1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór jelita grubego - przrzuty czy to wyrok, błagam pomo
Autor Wiadomość
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #76  Wysłany: 2016-08-25, 20:12  


Jola12,

No nie ładnie to wygląda co opisałaś.
Jola12 napisał/a:
.bardzo go boli .

Macie leki przeciwbólowe? nie może boleć, trzeba tacie ulżyć w cierpieniu.
Jola12 napisał/a:
.to jakby czekanie na najgorsze..


Przykro mi Jolu ale tak chyba jest i dlatego musisz zrobić wszystko, żeby łagodzić dolegliwości bólowe czy inne dolegliwości, które występują.

Mocno przytulam :tull: i sił życzę.
 
Jola12 


Dołączyła: 16 Cze 2016
Posty: 49

 #77  Wysłany: 2016-08-25, 20:19  


Tak dala lekarka tramal w kroplowce wpisała morfine w tabletkach ,dziękuję chcemy ulżyć tacie żeby nie bolało..
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #78  Wysłany: 2016-08-26, 10:14  


Wyjaśniając krótko, żebyś przestała rozmyślać o tym:
Jola12 napisał/a:
Dzisjaj była z karetka znajoma lekarka (…) przeczytała wypis i stwierdziła że guz nie został wycięty tylko zabieg był paliatywny i wyłoniono stomie ze nacieki są duże ,to nie rozmumiem po co mówili o chemi celowanej ..guz zagrażał życiu

Jola12,
było w Twoim wątku pisane, że jeśli dojdzie do zabiegu to będzie on paliatywny – odcięcie guza czy usunięcie, stomia - związane z niedrożnością jelita, która zaznaczę była, zamknięte światło jelita, założono protezę, pogarszający się stan, do tego perforacja. Są to stany zagrażające życiu. Tak więc ta lekarka nic nowego Ci nie powiedziała.
Leki celowane są przy chemioterapii paliatywnej.

Przykro mi z powodu stanu Taty :-(
 
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #79  Wysłany: 2016-08-26, 12:42  


Cytat:
Czy ktoś coś wie na temat tego leku na bazie konopi indyjskiej legalny tylko w niektórych krajach chyba pod nazwą Sativex?


Nie wiem czy to jeszcze cię to jeszcze interesuje ale Sativex (także znany jako Nabiximol) jest do kupienia np. w Niemczech, ale tylko na receptę którą niełatwo jest dostać. Refundacja tu tylko przy multiple sklerose. Nie wiem czy zagraniczne recepty (z innych krajów EU) są uznawane...
Cena obecna chyba koło 350/30ml Euro ale tu nie jestem na 100% pewna - moze byc tez drozsze.
Ten lek jest także dopuszczony w Czechach. Tam może być łatwiej dostępny i tańszy.
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Jola12 


Dołączyła: 16 Cze 2016
Posty: 49

 #80  Wysłany: 2016-08-26, 17:03  


Dodaje wynik po operacji dzisiaj odebrany nadal nie wiemy co zostało zrobione rozmawiałam z innym lekarzem i mówił ze cześć została usunięta.

[ Dodano: 2016-08-26, 17:25 ]
Materiał operacyjny
Jelito cienkie - naciek raka
Jelito grube - dl.15.5 cm ze stentem metalowym w środku ,częściowo rozciete W odl.2/M od marg.I oraz 3 cm od marg.II obecny guz śr .11 c i krezka dl.3 cm w guzie i wokół guza nieobecna typu crohn like response nieobecny,inwazja / zatory naczyń krwionośnych i chłonnych 1 mm wokół guza nieobecna - gruczolakorak okrężnicy .Odpowiednio margines I mar.II odcięcie krezki margines radialny - bez nacieku nowotworu.
Węzły chlonne 14 sztuk -16-16 (meta wszystkie)największa średnica przerzutu z naciekeiem na torebkę węzła - tłuszcz okolowezlowy.
Podsumowanie:

Dgn z guza mniej niż 50 procent utkania złożone z cew gruczołowych naciek raka sięga błony surowiczej z obecnościa owrzodzenia.odczyn limfocytarny w guzie i wokół guza nieobecny .
Marginesy : odpowiednio margines II odcięcie krezki margines radialny.bez nacieku nowotworowego.
Węzły chlonne : węzły chlonne 14 sztuk przerzuty gruczolakorak w węzłach chłonnych 16-16 meta wszystkie
Przerzuty przerzut w jelicie cienkim naciek raka

To wszystko.
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #81  Wysłany: 2016-08-28, 11:48  


Jola12 napisał/a:
nadal nie wiemy co zostało zrobione rozmawiałam z innym lekarzem i mówił ze cześć została usunięta

Tak, usunięto część jelita z guzem.
 
