1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podejrzenie raka pęcherza
Autor Wiadomość
Sybo91 


Dołączyła: 13 Lis 2021
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2021-11-13, 20:16  Podejrzenie raka pęcherza


Witam serdecznie, jest to mój pierwszy post,chciałabym opisać problem mojego męża,otoz w lutym 2021 pojawił się krwiomocz z dość dużymi bólami przy oddawaniu moczu,lekarz zrobil usg jamy brzusznej,pęcherz miernie wypełniony,gładkie ściany,na wątrobie znalazł dwie zmiany typu naczyniaki-powiedział,że się zdarzają i się ich nie ruszą, zbadano mężowi psa bylo w normie,krwiomocz I dolegliwości minęły, w tym roku w sierpniu krwiomocz wrocil oraz objawy jak przy infekcji,wziął antybiotyk już jakiś słabszy,krwiomocz minął,ale zrobiliśmy badania moczu i wyszy erytrocyty świeże oraz leukocyty. Mąż udał się prywatnie do urologa zrobil usg,załączę zdjęcie wyszło pogrubienie ściany na 11 mm I podejrzenie zmiany rozrostowej, pokierował męża dalej na tk z kontrastem oraz kazał zrobić cytologie osadu moczu. TK poza tymi zmianami z lutego w wątrobie które nie zmieniły rozmiaru ani ilości pokazał pogrubienie ścian w pęcherza w dwóch miejscach 7 mm oraz 11 mm(jeżeli mi się uda załączę zdjęcia opisu). Cytologia osadu moczu wykazała liczne erytrocyty oraz nieliczne granulocyty obojętnochłonne,nie znalazła komórek o wysokim stopniu złośliwości nowotworu(jeżeli dam rade również załączę zdjęcie). Następnie szybko udało nam się dostać na wizytę do szpitala uniwersyteckiego w Krakowie,gdzie Pani doktor przejrzała wszystko i powiedziała,że oszczędzi cystoskopii mężowi tylko da termin na zabieg jak myslalam turbt,2 listopada mąż miał zabieg I okazało się że nie są to guzy a ogniska zaczerwienienia pęcherza w dwóch miejscach i zostały pobrane wycinki do badania hist pad, wyniki będą 24 listopada,natomiast chciałam zapytać czy może okazać się,że nie jest to nic nowotworowego? Wiem,ze istnieje rak insitu czyli cis, natomiast wiem też,że cytologia jest czuła na jego komórki a męża wyszła negatywnie. Przepraszam za długi post,ale mąż wyszedł z wypisem, jak to mężczyzna nie pytał o wiele,a ja nie mogłam wejść na oddział ponieważ z powodu wirusa kolejny raz jest zakaz odwiedzin.
Jeżeli ktokolwiek mógłby cokolwiek napisać będę wdzięczna,jestem cała w strachu,mąż ma 36 lat. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i życzę mnóstwo siły.
Sylwia[/center]

[ Dodano: 2021-11-13, 20:47 ]
Jednak nie udało załączyć się plików,mam nadzieje, ze w miarę jasno opsialam przypadek,pozdrawiam
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2021-11-13, 21:44  


Witaj na forum Sybo91,
Świetnie, że już po zabiegu. To bardzo dobra wiadomość. Gdybanie a propos wyniku nie jest zbyt sensownym działaniem, niestety trzeba po prostu poczekać.
Dotychczasowe wyniki możesz przesłać na mój mail forumowy ( znajdziesz w moim profilu), ja je wkleję do wątku.

Samo stwierdzenie zmian w obrębie śluzówki pęcherza nie oznacza od razu procesu o charakterze złośliwym - mogą tam występować różne zmiany dysplastyczne, przerosty nabłonka, nowotwory brodawczakowate ( łagodne lub o niskim potencjale złośliwości).

Czekam razem z Wami na wynik.
Pozdrawiam serdecznie, missy.
 
Sybo91 


Dołączyła: 13 Lis 2021
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2021-11-13, 22:20  


Wysłałam na maila zdjęcia wyników,głęboko wierze,ze to tylko chwila strachu i diagnostyki...
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #4  Wysłany: 2021-11-13, 23:32  


Wyniki






[ Dodano: 2021-11-13, 23:35 ]
 
Sybo91 


Dołączyła: 13 Lis 2021
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2021-11-13, 23:41  


Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc ❤
 
Sybo91 


Dołączyła: 13 Lis 2021
Posty: 5

 #6  Wysłany: 2021-11-25, 18:49  


Mam już wyniki,mąż nie ma nowotworu,przez 2 miesiące lekarze utrzymywali nas w tym przekonaniu ponieważ usg pokazywało guza a była to pogrubiona ściana pęcherza podczas przewlekłego zapalenia, historia ma swój szczęśliwy koniec,natomiast przez 2 miesiące przeżywaliśmy dramat.pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #7  Wysłany: 2021-11-26, 07:40  


Sybo91 to świetnie. I nich tak już zostanie.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group