1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2011-12-26, 19:17
moja mama....
Autor Wiadomość
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #31  Wysłany: 2012-04-15, 16:15  


Agnieszko z tego co widzę to Mama Gizeli nie ma orzeczenia o niezdolności do pracy,
ZUS odmówił prawa do renty socjalnej, prawdopodobnie brak jest podstaw ze względu na brak stażu pracy.
Jedyne wyjście to pomoc Ośrodka Pomocy Społecznej, a te w okręgach o wysokim stopniu bezrobocia pomagają kryminalistom, rodzinom patologicznym... dla chorych brak środków.
To nie tylko my jesteśmy chorzy, to System i Kraj jest chory...
_________________
romek
 
 
Bblondi 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 232
Pomogła: 22 razy

 #32  Wysłany: 2012-04-15, 19:34  


Zasiłek pielęgnacyjny wypłacany jest właśnie przez MOPS ale trzeba mieć orzeczenie o niepełnosprawności (można ubiegać się także do celów pozarentowych!). tak wiem zaraz moderator mnie usunie :-) ale chciałam pomóc Gizeli sama wiem, że opieka nad chorą wymaga wiele czasu więc chciałam na skróty /aga

Moderator nie usunie, ale po to jest podział na wątki merytoryczne w określonych działach oraz wątki dotyczące pomocy społecznej, zasiłków etc. aby właśnie ułatwić wszystkim szybkie znalezienie informacji. Stąd byłoby miło, gdybyśmy się wszyscy do ów podziału stosowali :) / Administrator
_________________
czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży - ale mimo to przemija, nawet mnie to dotyczy.
 
gizela79 


Dołączyła: 02 Lis 2011
Posty: 30
Skąd: Żary-woj.lubuskie
Pomogła: 3 razy

 #33  Wysłany: 2012-04-26, 13:01  


witam kochani,witam Aga! Nie pisałam,bo brakuje mi czasu na wszystko...Dziś rozpoczeła się operacja mamusi:(,tak sie strasznie boję....Lekarze powiedzieli by teraz przez dwa dni do mamy nie dzwonic ani przychodzić-musi odpoczywać....Ja zaraz do pracy ale nie długo będe dzwonic mimo to.....pozdrawiam wszystkich!
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #34  Wysłany: 2012-04-26, 13:59  


O tak, potrzeba dużo spokoju i wypoczynku...

Pamiętam dzień mojej operacji. Kiedy po południu moi synowie przyszli mnie odwiedzić widziałam ich jak przez mgłę. Wiem, że to był efekt znieczulenia ogólnego podanego podczas operacji. Ale tak się u mnie działo...Następnego dnia było duuużo lepiej pod każdym względem.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #35  Wysłany: 2012-04-26, 15:41  


niektóre szpitale pozwalają wchodzić wieczorem, w dniu operacji na 5 minut, w innnych wejśś nie można. To bardzo ciężka operacja, pacjenci są bardzo zmęczeni. U nas mówili, że może wejść tylko 1 osoba z rodziny na 10 minut.
Poszedl brat, bo ja bałam się, że rozryczę się jak Tate zobacze pod tymi monitorami... Tata był zamroczony i potem nawet niewiele pamietał, że brat był w kilka godzin po operacji. Lepiej więc nie męczyć pacjenta....

Mam nadzieję, że bedzie dobrze!!!
_________________
Katarzynka36
 
 
gizela79 


Dołączyła: 02 Lis 2011
Posty: 30
Skąd: Żary-woj.lubuskie
Pomogła: 3 razy

 #36  Wysłany: 2012-04-29, 00:29  


Witam. Dziękuję za wsparcie. Z mamusią jest bardzo żle. Nerki nie chcą pracowac i mama leży pod respiratorem :-( . Lekarz powiedział,że stan mamy jest krytyczny:(. Otworzyli płuca i zaszyli bo nic nie dało się zrobić. rak jest tak umiejscowiony,że jakby próbowali go usunąc mama nie przezyłaby tej operacji. Powiedzieli,ze jak serce stanie nie beda ją reanimować,ponieważ mamie juz nic nie pomoże. Sytuacja jest beznadziejna. :uuu: :cry:

[ Dodano: 2012-04-29, 00:30 ]
z mamusią nie ma kontaktu-lezy jak roślinka....
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #37  Wysłany: 2012-04-29, 00:45  


gizela79, :tull:
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #38  Wysłany: 2012-04-29, 00:56  


Gizela,
Sytuacja nie jest beznadziejna. Spróbuj popatrzeć na to od drugiej strony. Mamie należy się odpoczynek - naprawdę chciałabyś, żeby nadal tak cierpiała? Z tą wiedzą, którą masz - że nowotwór jest nieoperacyjny - sama wiesz, że umieranie mogłoby być długie i trudne...
I Tobie będzie paradoksalnie łatwiej po odejściu Mamy - oczywiście zostanie smutek, żal, ale te uczucia będą "czyste" bez rozpaczliwej nadziei, że może jednak jeszcze jest do zrobienia coś, cokolwiek... Bez ciągłej huśtawki - że dziś jest lepiej, jutro gorzej...
Właśnie ta sytuacja daje Ci nadzieję. Nadzieję na spokojne odejście Mamy, bez bólu, bez lęku, który by prawdopodobnie Jej towarzyszył.
Gizelo, pozwól Jej odejść. Czasem jest tak, że umierający jakby na to czekali - na takie przyzwolenie najbliższych na odejście.
Myślę o Was serdecznie...
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Bblondi 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 232
Pomogła: 22 razy

 #39  Wysłany: 2012-04-29, 13:12  


Ania, sercem jestem z Tobą i z Mamą. Bądź dzielna - siły życzę /aga
_________________
czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży - ale mimo to przemija, nawet mnie to dotyczy.
 
asia77 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 1403
Pomogła: 137 razy

 #40  Wysłany: 2012-04-29, 13:53  


gizela79, tak jak piszeMadzia70, również ja sie pod tym podpisuje.Trzymaj się :tull:
_________________
Tatulek [*] 12-12-2011 godz 7:50 .Spoczywaj w Pokoju.
 
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #41  Wysłany: 2012-04-29, 22:17  


aneczko..
serduszkiem jestem obok ciebie
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #42  Wysłany: 2012-04-29, 23:23  


Gizelo,
Ogromnie mi przykro, że tak się potoczyło...

Z tego co widzę to operacja w stanie Mamy była niezwykle ryzykowna. W szoku trochę jestem, że lekarze chcieli wycinac Mamie pluco, skoro była tak slabiutka. Niestety, w takiem stanie chyba nie powinni:(

W dużej mierze zgadzam się z Madzią70...

ściskam w tych ciężkich chwilach...
Najważniejsze by Mama nie cierpiała...
_________________
Katarzynka36
 
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #43  Wysłany: 2012-04-30, 00:14  


gizela79, :tull:
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #44  Wysłany: 2012-04-30, 08:45  


Gizela - zadzwoń do mnie , jeśli będziesz chciała porozmawiać...


796 - 513 - 103

Ściskam mocno, jestem z Wami....
_________________
Aegrotus sacra est...
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #45  Wysłany: 2012-04-30, 11:23  


Gizela79 weź sobie głęboko do serca słowa Madzii70. Bardzo ciężko nam się pogodzić z tym co nieuniknione ale w tej sytuacji to ważne żeby chorujący nie cierpiał. Zdajesz sobie sprawę, że choroba mamy jest w zaawansowanym stadium i lekka śmierć jest również jakimś pocieszeniem.
Przykro mi bardzo.
_________________
Andrzej W.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group