1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
EDYCJA własnych postów na forum.
Autor Wiadomość
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #1  Wysłany: 2010-04-14, 15:08  EDYCJA własnych postów na forum.


Drodzy Forumowicze.

Zapewne zauważyliście w ostatnim czasie zmiany dotyczące możliwości edycji własnego postu - w tym ostatnio zlikwidowanie takiej możliwości w ogóle.
Przyczyna całego zamieszanie wzięła swój początek z następującego faktu:



Być może niektórzy z Was przypominają sobie forumowicza zevit. Dołączył do nas jako przyszły -w swoim zamyśle i planach- student medycyny i lekarz. Przywitany został bardzo sympatycznie. Rozwinęło się kilka dyskusji.
Jedna poszła nie po jego myśli i edytował wszystkie swoje wypowiedzi, pozostawiając forum w bardzo niezręcznej sytuacji - dyskusje bowiem, w których brał udział wyglądają teraz na 'ni przypiął, ni przyłatał' - nie wiadomo na co w ogóle zostały udzielone odpowiedzi i całość jest po prostu nie zrozumiała.
Okazuje się, że większość for (tych uczęszczanych) ma jakieś ograniczenie czasowe w edycji postów lub tę edycję zlikwidowaną z tego samego powodu - mają po prostu podobne doświadczenia.

Chcielibyśmy zachować czasową możliwość edycji własnego postu (wg ustaleń kadry opiekującej się forum: do 30 min. po napisaniu postu) jednak takie ustawienie niestety powoduje problemy techniczne. Będziemy starać się temu jakoś zaradzić i docelowo przywrócić w/w możliwość.

W chwili obecnej polecam wszystkim:
  1. Korzystanie przed wysłaniem postu z opcji podgląd (osobiście napisałam na tym forum dotąd 1363 posty, zawsze korzystam -zanim wyślę post- z opcji podgląd - i w związku z tym naprawdę rzadko odczuwam potrzebę edycji własnego postu);
  2. W razie potrzeby kontakt z Opiekunem Działu (lub jakimkolwiek Moderatorem), który na Waszą prośbę edytuje wskazany post w uzgodnionym zakresie. Moderatorzy są na forum codziennie, niemal zawsze jest ktoś z nas obecny - wystarczy pw.

Jeśli ktoś z Was ma jakieś pytania - wątek oczywiście jest otwarty.
pozdrawiam ciepło wszystkich.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #2  Wysłany: 2010-04-14, 15:27  


DSS ja mam nadzieję ze nie odebrałaś źle mojego wczorajszego pytania? Bo nie o to mi chodziło, nie zapytałam złosliwie dlaczego nie ma tej edycji tylko z ciekawości bo wiem ze wczesniej była bo korzystałam. Oczywiscie rozumiem tą decyzje,tez z innego forum znam przypadek gdzie usuwano posty. Damy sobie rade bez tego ;) Jeśli ktoś źle odebrał moje pytanie to przepraszam :)
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #3  Wysłany: 2010-04-14, 15:35  


banialuka napisał/a:
DSS ja mam nadzieję ze nie odebrałaś źle mojego wczorajszego pytania?

banialuka <uscisk>
nie wiem nawet czy i gdzie takowe pytanie zadałaś :oops: 8-)
To moja kochana ekipa szturchnęła mnie - że coś warto na ten temat napisać :)
Poza tym: kto pyta - nie błądzi! :-D
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #4  Wysłany: 2010-04-14, 22:37  


Ufff bo juz myslałam ze sie źle wysłowiłam :)
A pytałam wczoraj na SB ;) gdzie czuwali moderatorzy i szybko udzielili mi pomocy :)
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #5  Wysłany: 2010-04-14, 23:33  


mnie tam nie przeszkadza brak możliwości edycji, jak widać i sie sama przekonałam, nie trzeba czekac niewiadomo ile na pomoc modków. Jednak wspóczuje szanownemu gronu jak tak wszyscy zaczniemy "nagle" prosić o zmiany i edycje postów 8-) :mrgreen:
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #6  Wysłany: 2010-04-14, 23:44  


