1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Autor Wiadomość
Agusia198128 



Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 50
Skąd: Tczew
Pomogła: 1 raz

 #16  Wysłany: 2013-12-30, 16:01  


Małgosia81 napisał/a:
Agusia jak wyniki usg?

Jestem załamana konsylium podjęło decyzje o tym, że operacja sie nie odbędzie.... :cry: bo mija się z celem, nie pomorze, bo regresja jest zbyt mała :-(

[ Dodano: 2013-12-30, 16:21 ]
Co dalej robić? skoro operacji nie bedzie? jaka jest dalsza droga działania? chemia naświetlanie cokolwiek? czy mama z góry jest skazana na powolną śmierć?
_________________
"Życie daje ci bolesne nauczki. Ale to ze stawiania czoła przeciwieństwom losu bierze się siła. Może przegrałeś jedną rundę, ale wiem, że wygrasz mecz"
H. Jackson Brown Jr
 
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #17  Wysłany: 2013-12-30, 17:11  


Spokojnie, skoro lekarze podczas konsylium stwierdzili, że operacja nie pomoże, to na pewno uradzili już "zastępczą" terapię- chemia paliatywna pod warunkiem że wyniki badań będą ok. Dużo wytrwałości życzę i trzymajcie się jakoś :-)

p.s. my 22 styczeń TK płuc i szyi oraz usg brzuchala.
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
Agusia198128 



Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 50
Skąd: Tczew
Pomogła: 1 raz

 #18  Wysłany: 2013-12-30, 18:58  


Małgosia81 napisał/a:
Spokojnie, skoro lekarze podczas konsylium stwierdzili, że operacja nie pomoże, to na pewno uradzili już "zastępczą" terapię- chemia paliatywna pod warunkiem że wyniki badań będą ok. Dużo wytrwałości życzę i trzymajcie się jakoś :-)

p.s. my 22 styczeń TK płuc i szyi oraz usg brzuchala.

mama miałą juz chemię 12 cykli ,czy ma sznase na kolejną?
_________________
"Życie daje ci bolesne nauczki. Ale to ze stawiania czoła przeciwieństwom losu bierze się siła. Może przegrałeś jedną rundę, ale wiem, że wygrasz mecz"
H. Jackson Brown Jr
 
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #19  Wysłany: 2013-12-30, 20:22  


Albo nie piszesz albo gdzieś mi umknęło według jakiego schematu brała chemię (Folfox), może spróbują inną (Xeloda, Folfiri), chyba wszystko zależy od tego co zadecydują, moż admin pomoże bardziej. Pozdrawiam
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
madi356 


Dołączyła: 10 Cze 2011
Posty: 69
Pomogła: 3 razy

 #20  Wysłany: 2014-01-01, 20:18  


Moj tatus brał kilka chemii. Jak jedna nie działała, to decydowali o podaniu innej. Takze badzcie dobrej mysli. Choc ja wiem, ze ciezko jest myslec pozytywnie w obliczu nowotworu. U mnie Tatko jutro ma sie stawic w szpitalu na operacje, tez sie boimy bardzo....ale wiara czyni cuda.
 
Agusia198128 



Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 50
Skąd: Tczew
Pomogła: 1 raz

 #21  Wysłany: 2014-01-02, 15:29  


[quote="Małgosia81"]Albo nie piszesz albo gdzieś mi umknęło według jakiego schematu brała chemię (Folfox) nie znam sie na tym za bardzo na karcie od chemi pisze :Folfiri

[ Dodano: 2014-01-02, 15:30 ]
madi356 napisał/a:
Moj tatus brał kilka chemii. Jak jedna nie działała, to decydowali o podaniu innej. Takze badzcie dobrej mysli. Choc ja wiem, ze ciezko jest myslec pozytywnie w obliczu nowotworu. U mnie Tatko jutro ma sie stawic w szpitalu na operacje, tez sie boimy bardzo....ale wiara czyni cuda.


Madi dałąś mi wiele otuchy dziekuję

[ Dodano: 2014-01-02, 15:34 ]
Dzisiał byłam z mamą na przepłukaniu portu i także miałyśmy wizytę w poradni u pani doktor prowadzacej ,która podniosła nas na duchu ,7 stycznia mamy Tk i wtedy bardziej czytelnie bedzie wiadomo co dalej,ale mówiła że to że odmówili operacji to nie wyrok> jeśli decyzja po Tk pozostanie bez zmian ,to wdrożą inne środki ale jakie nie wiem...podpytam jak bedziemy po TK :roll:
_________________
"Życie daje ci bolesne nauczki. Ale to ze stawiania czoła przeciwieństwom losu bierze się siła. Może przegrałeś jedną rundę, ale wiem, że wygrasz mecz"
H. Jackson Brown Jr
 
 
madi356 


Dołączyła: 10 Cze 2011
Posty: 69
Pomogła: 3 razy

 #22  Wysłany: 2014-01-03, 14:57  


Kochana na pewno nie pozostawią Mamy samej sobie! Jak kierowali Tate z Wawelskiem na Banacha, to powiedzieli, ze jak tam odmowia operacji, to beda dzialac inaczej. Mowa byla o chemii w tabletkach. Takze cos Mamie podadza...Glowa do gory _itsme_
 
Agusia198128 



Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 50
Skąd: Tczew
Pomogła: 1 raz

