1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Fachowe informacji - właśnie od Was.
Autor Wiadomość
Laurelome 


Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2013-12-04, 16:39  Fachowe informacji - właśnie od Was.


Witam.
Nie jestem pewna czy to dobry dział, ale wydawał mi się najodpowiedniejszym z wszystkich dostępnych na forum (jeśli coś by nie grało, to proszę dajcie znać ;) )
Na początku napiszę Wam - drodzy Forumowicze, że siedzę z Wami już od bardzo dawna, z reguły jako niezalogowana, ale jakiś czas temu stwierdziłam, że chcę założyć konto, bo już gubię się na "niezalogowanym koncie" w wątkach, które zostały przeze mnie przeczytane, a które nie (włos się na głowie jeży od ostatnich wydarzeń na forum - przykład kłamstw, niestety nie jestem w stanie zrozumieć myślenia poszczególnych osób i ich nastawienia, chyba nie wiedzą z czym mają do czynienia, ale cóż, już Pan z forum stwierdził, że przez internet nic nie możemy w takich sprawach. Czytałam też historie, które nie raz mnie zaskoczyły, zadziwiły, zasmuciły, a nawet takie, które dały motywację).
Teraz pokrótce o cóż mi chodzi i o tym kim jestem (w końcu obcym nie będziecie udzielać fachowej pomocy ;) ).
Jestem Paula, uczę się w Liceum Ogólnokształcącym w Lidzbarku Warmińskim, na profilu biologiczno-chemicznym, maturalna klasa (mam nadzieję, że nie odbierzecie mnie jako dzieciaka, który szuka wrażeń czy cokolwiek innego - negatywnego), od dokładnie 4 lat marzy mi się medycyna, dokładniej - posiadanie specjalizacji onkologicznej/bycie onkologiem z właściwym podejściem do pacjentów (trudna droga mnie czeka, zdaję sobie z tego sprawę). W planach mam bardziej jednak onkologię dziecięcą, dlatego wytyczyłam sobie ową ścieżkę i podążam nią od kilku lat, czuję, że jest to moje powołanie i spełnię się w tym zawodzie. Dodam jeszcze, że biorę udział w konkursie fundacji mam haka na raka i w wakacje próbowałam brać udział w wolontariacie w hospicjum, ale Pani stwierdziła, że chyba nie dojrzałam do czegoś takiego, nie odpisała zwyczajnie...
Dlaczego postanowiłam napisać właśnie do Was? Ano dlatego, że jesteście ludźmi, którzy wiedzą coś KONKRETNEGO na ten temat, sami chorujecie/jesteście bliskimi chorych/widziałam tutaj nawet lekarzy i wiem, że mogę Wam zaufać w kwestii wiedzy. Nie ufam dla "wujka google", nie jestem pewna czy zawiera wiarygodne informacje dotyczące poszczególnych typów nowotworów, a z lekarzami-onkologami nie mam wiele wspólnego, póki co. ;)
I teraz dokładność - czy jesteście w stanie/chętni podać mi szczegółowe informacje dotyczące chłoniaków? Jakieś materiały? Na forum wyczytałam kilka wątków o tym typie nowotworu i udało mi się tylko zyskać objawy oraz opis przebiegu choroby. Interesuje mnie działanie w organizmie ludzkim/typy chemioterapii itd. Czy byłby ktoś w stanie coś podrzucić? Będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam wszystkich, życzę miłego wieczoru i z góry bardzo dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.
Paula.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2013-12-04, 16:55  


http://www.forum-onkologi...t2208.htm#36012

(jeden z pierwszych linków w całym dziale, warto się dobrze rozejrzeć...)
_________________
 
Laurelome 


Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2013-12-04, 17:04  


absenteeism właśnie nie zwróciłam uwagi za co przepraszam, mój błąd, niektóre są po angielsku, ale z tego, co teraz patrzę wiele (nawet śmiem powiedzieć, że więcej niż połowa) stron mi nie działa, a chciałabym wyciągnąć jak najwięcej z tego tematu. Byłaby możliwość naprawienia/odnalezienia tychże linków? Sama oczywiście mogę poszukać, ale jak mówiłam - chodzi mi głównie o wiarygodność, nie chcę palnąć gafy przy odpowiedzi czy występie, bo tak było "w internecie, gdzie sama znalazłam".
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2013-12-04, 17:59  


Proponuję pogooglać po tytułach linków, ja szczerze mówiąc nie mam za bardzo czasu na takie robótki ręczne :)
_________________
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #5  Wysłany: 2013-12-04, 19:22  


Zacznij od nauki angielskiego. Cała onkologia (tak na poważnie) jest po angielsku :)

Pozdrawiam!
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #6  Wysłany: 2013-12-06, 20:48  


No to niestety prawda, w ogóle jeżeli planujesz jakiekolwiek prawdziwe studia i później karierę specjalisty to angielski jest konieczny (nawet na polonistyce). Umiejętność wyszukiwania informacji w necie to chyba nawet do matury jest konieczna. A w odpowiedzi na Twoje pytanie to na www.cancer.gov jest wszystko i jest to źródło jak najbardziej godne zaufania.
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group