1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 28
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy niskozróżnicowany IV
Magda2207

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 19069

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-08-14, 15:29   Temat: Rak niedrobnokomórkowy niskozróżnicowany IV
U mojej mamy był:rak niedrobnokomórkowy neuroendokrynny płuca lewego,wysyłaliśmy jej dokumenty do USA,tłumaczenie było takie:neuroendocrine non-small cell carcinoma of left lung....
Pozdrawiam
Magda
  Temat: rak niedrobnokomórkowy neuroendokrynny płuca lewego
Magda2207

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 21190

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-06-24, 12:52   Temat: wyniki
Witam,
Jakiś czas temu obiecałam,że wrzucę wyniki mamy,wierzę,że może komuś z was pomogą w walce.
Jak jest dziś?tęsknię,ale trzymam się dzielnie.
Pozdrawiam was ciepło,każdego z osobna;)waszych bliskich i życzę dużo sił i miłości;)
Magda









  Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuca prawego - co dalej
Magda2207

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 20695

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-06-12, 10:57   Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuca prawego - co dalej
[ Dodano: 2013-06-10, 22:36 ]
tussipect to własnie syrop na rozrzedzenie wydzieliny, wczesniej próbowała brać ACC w tabl ale z gęstej sliny robila sie woda, ktora ją zalewała...

[ Dodano: 2013-06-10, 22:37 ]
ewakuować ma się oczywiście slina nie syrop :-)[/quote]

Witaj,
Moja mama miała podobny problem z wydzieliną,najpierw była bardzo intensywna ,mama bardzo się męczyła przy wykrztuszaniu,dodatkowo miała torsje,potem torsje ustały,wydzielina oczywiście została,ustała pod koniec życia mamy,w hospicjum dowiedziałam się dlaczego?:mama dostawała morfinę w szpitalu,ona ponoć blokuje jej wydzielanie,niestety wtedy zalega,może mieć to skutki w niedotlenieniu organizmu,mózgu.Zaproponowała mi zmianę środka przeciwbólowego,i poprosiła,żebym kupiła mamie ACC,zwróciła uwagę jak istotne jest odkrztuszanie tej wydzieliny,obawiam się,że całkowicie jej zniwelować nie można.ACC nie było mi dane kupić;(Jeśli chodzi o jedzenie,ja wszystko traktowałam blenderem,mama miała liczne zachcianki;)wiem nie łatwo jest biegać co chwilę do sklepu,ale radość ,jej radocha z tych zachciankowych produktów,bezcenne;)nutri -drinki,bleee;) też ich nie tolerowała,zastanawiałam się czy ich jakoś nie łączyć z inymi produktami,np.kaszki,pytanie czy nie tracą wtedy walorów witaminowych i etc?;)
Pozdrawiam ciepło.
trzymaj się dzielnie :)
Magda
  Temat: rak niedrobnokomórkowy neuroendokrynny płuca lewego
Magda2207

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 21190

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-06-10, 15:05   Temat: rak niedrobnokomórkowy neuroendokrynny płuca lewego
Dzięki za wsparcie.....
pozdrawiam

Magda
  Temat: rak niedrobnokomórkowy neuroendokrynny płuca lewego
Magda2207

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 21190

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-06-04, 15:15   Temat: odeszła....
Moja mama dziś odeszła 04.06.13;(
  Temat: Hospicjum vs.wypis ze szpitala
Magda2207

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7459

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2013-06-03, 19:00   Temat: Hospicjum vs.wypis ze szpitala
Spoko,raczej miałam na myśli"mentalne"podejście do tematu.Na szczęście w dniu wypisu mama została przewieziona do hospicjum,za co z góry wielkie dzięki ,dla osób które były w to zaangażowane.
  Temat: rak niedrobnokomórkowy neuroendokrynny płuca lewego
Magda2207

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 21190

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-06-03, 18:21   Temat: wyniki
Postanowiłam wrzucić wyniki mamy ,bo ktoś kogo szanuję, tak kiedyś mi doradził,mogą być komuś innemu pomocne..

Epikryza: Przyjęta w stanie ciężkim ,sprawność IV. Nad płucami słyszalne rzężenia i furczenia obustronnie, w rtg klp w porównaniu z badaniem poprzednim z 8.03 br. widoczna jest znaczna progresja zmian przede wszystkim węzłowych obustronnie w śródpiersiu i wnęce lewej, nieco większy guz przy wnękowy płuca lewego, powiększyło się serce - naciekane? płyn w worku osierdziowym? pasma nieprawidłowych zagęszczeń w płucu prawym i pojedyncze guzki nadprzeponowo po prawej, których poprzednio nie obserwowano są najprawdopodbniej zmianami przerzutowymi. Podejrzanie większy jest zarys tchawicy w cz. dolnej. W wykonanym orientacyjnym usg serca uwidoczniono bardzo niewielka ilość płynu w osierdziu, nie stanowi on zagrożenia tampoladą. Żyła wrotna nie poszerzona. Serce zdaje się być powiększone w całości -kardiomiopatia? Zastosowano leczenie objawowe, antybiotykoterapię. Uczulenie na omeprazol w formie pokrzywki i świądu.

