1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 65
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
madi356

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 134965

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-17, 20:37   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Mój Tatus odszedł wczoraj 16.01 o godzinie 10.05. Zadazył wrocic do domu. Odszedł spokojnie, cicho w domu, wsrod nas, najblizszych. Odchodził moze 3 minuty...lekko bez bolu, juz nie cierpi.....ale w sercu zal ogromny i pustka.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
madi356

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 134965

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-14, 18:57   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Najbardziej boje sie momentu jak przywiozą Tatę do domu, wiem ze zyje ale porycze sie chyba strasznie :( Bo Tata nie wie, ze to koniec, ze nie ma nadzieii....on wierzy, ze bedzie zyl, wierzy ze zrobili mu zabieg a opuchlizna dlugo bedzie schodzic z nog i to mozna leczyc w domu, wierzy ze w szpitalu czekaja inni na lozka a on w takim stanie moze byc w domu.....jak patrzec jak odchodzi? On zyje nadzieja, ma ducha walki w sobie. Jakie to wszystko ciezki, przykre i jak boli:(
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
madi356

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 134965

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-13, 22:26   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Boże jest tak ciężko....
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
madi356

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 134965

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-13, 21:49   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Jutro jedziemy z mamą do lekarza, który podobno zajmuję się wizytami domowymi lub ewentualnie opieka w szpitalu ( to takie a'la hospicjum) i porozmawiamy jak ma to wyglądać. Nie chcemy Taty oddawac do szpitala, chcemy zeby byl z nami w domu.....Tak bardzo mi źle i cięzko :( ciagle nie wierze ze nic nie da sie juz zrobic :( Dzisiaj Tatko mowil ze jakby lepiej się czuję, opuchlizna mu z brzucha zeszła całkiem tylko te nogi spuchniete :(
Zastanawiam się ile Tatus jeszcze czasu spedzi z nami? Ile dni, tygodni nam zostało?
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
madi356

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 134965

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-11, 12:16   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Tata dzisiaj dostał jedzenie rano, a ta rurka z nosa idzie do jakiegoś worka....mi to wyglada jakby coś sciekalo ale moze sie myle , nie mam pewnosci :( Z tego co Pani dr mowila w sobote to Tata nie ma nigdzie indziej przerzutow, tylko mial jednego guza na watrobie i przeprowadzali zabiegi chemoembolizacji i na podstawie wyniku TK Pani dr powiedziala ze przerzutow ngdzie wiecej nie ma, a ten guz po zabiegach sie rozpada. Dzisiaj Mama rozmawiala tel z pielegniarka (niestety nie mogla pojechac dzisiaj) i ta Pani powiedziala, ze dzisiaj nic Tacie nie robia, ale ze przepłukują to wszystko, bo wlasnie sie zrobil jakis ropien na watrobie (ze to jest jedno z powiklan po tej chemoembolizacji) i ze mieli pacjentow z takimi przypadkami i jeszcze udało sie przedluzyc zycie na kilka miesiecy. Ja nie chce slyszec ze zostalo nam 2-3 tyg, jak to wykrzyczal nam wczorajszy lekarz. Wiem, ze sama przed soba teraz sobie tlumacze, ale ciagle mam nadzieje.
A tak Tata mial malo bialka i byl niedozywiony o w chwili przyjecia na oddzial silnie odwodniony.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
madi356

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 134965

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-01-11, 11:08   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Witajcie. Długo nic tutaj nie pisalam, bo w sumie i nie mialam czasu i sil na pisanie ale zaglądam często. Moj Tata od ostatniego czasu mial 2 zabiegi termoablacji, potem dostał żółtaczki mechanicznej rok temu w lutym i w związku z tym miał wprowadzane zastawki jakies.....na jesien okazało się ze ma znowu jeden przerzut na tej nieszczesnej wartobie i zaproponowali Tacie chemoembolizacje. Tata przeszedł 2 zabiegi pomyslnie, 3 zabieg mial 16 grudnia 2015, 18 grudnia wrocil do domu, wypisany w stanie dobrym. Nastepnego dnia tata zaczal goraczkowac do 39, 5 st, konsultowalismy sie z lekarzem, to nas uspokoil ze po takim zabiegu i do 3 tyg pacjenci goraczkuja tak wysoko ale po swietach zeby zrobic usg u swojego rodzinnego. Rodzinny nie chcial robic usg tylko dal skierowanie do szpitala w Warszawie tam gdzie Tata sie leczy. No i zawieslismy tate 28 grudnia i tak lezal czekal, mial zrobione tyllko usg, wiecej nikt mu nic nie robil bo goraczka spadla, dopiero jak zaczal bardziej zolknac zrobili mu tomograf i wyszlo ze ta zolc sie rozlewa i ze beda mu po Nowym roku poprawiac te zastawki lub nowe wkladac. I tak zwlekali z tym zabiegiem az w piątek 8.01 chcieli sprobowac i nie udalo sie bo sa tak drogi zolciowe pozapychane. A do tego tata ma caly brzuch opuchniety, nogi, jądra :( Ma jakas rurke w nosie, nikt nic nie mowi co to :( W sobote mama byla u takiej milej Pani dr to powiedziala ze stan pacjenta jest ciezki, ze zabieg sie nie udal, bo nie mogli sie dostac, ze w kazdej chwili mozna spodziewac sie najgorszego :( Ale powiedziala ze beda probowac, ze beda ratowac. A w czoraj poszlam z mam do innego lekarza, tak byl nieprzyjemny, chamski, tacy ludzie nie powinni byc lekarzami. Wkrzyczal nam ze mamy Tate zabierac do hospicjum bo oni nic juz mu robic nie beda itp. ALe przekazal to w sposob wulgarny, zero wspolczucia :( Boze jedyny co sie zrobilo, Tato jechal na zabieg w stanie rewelacyjnym, a teraz nie moze wrocic:( Nie moze pojsc o wlasnych silach do toalety. Jak ja mam to przezyc....ja nie dopuszczam takiej mysli, ze tatus moj kochany odejdzie....ma dopiero 57 lat :( Czy rzeczywiscie juz nic nie mozna zrobic ? Nie ma ratunku? Dlaczego puchnie?
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
madi356

