1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsze Swięta bez bliskich ???
Autor Wiadomość
maka1982 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #136  Wysłany: 2012-01-05, 06:59  


wrócił....na chwilę
_________________
"Czasem odchodzą nasze anioły,
I nagle w miejscu staje czas,
A z nimi cząstka nas odchodzi
I wielki smutek marszczy twarz."
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #137  Wysłany: 2012-01-05, 09:53  


maka1982,
Co to znaczy na chwilę ,poszedł do pracy czy w znowu dalej pić ?
Bardzo mi przykro :-( i bardzo Tobie współczuję wiem ,że łatwo każdemu się mówi nie martw się wróci :tiaa: ,ale to nie takie proste ??. Bardzo ale to bardzo mocno trzymam kciuki :okok" aby wam się udało całą tą sytuację wyprostować.
Pozdrawiam ::thnx::
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
maka1982 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #138  Wysłany: 2012-01-05, 11:28  


Nika2 napisał/a:
maka1982,
Co to znaczy na chwilę ,poszedł do pracy czy w znowu dalej pić ?
Bardzo mi przykro :-( i bardzo Tobie współczuję wiem ,że łatwo każdemu się mówi nie martw się wróci :tiaa: ,ale to nie takie proste ??. Bardzo ale to bardzo mocno trzymam kciuki :okok" aby wam się udało całą tą sytuację wyprostować.
Pozdrawiam ::thnx::


oczywiście nie do pracy,
tak bardzo mi tu pomogliście, mimo że temat nie na miejscu.... założyłam wątek na innym forum, ale tam czuję się tylko atakowana, ciągle czytam, że źle robię, że dzieci powinny o wszystkim wiedzieć i tak dalej, a ja robię wszystko, żeby miały normalny dom, stwarzam pozory, jest tak jak zawsze, daję im duzo miłości, śmiejemy się bawimy, a On wróci, ja to wiem.... pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
_________________
"Czasem odchodzą nasze anioły,
I nagle w miejscu staje czas,
A z nimi cząstka nas odchodzi
I wielki smutek marszczy twarz."
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #139  Wysłany: 2012-01-05, 11:43  


maka1982,
:cmok: :tull: Trzymaj się i uśmiechaj do dzieci jak najdłużej ::thnx::
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
Mordoklejka 



Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 102
Pomogła: 30 razy

 #140  Wysłany: 2012-01-05, 11:49  


maka1982, :tull:
_________________
"To jednak idzie o miłość, o życie, o dobro, o światłość, o pokój i tak dalej i tak dalej, i niedobrze, niedobrze jest z tym na planecie, słabo z tym jest, ale o to idzie, o to się trzeba bić."
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #141  Wysłany: 2012-01-05, 11:57  


Mako, trzymaj się.
Ja tylko ze swojej strony dodam, że DDA (DDD, oczywiście na zewnątrz 'ładny obrazek') to w głowie 'dzieci' (nie wiem czy wszystkich) ciągnie się bardzo długo, i często w życiu dorosłym jest też sporym problemem, to co zostaje w głowach takich ludzi, często wpływa na dorosłe życie, na wybory świadome lub podświadome. Niezależnie jak się np. mamie wydaje, że chroni dzieci, to (cytując klasyka) to widać, słychać i czuć (dzieci to widzą, słyszą, czują, odbierają cały ten świat dorosłych).

Pozdrawiam Cię
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
maka1982 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #142  Wysłany: 2012-01-05, 13:20  


JustynaS1975 napisał/a:
Mako, trzymaj się.
Ja tylko ze swojej strony dodam, że DDA (DDD, oczywiście na zewnątrz 'ładny obrazek') to w głowie 'dzieci' (nie wiem czy wszystkich) ciągnie się bardzo długo, i często w życiu dorosłym jest też sporym problemem, to co zostaje w głowach takich ludzi, często wpływa na dorosłe życie, na wybory świadome lub podświadome. Niezależnie jak się np. mamie wydaje, że chroni dzieci, to (cytując klasyka) to widać, słychać i czuć (dzieci to widzą, słyszą, czują, odbierają cały ten świat dorosłych).