Bronchoskopia: obie struny nieruchome, w ustawieniu pośrednim. Naciek dolnego odcinka tchawicy. Ostroga poszerzona. Naciek całego drzewa oskrzelowego, z przewężeniem obu oskrzelu głównym o ok 50% bez bezwzględnej konieczności protezowania.

Gastroskopia - założono Ultraflex - pacjentka zaczęła przyjmować pokarmy doustnie...

Wyjaśnijecie mi proszę o co chodzi z sercem?
Pozdrawiam
Magda;(
  Temat: Hospicjum vs.wypis ze szpitala
Magda2207

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7459

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2013-05-31, 18:10   Temat: Hospicjum vs.wypis ze szpitala
Witam,
Mama dostała skierowanie do hospicjum stacjonarnego,podpisaliśmy dokument jest zgłoszona do kolejki...czas oczekiwania ok kilku dni.W Poniedziałek ma zostać wypisana do domu, póki co miejsca w hospicjum nie ma;(,stan jest bardzo bardzo ciężki,dzwoniłam dziś do domowego hospicjum po pomoc,otrzymałam info,że potrzebuję skierowanie,mogę je otrzymać w dniu wypisu mamy ze szpitala(jeśli je w ogóle otrzymam) w ,i obawiam się,że lekarz pojawi się dnia kolejnego;).....nie wspomnę o tym ,że dla chorego jest trudniej z domu pojechać do hospicjum niż ze szpitala:(cały ten system jest do bani....sama stwierdziła to Pani z hospicjum domowego....nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji....jest trudna......czy ktoś z was miał podobne doświadczenie?
Pozdrawiam
Magda
  Temat: rak niedrobnokomórkowy neuroendokrynny płuca lewego
Magda2207

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 21190

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-29, 17:21   Temat: rak niedrobnokomórkowy neuroendokrynny płuca lewego
młoda napisał/a:
Druga sprawa, pisaliśmy jakiś czas temu że przydałby się Wam koncentrator/butla z tlenem medycznym


Tak załatwiłam,mam w domu.Mama ma dostać skierowanie ze szpitala,przy wypisie....Rozmawiałam dziś z hospicjum domowym ,niestety opieki nie zapewnią 24H,myślę o prywatnej pielęgniarce?i hospicjum domowym,ale Pani uprzedziła mnie,że i tak zapewne odeśle nas do hospicjum stacjonarnego;(
Dzięki za wsparcie...
Pozdrawiam
Magda
  Temat: rak niedrobnokomórkowy neuroendokrynny płuca lewego
Magda2207

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 21190

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-28, 21:40   Temat: rak niedrobnokomórkowy neuroendokrynny płuca lewego
Witam,
Mama trafiła do szpitala,w którym była dotychczas leczona,zadzwoniłam ,mówiąc o jej słabym stanie,dowiedziałam się,że do nich mam jej nie przywozić.Mama dostała skierowanie od internisty do szpitala,tego w którym była leczona,gdzie miała chemię itp.Okazało się,że nie miała zapalenia płuc,tylko rak zrobił swoje,ma zajęte cały płat płuca,dziś powiększano jej przełyk.Każdy ruch u mamy powoduje mega zmęczenie i duszenie,a pani ordynator twierdzi,że stan mamy jest przez nas,przez rodzinę.Sama konsultowała nas tylko telefonicznie,nie dała nawet skierowania na gastro.....Leczenie objawowe?internista stwierdził zapalenie płuc,a realia są całkiem inne...dramatyczne....śmigałam dodatkowo z mamą na Ursynów i nic-onkolog tylko kiwał głową i dziwił się dlaczego szpital gdzie była dotychczas leczona nic nie robi.... .szukamy hospicjum dla mamy ,bo wymaga 24 H opieki medycznej.

