1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 75
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz Ewinga u 16-latki
monika1901

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 11326

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-06-05, 23:20   Temat: mięsak ewinga- moja siostra
jestem z tobą. ja również założyłam wątek mięsak ewinga siostra. wiem co przechodzicie. trzymam kciuki!
  Temat: monika1901 - komentarze
monika1901

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 46531

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-04-24, 11:26   Temat: monika1901 - komentarze
Wiara czyni cuda.....WYGRAŁYŚMY Z RAKIEM!!!!!!!!!
:mrgreen:
  Temat: monika1901 - komentarze
monika1901

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 46531

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-01-29, 12:32   Temat: monika1901 - komentarze
cudny weekend z moim słoneczkiem! przytulańców tyle, czułości za wszystkie czasy no i obżarstwo(ha ha)! Lenka najbardziej zadowolona że mogła być z ciociunią.... szkoda że ten czas tak szybko ucieka. dziś wraca do domku a 1-go ostatnia chemia!!!!!! ciągle o tym mówi, przeżywa że zbliża się koniec leczenia! mam nadzieję że nam się uda! trzymam za to kciuki bardzo mocno!
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 365176

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-18, 21:59   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
tak!do Warszawy Kasia ma jechać po chemii. na dniach wkońcu będzie zrobiona tomografia nogi. Lekarz rozmawiał dziś z Kasią.... powiedziano jej że nie będą ,,ryzykować" z radioterapią i najprawdopodobnie jej nie będzie! zobaczymy po ostatnim bloku chemii. W BYdgoszczy chyba wiedzą co robią?????????? już sama nie wiem, mam mieszane uczucia i mętlik w głowie!
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 365176

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-18, 12:18   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
dziś wróciła po 3 miesiącach lekarka Kasieńki. musi się zapoznać z całą historią choroby by móc porozmawiać co dalej...? wstępnie jednak trzymają się diagnozy poprzedniej.... 8 bloków chemi(czyli do grudnia) no i zobaczymy...może będą naświetlenia! to są słowa lekarzy! co robić?????
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 365176

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-14, 13:36   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Mama dziś rozmawiała z lekarzem. we wtorek będziemy mieć termin tomografi i po tym wszystko się wyjaśni.... Lekarz powiedział że naświetlenia to ostateczność bo Kasia ma epilepsje(od urodzenia)! dlatego chcą być bardzo ostrożni! więcej będę wiedział w przyszłym tygodniu jak mama osobiście zobaczy się z lekarzem!
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 365176

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-13, 17:02   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
to ja już sama nie wiem!!!! Niedługo ma być konsultacja w Warszawie może tam coś więcej powiedzą a tak wogłóle to 18tego chemia może będzie okazja by mama wkońcu dowiedziała się czegoś od lekarzy. Na tę chwilę Kasieńka jest w domku. w tym miesiącu organizm się broni i wyniki krwi są dobre. Same się odbudowują choć noga wciąż mnie martwi.... puchnie i boli! Lekarz po wyniku histopatologicznym powiedział Kasi że prawdopodobnie w grudniu zakończymy leczenie. wtedy ostatnia chemia i kontrola onkologiczna. dlatego wybaczcie że tak bardzo jestem zdziwiona waszymi opiniami!!! teraz dopiero zaczynam się martwić czy Kasia jest odpowiednio leczona skoro od operacji minęły już dwa miesiące...!
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 365176

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-13, 12:19   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
dziękuję wszystkim za wskazanie drogi do działania! nie wiedziałam że w Ewingu konieczne jest naświetlenie! jestem osobą ,,trzecią" ale już powiadomiłam rodziców o tym co piszecie i mają rozmawiać z lekarzami! z tego co wiem to chemia do końca roku a potem się zobaczy.... może lekarze wiedzą o naświetleniu ale rodzicom nic nie powiedzieli? trudno mi cokolwiek mówić...! posaram się dopilnować tej sprawy i informować jak tylko będzie mi coś wiadomo!
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 365176

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-12, 22:08   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
o naświetleniach nic nie słychać! z tego co wiem to Kasieńka będzie dostawać chemię do grudnia! z naszymi lekarzami w Bydgoszczy jest ciężko...! mimo nadal takiego samego wyniku rtg co ostatnio lekarz prowadzący nie widzi potrzeby zrobienia tomografi! strasznie się zamartwiamy bo noga puchnie i momentami robi się sina! na rozmowę z profesorem możemy dopiero liczyć po zakończeniu leczenia czyli w grudniu. W tej chwili wyniki krwi są dobre więc Kasieńka jest w domku ale niebawem mamy mieć konsultacje w Warszawie... może tam coś się ruszy! a jakie są rokowania jeżeli chodzi o wynik histopatologiczny? mżemy się cieszyć czy lepiej być ostrożnym z tą radością?
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 365176

