1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
CZERNIAK-przerzut na płuca
Autor Wiadomość
asiara73 


Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 14

 #1  Wysłany: 2012-05-30, 12:20  CZERNIAK-przerzut na płuca


WITAM.
Prosze o rady,szczere rady. Dotyczy to mojej teściowej gdzie nie wypada mi podpytywac o stadium choroby itp. A chcialabym znac rokowania choroby.
Tesciowa 4 lata temu miała usuniete znamie na nodze zakwalifikowane jako czerniak. Dodatkowo usunieto jej wezły chłonne oraz połowe płuca.
Niestety ZBAGATELIZOWAŁA chorobe i przez 4 lata nie chodziła do zadnego lekarza. czasem kasłała i sama leczyła niby oskrzela.
Niedawno dostała ostrego ataku kaszlu i dusznosci. Znalazła sie w szpitalu.
Porobiono jakies badania płuc (KRAZKI a nie rtg),TK.
Wynik taki ze ma wode w płucach oraz przerzut czerniaka na płuca. Nie znam rozmiarów,nie znam dokladnie całego przebiegu.
Jedynie wiem ze lekarz nie zalecił chemii i naswietlan bo niby nie pomoże a zniszczy cały organizm i nie zalecił chirurgicznego usuniecia z płuca czerniaka.
Zalecił SZCZEPIONKI (wykonuje je sie tylko w Warszawie i Wrocławiu) gdzie ma termin na LIPIEC.
Prosze napisac z tak MALEGO opisu choroby jakie sa rokowania.Dlaczego nie mozna podac chemii,dlaczego nie poszla na operacje,co z woda w płucach.
przeczytalam gdzies na forum o takim raku i powiem ze czesto jest tak ze jesli jest przerzut to nie daje to rokowan na dłuzej niz rok.
prosze o szczere odpowiedzi.

[ Dodano: 2012-05-30, 15:52 ]
szkoda ze nikt nie miał do czynienia z przerzutem na płuca :(

[ Dodano: 2012-05-30, 17:34 ]
ech szkoda ze nikt nie pomoże
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #2  Wysłany: 2012-05-30, 19:00  


asiara73, witaj
asiara73 napisał/a:
szkoda ze nikt nie miał do czynienia z przerzutem na płuca :(

mam do czynienia owszem,nawet osobiście.
Jestem obecnie po trzeciej serii chemioterapi i niestety jest progresja.
asiara73 napisał/a:
Zalecił SZCZEPIONKI (wykonuje je sie tylko w Warszawie i Wrocławiu) gdzie ma termin na LIPIEC.

niestety nie wiem o jakie to szczepionki chodzi.
Cytat:
ech szkoda ze nikt nie pomoże

poczekaj cierpliwie,napewno ktoś odpowie
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
asiara73 


Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 14

 #3  Wysłany: 2012-05-30, 20:16  


zastanawia mnie dlaczego nie dali chemioterapi. Moze juz wiedza ze jest taki etap raka ze nie pomoze tylko przyspieszy smieć. mam takie mysłi niestety.Bo w rodzinie były raki zakonczone niestety smiercia bo odkryte byly w powaznym stadium.
Zastanawia mnie ta woda w płucach z obecnoscia czerniaka. Wiem ze tylko przerzut czerniaka jest do płuc a do mózgu jeszcze niema .

[ Dodano: 2012-05-31, 12:14 ]
znalazłam taki filmik i o ile wiem to tam ma jechac tesciowa.
http://dziendobry.tvn.pl/...west,44434.html
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #4  Wysłany: 2012-05-31, 18:19  


Z tego co się orientuję nie ma możliwości zapisów do badań nad szczepionką do profesora Mackiewicza bo brak funduszy...
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
asiara73 


Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 14

 #5  Wysłany: 2012-05-31, 20:29  


Wiem ze czeka w kolejce na LIPIEC do warszawy na jakieś szczepionki. Tez mam niekompletna informacje bo wiem ze ma jakies refundowane miec a ten lekarz Mackiewicz nie ma prywatnych bo nie sa szczepionki zarejestrowane i nie moze ich refundowac.
Ale i tak chyba te szczepionki to jedyna nadzieja skoro nie moga operowac a chemia za słaba na taki przerzut
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #6  Wysłany: 2012-05-31, 21:51  


Chemia i radioterapia w ogóle w przypadku czerniaka są mało skuteczne.
Jest wiele prac nad szczepionkami, terapiami genowymi itd. Spróbujcie też z lekiem o nazwie Vemurafenib o ile oczywiście teściowa kwalifikuje się, więcej info znajdziesz : http://www.forum-onkologi...braf-vt3418.htm
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
asiara73 


Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 14

 #7  Wysłany: 2012-06-02, 22:27  


Nie wiem tylko czy woda w płucahc powinna byc natychmiast sciagnieta w przypadku tesciowej. czy dopiero beda sciagac po szczepionkach w lipcu.
Nie wiem czy tesciowa sie kwalifikuje bo mam taka sytuacje ze nie moge sie podpytac(mało chca mówic nam na ten temat aby nas nie martwic).wiem ze ma miec jakies REFUNDOWANE.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #8  Wysłany: 2012-06-03, 12:45  


» Wskazania do wykonania punkcji i ewakuacji płynu z jamy opłucnowej «

Odnośnie refundacji leczenia systemowego - jedynym leczeniem refundowanym rozsianego czerniaka w Polsce jest obecnie chemioterapia.
W przyszłości najprawdopodobniej będą refundowane: leczenie ipilimumabem oraz wemurafenibem (trwa procedura zmierzająca do wydania decyzji refundacyjnej przez Ministra Zdrowia dot. programów lekowych).