 #23  Wysłany: 2014-01-03, 19:15  


madi356 napisał/a:
Kochana na pewno nie pozostawią Mamy samej sobie! Jak kierowali Tate z Wawelskiem na Banacha, to powiedzieli, ze jak tam odmowia operacji, to beda dzialac inaczej. Mowa byla o chemii w tabletkach. Takze cos Mamie podadza...Glowa do gory _itsme_

Więc będę dobrej mysli-trzymam kciuki za was także i za nas:)
_________________
"Życie daje ci bolesne nauczki. Ale to ze stawiania czoła przeciwieństwom losu bierze się siła. Może przegrałeś jedną rundę, ale wiem, że wygrasz mecz"
H. Jackson Brown Jr
 
 
Agusia198128 



Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 50
Skąd: Tczew
Pomogła: 1 raz

 #24  Wysłany: 2014-01-07, 18:23  wzrost CEA


Witam kochani dzis odebrałam wyniki CEA wynosi 229,5 a 4 grudnia po chemi wynosiły 96,0 co to oznacza???
_________________
"Życie daje ci bolesne nauczki. Ale to ze stawiania czoła przeciwieństwom losu bierze się siła. Może przegrałeś jedną rundę, ale wiem, że wygrasz mecz"
H. Jackson Brown Jr
 
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #25  Wysłany: 2014-01-07, 19:06  


Według mnie to coś niepokojącego zaczyna się dziać w jelicie, warto by było "pokusić" się o kolonoskopię, przynajmniej ja bym tak zrobiła. poza tym poczekajcie na wynik TK, które może wiele wyjaśnić. Pozdrawiam
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
Agusia198128 



Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 50
Skąd: Tczew
Pomogła: 1 raz

 #26  Wysłany: 2014-01-07, 19:10  


Małgosia81 napisał/a:
Według mnie to coś niepokojącego zaczyna się dziać w jelicie, warto by było "pokusić" się o kolonoskopię, przynajmniej ja bym tak zrobiła. poza tym poczekajcie na wynik TK, które może wiele wyjaśnić. Pozdrawiam

Była robiona dziś tomografia ,musimy czekac tydzien na wyniki:( a to całą wieczność...zaniepokoił mnie strasznie ten wzrost juz tak sie cieszyłam że maleje z260 na początku chemioterapi i w grudniu na koniec było 96 czy jakos blisko tego a teraz miesiąc od zakończenia jest ponownie 229..to bardzo duzo:(
_________________
"Życie daje ci bolesne nauczki. Ale to ze stawiania czoła przeciwieństwom losu bierze się siła. Może przegrałeś jedną rundę, ale wiem, że wygrasz mecz"
H. Jackson Brown Jr
 
 
Agusia198128 



Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 50
Skąd: Tczew
Pomogła: 1 raz

 #27  Wysłany: 2014-01-16, 17:03  po tk


Witam ,dzis odebralismy wyniki TK a tam pisze:

w widocznym zakresie płuca bez zmian ogniskowych .
W obu płatach wątroby niejednorodne i nieregularne ogniska niższej densyjności o charakterze meta wlk. do 37 x24 mm w s. 5/6 (lub dwie zlewające się ze sobą )
pozostałe do 30mm w porównaniu do opisu badania poprzedniego mniejsze.Poza tym wątroba jednorodna,powiekszona w wym.AP do 15cm,bez cech cholestazy .Pęcherzyk żółciowy i drogi żółciowe prawidłowe.
Trzustka i sledziona bez widocznych zmian .
Nerki prawidłowej wielkości ,morfologii i funkcji w badaniu TK
Nadnercza niepogrubiałe.
Powiększonych węzłów chłonnych nie wykazano.
Pęcherz moczowy i narząd rodny bez zmian.
kości bez cech meta.


Wszystko łądnie a w ątrobie sa zmiany mniejsze o 15mm ,ale nadal operacji nie bedzie. Czy w ogóle jest jeszcze jakas opcja ,że może ktos sie podejmie,czy to juz po prostu wyrok.
_________________
"Życie daje ci bolesne nauczki. Ale to ze stawiania czoła przeciwieństwom losu bierze się siła. Może przegrałeś jedną rundę, ale wiem, że wygrasz mecz"
H. Jackson Brown Jr
 
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #28  Wysłany: 2014-01-16, 23:27  


Witam,

Rozsiane, mnogie zmiany w wątrobie to praktycznie konieczność usunięcia całej wątroby a to jak pewnie zdajesz sobie sprawę jest niemożliwe. Jedyną praktyczną szansą na uzyskanie dłuższego OS jest kontynuacja chemioterapii. Wciąż nie wiemy jaki schemat chemioterapii otrzymywała Twoja mama?

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Agusia198128 



Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 50
Skąd: Tczew
Pomogła: 1 raz

 #29  Wysłany: 2014-01-17, 18:31  


vioom napisał/a:
Wciąż nie wiemy jaki schemat chemioterapii otrzymywała Twoja mama?

moja mama otrzymała 12 cykli Folfiri
_________________
"Życie daje ci bolesne nauczki. Ale to ze stawiania czoła przeciwieństwom losu bierze się siła. Może przegrałeś jedną rundę, ale wiem, że wygrasz mecz"
H. Jackson Brown Jr
 
 
derdas 


Dołączył: 04 Sty 2014
Posty: 7

 #30  Wysłany: 2014-01-19, 21:40  


Jak się czuje Twoja mama, macie umówioną kolejną wizytę u lekarza żeby zadecydował jak zamierza przeprowadzić dalsze leczenie mamy po tych 12 cyklach chemii? Śledzę pilnie Twój post i wyczekuję dobrych wieści:)
_________________
Nadzieja umiera ostatnia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group