1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz, torbiel, co to jest?
Autor Wiadomość
I cóż 


Dołączyła: 27 Maj 2017
Posty: 13
Skąd: Warszawa

 #16  Wysłany: 2017-05-31, 21:15  


Dziękuję
 
I cóż 


Dołączyła: 27 Maj 2017
Posty: 13
Skąd: Warszawa

 #17  Wysłany: 2017-06-12, 11:43  


Witam ponownie.
Teść jest właśnie operowany. Ma mieć usunietą głowę trzustki i dwunastnicę.
Moje pytanie brzmi, czy jeżeli wytną wszystko co trzeba, zbadają wycinek guza i okaże się że jest to zmiana łagodna to teść wróci do zdrowia i temat raka będzie zamknięty?

Pozdrawiam
Monika
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #18  Wysłany: 2017-06-12, 12:03  


I cóż napisał/a:
i okaże się że jest to zmiana łagodna to teść wróci do zdrowia i temat raka będzie zamknięty
Tak sądzę. Miejmy nadzieję że wszystko będzie dobrze. Poczekajmy jednak na wyniki.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #19  Wysłany: 2017-06-12, 19:26  


I cóż napisał/a:
czy jeżeli wytną wszystko co trzeba, zbadają wycinek guza i okaże się że jest to zmiana łagodna to teść wróci do zdrowia i temat raka będzie zamknięty?

Jeśli wytną i zmiana będzie łagodna to po problemie. Teść tylko będzie pod kontrolą.
Trzeba poczekać na wynik czy jest powód do radości czy jednak podjęcie dalszej walki.

Zapewne teść już po operacji, czy wszystko przebiegło pomyślnie?
Pytaliście lekarza jak to wszystko wygląda, bo lekarz wstępnie jest w stanie określić czy to zmiany łagodne czy złośliwe.

pozdrawiam
 
I cóż 


Dołączyła: 27 Maj 2017
Posty: 13
Skąd: Warszawa

 #20  Wysłany: 2017-06-12, 19:55  


Teść jest po 5 godzinnej operacji. Wycięli głowę trzustki i dwunastnicę. Lekarz jest zadowolony. Poprawi wycinek do badań ale lekarz jest dobrej myśli. Po otwarciu nie było widać nacisków i żadnych zmian.mam pytanie bo wydaje mi się że czytałam w którymś poście ktoś pisał, że po 2 latach po wycięcie guza rąk wystąpił ponownie. Czy możliwa jest wznowienie choroby. Czy tesc ma teraz predyspozycje do nowotworu.
Napiszcie jak wszystko będzie się ładnie godło to po jakim czasie tesc będzie mógł no nie wiem sam jechać autem albo skusić trawę.

Dziękuję i pozdrawiam

Monika
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #21  Wysłany: 2017-06-12, 21:06  


I cóż napisał/a:
Po otwarciu nie było widać nacisków i żadnych zmian

Zapewne nacieków ;)
Czy lekarz określił wyciętą zmianę jako złośliwą czy łagodną?
Pytasz o raka, czyli zmianę złośliwą, zatem był rak?
I cóż napisał/a:
Czy możliwa jest wznowienie choroby.

Wznowy są zawsze możliwe tylko czy do nich dojdzie czy nie tego przewidzieć nie możemy.
I cóż napisał/a:
Czy tesc ma teraz predyspozycje do nowotworu.

Nie rozumiem pytania. Nowotwór może być złośliwy to wtedy mamy raka lub łagodny to wtedy można wyciąć i po problemie, Nowotwory łagodne nie dają ani wznowy ani przerzutów.
I cóż napisał/a:
Napiszcie jak wszystko będzie się ładnie godło to po jakim czasie tesc będzie mógł no nie wiem sam jechać autem albo skusić trawę

To już jest indywidualna sprawa, jeden pacjent po dwóch tygodniach od operacji prawie biega inny potrzebuje miesiąca a mój mąż np. dopiero po dwóch pełnych miesiącach doszedł do siebie i mógł cokolwiek robić, widzisz zatem, że to sprawa indywidualna.

pozdrawiam
 
I cóż 


Dołączyła: 27 Maj 2017
Posty: 13
Skąd: Warszawa

 #22  Wysłany: 2017-06-12, 21:26  


Lekarz określił zmianę jako łagodną. (bez wyniku laboratoryjnego wycinka guza).

