-07, 21:30 ]
mamanel kciuki trzymam za Was!
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #665  Wysłany: 2010-04-07, 21:41  


ciociu z Krakowa to ja sobie Ciebie przywiozę tu :D

Zufed a przeciąganie się małej tez moze wypuklać ? Z tym cieżko walczyć kiedy dzieciątko rośnie i rozciąga kosteczki...
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #666  Wysłany: 2010-04-07, 21:47  


hm, chyba nie to chodzi bardziej o sytuację, gdzie mała wydyma brzuszek.

przywieź mnie przywieź, ja się chętnie nawet dwójka dzieci zajmę, żebyś sobie odpoczęła :mrgreen: .
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
MaFi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Wrz 2009
Posty: 461
Pomogła: 72 razy

 #667  Wysłany: 2010-04-08, 11:00  


mamanel trzymam kciuki!Też mam córcie Kornelkę! :)
Pozdrawiam serdecznie
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #668  Wysłany: 2010-04-08, 11:44  


mamanel ja też mocno trzymam kciuki :) Wszystko będzie dobrze :cmok:

nadzieja oczywiście za Karolcie tez trzymam zeby sie wiecej nie pojawiła ta przepuklina :cmok:
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #669  Wysłany: 2010-04-08, 19:59  


MAMAMEL w swojej modlitwie pamiętam o TOBIE - będzie dobrze...zobaczysz...
NADZIEJA tylko spokojnie!!! trzymajcie się dziewczyny!!! wszystko się poukłada...
piękne zdjęcia te malutkie :-D
miłego wieczoru dla WAS ;)
 
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #670  Wysłany: 2010-04-08, 20:04  


Mamanel, mówisz i masz. Jestem z Wami _itsme_ :uhm!:
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #671  Wysłany: 2010-04-08, 20:33  


Mamanel, również trzymam kciuki i całym sercem jestem z Tobą i córcią.
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #672  Wysłany: 2010-04-09, 00:23  


Maciuś ma potworny katar- został u teściów zebyśmy mogli ( a przynajmniej ja) troszku odetchnać ( o 6.00 KArola poszła spac i o 6.00 Macius wstał więc nie spałam w nocy ani w dzień i teraz też nie mogę spac...)
Zakropliłam mojemu skarbusiowi nochalka i dałam tesciowej wskazówki co jak z MAciusiem robić ( o dziwo dzisiaj się usper dogadywałyśmy)

Karolcia cały dzień spała... a wieczorem od 20.00 do 23.00 płacz- nie wiedziałam już co robić. Darła się jak by ją ze skóry obdzierali- kropelki chyba nie pomagają na kolkę. Na szczęście przepuklina przy tym płaczu nie wylazła, cały czas kontrolowałam czy jelita małej nie wychodzą... MAsakra normalnie. Irek teraz sam drzy i widac że zaczoł rozumieć że matki to mają przerąbane- ze to nie tylko dać jeść pić i ululać.

Ciekawe ile o potrwa to wszystko :( to dopiero początek a ja już zaczynam chyba w jakąś depresję popadać

Do tego mama skarży się na potworny ból zołądka- dzień bez srodków przeciwbólowych to dla niej dzień stracony... :(

Jestem ciekawa jak tam córcia Mamanel.Oby dobrze, cały dzień o nich myślę.
Dzisiaj nigdzie nie zaglądnełam- jedynie tu do pogaduch zeby troszkę z siebie wyrzucić...

Mam nadzieję ze Wasze dni dzisiaj były bardziej udane- dla mnie pozytywna wiadomością była ta ze bioderka córci sa OK. iała dzisiaj USG poporodowe, w szpitalu nie zdazyli zrobić zanim nas po porodzie wypisano.
 
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #673  Wysłany: 2010-04-09, 08:25  


Witajcie, dziękuję Wam bardzo ::thnx::
Wszystko poszło dobrze, operacja się udała, wypisali nas tego samego dnia do domu.
Mała była przerażona, nie chciała zejść mi z rąk, więc non-stop ją nosiłam i przytulałam. Nawet na łóżku szpitalnym nie dała się położyć, bo bała się, że znów jej się coś stanie. Na szczęście w domu znacznie poprawił się jej humor.
Opieka w szpitalu na Działdowskiej w Warszawie naprawdę była OK, lekarze wszystko nam wytłumaczyli przed zabiegiem i zaglądali po operacji.
Zmiana wyglądała na kaszaka, wynik histopatologii ma być za 10 dni.
Oj, było dużo stresu i płaczu, ale cieszę się, że mamy to za sobą.


Nadzieja
, ja miałam przepuklinę pępkową, ale sama się cofnęła.
Nasz lekarz pediatra polecała nam Esputicon, Infacol, Wodę koperkową (Gripe Water - ale od 1 miesiąca). No i herbatkę koperkową. U nas sprawdziła się woda koperkowa i herbatka koperkowa, ale wielu dzieciom pomaga Infacol. To wszystko jest bez recepty, ale jak dziecko ma duże problemy z bólem brzuszka, to lekarz może przepisać jeszcze inne leki.

To super, że bioderka OK :)

Szkoda, że nie masz kogoś, kto pomógłby Ci w domu przy małej. Dobrze, że chociaż teściowa zaopiekowała się Kacperkiem.

Nadziejo, pamiętaj, że najgorsze minie i będzie lepiej z każdym dniem :/pociesza:/
I koniecznie pisz, może czegoś potrzebujecie? Może możemy Ci jakoś pomóc?
_________________
mamanel
 
MaFi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Wrz 2009
Posty: 461
Pomogła: 72 razy

 #674  Wysłany: 2010-04-09, 11:05  


Cieszę się że u Was wszystko dobrze poszło! Czy możesz napisać ile córcia ma lat? Trzyma kciuki za wynik histo. Mam nadzieję że dasz znać co to było.

Pozdrawiam serdecznie :)
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #675  Wysłany: 2010-04-09, 11:41  


MaFi, moja córka skończy 2 latka za 2 miesiące :)
_________________
mamanel
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group