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-11, 22:16   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
u nas ok. Kasieńka jest w domku już 1,5 tygodnia!!!! wyniki w normie choć pomalutku spadają! cieszymy się razem tymi chwilami. Jak najczęściej jeżdże z Lenką do ciociuni by mogła się nią nacieszyć! Moje słoneczko jest w dobrej formie- oby tak dalej!
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 365176

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-05, 14:39   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Kasiunia miała rtg nogi! wynik wciąż jest ten sam co ostatnio( były jakieś zmiany) nadal nie zlecono tomografi-nie wiem dlaczego? wyniki krwi są nadal dobre więc Kasieńka cieszy się czasem spędzonym w domku( oby jak najdłużej!) 18października kolejna chemia.... WSZYSTKIEGO najlepszego kochana z okazji 16-tych urodzinek!!!! zdróweczka i silnej woli....damy rade razem!!!
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 365176

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-02, 21:43   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
oto wynik histopatologiczny
OPIS MAKROSKOPOWY MATERIAŁU-proksymalny fragment kości udowej długości 21cm blizna po biopsji na powierzchni zewnętrznej. Główka kości udowej prawidłowa. Na przekroju kość udowa przebudowana na długości-12cm, częściowo zarośnięta jama szpikowa z torbielowatym ogniskiem martwicy ponowotworowej. Margines chirurgiczny dystalny-5,0do2,5cm
INNE TECHNIKI SPECJALNE-INTRA- nie znaleziono żywego utkania nowotworowego Ewinga sarcoma/PNET
Makro: proksymalny fragment kości udowej długości 21cm z częściowo zarośniętą jamą szpikową i ogniskiem torbielowatym wypełnionym martwicą.
Margines proksymalny mniej niż 5cm
Margines dystalny od pół regresji 2,5cm do 5cm
ROZPOZNANIE: CAŁKOWITA REGRESJA UTKANIA NOWOTWOROWEGO
Guz proksymalnego odcinka kości udowej, stan po chemioterapii wstępnej. W ocenie planimetrycznej największych przekrojów guza: CAŁKOWITA REGRESJA UTKANIA NOWOTWOROWEGO(100% REGRESJI) z torbielowatą przestrzenią pomartwiczą w jamie szpikowej. Nie znaleziono ognisk resztkowych i ognisk zatorowych utkania nowotworowego. Ogniskowe zarastanie jamy szpikowej z pogrubiałą warstwą korową kości. Głowa i szyjka kości udowej prawidłowa. W tkankach miękkich przykostnych, bliźnie i kanale po biopsji nie znaleziono utkania nowotworowego. Margines chirurgiczny dystalny w jamie szpikowej wolny od pół regresji-2,5cm do 5cm. Szpik kostny z miejsca odcięcia kości udowej, kolejne warstwy: nie znaleziono utkania nowotworowego mięsaka Ewinga zwraca uwagę aktywna odnowa szpiku z licznymi formami wczesnymi szpikowych-wskazana kontrola hematologiczna
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 365176

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-09-26, 21:51   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
problemy z moczeniem się skończyły...dziś moje słoneczko wróciło do szpitala! jutro chemia.... wczoraj były chrzciny Lenki. Kasieńka bardzo się cieszyła że mogła być z nami. trzymała małą na ręcach i całowała!!! cudny widok! moja dzielna dziewczynka!
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 365176

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-09-23, 21:39   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Madzia 70!!!!!! to była tomografia płuc!!!!!
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 365176

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-09-23, 10:20   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
dziękuję za szybką odpowiedź! lekarz jeszcze z nami nie rozmawiał. Jak na razie o niczym nas nie informują! ten opis był przy wypisie Kasi ze szpitala i dopiero wtedy dowiedzieliśmy się co wyszło na rtg. wiem że jest w planach rozmowa z profesorem ale czekają na wynik histopatologiczny by mieć cały obraz choroby!

[ Dodano: 2011-09-23, 16:46 ]
dziś moja mama dostała wiadomość od lekarza prowadzącego Kasię że przyszedł wynik histopatologiczny i .............................NIE MA KOMÓREK NOWOTWOROWYCH KOŚĆ JEST CZYTA!!!!!! to jest wstępna diagnoza! dokładny wynik( opis) będę miała w poniedziałek więc napewno go umieszcze! Kasieńka szczęśliwa-sama mnie o tym poinformowana! radość ogromna...warto czekać na takie chwile!
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group