Pozdrawiam Cię


czy mam więc wszystko im pokazywać??? wtedy zapamiętają więcej, one nie widzą ojca pijanego, wolę, żeby go nie było niż gdyby miał być w domu pijany.
Nika2- uśmiecham się do dzieci.
Boże kochany tak bardzo je kocham. Nie pozwolę nigdy zrobić im krzywdy.
Dziewczyny- kochane jesteście. Serce się raduje jak czytam wasze wpisy.
A tak z innej beczki... śnił mi się dziś Łukasz -mój zmarły brat, taki ładny i zdrowy :) , a siostra moja urodziłą drugą córcię dzisiaj rano. :) :) :lol:
_________________
"Czasem odchodzą nasze anioły,
I nagle w miejscu staje czas,
A z nimi cząstka nas odchodzi
I wielki smutek marszczy twarz."
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #143  Wysłany: 2012-01-05, 13:37  


maka1982 napisał/a:
zy mam więc wszystko im pokazywać??? wtedy zapamiętają więcej, one nie widzą ojca pijanego, wolę, żeby go nie było niż gdyby miał być w domu pijany.

maka1982 ja tez jestem DDA i też wolałam ojca nie widzieć, a odwyk był dla nas czasem spokoju prawie świętem. teraz wierzę że gdyby nie dziadkowie (rodzice mojej mamy) to nie wiem co by ze mnie wyrosło, dali mi olbrzymie wsparcie które mogłam dać mamie.

Całą twoja sytuacja jest ciężka wiem jedno kieruj się zawsze dobrem dzieci i twoim, a jeśli chodzi o męża skoro nie będzie chciał twojej pomocy to po prostu go zostaw i nie łudź się że się poprawi że się zmieni (moja mama się łudziła 20 lat- i o tyle za długo) :-)
pozdrawiam i życzę dużo miłości i wytrwałości mimo ciężkich dni :)
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #144  Wysłany: 2012-01-05, 13:39  


maka1982,
maka1982 napisał/a:
Nika2- uśmiecham się do dzieci.
|buziaki| i tak trzymaj.
Gratulacje dla twojej siostry :flow:
maka1982 napisał/a:
A tak z innej beczki... śnił mi się dziś Łukasz -mój zmarły brat, taki ładny i zdrowy ,

Niech Łukasz zawsze będzie z Tobą ::thnx::
Pozdrawiam
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #145  Wysłany: 2012-01-05, 13:40  


JustynaS1975 napisał/a:
a tylko ze swojej strony dodam, że jestem DDA (DDD, oczywiście na zewnątrz 'ładny obrazek') i to w głowie 'dzieci' (nie wiem czy wszystkich) ciągnie się bardzo długo, i często w życiu dorosłym jest też sporym problemem, to co zostaje w głowach takich ludzi, często wpływa na dorosłe życie, na wybory świadome lub podświadome.


Justynko ja mam taką awersję do alkoholu że jak tylko mój mąż się "delikatnie" sponiewiera z kolegami to robię ogromną awanturę, nienawidzę widzieć go nawet podpitego (na szczęście to bardzo rzadko się zdarza i zaraz "schodzi" mi z drogi) i tak już mam i tego nie zmienię. :)
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #146  Wysłany: 2012-01-05, 14:40  


Małgosia81 napisał/a:
Justynko ja mam taką awersję do alkoholu że jak tylko mój mąż się "delikatnie" sponiewiera z kolegami to robię ogromną awanturę, nienawidzę widzieć go nawet podpitego (na szczęście to bardzo rzadko się zdarza i zaraz "schodzi" mi z drogi) i tak już mam i tego nie zmienię


Małgosia bo to jest to, co ci zostało, typowe zachowanie osoby współuzależnionej
i przy tym cierpią inni tutaj twoj mąz
alkohol jest dla ludzi ale dalej czujesz w sobie lęk- dlatego tak reagujesz

maka mąz wrocil po kasę?
jesli tak to jeszcze potrwa a ty zwiariujesz przez niego
nie wiem jak to będzie wyglądało za kilka lat , bo może być roznie
strasznie cięzka sytuacja
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
maka1982 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #147  Wysłany: 2012-01-05, 16:21  


niki napisał/a:
maka mąz wrocil po kasę?


