1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: DumSpiro-Spero
2010-11-24, 18:33
Metoda DCA
Autor Wiadomość
KKKK 


Dołączyła: 02 Lip 2010
Posty: 5
Skąd: Warszawa

 #1  Wysłany: 2010-11-19, 15:23  Metoda DCA


Czy ktoś słyszał o leczeniu nowotworów złośliwych metodą DCA w Polsce ??? bądź za granicą ??
Każda informacja będzie niezwykle cenna.
_________________
BAZI
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #2  Wysłany: 2010-11-19, 15:59  


Nie to forum, forum dla szamanów dwie przecznice dalej :lol:
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #3  Wysłany: 2010-11-22, 13:13  


Regulamin forum określa jasno jakie metody leczenia nowotworów preferujemy więc nie bardzo rozumiem jak możesz o takie rzeczy pytać.
_________________
Andrzej W.
 
Magda2207 


Dołączyła: 17 Lut 2013
Posty: 28

 #4  Wysłany: 2013-02-17, 14:19  


awilem napisał/a:
Regulamin forum określa jasno jakie metody leczenia nowotworów preferujemy więc nie bardzo rozumiem jak możesz o takie rzeczy pytać.

Bo ktoś dostał nadzieję w tym leku, że może być pomocny dla chorego... ale nie mieści się w durnych schematach regulaminu... i pozamiatane... out i tyle... wyjaśnij mi dlaczego nikt nie udzielił kolesiowi jasnego info... dlaczego nikt nie mówi o tym leku... np. nie wierzymy w tego rodzaju środki... najlepiej out i tematu nie ma... a do Pana wyżej tego od szamanów... pragnę dodać kolego! zobacz czym się zajmują szamani!
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2013-02-17, 14:30  


Magda2207 napisał/a:
durnych schematach regulaminu...

... który jednak zaakceptowałaś, skoro rozpoczęłaś korzystanie z Forum - prosimy więc o stosowanie się do niego i dokładne zapoznanie się z nim, jeśli do tej pory nie miało to miejsca - znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie:
Magda2207 napisał/a:
dlaczego nikt nie udzielił kolesiowi jasnego info...
_________________
 
Magda2207 


Dołączyła: 17 Lut 2013
Posty: 28

 #6  Wysłany: 2013-02-17, 15:50  


Skoro regulamin,określa,że forum zawiera inforomacje konwencjonalnego leczenia raka ,to powiedz mi proszę dlaczego to jest akceptowalne:Temat: Niekonwencjonalne metody leczenia raka......i tam śmiało...można pisać?Poruszyłam się,bo sama jestem zainteresowana tą tematyką....ale skutecznie zostałam już przez was zaaaatakowana;)i boję się cokolwiek napisać w tym temacie!
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #7  Wysłany: 2013-02-17, 16:30  


Posłuchaj... po pierwsze, przekręciłaś tytuł działu, który brzmi: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego. Można tu propagować różne specyfiki, które pomagają, jak siemię lniane, lub nie szkodzą, jak soczek malinowy od ciotki Heleny. Natomiast cieciorka, amigdalina, czy jak w tym przypadku - pochodna proszku do pieczenia, jako substancje szkodzące chorym nie są, i nie mogą być promowane na tym forum, a autorzy reklamujący powyższe specyfiki (a najczęściej czynią tak z chęci zysku), są wywalani stąd na zbity pysk. Czy wyraziłem się jasno?
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #8  Wysłany: 2013-02-17, 17:50  


Magda2207 napisał/a:
ale skutecznie zostałam już przez was zaaaatakowana;)i boję się cokolwiek napisać w tym temacie!

A ja tam się nie boję, choć przyznam, że w ukryciu "trzęsę portkami" widząc jak zostałaś "zaaaatakowana" 'straaaaszliwie' przez absenteeism ;) Tak na marginesie to radzę Ci Magdo dobrze przemyśleć zanim coś napiszesz, bo możesz bardzo łatwo komuś przykrość sprawić.