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 134965

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-16, 11:01   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Kochani ja nie wiem z czego ta goraczka :( Usg i badania krwi w normie, a dzisiaj Tatko juz goraczki nie ma......nie wiem, moze sie tak przejal .....a dzisiaj na sali obok (wczesniej lezal z Tatem) zmarl 24-letni chlopak :( Jak ten raczysko zjada ludzi....
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
madi356

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 134965

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-15, 11:15   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Tatko dzisiaj dostal goraczki :( Nie wiedza co to :( Maja Tacie robic usg i jakies inne badania....Jak myslicie skad ta goraczka?
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
madi356

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 134965

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-10, 15:53   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Operacja sie udala...ufff.....nie pisalam wczoraj, bo w sumie dzisiaj sie wiecej dowiedzialam. Lekarz operujacy powiedzial, ze byla to bardzo ryzykowna operacja, nie spodziewal sie takiej. Na TK jamy brzusznej caly czas wykazywalo tylko 2 przerzuty na watrobie, z czego jeden blisko zyly wtornej....a po otwarciu okazalo sie, ze Tatko ma 8 przerzutow i musieli wyciac caly bodajze prawy plat watroby. Wycieli rowniez wezly chlonne, ale nie wiem czy byly zajete przez nowotwor :( Lekarz powiedzial, ze co widzial zlego to wycial.....i z tego trzeba sie cieszyc? Ale co dalej...jak skorupiak ciagle robi przerzuty :( Ale dobre i pol roku razem! Tylko jak Tatko bedzie funkcjonowal z polowa watroby?
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
madi356

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 134965

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-09, 10:02   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Tatus ma w tej chwili operacje. Prosze Was o modlitwe. Nie moge byc tam z Nim, ale bardzo to wszystko przezywam :( Oby nie bylo zadnych komplkacji, aby nie zaczepili o te zyle wtorna!
  Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
madi356

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 17377

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-03, 14:57   Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Kochana na pewno nie pozostawią Mamy samej sobie! Jak kierowali Tate z Wawelskiem na Banacha, to powiedzieli, ze jak tam odmowia operacji, to beda dzialac inaczej. Mowa byla o chemii w tabletkach. Takze cos Mamie podadza...Glowa do gory _itsme_
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
madi356

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 134965

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-03, 14:54   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Tata wczoraj pojechal do szpitala na Banacha. Przelezal caly dzien, nikt do niego nie przyszedl poinformowac, co i jak :( Pytal pielegniarki, tez nic nie wiedziala. Dzisiaj na obchodzie lekarze nic nie mowili.....Tata zapytal jednego z nich, on odpowiedzial, ze dzisiaj to juz nic nie zrobia, bo dlugi weekend i wypuscili tatke do domu....we wtorek ma sie stawic znowu w szpitalu :( Jakies dziwne metody tam maja....tyle stresu, byloby juz po wszystkim, a tak od nowa stres w przyszlym tyg :(
  Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
madi356

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 17377

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-01, 20:18   Temat: Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Moj tatus brał kilka chemii. Jak jedna nie działała, to decydowali o podaniu innej. Takze badzcie dobrej mysli. Choc ja wiem, ze ciezko jest myslec pozytywnie w obliczu nowotworu. U mnie Tatko jutro ma sie stawic w szpitalu na operacje, tez sie boimy bardzo....ale wiara czyni cuda.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
madi356

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 134965

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-31, 10:30   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Witajcie. Dzwonili dzisiaj ze szpitala na Banacha. Tata ma sie stawic do szpitala 2 stycznia, a pewnie 3 bedzie operowany. Bardzo sie boimy, czy aby na pewno operacja sie uda....czy nie zaczepia o tą żyłę. Proszę Was o modlitwe. Tate ma operowac dr Grodzicki. Czy ktoś słyszał cos o tym lekarzu? Jaki jest?Jakie ma podejscie do pacjentów?
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
madi356

Odpowiedzi: 129
Wyświetleń: 134965

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-11-19, 14:17   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Tata dzwonil. Jest własnie po konsultacji na Banacha. Zdecydowali sie na operacje-albo jeszcze przed swietami albo tuz po Nowym Roku. Mam nadzieje, ze Tatko doczeka operacji i wszystko sie dobrze powiedzie.
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group