1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz płuca prawego.
Autor Wiadomość
Luna 



Dołączyła: 01 Mar 2011
Posty: 171
Skąd: Białystok
Pomogła: 27 razy

 #211  Wysłany: 2011-03-14, 22:15  


No i zaglądam, a tu ... Co u Was? :)
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #212  Wysłany: 2011-03-14, 22:25  


Luna, Dzięki,że pytasz :) Na dzień dzisiejszy niestety niezbyt wiele mogę napisać. Dziś zawiozłam tatę do szpitala i tam też został. Dziś nie miał jeszcze podanej chemi,myślę,że jutro. Tata czuł się troszkę lepiej (chodzi mi o przeziębienie),katar jednak ma jeszcze. Do szpitala jechał w dobrym nastroju i mam nadzieję,że w takim samym nastroju odbiorę tatę.... A jeżeli chodzi o mnie no to nie ukrywam,że się bardzo martwię ale oczywiście starałam się tego nie pokazywać....
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Luna 



Dołączyła: 01 Mar 2011
Posty: 171
Skąd: Białystok
Pomogła: 27 razy

 #213  Wysłany: 2011-03-14, 22:35  


Rozumiem, a czasem trudno jest to ukryć. Ale główka do góry :) Dobrze, że Tata wychodzi z przeziębienia, ma dobry nastrój :) - drobne, a jednak tak WIELKIE radości :)

A jaką chemię ma Twój Tata?
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #214  Wysłany: 2011-03-15, 21:42  


Dziś odebrałam tatę ze szpitala. Dostał 2 chemię. Ogólnie czuł się całkiem dobrze ,bez większych zmian. Oto co w karcie informacyjnej z leczenia szpitalnego: Rozpoznanie Z51.1 Stan po chemioterapii II Gruczoralakorak IIIB Wykonane procedury ICD9 89.00;99.25;89.04 Diagnostyka Morfologia WBC 10,5 {K|ul } ; RBC 4,77 {M|uL} HGB 15,1 {g|dL} ; HCT 44,9 {%} ; MCV 94,1 {fL} ; MCH 31,7 {pg} ; MCHC 33,6 {g|dL} ; RDW-CV 16,1 {%} ; LYM 12,1 {%} ; LYM 1,3 {K|uL} ; NEU 80,5 {%} ; NEU 8,4 {K|uL} ; MID 0,8 {K|uL} ; MID 7,4 {%} ; PLT 160 {K|uL} ; PDW 10,3 {fL} ; MPV 8,7 {fL} ; P-LCR 15,7{%} ; GLU 87 {mg|dl} ; K 4,2 {mmol|l} ; ALT 46 {U|l} ; AST 22 {U|L} ; BILI T 0,4 {mg|dl} ; KRE-S 0,55 {mg|dl} ; ALP 102 {U|L} ; LEKI Dexamethason, Folik, Spironol, Fragmin LECZENIE SYSTEMOWE Chemioterapia II Schemat Alimta CBDCA Carboplatinum 875 mg, Ondansetronum 16 mg, Pemetrekse 900 mg Za tydzień kontrola morfologii krwi. 29.03.11 KT kl.piersiowej, USG j.brzusznej, 04.04.11 kontynuacja chemioterapii. Podanie Vit. B12 w dniu 15.04.11 Rp Zofran Zydin 2 razy 1 tabl w razie nudności Dexamethason 4mg wiecz. w dniu 15.03.11 2razy4mg rano i wiecz.w dniu 16.03.11 i 03.04.2011 Dexamethason 2razy1 tabl mg rano i wiecz. Folik 1razy1 tabl Fragmin 5 tys.j.s.c. 1 raz dziennie EPIKRYZA Pacjent przyjęty na oddział celem kontynuacji leczenia cytostatycznego. Obecne wyniki i stan pacjenta pozwalał na podanie chemioterapii. Po badaniach podano II kurs chemioterapii wg schematy Alimta CBDCA. Tolerancja leczenia dobra. Plan leczenia : IV cykle chemii z oceną w KT kl.piersiowej i USG j.brzusznej. Pacjent zwolniony do domu z zaleceniami jw.

[ Dodano: 2011-03-15, 21:46 ]
Z Panią Doktor oczywiście nie miałam okazji porozmawiać. A więc zaptytam tutaj. Czy ktoś może się wypowiedzieć co do wyżej napisanej morfologii ? Czy jest dobra :?ale?: Kolejne pytanie: dlaczego tata musi wziąć AŻ 4 tabl rano i wieczorem Dexamethasonu w dniu dzisiejszym, jutrzejszym i na dzień przed kolejną chemią,jazdą do szpitala :?ale?: ?
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #215  Wysłany: 2011-03-16, 16:44  


Na moje oko wyniki krwi nie są najgorsze ale tylko na moje oko.Anelio co do tych tabletek to jest steryd który działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie mój tatulo też to bierze ale po 8 tabletek.Pozdrawiam.
A jak dzisiaj tatulo?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #216  Wysłany: 2011-03-16, 20:54  


Wyniki ok, jedynie dość niskie płytki krwi.

