1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Na co zwrócić uwagę przy usuwaniu znamienia??
Autor Wiadomość
tamarak 


Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2012-07-30, 22:18  Na co zwrócić uwagę przy usuwaniu znamienia??


Witam serdecznie, to mój pierwszy post na forum:)

Mam 50 la,t od około 10 na biodrze z tyłu mam znamię. Było szorstkie, płaskie, nieregularne w kolorze skóry, ale o dość widocznej granicy.
Tydzień temu oglądam bo coś zaswędziało i- środek zrobił się ciemnoszarawy, a granice rozmyte. Chyba się powiększyło.

No to na pewno trzeba wyciąć.

Jestem z Krakowa.Wpierw spanikowana dzwoniłam w rózne miejsca i tak np u mnie w osrodku termin do dermatologa na październik (i on daje skierowanie do chirurga, termin nie znany) u Bonifratów terminu na NFZ w tym roku nie ma. Prywatnie znalazłam dwie oferty ale cena 600-700 zł jest powyżej moich możliwości.
Po przeczytaniu róznych informacji zastanawiam się co dalej.
Ile mogę czekać?
Czy prywatnie jęsli jest to "klinika" osrodek pieknosci (z lekarzem chirurgiem) to wytną odpowiednio głęboko i zrobią dobrze badanie histopatologiczne?
Czy jednak lepiej czekać na jakiś szpital?
Wielkość i kolor blizny w tym miejscu i w moim wieku raczej nie ma znaczenia.
Wiem, że to głupie pytania, ale ostatnio z onkologią mimaiłam do czynienia ze 20 lat temu. i nie mam pojęcia jak się teraz w tym poruszać.

Bardzo proszę o pomoc
Tama
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-07-30, 22:23  


Najlepiej wybrać się, celem usunięcia znamienia, do chirurga onkologa.

Nie ma szybszych terminów do dermatologa na badanie dermatoskopowe w Krakowie, niż październik?
Czy prywatna wizyta u dermatologa i badanie dermatoskopem wchodzi w grę?

Jeśli znamię zmieniło kształt, kolor, dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie czekać. Choć rozumiem, że kwestia terminu i opłat może być dużym problemem.
_________________
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #3  Wysłany: 2012-07-30, 22:28  


Witajtamarak,
Możesz iść na Garncarską do CO- poradni chirurgii onkologcznej.Trzeba wcześnie rano zarejestrować się w rejestracji dla pierwszorazowych do pokoju 101 i cierpliwie czekać kilka godzin ale zostanie się przyjętym.Onkolog zobaczy i zadecyduje.
Pozdrawiam i witam na forum.
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
tamarak 


Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 5

 #4  Wysłany: 2012-07-30, 22:41  


@Berta Dziękuję
To znaczy tam nie ma terminów tylko długie czekanie w kolejce?
SUPER!
Miałam tam dawno temu usuwanego włókniaka piersi. z tego co pamiętam warunki koszmarne, ale lekarze fachowcy.
BARDZO bardzo dziekuję!:in_love:
i chciałabym nie pokazywać się więcej na forum, no ale zobaczymy...
 
tamarak 


Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2012-08-01, 22:28  


To jutro się wybieram, mam nadzieję ze 45 minut przed otwarciem wystarczy.

przejrzałam trochę wątków i zastanawiam się, czy tam będzie dermatolog? I czy mam pokazać inne znamiona które są tegoroczne(2sztuki), czy nie marnować czasu i nie zawracać mu głowy?
Moje pytanie stad, że po przejrzeniu kilku zdjęć stwierdziłam jako totalny laik iż wszystko moze być czerniakiem, nawet niekoniecznie czarne(ciemne)
Te znamiona które się nie zmieniają i mam je od zawsze no to jasne że nie bedę marnować cennego czasu, ale te nowe?
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #6  Wysłany: 2012-08-01, 22:37  


tamarak,mój czerniak był w znamieniu,które miałam od zawsze i nie było czarne tylko jasno-brązowe.
Jeśli jakieś znamie Cię niepokoi to oczywiście pokaż lekarzowi.
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
tamarak 


Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 5

 #7  Wysłany: 2012-08-01, 23:08  


No tak, ale po naoglądaniu się wszystkie znamiona mnie niepokoją. :mrgreen: No wiem, że to nieracjonalne, ale przecież nie będzie oglądał wszystkich, bo pewnie trwało to by godzinami.
to jedno jest ewidentne swędzi rośnie i zmienia kolor.Itak nie wiem czy coś z tego bedzie bo nie mam szczepienia WZW,zanim zrobię żeby było ważne...
 
Wielki strach 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 152
Skąd: Szczecin
Pomogła: 10 razy

 #8  Wysłany: 2012-08-02, 09:28  


Jeżeli lekarza zaniepokoi Twoje znamie to wyciecie moze nastapic bez szczepienia...albo po pierwszym...ale to lekarz zadecyduje...jesli chodzi o pokazywanie znamion i dylemat jedno, dwa czy wszystkie to ja bym radzila poprosic, zeby zobaczyl wszystkie. Ja bylam wielokrotnie ogladana przez dermatologow, ogladana od stop do glowy i nie trwalo to wieki...doswiadczony lekarz na pierwszy rzut oka zobaczy czy ktores go niepokoi i wtedy uzyje dermatoskopu, zeby sie upewnic. Jak juz wystoisz swoje w kolejce to popros o zbadanie calego ciala.
Pozdrawiam i zycze, zeby Pana doktora nic jednak na Twoim ciele "nie zainteresowalo".
_________________
Aneta
 
tamarak 


Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 5

 #9  Wysłany: 2012-08-02, 10:45  


To opisuję jak było. Rejestracja czynna od 7.30 byłam ok 6.45 i kilka osób juz było. Poczekalnia już była otwarta (moze dlatego że przy szpitalu)
Trzeba mieć dowód i dokument ubezpieczenia. Kolejka dla tych pierwszy raz posuwa się wolno. Skierowano mnie do pokoju 101. Lekarz był chirurgiem. Stwierdził,że to wygląda na znamię brodawkowo-łojotokowe (czy jakoś tak) i kwalifikuje się do szybkiego wycięcia.
Innych znamion nie oglądał. Ale też dysponował tylko okiem i doswiadczeniem

Na pytanie jak szybkiego mówi, że miesiąc spokojnie można poczekać. Dał mi wizytówkę Ars Medica i Tam na NFZ.

Termin mam na 28 września, to wizyta wstępna(czyli za dwa miesiące) i po niej dostanę termin na wycięcie. Ciekawe jak długo trzeba czekać.

z wynikami badania mam wrócić do IO.

A jako ciekawostkę podam, że mają moją starą kartę z przed prawie 30 lat!

Szukam czegoś na temat szczepień WZW. Czy bardzo dokucza miejsce szczepienia bo pracuję częściowo fizycznie i wolne nie wchodzi w rachubę. Czy wszystkie szczepionki są takie same?
 
rafal194 


Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 53
Pomógł: 5 razy

 #10  Wysłany: 2012-08-02, 10:51  


Szczepienie nie boli nic ,niektórych może troszkę jakby komar ugryzł.Miałem ostatnio robione i 2tygodnie po drugiej dawce można już wycinać.Szczepienia są 3 takie same. Do rodzinnego po skierowanie i szczepienie.Nie mam doświadczenia ale jest wiele osób na forum co nie miało szczepienia na WZW.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group