1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: absenteeism
2013-12-29, 16:49
Mięsak Ewinga, siostra
Autor Wiadomość
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #331  Wysłany: 2012-01-17, 18:02  


Bardzo Was proszę, kciuki i inne wypowiedzi nie związane merytorycznie z leczeniem i chorobą bardzo proszę umieszczać w przeznaczonym do tego wątku

tu trzymamy kciuki

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
monika1901 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 278
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 75 razy

 #332  Wysłany: 2012-01-20, 14:13  


słoneczko dziś miało robioną tomografię głowy(z powodu silnych bóli). wynik jest dobry. nie wykryto żadnych zmian, wszystko czyste( a juz się bałam!) wyniki spadają(płytki-62) ale zostajemy jeszcze w domku!
_________________
Wiara czyni cuda- choć czasem trudno w nią uwierzyć!
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #333  Wysłany: 2012-01-29, 15:04  


Justyno,
http://www.forum-onkologi...24,30.htm#99606

:)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #334  Wysłany: 2012-01-29, 19:39  


oj przepraszam :oops:
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
monika1901 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 278
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 75 razy

 #335  Wysłany: 2012-01-30, 15:27  


Kasiulka w domku....w środę chemia-OSTATNIA!!!! później cały luty badań i ściągnięcie browiaka! cudownie...! oby nam się udało!
_________________
Wiara czyni cuda- choć czasem trudno w nią uwierzyć!
 
monika1901 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 278
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 75 razy

 #336  Wysłany: 2012-02-02, 13:51  


Moje słoneczko w szpitalu. drugi dzień chemii.... okropnie ją przechodzi! ciągłe wymioty, podrażnienie ją wykańczają! ostatnia chemia...wszystko przetrwamy! w sobotę ważny dzień-odbędzie się w Bydgoszczy koncert dla Kasi. szkoda że jej tam nie będzie! ale ja napewno pojawie się z Lenką jako reprezentant rodziny! czy zna ktoś ( stronę gdzie jest opisany)przypadeku wyleczenia z mięsaka bez nawrotów choroby!?? tak jak nam lekarze mówili nawroty bardzo często są w okresie 5 lat! także wszystko może się wydarzyć....! proszę o odpowiedż!
_________________
Wiara czyni cuda- choć czasem trudno w nią uwierzyć!
 
Lideczka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 526
Pomogła: 82 razy

 #337  Wysłany: 2012-02-02, 15:38  


Moniczko trzymam kciuki Bardzo się ciesze że to juz koniec leczenia. Nic nie znalazłam w necie ale przeywalność jest wysoka okres 3 letni 66% dane z wikipedii. Ja jestem pewna że Kasieńka jest w tych 66% Trzymajcie się cieplutko w te zimne dni :in_love:
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
monika1901 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 278
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 75 razy

 #338  Wysłany: 2012-02-05, 12:36  


Kasieńka już po ostatniej chemii. lekarze czekają teraz na wszystkie wyniki które będzia miała robione przez cały miesiąc, wtedy profesor zadecyduje co dalej? moje słoneczko jest bardzo osłabione! ostatnia chemia dała jej w kość! musi zostać przynajmniej do poniedziałku w szpitalu. W poniedziałek konsultacja ortopedy!! wczoraj odbył się kocnert dla Kasieńki. był bardzo udany! moje publiczne wystąpienia(by podziękować wszystkim)było bardzo wzruszające! w takich momentach dopiero dochodzi do mnie że z tą chorobą walczy tak bliska mi osoba!
_________________
Wiara czyni cuda- choć czasem trudno w nią uwierzyć!
 
monika1901 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 278
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 75 razy

 #339  Wysłany: 2012-02-16, 17:51  


moje słoneczko cały tydzień w szpitalu na badaniach! wyniki krwi są dość dobre. dziś miała robioną tomografię i rtg płuc. wynik jest dobry. płuca czyste! jednak Kasieńka ma powiększone węzły i jakieś zmiany w klatce piersiowej! dokładnego wyniku nie mam więc nie mogę wpisać. będzie dopiero przy wypisie! lekarz kazał obserwować i za 3 tygodnie ma być powtórzone badanie! boimy się....te węzły chłonne....brzmi troche groźnie ale czy warto panikować?
_________________
Wiara czyni cuda- choć czasem trudno w nią uwierzyć!
 
monika1901 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 278
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 75 razy

 #340  Wysłany: 2012-02-22, 11:38  


~witam! mam wyniki Kasieńki
KT KLATKI PIERSIOWEJ płuca bez zmian ogniskowych. w oknie aortalno-płucnym oraz na wysokości rozwidlenia tchawicy pojedyncze węzły chłonne do 8mm.Poza tym powiększonych węzłów chłonnych wnęk i śródpiersia nie wykazano.
USG WĘZŁÓW CHŁONNYCH w lewej okolicy podżuchwowej odczynowy węzeł chłonny 19x2mm.Poza tym po obu stronach szyi,wzdłuż mięśni mostkowo-obojczykowo-sutkowych oraz w obu okolicach podżuchwowych widoczne są pojedyncze niepowiększone węzły chłonne. Większość z opisywanych węzłów ma wyraźnie widoczną zatokę,co sugeruje ich odczynowy charakter. Doły nad i podobojczykowe oraz pachowe wolne. W obrębie okolic pachwinowych po kilka niepodejrzanych,odczynowych węzłów chłonnych dł. do 11mm po str.prawej i 14mm po str. lewej.
TO SĄ WYNIKI TYCH WĘZŁÓW KTÓRE NAS NIEPOKOJĄ! czy mamy się czego obawiać? w piątek Kasieńka ma konsultacje w Warszawie. czekamy nadal na wyniki scyntografii. 5 marca may PET.
_________________
Wiara czyni cuda- choć czasem trudno w nią uwierzyć!
 
