1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czerniak
Autor Wiadomość
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #16  Wysłany: 2017-05-23, 19:04  


Na tym indeksie to się nie znam :--: Też mam jakieś indeksy :-D
Ale ta pani "doktor w poradni" to po prostu wymiata :mur:
Nigdy bym się nie zgłosił na chirurgię onkologiczną, gdybym się nie dowiedział, że są jakieś szanse. Po prostu położył bym się i spokojnie umarł :lol:
Cytat:
Na razie mam się cieszyć, że nie mam przerzutów :?ale?:

Każdy się cieszy, ale wróg jest przyczajony i w każdej chwili zaatakuje :shock:
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #17  Wysłany: 2017-05-23, 19:25  


Na twoim miejscu unikałabym tego lekarza.......
nowy wynik-Breslaw mniejszy to lepiej
Indeks mitotyczn 3/mm2 ......dobrze ,że wiesz
Masz kompletny wynik.
Teraz obserwacja i kontrola . Może ktoś coś dopowie ??
Pozdrawiam i spokoju życzę :)
 
glasia 


Dołączyła: 01 Maj 2017
Posty: 18

 #18  Wysłany: 2017-11-23, 08:07  


Witajcie
Byłam na usg blizny po operacji. Badanie wykazało obrzęk tkanki tłuszczowej z kilkoma obszarami nieregularnymi, hypoechogennymi, największy w okolicy połowy blizny - na głębokości ok 1,5cm wielkości 1,7 cm - zmiany naciekowe. W sąsiedztwie - w pachwinie prawej i w dole podkolanowym prawym bez podejrzanych węzłów chłonnych.
Mam pytanie. Czy zmiany naciekowe oznaczają wznowę czerniaka?
W poniedziałek jestem umówiona do onkologa. Bardzo się denerwuję.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #19  Wysłany: 2017-11-23, 08:21  


glasia napisał/a:
Mam pytanie. Czy zmiany naciekowe oznaczają wznowę czerniaka?

Nie powiedział tego lekarz, rozumiem, że nie opisał szczegółowo tylko, że są to zmiany naciekowe. Owszem zazwyczaj nacieki kojarzą się z chorobą nowotworową i często tak jest ale są również nacieki zapalne.
Koniecznie musisz to wyjaśnić z racji Twojej choroby ale nie panikuj bo może się to okazać stanem zapalnym więc póki nie wyjaśnisz nie dopowiadaj sobie scenariuszy.

pozdrawiam
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #20  Wysłany: 2017-11-23, 10:52  


glasia napisał/a:
Witajcie
Byłam na usg blizny po operacji.


USG dotyczy blizny po docięciu czy biopsji wartownika?
 
glasia 


Dołączyła: 01 Maj 2017
Posty: 18

 #21  Wysłany: 2017-11-23, 13:54  


USG dotyczy blizny po docięciu
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #22  Wysłany: 2017-11-23, 15:10  


Ten radiolog to taki z przypadku czy raczej znający się na rzeczy? Wypytałaś go o jego interpretację tych nacieków? Zawsze można powtórzyć USG i ewentualnie zlecić biopsję lub wycięcie podejrzanej zmiany.

[ Dodano: 2017-11-23, 15:11 ]
Czy jesteś w stanie wyczuć palpacyjnie te zmiany gdy dotykasz blizny?
 
glasia 


Dołączyła: 01 Maj 2017
Posty: 18

 #23  Wysłany: 2017-11-23, 18:54  


Nie wiem, czy radiolog kompetentny. Mam nadzieję, że tak. Pytałam czy jest to wznowa czerniaka. Pani radiolog powiedziała, że nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, bo nie można stwierdzić tego przy badaniu. Powiedziała też, że należy wykluczyć stan zapalny.Palpacyjnie wyczuwam tylko nierówności blizny, zmian nie. Podobne nierówności ma moja blizna po cesarskim cięciu sprzed 19 lat.
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #24  Wysłany: 2017-11-23, 20:18  


glasia napisał/a:

W poniedziałek jestem umówiona do onkologa. Bardzo się denerwuję.

