1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guzek tarczycy - tarczyca do wycięcia?
Autor Wiadomość
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #16  Wysłany: 2016-07-10, 19:59  


Przez miesiąc tak narozrabiałaś! :shock: Weź pod uwagę że poza historią rodzinną (czy w najbliższej rodzinie potwierdzono raka tarczycy?) i bardzo niewyraźną sugestią radiologa robiącego usg to nie masz żadnych wskazań do podejrzeń raka. W tej sprawie potrzebujesz rady dobrego endokrynologa (nawet prywatnie na dobrego czeka się kilka miesięcy). Zrób rozeznanie i zapisz się do dobrego nawet za rok bo jeżeli wcześniej coś się wykluje to i tak będziesz potrzebowała prowadzenia do końca życia.

Biopsja którą miałaś zrobioną nie jest miarodajna, powtórzyć możesz po 3-4 mies. (taki mi powiedzieli po mojej nieudanej). Zamiast rozważać co to może być skup się na szukaniu dobrego lekarza i dobrego patologa żeby powtórzyć biopsję. Pytaj rodzinę, znajomych i sprawdzaj, sprawdzaj bo akurat przy tarczycy o dobrą biopsję trudno. Nie idź do prywatnie przyjmującego patologa, szukaj po szpitalach i dużych spółdzielniach lub przychodniach (zwykle sprawdzają kogo zatrudniają).
_________________
sprzątnięta
 
Katarzyna123 


Dołączyła: 11 Cze 2016
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #17  Wysłany: 2016-07-10, 20:17  


gaba,
cierpliwość nie jest moja mocną stroną...
W rodzinie moja matka miała raka tarczycy (miała wielokrotne leczenie radiojodem potem), w jej rodzinie wiem, ze tarczyce były wycinane, nie wiem jednak z jakiego powodu, i juz nie ma kogo zapytać. Moja matka zmarła na raka bez rozpoznanego guza pierwotnego, bo guzy były m.in. w watrobie, jelicie grubym, na koniec w mozgu. pojecia nie mam, czy tarczyca miala z tym cos wspolnego. pewnie nie.
Ojciec tez zmarł na raka - raka jelita grubego, a rodzinę z jego strony tak przewodu pokarmowego bardzo lubił.
A ja, że czuję się od trzech lat jak zdechły pies to zaczęłam szukac przyczyn tego zdechlactwa. Guzki tarczycy kontroluje w miare regularnie od ponad 10 lat, w ostatnim usg urosl i sie spaskudził.
Tak własnie zrobię jak radzisz, juz spokojniej, czyli poszukam endo i powtorka biopsji za kilka miesięcy.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #18  Wysłany: 2016-07-11, 12:17  


Katarzyna123,
Podpowiem, że jeśli na skierowaniu dostaniesz dopisek "cito" (uparłabym się) to wejdziesz w krótszą kolejkę.

Na rehabilitację możesz chodzić, kręgosłup może być Twoim słabszym punktem niż tarczyca ;)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Katarzyna123 


Dołączyła: 11 Cze 2016
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #19  Wysłany: 2016-07-11, 18:05  


Madzia70,
az sie przestraszyłam, :mrgreen: bo
Cytat:
kręgosłup może być Twoim słabszym punktem niż tarczyca

jakbyś mnie znała |wht?!| :-D

fakt, mam stan po bardzo zaawansowanym scheuermannie. boli i ogranicza.
A co do biopsji tarczycy doszukałam się Kubickiego i do niego pójdę:)
Endo szukam (przegrzebując neta) na nfz, a prywatnie - u rentgenologów mają niezłe terminy, więc jakbym potrzebowała szybko - to tam.
 
Katarzyna123 


Dołączyła: 11 Cze 2016
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #20  Wysłany: 2016-07-29, 20:10  


Zakończyłam właśnie rehabilitację na kręgosłup, miałam prądy, ultradzwieki i terapię manualną. Mam nadzieję, że sobie nie zaszkodziłam.
Kolejną biopsje mam 10 sierpnia, idę prywatnie.
Zapisałam się do endo, na nfz, wizytę mam za 9 miesięcy. I tak przyzwoicie....
Na razie po wynikach biopsji, ze wszystkimi wynikami pojdę prywatnie, juz wiem, gdzie.
Dziś podczas wizyty u internisty dowiedziałam sie, ze na kartę onkologiczną powinnam mieć powtórzoną biopsję w tym samym ośrodku, jeśli pierwsza była niediagnostyczna. Ale jak widać, odesłali mnie...
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #21  Wysłany: 2016-08-02, 00:08  


Katarzyna123 napisał/a:
Dziś podczas wizyty u internisty dowiedziałam sie, ze na kartę onkologiczną powinnam mieć powtórzoną biopsję w tym samym ośrodku, jeśli pierwsza była niediagnostyczna. Ale jak widać, odesłali mnie..

No i to jest właśnie ten bólik, o którym pisałam ;)
Może to i dobrze, że Cię odesłali i kartę DILO anulowali. Jeśli, nie daj Boże coś kiedyś "wyjdzie", to dostaniesz nową kartę DILO i wtedy zgłoś się do rozsądniejszego ośrodka ;)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Katarzyna123 


Dołączyła: 11 Cze 2016
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #22  Wysłany: 2016-09-04, 12:18  


Odebrałam parę dni temu wyniki powtórnej biopsji - nie stwierdza się obecnosci komórek nowotworowych! Huraaa! Jednak ze względu na całą niefajną resztę - tarczycy bede musiała się pozbyć, ale wcale nie chcę się z tym spieszyć.
Pozdrawiam i dziękuję
Kaśka
ps. niestety temat nowotworów zgłębiam nadal, bo od kilku dni moja przyjaciółka zmaga sie z podejrzeniem nowotworu macicy i jajnika, objawy paskudne, usg paskudne, płyn w dole brzucha i okolicy macicy, jest juz po łyzeczkowaniu, czeka na wyniki hist-pat i markery, no i na operację...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group