chyba tak, ale ja wszystko ukryłam, wysypał dzieciom ze skarbonki- dobrze że są za małe i nie kontrolują jeszcze swoich finansów, nie było tego wiele raptem kilka złotych- to akurat odda z nawiązką. Wziął inną kurtkę, ta w której wrócił ma podarty cały rękaw- taka fajna kurtka, jego ulubiona, na pewno będzie na siebie zły za tą kurtkę. Dziwi mnie że nosi ze sobą dokumenty, kartę do bankomatu,a stan konta mu się nie zmienił. Znaczy się: jeszcze trochę myśli ;) Boże, ja tak bardzo za nim tęsknie, to juz trwa 8 dni. Na ogół kończy się to mniej więcej w tym czasie. Myśle , że do końca tyg wróci na pewno. W poniedziałek jak będzie w stanie pojedziemy do poradni, a jak nie to w następny.
_________________
"Czasem odchodzą nasze anioły,
I nagle w miejscu staje czas,
A z nimi cząstka nas odchodzi
I wielki smutek marszczy twarz."
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #148  Wysłany: 2012-01-05, 16:28  


karta od bankomatu
jesli masz upowaznienie dzwon na infolinię i zablokuj
on nie musi ruszyć kasy ale nie wiadomo gdzie przebywa, okraść pijanego potrafi każdy
to dziecinnie łatwe
ktos może wyczyścić konto
nie mówiac o tym na co mogą sie przydać dokumenty
lepiej dmuchać na zimne
notuj tę sprawę do mówienia z nim
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
maka1982 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #149  Wysłany: 2012-01-05, 17:39  


niki napisał/a:
karta od bankomatu
jesli masz upowaznienie dzwon na infolinię i zablokuj
on nie musi ruszyć kasy ale nie wiadomo gdzie przebywa, okraść pijanego potrafi każdy
to dziecinnie łatwe
ktos może wyczyścić konto
nie mówiac o tym na co mogą sie przydać dokumenty
lepiej dmuchać na zimne
notuj tę sprawę do mówienia z nim


nie mam upoważnienia, ale nie ma tam wiele kasy, wszystko jest na moim(naszym) koncie, ale faktycznie nie pomyślałam o tym, że ktoś mógł go okraść, ma tam dowód rejestracyjny swojego samochodu, prawo jazdy i dowód osobisty, wiele wskazuje na to ,że faktycznie to sracił, ba ja tych dokumentów nie widziałam jak robiłam mu pranie, chyba że sprytnie wszystko przekładał............ teraz sobie przypominam, że pytałam Go o dokumenty dziś rano, powiedział, że są w szafce, ale ja ich nie widzę, tak więc albo dobrze je schował, albo ktoś go okradł, albo ma je przy sobie co nie jest zbyt prawdopodobne
z drugiej strony może taka strata nim wstrząśnie! i zacznie cos robic w kierunku niepicia
_________________
"Czasem odchodzą nasze anioły,
I nagle w miejscu staje czas,
A z nimi cząstka nas odchodzi
I wielki smutek marszczy twarz."
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #150  Wysłany: 2012-01-05, 18:48  


maka1982,
Jesteś dzielna kobietą i widzę, że nadal bardzo Tobie zależy na tym związku. W Polsce mamy dobre prawo aby pomagać w takich przypadkach ale niestety tylko na papierze. Dobrym przykładem na takie problemy jest film niedzielny w TVP-2 "Głęboka woda". Pokazane są w nim podobne przykłady. Ale zapomina się o najważniejszym. Osoby uzależnione muszą chcieć aby im pomóc. Niestety w polskim alkoholizmie, w naszych realiach, osoby uzależnione choć najczęściej świadome swojej choroby nie przyznają się do niej i do końca idą w zaparte i niszczą siebie i rodzinę. Początki są zawsze podobne. Rodzina, żony, dzieci walczą ze wszystkich sił. Ale gdy miłość do alkoholika przeradza się w nienawiść, to moment kiedy uświadamiają sobie swą bezradność. Dopóki masz w sobie tyle sił to walcz o dobro swojej rodziny. Nie licz na to, że maż zrozumie swój błąd, swa chorobę. Sam z tego nie wyjdzie. Ale jeśli będziesz potrafiła na niego wpłynąć i razem stawicie temu czoło to wielka jest szansa, że Wam się powiedzie.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group