Dlatego gorąco polecam przed wysłaniem postu wciskanie guzika 'podgląd' :-D
(mam nadzieję, że wszyscy wiedzą gdzie on jest :?ale?: )
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #7  Wysłany: 2010-04-14, 23:55  


Jak ktoś czytać nie umie to nie wie ;)
 
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #8  Wysłany: 2010-04-15, 02:12  


A w mojej opinii opcja czasowej edycji powinna jak najszybciej zostać uruchomiona. Na innych forach takie coś działa, więc dlaczego na DSS nie może? Stanowi to swego rodzaju ułatwienie, dla osób, które chcą coś dodać lub poprawić.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #9  Wysłany: 2010-04-15, 12:44  


vioom, polecam uważne przeczytanie pierwszego postu (mojego zresztą) w tym wątku.
W mojej opinii - nie doczytałeś.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #10  Wysłany: 2010-04-15, 13:14  


Zalecenia zaleceniami, a nawyki nawykami. Trudno specjalnie przestawiać się na "metodę" forum-onkologicznego.com.pl (edycja postu przez moderatora), gdzie na innych forach taka edycja funkcjonuje.

Dlaczego taka opcja nie może istnieć? Przecież to forum pisali ludzie, więc taka zmiana jest w 100% możliwa i tacy sami ludzie mogą jej dokonać.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #11  Wysłany: 2010-04-15, 13:20  


Widzisz vioom - to forum pisali ludzie (a przedewszystkim DSS), ale nie informatycy. Jest po prostu problem natury technicznej i ciężko sobie nam z tym teraz poradzić - szukamy rozwiązania i jak tylko zostanie znalezione to czasowa edycja postów wróci.

Myślę, że takie tłumaczenie (jak i to co napisała wyżej DSS) jest wystarczające.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #12  Wysłany: 2010-04-15, 14:09  


Chyba pierwszy raz na tym forum zacytuję sama siebie 8-) ,
ze specjalną dedykacją tegoż cytatu dla użytkownika vioom :
Cytat:
Chcielibyśmy zachować czasową możliwość edycji własnego postu (wg ustaleń kadry opiekującej się forum: do 30 min. po napisaniu postu) jednak takie ustawienie niestety powoduje problemy techniczne. Będziemy starać się temu jakoś zaradzić i docelowo przywrócić w/w możliwość.

Czy tak trudno powyższe przeczytać i przyjąć do wiadomości?..

vioom, i specjalne zalecenia dla Ciebie:
  • jeśli znasz informatyka, który nieodpłatnie usunie nam usterkę w skrypcie phpbb (nie wiemy gdzie ona zaistniała niestety - na forum bowiem w ciągu roku dokonano kilkudziesięciu modyfikacji skryptu) - będziemy wdzięczni !!
  • jeśli powyższe nie wchodzi w grę i nie jesteś w stanie zaakceptować aktualnych rozwiązań - nie narażaj się na ten niewątpliwy dyskomfort braku możliwości edycji własnego postu i czasowo nie pisz u nas po prostu. Powrócisz, gdy zostaną przywrócone stosowne udogodnienia.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #13  Wysłany: 2010-04-15, 15:06  


Nawyki są od tego żeby je zmieniać bo prowadzą do rutyny a ta jest niebezpieczna. Na innych forach działa a na innych nie działa wcale i ludzie piszą i nie marudzą dlatego myślę vioom, że ciut przesadzasz.
_________________
Andrzej W.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #14  Wysłany: 2010-04-15, 19:08  


Przepraszam, kłaniam się nisko i wycofuję w kąt. Od dzisiaj zmienię swoje nawyki!
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Jola 


Dołączyła: 11 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Pomogła: 7 razy

 #15  Wysłany: 2010-04-16, 02:21  


DSS, rozmawiałam z mężem, który ma kolegę - świetnego informatyka, teraz są w pracy, wysłałam sms i ten urywek: jeśli znasz informatyka, który nieodpłatnie usunie nam usterkę w skrypcie phpbb (nie wiemy gdzie ona zaistniała niestety - na forum bowiem w ciągu roku dokonano kilkudziesięciu modyfikacji skryptu) - będziemy wdzięczni !!
Ja "zielona" jestem, nie wiem o co chodzi. Poczekam na odpowiedź i dam znać, czy się zgodzi.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group