Każdemu z was życzę dużo sił do walki,wytrwałości,asertywności i miłości,a lekarzom bycia ludzkimi,bo to co słyszę od nich po ludzku boli!
Jak dostanę wyniki wrzucę.......
Pozdrawiam
Magda
  Temat: rak niedrobnokomórkowy neuroendokrynny płuca lewego
Magda2207

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 21190

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-22, 17:23   Temat: rak niedrobnokomórkowy neuroendokrynny płuca lewego
Dzięki,wszystkim za informacje,cały czas mam nadzieję,że mama zdecyduje się na szpital,straszny z niej uparciuch,hospicjum ,póki co odpada,mama jest jeszcze prowadzona onkologicznie,raczej to wizyty kontrolne....a dziś jej internista mi powiedział,że hospicjum eliminuje leczenie onkologiczne.I to było zaskoczenie :shock: Zdecyduję się na wypożyczenie;)
Pozdrawiam
Magda
  Temat: rak niedrobnokomórkowy neuroendokrynny płuca lewego
Magda2207

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 21190

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-22, 09:56   Temat: rak niedrobnokomórkowy neuroendokrynny płuca lewego
Jeżeli mama ma kłopoty z oddychaniem, potrzebna jest tlenoterapia, jest to bardzo ważne.

Niestety ma problemy z oddychaniem,i wszystko w niej na poziomie tchawicy i górnych dróg oddechowych "chramocze",bierze atybiotyki i twierdzi,że niby jest lepiej,najgorsze jest to ,że totalnie wzbrania się przed pójściem do szpitala,wczoraj oddychała jak ryba.....jestem po nocnym czuwaniu.... .i nasłuchiwaniu czy oddycha ok.......,a dziś stwierdziła,że chciałaby tlen,wiem ,że są opcje tlenoterapii domowej,tylko jak ją zorganizować? :?ale?:
Pozdrawiam
Magda
  Temat: rak niedrobnokomórkowy neuroendokrynny płuca lewego
Magda2207

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 21190

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-20, 15:43   Temat: Zapalenie płuc
Mama ma zapalenie płuc obustronne, tak stwierdził internista, którego dziś ściągnęłam do domu, zlecił zrobienie nowych fot, przepisał antybiotyk, niepokojący jest fakt, że mama ma wodę w płucach, on zasugerował szpital, ona totalnie na NIE SZPITAL! zastanawiam się czy na tym etapie choroby mamy? internista,będzie miał moc? opanowania tego zapalenia? czy antybiotyki... zapanują nad wodą w płucach? rozumiem, że w szpitalu zrobili by jej foty z miejsca? a woda? ściąga się ją jakoś? czy lekami walczy? :uuu:
Pozdrawiam
Magda
  Temat: rak niedrobnokomórkowy neuroendokrynny płuca lewego
Magda2207

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 21190

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-15, 21:18   Temat: Wyniki gastrolog
Witam,
Jak wcześniej pisałam, mama jest po badaniu, wyniki z opisu:

Gastroskopia:
Górny od.przełyku poszerzony. Od 27 do 30 cm lini zębów zwężenie światła przełyku ok. 11 mm o makroskopowo niezmienionej bł.śluzowej - ucisk z zewnątrz. W dolnym od. przełyku na granicy lini Z 2 linie nadżerki o dł do 4 mm. Wpust, dno, część przedodzwiernikowa, odzwiernik ,opuszka i część pozaopuszkowa dwunastnicy bez zmian. Test urazowy dodatni.

Szpital poinformował nas (po telefonicznej konsultacji), że musimy się tym zająć, znaczy gastrolog ma leczyć, a po leczeniu zgłosić do nich... hymmmm, a gastrolog stwierdził, że szpital powinien temat przejąć, a mama powinna jeść papki. W rezultacie mama została z wynikami bez leczenia! Totalnie nie pojmuję tego! Rozumiem, że do szpitala biorą mocno rokujących pacjentów - ok. Umówiłam mamę do innego szpitala, z miejsca dostała jakiś lek na przełyk, zlecono badanie krwi i czekamy na decyzje co dalej.

Mam ogromną nadzieję, że na tym etapie choroby mamy nie pozostaniemy sami na polu walki... zaczyna być hard-rockowo;( Mama słabnie, zaczyna nam spadać na wadze i szczerze obawiam się, że w niedługim czasie nie będzie możliwości ,żeby znosiła ok transport do lekarza, lub długie kolejki pacjentów;/ ... (ostatnio czekała 6 godz).
Pozdrawiam
Magda
  Temat: rak niedrobnokomórkowy neuroendokrynny płuca lewego
Magda2207

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 21190

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-16, 12:13   Temat: ufff;)
Znalazłam ,ba znajomi zaproponowali gastroendokrynologa,który konsultuje,a pózniej podejmuje decyzję o badaniu,i kieruje do szpitala.Mam odczucie ,że to lepsze rozwiązanie niż pójście do prywatnej kliniki.Ufffff kolejny pb z głowy.......
Podrawiam
Magda
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group