Lideczka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 526
Pomogła: 82 razy

 #341  Wysłany: 2012-02-22, 13:22  


Monika nie jestem lekarzem ale opis wskazuje na odczynowy charakter wezlow a wiec nie sa one podejrzane nowotworowo. Wiecej na pewno powiedza Moderatorzy. Ja trzymam za was kciuki oczywiscie. A jak Kasia doszla do siebie? Pozdrawiam serdecznie
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
monika1901 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 278
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 75 razy

 #342  Wysłany: 2012-02-23, 11:24  


brak wypowiedzi moderatora...! trudno-poczekamy na dalsze wyniki! Kasieńka dochodzi do siebie! z niecierpliwością czeka aż odrosną jej włosy! jutro Warszawa....
_________________
Wiara czyni cuda- choć czasem trudno w nią uwierzyć!
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #343  Wysłany: 2012-02-23, 20:32  


monika1901 napisał/a:
brak wypowiedzi moderatora...! trudno-


Moniko, moderator też człowiek. Nie odpowiadam na posty regularnie , bo jestem po dwóch operacjach i niestety nie dam rady siedzieć cały dzień przy laptopie - nie mam zwyczajnie na to siły póki co.


monika1901 napisał/a:
KT KLATKI PIERSIOWEJ płuca bez zmian ogniskowych. w oknie aortalno-płucnym oraz na wysokości rozwidlenia tchawicy pojedyncze węzły chłonne do 8mm.Poza tym powiększonych węzłów chłonnych wnęk i śródpiersia nie wykazano.
USG WĘZŁÓW CHŁONNYCH w lewej okolicy podżuchwowej odczynowy węzeł chłonny 19x2mm.Poza tym po obu stronach szyi,wzdłuż mięśni mostkowo-obojczykowo-sutkowych oraz w obu okolicach podżuchwowych widoczne są pojedyncze niepowiększone węzły chłonne. Większość z opisywanych węzłów ma wyraźnie widoczną zatokę,co sugeruje ich odczynowy charakter. Doły nad i podobojczykowe oraz pachowe wolne. W obrębie okolic pachwinowych po kilka niepodejrzanych,odczynowych węzłów chłonnych dł. do 11mm po str.prawej i 14mm po str. lewej.



Wynik USG wyraźni mówi, że widoczne węzły chłonne mają charakter odczynowy, czyli nie ma się czym martwić. Tak jak napisała Lideczka,


pozdrawiam ciepło

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #344  Wysłany: 2012-02-23, 21:02  


monika1901 napisał/a:
brak wypowiedzi moderatora...!

A który z postów na forum - Twoim zdaniem - wymaga moderowania i nie zostało to uczynione ?!
Jeśli uważasz, że moderatorzy na tym forum nie wywiązują się należycie ze swoich obowiązków (tj. moderowania forum)
możesz, ba - powinnaś - zgłosić taki post: w każdym poście ikonka z wykrzyknikiem po prawej stronie posta u góry.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Viola 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 78
Skąd: Zachodniopomorskie
Pomogła: 10 razy

 #345  Wysłany: 2012-02-25, 01:40  


Nie bardzo wiem, gdzie dać tę wiadomość.
Sądząc po temacie i dlatego, że ktoś z podobnymi problemami może szukać w tym wątku pomocy - to podam ją tutaj.
Być może jakoś to może pomóc nawet Waszej sprawie, Moniczko.
Być może to Wy mogłybyście też pomóc Izie.

Chodzi o przypadek Izy Partyki, która mieszka w Plemiętach pod Grudziądzem i ma 18 lat.
Wczoraj był program o niej w "Sprawie dla reportera" Elżbiety Jaworowicz: 23.02.2012 - Telewizja Polska SA .
Iza leczyła się w Bydgoszczy, w szpitalu Jurasza, ale wyszła ze szpitala na własne życzenie, po chemii, która nie dała rezultatów, a tylko przyniosła cierpienie. Lekarze nie dają jej szans na wyleczenie.
Teraz jedzie do Chin i zbiera pieniądze na leczenie w Tianjin.

Gdzieś przeczytałam, że stwierdziła, że w Polsce, w 2011 roku była pojedynczym przypadkiem z mięsakiem Ewinga.
Ja też mam mięsaka, więc wiem, jak mało osób jest z moim rozpoznaniem i jak się szuka kontaktu do osób, które chorują na to samo, co my. Dlatego podaję opis tego przypadku, bo może komuś to się przyda.

Trzymam kciuki Moniko za Twoją siostrzyczkę.
_________________
-----
Leiomyosarcoma. Grade 2.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group