1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 278
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 364846

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-01-16, 16:53   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Kochani... Nie chcą operować...
3 zwichniecie biodra...
Znów orteza...
Poszukuje specjalisty od endoproteza onkologicznych
Dr Rutkowski się nie podejmie.
Gdzie jeszcze w Polsce szukać pomocy?
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 364846

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-01-12, 16:30   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Kochani... Wracam po bardzo długiej nie obecności.
Kasia jak wiecie jest już po leczeniu 7 lat.
Ma już teraz 23 lata... To już dorosła osoba
Dlatego nie podlega już pod opieką lekarza dziecięcego...
Ale od początku...
1,5 roku temu zaczęły się silne bóle nogi...
Trafiliśmy do szpitala do Poznania gdzie prowadzi ja dr. Nazar. Zdecydowali się operować bo trzeba wymienić endoproteze (okazało się że miała być rosnąca a miała stałą) dokładnie 20 stycznia tamtego roku wymiana endoprotezy i wtedy zaczęły się problemy. Zwichniecia stawu biodrowego. Dziś zdarzyło się to już 3 raz. Miała orteze na 3 miesiące... Nie chcą ingerować... Myśleli że się zrosnie... Kaśka na taki kikut zamiast kości, że nie ma już jak jej zamocować endoprotezy. Teraz gdy sytuacja znów się powtórzyła prawdopodobnie będą musieli operować. Jakie macie opinie o doktorze Nazar? Czy jest jeszcze jakiś specjalista który się tego podejmie? Wszyscy nas odsyłają z kwitkiem
  Temat: Miesak ewinga
monika1901

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 42961

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-01-12, 16:21   Temat: Re: Miesak ewinga
Dawno nie zaglądałam na forum...
Prowadziłam wątek Mięsak Ewinga-Siostra.
Moja siostra jest już 7 lat po leczeniu.
Nadzieja umiera ostatnia... Wierzę że wam się uda
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 364846

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-04-28, 12:55   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Kolejny niepokoj...kolejne czekanie. Jutro Warszawa ale dzis odebralysmy wynik scyntografii. Zwiekszenie ogniskowe gromadzenie radiofarmaceutyki w rzucie glowy lewej kosci udowej(tkankach miekkich?) poza tym fizjologiczne gromadzenie radioznacznika. WNIOSKI nie mozna wykluczyc wznowy w rzucie kosci udowej lewej. Wskazane wykonanie Pet
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 364846

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-11-05, 22:27   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Witam kochani. Przepraszam ze nie pisze,ale urodzilam niedawno druga coreczke Ige. Kasiunia ok. Czuje sie dobrze,jezdzi na wszystkie kontrole. Zaczela cieszyc sie zyciem...wkoncu wymarzona szkola,przyjaciele,wyjscia.wszystko wrocilo do normy. Cieszymy sie ogromnie,ze udalo nam sie. Dzis wiem ze wiara czyni cuda,ze wszystko mozemy przezwyciezyc.
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 364846

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-01-21, 21:03   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Bylysmy wczoraj u profesora Rutkowskiego na prywatnej wizycie. Mamy sie wstawic do szpitala w Warszawie 3 lutego
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 364846

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-01-12, 22:49   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Wciaz czekam na wiesci z Wawy na jaki termin uda nam sie zarejestrowac. Na oddzial onkologiczny dzis Kasi nie przyjeli. Caly czas byla leczona na onkologii dzieciecej, a teraz ma skierowanie do doroslych i musi miec zalozona zielona karte, no i przejsc przez poradnie. Tam sa niestety terminy. Nie intetesuje nikogo ze lekarze z oddzialu dzieciecego nie kaza czekac, ze ma na skierowaniach pilne. Kasie strasznie boli ta noga i pali, wciaz jest na lekach przeciwbolowtch, a my musimy czekac:-(

vioom// niebieska karte wydaje Policja :) onkologii dotyczy zielona karta - zmieniłem :)
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 364846

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-01-11, 10:53   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Madzia70 dziekuje ci za konkretna odpowiedz. Mam jeszcze wyniki scyntografii pozniej wrzuce. Mamy skierowanie do poradni tkanek miekkich,objawy te same co bylo na poczatku choroby. Okropny bol nogi,bierze leki przeciwbolowe,goracz w nodze

[ Dodano: 2015-01-11, 11:07 ]
Czy sa wskazane jeszcze jakies badania tkanek miekkich?