Moim zdaniem, nie masz się czym denerwować.
Całość opisałbym w ten sposób. :-D
Czerniak wycięty cały.
Ponowne badanie IM - 3 mitozy :-D , ale one były w tym wyciętym.
Węzły bez komórek czerniaka.
W poniedziałek dowiesz się dokładniej, może zrobią USG brzucha i badanie krwi, albo przy takich małych lekarz tylko obejrzy bliznę i da termin następnej kontroli.
Mój znajomy miał wycinane małe znamię, to chodzi tylko na obserwacje/badanie palpatacyjne(trudne słowo) :shock:
Napisz, jeżeli idziesz do WCO, czy na parter czy na 3 piętro, to dam Ci parę rad, jak to szybko załatwić?
 
glasia 


Dołączyła: 01 Maj 2017
Posty: 18

 #25  Wysłany: 2017-11-23, 20:51  


Bardzo, bardzo podobają mi się Twoje opisy i poczucie humoru :-D
Do WCO chodzę na 3 piętro. Mój pasażer chyba nie był taki mały. Co trzy miesiące mam badanie krwi, USG
brzucha i pachwin i prześwietlenie płuc. Dodatkowo w grudniu będę miała robiony tomograf.
USG blizny zrobiłam dodatkowo w miejscu zamieszkania. A teraz masz rację pojadę do WCO. Poproszę o radę jak szybko to załatwić :-D
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #26  Wysłany: 2017-11-24, 09:21  


Rozumiem ze to było twoje pierwsze usg blizny a od wyciecia mineło dopiero kilka miesięcy a usg robił ci lekarz ktory nie specjalizuje sie w onkologi..... moim zdaniem nie masz sie czym martwić :)
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #27  Wysłany: 2017-11-24, 09:22  


Myślałem, że to Twój "pierwszy raz" :-D Nie pisałaś, że miałaś już wizytę i USG brzucha (w sierpniu?) i przeszłaś tę drogę. Ale może się nie "skapłaś" :-D - o kolejności.
Do sekretariatu idziesz z tą kartą co dostałaś od lekarza na poprzedniej wizycie i kartką z rejestracji z parteru. Jeżeli nie masz tej kartki, to od razu przy wejściu zarejestruj się (na dzisiaj - czyli poniedziałek :) ) pokazując kartę od lekarza.
Przed sekretariatem - 3ptr- siedzi przeważnie tłum ludzi :shock: Nikogo nie pytaj kto i" za czym kolejka ta siedzi :-D ) tylko od razu do sekretariatu (najlepiej o 7:30, mimo, że na drzwiach jest napisane czynny od 8:00 , bo nie zdążysz na USG. Jeżeli w sekretariacie dostaniesz skierowanie na USG i krew, to szybko najpierw na parter (windą szybciej :-D , chyba, że biegasz maratony :) ) zarejestrować się na USG(korytarz po prawej przed kawiarnią). Jeżeli będziesz z "osobą towarzyszącą " :-D to niech waruje przy USG(czy już Cie wywoływali), a Ty spokojnie idź na badanie krwi.
Najdłużej czeka się na USG, więc można zaoszczędzić 2 - 3 godzinki. Po USG, możesz , jeżeli lubisz , zjeść np mandarynkę, bo mówią, że zawiera wit. C, ale nie wiem czy lewoskrętną czy prawoskrętną :shock: Ja lubię mandarynki :-D No i szybko przed gabinet lekarza zająć kolejkę(w sekretariacie na pewno powiedzieli gdzie, jeżeli 5001 to na klatce schodowej na V ptr.).
 
glasia 


Dołączyła: 01 Maj 2017
Posty: 18

 #28  Wysłany: 2017-11-27, 05:02  


Tak Marcelina007 to było moje pierwsze USG blizny. Niepokoję się też, bo wokół blizny i pod nią, aż do łydki odczuwam " pieczenie skóry". Nie wiem jak to określić. Dziwne wrażenie jakbym dotykała nie swojej nogi:(. Blizna jest w połowie uda.

mf54 byłam w sierpniu na badaniach w WCO, jakoś sobie poradziłam:), ale widzę, że Ty taktykę masz opracowaną do perfekcji:), na pewno z niej skorzystam:) o ile się nie pogubię. Ostatnio prawie nie zdążyłam na USG:)
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #29  Wysłany: 2017-11-27, 18:56  


glasia, nie wiem czy Cię to pocieszy, ale może się trochę uspokoisz. Jestem ponad 2 lata od wycięcia węzła wartownicznego pachy i 2 lata od limfadenktomii nadobojczykowej i do tej pory odczuwam skutki uboczne obu tych zabiegów. Jeśli chodzi o pierwszy, to jest właśnie wrażenie "obcej skóry", w sensie jakbym dostała znieczulenie domiejscowe, które utrzymuje się cały czas. Jeśli chodzi o drugi zabieg, to jest gorzej, bo nie dość,że uczucie tej dziwnej obcości, to jeszcze pieczenie przy dotyku, uczucie jakby miało się poprzerywane nerwy a okolice miejsca są cały czas cieplejsze niż inne części ciała. Jak widzisz, to nie jest nic dziwnego i niestety już może choć nie musi pozostać takim specyficznym miejscem. Z czasem idzie się do tego przyzwyczaić. Pozdrawiam :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group