1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: DumSpiro-Spero
2011-03-02, 23:59
Niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy rak płuca lewego.
Autor Wiadomość
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #61  Wysłany: 2011-01-29, 17:10  


A jak tatusiowi sie oddycha? Nam jeszcze przed sama chemia i brachyterapia zapisano encorton i wziewy i do dzisiaj je tatus bierze i jak narazie pomaga. |przytula|
 
ma_ka 



Dołączyła: 14 Sty 2011
Posty: 233
Skąd: Człuchów/Miastko

 #62  Wysłany: 2011-01-29, 18:18  


Wiesz co Iwonko, oddycha mu się nie najlepiej, ale jekies leki wziewne bierze, później przytoczę jakie. Myślałam też o koncentratorze tlenu, ale nie wiem skąd go wziąć. :?ale??:
_________________
Kamila
 
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #63  Wysłany: 2011-01-29, 18:28  


Dziewczyny na czym to złe oddychanie polega? Mój tata tez ostatnio jakos tak głośno oddycha.Tłumaczę to sobie tym,że jest po lobektomii, że strasznie przytył i ma mało wydolne serce.Nie wiem czy ten stan rzeczy był od operacji czy teraz jest gorzej.Martwi mnie to bo jakos latem nie widziałam u niego tego problemu.Jak np. wstanie to troche dyszy.Potem mu sie normuje oddech.Ciągle mu gorąco.Waży naprawde bardzo duzo.
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #64  Wysłany: 2011-01-29, 18:34  


ma_ka napisał/a:
Myślałam też o koncentratorze tlenu, ale nie wiem skąd go wziąć.

Są czasem wypożyczalnie takiego sprzętu, trzeba popytać. Czasem też z hospicjum udaje się wypożyczyć.

I żadnych napojów energetycznych!
_________________
 
Termar 



Dołączyła: 23 Sty 2011
Posty: 80
Skąd: Kielce
Pomogła: 7 razy

 #65  Wysłany: 2011-01-29, 18:51  


ma_ka napisał/a:
Myślałam też o koncentratorze tlenu, ale nie wiem skąd go wziąć. :?ale??:

Zapytaj lekarza,nawet lekarza pierwszego kontaktu, mój wujek otrzymał aparat tlenowy wraz z instrukcją udzieloną przez pielęgniarkę po 14 dniowym pobycie na Oddz. Wewnętrznym i to otrzymał na stałe, bez wypożyczania,a nie jest pacjentem onkologicznym tylko z racji wieku - 93 lata - i z racji tego,że palił papierochy ponad 60 lat ciężko mu się oddycha.
Liczę,że taki aparat dostanie i twój tato.
_________________
Życie - to jeszcze raz móc odetchnąć. Reszta nic nie znaczy.
Pozdrawiam - Teresa
 
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #66  Wysłany: 2011-01-30, 03:00  


Jeśli chodzi o koncentrator to hospicjum możesz się nie doczekać polecam wypożyczenie sprzętu. To koszt około 200-300 zł miesięcznie ale koncentrator dostaniesz właściwie od ręki, czekając na hospicjum możesz mieć kłopot tam pewnie chętnych jest full a koncentratów nie wiele.
_________________
Andrzej W.
 
BeaNicolo 


Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #67  Wysłany: 2011-01-30, 09:56  


Witaj Kamilo,

Potwierdzam to co napisala Katarzynka. Jesli to mozliwe wprowadzcie Tacie 3 razy dziennie 200 ml Nutridrink. W przypadku gdyby Tata nie tolerował smaku (mdly, slodki),
innym nieco smaczniejszym i rowniez tanszym rozwiazaniem jest Sinlac - odzywka dla dzieci uzywana w stanach niedożywienia. Kupicie ja w kazdym sklepie i aptece gdzie gdzie mozna kupic mleko i kaszki dla dzieci. Jesli Twoj Tato toleruje mleko - przygotowujcie to na mleku, przepis znajdziecie na opakowaniu.
Moj Tato rowniez tracil sily baardzo szybko. Załuje że dopiero na 2 dni przed szpitalem wprowadzilismy wzmocnienie, niestety organizm byl juz tak osłabiony że niewiele to pomoglo....