[ Dodano: 2015-01-11, 13:41 ]
Kasia dostala skierowanie do szpitala onkologicznego w Bydgoszczy. Maja zrobic wszystkie badania,lekarz okreslil ze nie mozemy czekac do 27:-( bardzo ciezko sie zarejestrowac do dr.Rutkowskiego. Zrobie wszystko co w mojej mocy by Kasia sie tam dostala
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 364846

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-01-10, 13:05   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Hej kochani. Przepraszam ze tak dlugo sie nie odzywalam ale nie moglam sie zalogowac bo zgubilam haslo. Pozatym bardzo duzo sie dzialo i teraz tak naprawde sie zaczelo:-( kto czytal moje wpiski od poczatku zrozumie. Jestem w 21 tyg.ciazy,spodziewam sie drugiej coreczki i niestety powtorka z rozrywki. Wczoraj Kasi postawiono diagnoze zlosliwy nowotwor kosci w tej samej nodze. Pozniej wrzuce odpiske wyniku. Lekarze nie wiedza czy podejma sie leczenia

[ Dodano: 2015-01-10, 21:42 ]
Kochani to jest ostatnia diagnoza. Jezeli jest osoba ktoraby mogla powiedziec co dalej,jakie sa wskazania do leczenia to bede wdzieczna.



[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-01-11, 19:19 ]
Proszę o usuwanie danych lekarza i pacjenta

  Temat: mięsak ból biodra
monika1901

Odpowiedzi: 1317
Wyświetleń: 362989

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-08-20, 11:32   Temat: mięsak ból biodra
zuza? odezwij się....my na ciebie tu czekamy
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 364846

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-08-19, 23:11   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
mamy zmiany w wątrobie. są zbyt małe by zrobić biopsje. potwierdził to Pet, tomografia a jutro mamy rezonans. trzymajcie kciuki. jak będą wyniki napewno napisze
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 364846

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-05-08, 17:04   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
będą wszystkie badania na PILNE 20.05 Pet ( o który nie mogliśmy sie od dawna doprosić) niestety podjrzewana jest wznowa?
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 364846

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-05-07, 21:27   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
wpisałam wynik Kasi. mam obawy dotyczące zmian ogniskowych(bogato unaczynionych)w wątrobie. co to oznacza?
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 364846

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-05-07, 18:12   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
czy jest może osoba do której mogę nawet napisać priv w sprawie wyniku Kasi? czy ktoś może mi pomóc zinterpretować ten wynik?
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 364846

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-05-06, 17:29   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
cześć kochani. wkońcu mam chwilkę by napisać. Kasieńka teraz zdaje maturę,niestety wciąż jeździmy po lekarzach. w czerwcu mamy Warszawe. teraz Kasi towarzyszy ogromny ból nogi. z rtg wyszło zwichnięcie, skręcenie tej chorej nogi. niestety nic lekarze w tym kierunku nie robią. noga wygląda strasznie(jest bardzo spuchnięta i boli),do czwartu ma wytrzymać bo wtedy może uda nam się dostać do ortopedy. Wczoraj odebrałyśmy wynik tomografi oto wynik. Jeżeli mogłabym prosić to będę wdzięczna o interpretacje

[ Dodano: 2014-05-06, 17:37 ]
TK

Wątroba nieco powiększona. w seg.II wątroby w fazie tętniczej widoczne jest ognisko wzmocnienia śr.5mm. W fazie zwrotnej zmiana wydaje się być hipodensycyjna (szybkie wypłukanie kontrastu). W fazie opóźnionej zmiana jest niewidoczna. Przy retrospektywnej ocenie wydaje się że w badaniu poprzednim zmiana była widoczna-miała średnicę 3mm(trudno było ją odróżnić od naczynia)
Trzustka,śledziona,obie nerki,nadrzercza w badaniu TK prawidłowe.
śledziona dodatkowa śr.9mm
Pasmowate cienie metaliczne w sąsiedctwie żołądka-po zabiegu
Pojedyncze drobne krezkowe ww chłonne o szer.6mm. Niewielka ilość wolnego płynu międzypętlowo w miednicy mniejszej

WNIOSKI

Zmiana ogniskowa(bogato unaczyniona) w wątrobie
 
Strona 1 z 19
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group