Ale do rzeczy:
1. Nie sądzę by ktokolwiek tu twierdził, że DCA nie ma potencjalnie działania mogącego wpłynąć na szlaki metaboliczne komórek nowotworowych - zainteresowanym polecam osławione badania naukowców z Alberty oraz artykuł przeglądowy, w którym znaleźć można zestawienie prób klinicznych z wykorzystaniem DCA.
2. Jak widać z powyższego, badania nad wykorzystaniem tej substancji są w toku (tak jak milionów innych substancji) i nie ma jednoznacznych wyników wskazujących na jej zbawienny wpływ
3. Niektóre z prób zostały zawieszone przez DSMB z uwagi na ryzyko toksyczności
4. Nie sądzę by twierdzenie, że środowisko naukowe jest uprzedzone do stosowania tej substancji można uznać za prawdziwe, gdyż badania nad DCA finansowane były w przeszłości choćby przez NIH
5. (i pewnie najważniejsze) DCA jest neurotoksyczne (w niektórych przypadkach wręcz silnie neurotoksyczne) oraz może przyczynić się do powstania raka wątroby - nawet na wikipedii znajdziesz cytat "The drug may yet live up to its promise as an anti-cancer agent – clinical trials are expected to start soon. It may even spawn an entirely new class of anti-cancer drugs. For now, however, it remains experimental, never yet properly tested in a person with cancer. People who self-administer the drug are taking a very long shot and, unlikely as it may sound, could even make their health worse." (pochodzący stąd)

Cytat:
(...) ktoś dostał nadzieję w tym leku, że może być pomocny dla chorego
Skoro piszesz to z dobrego serca by dać innym nadzieję, to rozwiązanie jest proste - zaproponuj by ten, kto dał tę nadzieję, przetestował na sobie skutki uboczne leczenia tą substancją. Albo lepiej, postaw się w roli lekarza, czy naukowca, który wie, że musi przetestować nową substancję narażając chorych na trudy podjęcia leczenia (każde leczenie onkologiczne powoduje szereg skutków ubocznych) a jednocześnie dając Im nadzieję, która w wielu przypadkach okaże się być płonna. Proszę Cię więc bardzo byś zważyła, do kogo kierujesz swoje posty.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #9  Wysłany: 2013-02-17, 19:50  


Magda2207, chyba nie jesteśmy kolegami, prawda?
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Magda2207 


Dołączyła: 17 Lut 2013
Posty: 28

 #10  Wysłany: 2013-02-17, 22:38  


Gazda napisał/a:
Posłuchaj... po pierwsze, przekręciłaś tytuł działu, który brzmi: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego. Można tu propagować różne specyfiki, które pomagają, jak siemię lniane, lub nie szkodzą, jak soczek malinowy od ciotki Heleny. Natomiast cieciorka, amigdalina, czy jak w tym przypadku - pochodna proszku do pieczenia, jako substancje szkodzące chorym nie są, i nie mogą być promowane na tym forum, a autorzy reklamujący powyższe specyfiki (a najczęściej czynią tak z chęci zysku), są wywalani stąd na zbity pysk. Czy wyraziłem się jasno?


"Posłuchaj"....podałam nazwę tematu?zaznaczyłam temat?nie dział,i chyba nie chodzi o to by łapać się za słówka.....nie taka rola tego forum.Oczywiście rozumiem Cię...staram się zrozumieć.
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #11  Wysłany: 2013-02-18, 08:04  


No... skoro pisałaś o innym temacie, to teraz przeczytaj zawartość tego tematu, i spróbuj zrobić to ze zrozumieniem. Zastanawia mnie, czemu zdrowi tak chętnie chcą ryzykować zdrowiem nas, chorych, i zamiast pomóc, tak bardzo pragną zaszkodzić...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group