1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz esicy, zmiany wtórne w wątrobie.
Autor Wiadomość
Agusia198128 



Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 50
Skąd: Tczew
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2013-08-23, 14:37  


Witajcie,podczytuje od pewnego czasu,i postanowiłam napisać.
Moja mama skonczyła 8 maja 65 lat ,pod koniec marca zaczęła miec bóle z prawej strony pod żebrami,zaniepokoiło to mnie ,wysyłałam mame do lekarza ,ale mama jest anty ,,jeśli chodzi o lekarzy ,jakiekolwiek przychodnie i leczenia ,więc nie dała się namówić bóle przeszły ale pojawiły się ponownie w kwietniu i mama straciła na wadze w ciągu 2 tygodni 15 kg..zaciągnęłam mamę na siłę do lekarza.zrobiono podstawowe badania krwi moczu a także badania ginekologiczne oraz usg jamy brzusznej zrobione 16.04.2013 które nie wyszły za ciekawie:( cytuje "wątroba powiększona a-p 155mm ,o niejednorodnym miąższu z wyodrębniającymi licznymi owalnymi hyperechogenicznymi zmianami z hypoechogenicznymi otoczkami wielk. do max 51x50mm podejrzanymi o meta .Mama trafiła do szpitala dnia 22.04.2013 tam zrobiono jej szczegółowe badania kolonoskopie oraz tk jamy brzusznej ,,niestety wszystko sie potwierdziło pobrano wycinek i rozpoznanie brzmiało Guz esicy zmiany wtórne w wątrobie { C 78.7} rozpoznanie kliniczne Adenocardinoma sigmoided susp. rozpoznanie histopatologiczne : w wwycinku z nacieku esicy stwierdza sie utkanie średniozróżnicowanego gruczolakoraka cewkowego ( adenocardinoma tubulare G2sigmae)mAMA od czerwca bierze chemię Folfiri w poniedziałek wzięła 5 cykl,czuje się dobrze i jest pełna werwy ,jakie sa szanse ??? czy rzeczywiście mama jest spisana na straty??lekarze w kwietniu w szpitalu powiedzieli mi ,że mamie góra zostało 2 miesiące życia:(

[ Komentarz dodany przez Moderatora: jusia: 2013-08-23, 14:57 ]
Zgodnie z regulaminem forum, założyłam Tobie osobny wątek.

_________________
"Życie daje ci bolesne nauczki. Ale to ze stawiania czoła przeciwieństwom losu bierze się siła. Może przegrałeś jedną rundę, ale wiem, że wygrasz mecz"
H. Jackson Brown Jr
 
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #2  Wysłany: 2013-08-23, 16:53  


Agusia198128 napisał/a:
czy rzeczywiście mama jest spisana na straty??lekarze w kwietniu w szpitalu powiedzieli mi ,że mamie góra zostało 2 miesiące życia:(

No to według rozważań tych lekarzy mama powinna od czerwca leżeć w grobie a tak jak Ty piszesz mama jest pełna werwy czyli .... jednym słowem mama wyszła poza statystyki ;)
Według mnie nie można nigdy nikogo skreślać lub tak jak to nazwałaś spisywać na straty. Zapewne w niedługim czasie zrobią mamie badania obrazowe , by sprawdzić jak podziałała chemioterapia. Daj znać co i jak.
Pozdrawiam.
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
Agusia198128 



Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 50
Skąd: Tczew
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2013-08-23, 18:11  


Tak 10 wrzesnia mamy zrobic usg jamy brzusznej a w grudniu powtórnie usg oraz tk....boj ę się strasznie tego co usłyszę...ale puki co jestem dobrej mysli :roll:
_________________
"Życie daje ci bolesne nauczki. Ale to ze stawiania czoła przeciwieństwom losu bierze się siła. Może przegrałeś jedną rundę, ale wiem, że wygrasz mecz"
H. Jackson Brown Jr
 
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #4  Wysłany: 2013-08-23, 18:47  


No to czekamy na wieści :) do września. Bądź pozytywnej myśli , ściskam serdecznie.
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
Agusia198128 



Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 50
Skąd: Tczew
Pomogła: 1 raz

 #5  Wysłany: 2013-08-23, 19:02  


Dziekuję serdecznie:)
_________________
"Życie daje ci bolesne nauczki. Ale to ze stawiania czoła przeciwieństwom losu bierze się siła. Może przegrałeś jedną rundę, ale wiem, że wygrasz mecz"
H. Jackson Brown Jr
 
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #6  Wysłany: 2013-08-23, 21:34  


Agusia198128 napisał/a:
rozpoznanie histopatologiczne : w wwycinku z nacieku esicy stwierdza sie utkanie średniozróżnicowanego gruczolakoraka cewkowego ( adenocardinoma tubulare G2sigmae)
Agusia198128 napisał/a:
badania kolonoskopie oraz tk jamy brzusznej ,,niestety wszystko sie potwierdziło pobrano wycinek i rozpoznanie brzmiało Guz esicy zmiany wtórne w wątrobie

Wyniki tych badań wskazują, że na pewno mamy do czynienia z nowotworem złośliwym esicy
(gruczolakorak, adenocarcinoma, o średnim stopniu złośliwości, G2)
oraz bardzo prawdopodobnie z jego przerzutami do wątroby.

Agusia198128 napisał/a:
jakie sa szanse ??? czy rzeczywiście mama jest spisana na straty??lekarze w kwietniu w szpitalu powiedzieli mi ,że mamie góra zostało 2 miesiące życia:(

Na pewno określenie 'spisana na straty' jest tutaj bardzo nie na miejscu,
a jak nieprzewidywalne bywają indywidualne przypadki chorób wobec statystyk widać choćby na Waszym przykładzie.

