1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
funkcjonowanie w domu - prośba o pomoc
Autor Wiadomość
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #1  Wysłany: 2009-08-31, 16:37  funkcjonowanie w domu - prośba o pomoc


Mam coraz większe problemy z nogą (rak płuc, przerzut do kości goleni prawej nogi). Mąż zamontował mi w łazience taką rurkę do ponoszenia się przy kiblu. Na razie w kabinie prysznicowej postawił ogrodowe krzesełko, ale docelowo ma być taki stołek jak w dawnym PKP.

Jednak ciągle rodzą się nowe problemy.

Pracuję sporo na komputerze. Mam terminy dwóch chałtur. Robię się coraz bardziej pracoholiczką, zresztą uważam, że każdy onkolog przede wszystkim powinien zapisywać pracę. Szefowa obiecała mi, że pracę będę miała "do końca". Coraz trudniej mi wysiedzieć przy biurku.

Myślałam o pracy w łóżku. Właśnie pożyczyłam sobie sporego laptopa, jak się sprawdzi, to sobie kupie własnego (akurat będzie później dla syna). Ale...

Ale w łóżku jest niewygodnie. Potrzebowałabym jakiegoś blatu na wysięgniku, najlepiej z ustawianym kątem. Szukałam w necie, jednak znalazłam tylko pod hasłem: łóżka i wyposażenie, w dziale ortopedycznym, wyłącznie refundowane (prywatnie kupić nie można).

Czy ktoś nie ma czegoś takiego do odsprzedania? Albo jakiś pomysł, żeby inaczej uprządzić "kącik pracy"? Już wiem, że do laptopa mżna podłączyć myszkę, co jest 100 razy wygodniej.

Bardzo proszę o pomoc. O podzielenie się swoim doświadczeniem i gotowymi rozwiązaniami.

Serdecznie pozdrawiam
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #2  Wysłany: 2009-09-01, 00:01  


W pracy używam takiej podstawy do lapka która składa sie z 2 części i wygląda jak krzyżak. Kupiona w media za ok 200 zł. Laptop jest wtedy pod innym kątem a klawiatura lapka nie leży płasko na biurku tylko jest jakby podniesiona do kąta ok 40 stopni. Niestety musi leżeć na czymś w rodzaju blatu np na stoliczku do śniadanka. Ogtomnym plusem tego jest to że ma wiele wejśc usb i można podłączyć sie do drukarki, telefonu na usb, internetu itp. Do lapka super sprawdza mi sie malutka myszka. Jutro w pracy sprawdzę jakiej firmy jest ta podstawa, pewnie w sklepach internetowych mozna kupić taniej.
Małym dzieciom kupić można taką poduchę co imituje fotel tzm dziecko sie nie przewraca na boki ale dorosły ma podparte plecy a ręce może oprzec jak na fotelu. Ja tego używałam do oglądania telewizji z łóżka. Może będzie dobre do pracy z lapkiem. Niestety już nie mam tej poduchy bo oddałam wnukom koleżanki.
Masz rację - praca działa często lepiej jak prozac ( w moim wypadku pod warunkiem, że są sukcesy)
Napewno wiesz że krzesełko pod prysznic można kupić w sklepach reha. Inwalida z niepełnosprawnoscia ruchową może przystosować łazienkę i ubiegać sie o częsciowy zwrot kosztów z NFZ. Ale grupa musi być oczywiscie orzeczona przez zus.

[ Dodano: 2009-09-01, 00:08 ]
Do lapka można podłączyć też drugą klawiaturę. Sa takie które kładzie sie na kolanach i mają "kształt ud" Przyciski sa tak ułożone że można pracować bez przesuwania nadgarstków jeśli ktoś używa wszystkich palców do pisania. ( ja od pięciu lat tylko/aż trzech) Związki inwalidów organizują kursy komputerowe i stanowiska pracy dla ludzi niepełnosprawnych i pewnie maja też pomysły na wygodna pracę w łóżku.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #3  Wysłany: 2009-09-01, 00:41  


Ineczka, a brałaś może pod uwagę mobilny stoliczek pod laptopa?



