Dexamethason jest podawany przed chemią np. w celu uniknięcia objawów alergicznych na cytostatyki.
_________________
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #217  Wysłany: 2011-03-19, 21:06  


Anelio a co u was? Jak tatuś?Ściskam
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #218  Wysłany: 2011-03-19, 21:44  


iwona2010, U Nas w miarę ok. Tata po drugiej chemii większych skutków ubocznych jak na razie nie ma :) Ma wysypkę na plecach i lekką wysypkę na twarzy (tak też było po pierwszej chemii) Dziwny smak ,tak jakby coś na plastik :?ale?: Kiedy pytałam jak się czuje odpowiada,że tak jakoś nie Swój się czuje. Mam nadzieję,że to minie ale cieszę się bardzo,że jak na dzień dzisiejszy nie ma większych skutków ubocznych. Odżywia się w dalszym ciągu dobrze. Często dokucza mu straszny kaszel :( Co na to zaradzić :?ale?: ?! Zauważyłam,że kaszel męczy go bardziej kiedy pogoda jest kiepska tzn. jak jest pochmurno i pada (ale to takie moje zauważenie). A u mnie ok. Taty niestety nie mogę odwiedzić, ponieważ mam od dziś zdiagnozowane ostre zapalenie migdałów, biorę antybiotyk i się kuruję, muszę do wtorku jakoś się doprowadzić do porządku,ponieważ we wtorek mamy kontrolę (tata,a kontrola- morfologia) Pozdrawiam!

[ Dodano: 2011-03-19, 21:47 ]
iwona2010, a co tam u Was ?
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #219  Wysłany: 2011-03-19, 22:49  


Anelia napisał/a:
Dziwny smak ,tak jakby coś na plastik

To jest typowy skutek chemioterapii, może też być metaliczny posmak, mogą też przeszkadzać zapachy....
Chemioterapia ma na celu zmniejszanie się zmian nowotworowch, jeżeli kaszel jest spowodowany zmianami nowotworowymi to powinien ustąpić.
U nas po 3-cim cyklu znikł.
Kuruj się. Pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #220  Wysłany: 2011-03-21, 20:50  


Witam! Mam pytanie,które nie wiem czy tu powinnam zadać. Chodzi mi o to czy szpital pokrywa również koszty dojeżdżających? Jeżdzę z tatą do szpitala często (120km w obie str) Bywa,że w tyg. muszę jechać dwa razy a nie wspomnę już o miesięcznych wyjazdach. Może dla nie których to nie wiele km ,jednak dla mnie osoby nie pracującej obecnie, to dużo... staram się oczywiście pomagać jak mogę ....jednak fundusze się z czasem skończą :-( Usłyszałam dziś gdzieś,że szpital pokrywa takie koszta,więcej jednak nie wiem :?ale?: Wiem jednak ,że tu mogę liczyć na podpowiedz ,więc piszę. Co powinnam mieć przy sobie i gdzie ,do kogo w szpitalu należy się udać aby takie koszta się zwracały ?
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #221  Wysłany: 2011-03-24, 16:01  


Witaj anelio.
Wiesz nie wiem jak to wygląda ze zwracaniem kosztów za paliwo ale jeżeli tatko ma pierwszą grupę z zasiłkiem pielengnacyjnym to wiem jak jest w pkp i pks wtedy z takim orzeczeniem i wystawionym zaświadczeniem od lekarza że w danym dniu musicie się stawić w szpitalu w kasie zakupujesz bilet na tate i osobe towarzyszącą i wtedy przysługuję zniżka.
A wykurowałaś się już?Jak tatuś? ;)
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #222  Wysłany: 2011-03-24, 19:05  


iwona2010, Dzięki. Tak ja już pomału dochodzę do siebie, zapalenie migdałków mija :) A tata oki. Dwa dni (kiedy byłam chora) nie odwiedzałam go ale byliśmy pod stałym kontaktem tel ;) Jednak na trzeci dzień nie wytrzymałam ,pojechałam do apteki i kupiłam sobie maske na usta no i zaskoczyłam tatę swoją obecnością :mrgreen: i maską :) Tata ogólnie dobrze,większych skutków ubocznych po chemii nie ma, tylko wysypka i inny smak,opuchnięcie mniej widoczne,tylko jak rozmawiałam z mamą to powiedziała mi,że tato dwa dni (jak byłam bardzo chora) był bardzo mocno opuchnięty na twarzy i szyji hmmm zaniepokoiło mnie to bardzo :uuu: Skąd to nagłe opuchnięcie :?ale?: Już zaczęłąm się cieszyć,że chemia pomaga ,a tu okazało się ,że były 2 dni kiedy opuchnięcie pojawiło się :?ale?: Po niedzieli czeka Nas kontrolne badanie ,mam nadzieję jednak,że usłyszymy dobre wieści.....
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #223  Wysłany: 2011-03-24, 20:46  


Anelia, przykro mi, ze Tatuś ma tę opuchliznę, ja bym ją pokazała lekarzowi. Nie wiadomo co to może być, więc lepiej to sprawdzić.
Dobrze, że się wykurowałaś :)
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
Luna 



Dołączyła: 01 Mar 2011
Posty: 171
Skąd: Białystok
Pomogła: 27 razy

 #224  Wysłany: 2011-04-01, 01:23  


Anelio, i co tam u Ciebie i Tatusia? Wyjaśniło się już coś z tą opuchlizną? Ściskam, L

[następne komentarze]
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #225  Wysłany: 2011-04-03, 14:15  


Kochani nie zagladam tu ostatnio,bo jestem na wyjezdzie i nie mam czesto dostepu do internetu ale juz nie dlugo wracam. U mnie ok. A u taty ostatnie wyniki kontrolne tez pokazaly minimalna poprawe, wyniki bede mogla przepisac za kilka dni jak bede w domu. Mam rowniez kilka pytan dotyczace wynikow ale jak juz wspomnialam to za kilka dni. Tata na dzien dzisiejszy czuje sie dobrze,odzywa sie tez jak nalezy. Kochani w tej chwili nie mam moliwosci zagladac tu czesto ale czesto o Was mysle. Dziekuje Wam za pamiec! I trzymam rowniez za Was kciuki! Odezwe sie ponownie jak tylko wroce! Pozdrawiam!
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group