Trudno mi uwierzyć że to już jest po wszystkim. Wycięli guza i już. Jeszcze tylko zostanie sprawa z nerkami o której pisałam ale to już chyba z górki.
Pozdrawiam i dziękuję
Monika
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #23  Wysłany: 2017-06-12, 21:46  


I cóż napisał/a:
Lekarz określił zmianę jako łagodną

Życzę aby okazało się to zmianą łagodną ale poczekajmy z radością do wyniku histopatologicznego.

pozdrawiam
 
I cóż 


Dołączyła: 27 Maj 2017
Posty: 13
Skąd: Warszawa

 #24  Wysłany: 2017-06-20, 19:25  


Witam ponownie,
Dzisiaj mija tydzień od operacji. Lekarze odłączyli teścia od karmienia przez sondę, itp. Zjadł 3 posiłki normalnie.Jedyne co ma jeszcze podłączone to kroplowkę z elektrolitami. Dostaje zastrzyki z pyralginy. Ogólnie chodzi, sam się myje i ogólnie jest ok. Lekarze chcą go wypisać do domu jutro czyli w 8 dobie po operacji. Nie za wcześnie? Nie ma jeszcze wyników badań Hist-pat. Kiedy zdejmuje się szwy po takim zabiegu? Dodam że do szpitala mają 2,5 godziny. Czy może się coś złego nagle stać?
Nie wiem co o tym myśleć...


Pozdr
Monika
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #25  Wysłany: 2017-06-20, 19:55  


I cóż napisał/a:
chcą go wypisać do domu jutro czyli w 8 dobie po operacji.

Teść już jest samodzielny, wyniki też muszą być przyzwoite, je to nie trzymają wtedy w szpitalu. Skoro zapadła taka decyzja to znaczy, że stan teścia jest dobry i nadaje się do domu.
I cóż napisał/a:
Nie ma jeszcze wyników badań Hist-pat. Kiedy zdejmuje się szwy po takim zabiegu?

Kiedy macie dopytywać się o wynik będzie w wypisie ze szpitala, tak samo będzie informacja gdzie i kiedy ma się teść zgłosić na zdjęcie szwów. Trzeba przeczytać dokładnie wypis ze szpitala, będą tam zalecenia.
I cóż napisał/a:
Czy może się coś złego nagle stać?

Po co takie czarne scenariusze, trzeba obserwować i jeśli pojawiłyby się jakieś niepokojące objawy typu bóle brzucha czy gorączki to wtedy należy reagować i zgłosić się ponownie do szpitala.

pozdrawiam
 
I cóż 


Dołączyła: 27 Maj 2017
Posty: 13
Skąd: Warszawa

 #26  Wysłany: 2017-06-22, 13:36  


Witajcie,
Najnowsze informacje z dzisiaj. Przed chwilą lekarz oznajmił że wynik histopatologiczny to nowotwór złośliwy:(
Powiedzcie, napiszcie co teraz, czego powinniśmy się spodziewać albo odeslijcie do jakiś opracowań proszę.

Pozdrawiam Monika
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #27  Wysłany: 2017-06-22, 18:16  


I cóż napisał/a:
że wynik histopatologiczny to nowotwór złośliwy:

Proszę żebyś wstawiła jako załącznik do posta lub przepisała dokładnie cały wynik.
I cóż napisał/a:
Powiedzcie, napiszcie co teraz, czego powinniśmy się spodziewać

Żeby powiedzieć coś więcej potrzebny jest nam wynik bo od tego jest uzależnione dalsze leczenie.
Żebyś miała jakiekolwiek pojęcie o raku trzustki, jeśli to ten rak? to proszę obecne zalecenia
od str. 140 http://www.onkologia.zale...pokarmowego.pdf

pozdrawiam i bardzo mi przykro, że potwierdził się najgorszy scenariusz.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group