Badz silna, Twoja sila jest potrzebna Tacie i Twojej Mamie
_________________
Bea&Nicolo
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #68  Wysłany: 2011-01-31, 14:31  


Witaj Kamilo.Co u was,jak tatuś?Pozdrawiam
 
ma_ka 



Dołączyła: 14 Sty 2011
Posty: 233
Skąd: Człuchów/Miastko

 #69  Wysłany: 2011-01-31, 15:11  


Witaj Iwonko. Tatuś, odkąd bierze ten silniejszy lek przeciwbólowy w plastrach, jakby lepiej. Mówi, że prawie go nie boli, czasem zakłuje. Zdaję sobie sprawę, że ten lek też poprawia samopoczucie z racji składu, ale póki co poprawa jest. Tato ma więcej chęci do czegokolwiek. Aż miło to słyszeć, to dodaje nadziei. :)
_________________
Kamila
 
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #70  Wysłany: 2011-01-31, 17:54  


Kamilko ciesze sie razem z wami a to dla tatusia za checi ::thnx:: i aby jak najwiecej takich
 
ma_ka 



Dołączyła: 14 Sty 2011
Posty: 233
Skąd: Człuchów/Miastko

 #71  Wysłany: 2011-02-02, 14:44  


No i z cieszenia nici. :-( Tato znów słaby. Znów narzeka na ból, mimo tych plastrów, a przecież to taki silny lek. Dodatkowo bierze też Tramal i Ketonal. Wszystko to mnie przeraża... Co dalej robić? Czy ból już nigdy nie zniknie? Załamałam się totalnie, nawet moja córeczka wyprowadza mnie z równowagi... :cry:
_________________
Kamila
 
 
BeaNicolo 


Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #72  Wysłany: 2011-02-02, 15:04  


Kamilo,

Niestety ta choroba to ciagłe zmiany, rzadko na lepsze.
Moj Tato rownież bardzo skarżyl sie na bóle i miał uciążliwy kaszel. Stosowalismy 2 x dziennie Sevredol 20mg (jest to morfina) i prawde powiedziawszy byl to jedyny lek "poprawiajacy" standard zycia Taty tzn znosil bol i calkowicie zablokowal odruch kaszlu.
To co bylo na minus to Tata po tym leku byl bardzo senny (dlatego czasami rezygnowalismy z dawki rannej aby zminiejszyc "zamulenie"..)
Zapytajcie lekarza prowadzacego czy w przypadku Twojego Taty zmiana leku na Sevredol może pomoc. W tej chwili NAJWAZNIEJSZE jest aby nie bolało!!

Bądz silna!!!
_________________
Bea&Nicolo
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #73  Wysłany: 2011-02-02, 15:27  


Witaj Kamilo.Bardzo mi przykro ze tatulek znow oslabl.Ale nie zalamuj sie nie mozesz dasz rade.Ja zaczelam zamykac sie w lazience policze do stu i powiem ci ze przechodzi i wtedy dziewczynki moje nie obrywaja.glowa do gory kochana |przytula|
 
Termar 



Dołączyła: 23 Sty 2011
Posty: 80
Skąd: Kielce
Pomogła: 7 razy

 #74  Wysłany: 2011-02-02, 15:35  


ma_ka napisał/a:
Załamałam się totalnie, nawet moja córeczka wyprowadza mnie z równowagi... :cry:


Nie daj się załamać, musisz być silna,bo jak się załamiesz,to nikomu nie pomożesz,ani tacie,ani sobie,a na dodatek ucierpi Twoja niczemu nie winna córeczka..

Mój wątek został przez nieuwagę moderatora wykasowany..a jakoś na razie nie mam ochoty rozpamiętywać tego co w nim napisałam i co mi dobrzy ludzie odpisali, więc udzielam się w odpowiedziach potrzebującym osobom.

Musisz być silna za siebie,za tatę i za cała rodzinę.
Kobieta mimo,że mówią o nas słaba płeć.. niejedno potrafi znieść i pokonać.. bo z figury,czy postury motyl... mała muszka,ale potrafi udźwignąć brzemię, pod którym "niejeden słoń" się załamał.
_________________
Życie - to jeszcze raz móc odetchnąć. Reszta nic nie znaczy.
Pozdrawiam - Teresa
 
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #75  Wysłany: 2011-02-03, 12:03  


Witaj Kamilko.Co tam u was dzisiaj jak tatus bo moj cos zaczal mocno kaszlec mam nadzieje ze sie nie przeziebil.Pozdrawiam cie bardzo mocno
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group