Niestety sytuacja Wasza nie wygląda dobrze, liczne guzy przerzutowe w wątrobie oznaczają uogólnione stadium choroby i związany z tym brak możliwości wyleczenia.
Stosowana chemioterapia ma charakter leczenia paliatywnego i jej celem jest opóźnienie postępu choroby.

Przykro mi, że nie mam dla Ciebie lepszych informacji.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Agusia198128 



Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 50
Skąd: Tczew
Pomogła: 1 raz

 #7  Wysłany: 2013-08-23, 23:06  


Oczywiście liczę się z tym ...wszystkim juz od kwietnia wiem jaka jest sytuacja,,ale mimo tego licze na cud-pozdrawiam i dziekuję bardzo za szczere słowa
_________________
"Życie daje ci bolesne nauczki. Ale to ze stawiania czoła przeciwieństwom losu bierze się siła. Może przegrałeś jedną rundę, ale wiem, że wygrasz mecz"
H. Jackson Brown Jr
 
 
Iwonka1 


Dołączyła: 19 Cze 2013
Posty: 170
Pomogła: 35 razy

 #8  Wysłany: 2013-08-23, 23:21  


nie można się poddawać, medycyna zna różne niewytłumaczalne przypadki. A nastawienie psychiczne w chorobie jest ogromnie ważne. Ja walczę codziennie by mój Tata nie stracił nadziei, mimo, że też już usłyszeliśmy ile miesięcy mu zostało. Jesteśmy w trakcie chemii i wierzymy, ze zadziała na to cholerstwo! trzymaj się i duuuużo siły i optymizmu!
 
Agusia198128 



Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 50
Skąd: Tczew
Pomogła: 1 raz

 #9  Wysłany: 2013-08-24, 00:28  


dzieki Iwonka ;) Ja Twojemu tatce tez zycze..duzo zdrówka..
_________________
"Życie daje ci bolesne nauczki. Ale to ze stawiania czoła przeciwieństwom losu bierze się siła. Może przegrałeś jedną rundę, ale wiem, że wygrasz mecz"
H. Jackson Brown Jr
 
 
Agusia198128 



Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 50
Skąd: Tczew
Pomogła: 1 raz

 #10  Wysłany: 2013-09-22, 12:56  


Witajcie ,jestesmy z mamcia po usg jamy brzusznej jest "regresja" :) z usg z 29 maja wynikało że meta wielkości do 49 mm w płacie prawym w płacie lewym do 33 mm .Natomiast usg z 3 wrzesnia pokazało płat prawy obecnie do 39mm płat lewy do 16 mm -regresja .Węzły chłonne nadal bez zmian :) cea poprzednio 265 obecnie 125:)
_________________
"Życie daje ci bolesne nauczki. Ale to ze stawiania czoła przeciwieństwom losu bierze się siła. Może przegrałeś jedną rundę, ale wiem, że wygrasz mecz"
H. Jackson Brown Jr
 
 
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #11  Wysłany: 2013-09-22, 13:35  


To super wiadomość :-D
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
Agusia198128 



Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 50
Skąd: Tczew
Pomogła: 1 raz

 #12  Wysłany: 2013-09-23, 22:47  


dziekuję pani Lidziu,ja tez bardzo się cieszę-pozdrawiam
_________________
"Życie daje ci bolesne nauczki. Ale to ze stawiania czoła przeciwieństwom losu bierze się siła. Może przegrałeś jedną rundę, ale wiem, że wygrasz mecz"
H. Jackson Brown Jr
 
 
Agusia198128 



Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 50
Skąd: Tczew
Pomogła: 1 raz

 #13  Wysłany: 2013-12-04, 16:30  


Witajcie ,jestem znowu trochę podbudowana dziś mama otzrymała oststania chemię 12 w poniedziałek usg...mamy więc okaże się ,co widać dziś odebrałysmy wyniki cea które wynosi 97 natomiast na początku,przed chemią wynosił 265 .Ciekawa jestem jaka bedzie dalsza decyzja co do leczenia ? usunięcie guza głównego? czy kolejna chemia czy to juz koniec ?
_________________
"Życie daje ci bolesne nauczki. Ale to ze stawiania czoła przeciwieństwom losu bierze się siła. Może przegrałeś jedną rundę, ale wiem, że wygrasz mecz"
H. Jackson Brown Jr
 
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #14  Wysłany: 2013-12-12, 16:41  


Agusia jak wyniki usg?
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
Agusia198128 



Dołączyła: 11 Sie 2013
Posty: 50
Skąd: Tczew
Pomogła: 1 raz

 #15  Wysłany: 2013-12-27, 14:35  


:-D wyniki usg : regresja wielkości ognisk wtórnych w obrębie wątroby do 13 mm w płacie lewym i do 26 mm w płącie prawym ,największa zmiana w seg. .Wielkość wątroby nieznacznie mniejsza w lini srodkowoobojczykowej 131 mm CC 120mm AP POZOSTAŁE bez zmian.czyli trzustka pęcherz..węzły itd... .
grudnia byłam z mama w akademi Gdańsk i brat mój z uwagi że jest lekarzem pozałątwiał jakoś lutego bedzie operacja pierwotnego guza...ale jeszcze czeka nas grudnia konsylium czy operacja odbędzie się...mam taka nadzieje i czekam z niecierpliwością,bo wydaje mi się że pozostawienie tego..bedzie o wiele gorsze niż działania jakiekolwiek podjęte w tym kierunku.

[ Dodano: 2013-12-27, 14:42 ]
Gośka a jak u was?
_________________
"Życie daje ci bolesne nauczki. Ale to ze stawiania czoła przeciwieństwom losu bierze się siła. Może przegrałeś jedną rundę, ale wiem, że wygrasz mecz"
H. Jackson Brown Jr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group