Zajrzyj -> tutaj (Allegro) <-
Gdybyś Ci się spodobało - polecałabym Ci od razu stoliczek z wbudowanym wentylatorkiem (laptop po niedługim czasie pracy zaczyna się nagrzewać, co w łóżku - i to podczas pracy - może sprawiać pewien dyskomfort)
takie aukcje masz na przykład -> tu
albo np. -> tu

Jeśli nie jesteś wytrawnym allegrowiczem ;-)) a spodoba Ci się jakaś opcja to jedynie wybierzcie coś;
prześlesz mi linka do konkretnej aukcji a ja sfinalizuję formalności (i zakup trafi do Ciebie w 2 dni kurierem do domku).
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #4  Wysłany: 2009-09-01, 09:56  


Dziękuję Wam bardzo. Faktycznie, na allegro jest tego sporo. Obejrzałam pulpity, teraz poszukam poduch (to fajny pomysł).

Co do pomocy w necie - to dziękuję bardzo za ofertę ale po to sobie Dziecko urodziłam, żeby teraz mieć sprawy tego typu załatwiane.

Jakby jednak komuś się coś przypomniało, co może ułatwić życie, to proooooszę.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #5  Wysłany: 2009-09-01, 10:26  


W wersji tańszej mogę zaproponować wycieczkę do IKEI, spójrz

http://www.ikea.com/pl/pl...oducts/10086654

http://www.ikea.com/pl/pl...oducts/60150176

nie są to rozwiązania takie doskonałe jak podała DSS ale na przeczekanie może być i cena

jest całkiem całkiem.

takie poduchy o których mówi Jogi45 to sie chyba "gniazdo" nazywa ale można tymczasowo

zastąpić nawet zwiniętym, grubym kocem w rulon i będzie podobnie :)

trzymaj się ciepło
 
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #6  Wysłany: 2009-09-02, 17:40  


Kiedy mi chodzi bardziej o coś solidnego, np.:

http://www.pieluchomajtki...erta/stolik.jpg

niż o jakieś prowizorki. W dodatku nie mogę nic takiego, co by się opierało na nodze (bo zwyczajnie boli). Chciałabym sobie zorganizować solidny "warsztat pracy" - pieniądze jakieś jak na razie mam, bo jednak zarabiam.

Nie wiem, na jak długo tego potrzebuję. Tzn., czy będzie lepiej, czy już tylko gorzej, i czy nie zaatakuje np. ręki (a więc z pracy nici).

Ale nie chcę też wchodzić w daleko idące projekcje. Chyba się za bardzo rozpędziłam. Bo może jeszcze długo będe mogła wstawać do biurka.

W każdym razie "podkowa" lub "gniazdo"to świetny pomysł.
 
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #7  Wysłany: 2009-09-03, 22:05  


Ja Inka
jakoś Twoje posty mi umknęły i po prostu ich nie czytałem.Dopiero teraz ten w opiece paliatywnej.
Musze napisać i powiedzieć Ci jedno.
Holera jasna za szybko się poddajesz,dlaczego?
Pozdrawiam.
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #8  Wysłany: 2009-12-14, 13:06  


Dziś mija 2 rocznica od diagnozy. Dla uczczenia owej kupiłam sobie prześliczny stolik przyłóżkowy. Tj. są stabilne nogi i regulowany blat, który łatwo można odsunąć (jak jestem zmęczona). Zamówiłam na allegro za 140 zł + 30 wysyłka kurierem. W sklepiku przyszpitalnym (w Grodzisku) identyczny kosztuje ponad 300 zł. Warto więc uważać i sprawdzać.

Czy to jest znowu takie zachowanie chorobowe lub starcze? Od wczesnej młodości mówiłam, że chce mieć pracę, którą mogę wykonywać w łóżku. Drugi w życiu indeks do Sienkiewicza robiłam w zagrożonej ciąży rozkładając na tapczanie olbrzymią liczbę karteczek (komputerów nie było).

To jest po prostu wygodnictwo, któremu z lubością ulegam :lol:

[ Dodano: 2009-12-14, 13:09 ]
PS. Muszę się przeciez pochwalić:

http://photos02.allegroim...50/40/838504089
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #9  Wysłany: 2009-12-14, 14:35  


Elegancki stoliczek :) Życzę, żeby dobrze się sprawdził!
 
maganana 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 241
Skąd: Bytom
Pomogła: 39 razy

 #10  Wysłany: 2009-12-14, 14:56  


super!
_________________
Pozdrawiam
Marzena
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #11  Wysłany: 2009-12-14, 18:19  


Super stolik, mam nadzieję, że będzie Ci dobrze służył <uscisk>
 
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #12  Wysłany: 2009-12-14, 22:11  


NIEZLY :)
Mam nadzieje ze tymczasowy ;)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group