 
Jola12 


Dołączyła: 16 Cze 2016
Posty: 49

 #82  Wysłany: 2016-08-28, 17:25  


Był wczoraj lekarz z hospicjum tato ma już morfine ,przerzuty widoczne są praktycznie gołym okiem (z tyłu ,z boku szyja wszędzie)bardzo cierpi stan z godz na godz się pogarsza ..chemi nie będzie. Przedwczoraj jeszcze usiadł i wypił 3 nutridrinki wczoraj nie wstał ..i jednego ..dziś jest zupełny dramat nie chce nic wodę z butelki i smoczek ,pampersy ..wzrok ma błędny patrzy w sufit a chrapie, my czujemy z mama ze to juz blisko ..:( chce wstawać a nie moze odpycha nas ..jakie są jeszcze objawy przed śmiercią ..ile to jeszc potrwać może ?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #83  Wysłany: 2016-08-28, 17:43  


Jola12,

Nikt Ci nie powie ile to potrwa, raczej mniej niż więcej, Ty jesteś przy tacie i widzisz co się zmienia w wyglądzie, zachowaniu taty i na pewno zbliżający się koniec zauważysz. Tutaj poczytaj sobie jak to wygląda jeśli chcesz, masz siłę, czy też chcesz się na to przygotować http://www.forum-onkologi...isko-vt4837.htm

Bardzo mi przykro, że idzie to w złym kierunku.
:tull:
 
Jola12 


Dołączyła: 16 Cze 2016
Posty: 49

 #84  Wysłany: 2016-08-28, 18:32  


Tak objawy ma prawie wszystkie ..przestał jeść i pić dzisiaj już prawie już nie chce od jutra chyba kroplowke , bełkot .oczy błędne,chce wstawać ale nie ma siły i zaczęły mu dzisiaj drzec nogi ,usta otwarte ale chrapie jak zdrowy człowiek,wiem ze bardzo się męczy..

[ Dodano: 2016-08-28, 20:09 ]
Mama teraz zadzwoniła ze jakby znów jest inaczej,wyciszyl się ma oddech chrapiacy głęboki ale oczy otwarte bez reakcji ..nie kontaktuje wcale ..
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #85  Wysłany: 2016-08-28, 20:49  


Jola12,

musicie się liczyć z najgorszym w każdej chwili bo nie wygląda to dobrze. Z kroplówkami ostrożnie, nie wiem czy nie lepiej tatę zostawić w spokoju, nie przerywać mu tej drogi. :cry:
 
Jola12 


Dołączyła: 16 Cze 2016
Posty: 49

 #86  Wysłany: 2016-08-29, 20:49  


Dzisiaj godz.10.40 tatuś zmarł ,odszedł spokojnie cały czas byłam z nim i mama ..juz nie cierpi objawy rano godz przed śmiercią to bulgot w oddechu i bruzda na nosie ..umarł spokojnie.Dziękuję za wsparcie ..
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #87  Wysłany: 2016-08-29, 21:08  


Jolu,

Przyjmij najszczersze wyrazy współczucia ::rose::

Już nie cierpi a Wy nie patrzycie na Jego cierpienie, teraz przed Wami cierpienie wewnętrzne, które trzeba przeżyć po swojemu. Towarzyszyłaś tacie w Jego chorobie i przeprowadziłaś na drugą stronę, wspaniałą miał tato córkę, na pewno to czuł.

Dużo sił Tobie i mamie życzę w kolejnych dniach.
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #88  Wysłany: 2016-08-30, 09:38  


Przykro mi ::rose:: ::rose::
 
 
Jola12 


Dołączyła: 16 Cze 2016
Posty: 49

 #89  Wysłany: 2016-08-31, 18:08  


Bardzo dziękuję ,naprawdę
 
iwi83 


Dołączyła: 15 Kwi 2016
Posty: 26

 #90  Wysłany: 2016-09-01, 10:40  


Jola12, bardzo mocno Cię przytulam i składam wyrazy współczucia...
to że byłyście przy nim, w tej chwili to bardzo ważne, zarówno dla Twojego Taty jak i dla Was..
sciśkam
_________________
Bo umrzeć, to za mały powód by przestać kochać..
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group