Żadna szczepionka nie jest obecnie przedmiotem w/w procedury, nie trwają również żadne badania kliniczne, w których szczepionki byłyby testowane.

Odnośnie ipilimumabu - jest on zarejestrowany w Unii Europejskiej jako leczenie II linii, zatem może być zastosowany dopiero po niepowodzeniu leczenia chemioterapią (dakarbazyną w monoterapii).
Wemurafenib natomiast zarejestrowano do leczenia chorych z potwierdzoną mutacją BRAF V600 (mutację tego genu ma ok. 50% chorych z nieoperacyjnym czerniakiem).
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
asiara73 


Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 14

 #9  Wysłany: 2012-06-03, 18:38  


No nie wiem czemu tesciowa ma refundowane. wiem ze lekarz zabronił chemioterapii a przerzut jest nieoperacyjny. To juz jest drugi raz przerzut na płuca gdzie czesc płuca wycieto dwa lata temu.
Albo podadza szczepionki al;bo pozwola powoli umierac-dwa wyjscia i lekarz wybrał szczepionki. Ale w jaki sposob CO I JAK nie wiem.

[ Dodano: 2012-06-03, 18:40 ]
I napewno nie chodzi o testowanie tylko refundacje.Mozliwe ze tesciowa została zakwalifikowana do szczepionek ze wzgl na brak mozliwosci aby CHEMIA cokolwiek wskórała. Stad decyzja lekarza. Lekarz powiedziasl ze CHEMIA moze spowodowac to ze organizm tesciowej nie przezyje tak silnego ATAKU .

[ Dodano: 2012-06-03, 18:40 ]
Wazne ze lekarze cokolwiek robia i nie pozostawili jej na pastwe losu z rakiem i woda w płucach.
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #10  Wysłany: 2012-06-04, 11:05  


Witaj, zapewne w przypadku Twojej teściowej nie chodzi o szczepionkę poznańską (zalinkowany przez Ciebie materiał TVN).
Natomiast bardzo prawdopodobne może chodzi o prowadzone badania kliniczne w I fazie początkowej równoznacznej z brakiem danych o skuteczności ) z wykorzystaniem antygenu AGI -101H. Oczywiście możemy tylko domniemywać. Jeżeli zdobędziesz jakiekolwiek informacje dodatkowe na temat badania klinicznego do którego teściowa ma zostać zakwalifikowana, chętnie pomożemy. Wystarczy poprosić lekarza o kopię dokumentu lub zapisać dokładnie informacje o tym konkretnym badaniu. Jeżeli masz dostęp do wyników TK proszę o wklejenie tylko tak możemy rzeczowo pomóc.
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
 
asiara73 


Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 14

 #11  Wysłany: 2012-06-19, 20:17  


Witam ponownie. Rozmawialam z tesciowa. jest kobieta mnie oczytana a ja nie mam wglądu do paierow. Dowiedzialam sie ze 4 lata temu operacja dotyczylaprzerzutu raka na pluca i teraz znowu ma przerzut na pluca. Leczy sie w Poznaniu(tam mieszka) u doktora GRACZYK. Na chemie jej nie dali bo nie pomoze ,rak nieoperracyjny juz jest, ma stopien 3 tzn.powiedziala ze juz 4 lata temu miala 3 stopien. Ma jakies nacieki w płucach ,nie zalecano sciagania wody bo niby to minimalne jakies nacieki--nie znam sie na tym .
Dostala skierowanie na konsultacje do Warszawy na LIPIEC do doktora RUTKOWSKIEGO.
Poradzcie czy czekac do LIPCA czy probowac kontaktu z MACKIEWICZEM. Podajcie jakies namiary.
Tesciowa jest osoba malo oczytana,nie ma internetu a ja dzialam na odleglosc bo mieszkam w Gdansku.
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #12  Wysłany: 2012-06-19, 20:30  


Jeżeli leczy się w Poznaniu domyślam się ,że tam nie mają jej za dużo oprócz chemioterapii do zaoferowania . Dlatego propozycja konsultacji w Warszawie u prof. Rutkowskiego . Myślę ,że to najwłaściwsza i najlepsza w tej sytuacji decyzja.

Jeżeli teściowa już 4 lata temu miała przerzuty czerniaka do płuc ( podobnie jak obecnie ) mówimy wówczas o IV stopniu zaawansowania klinicznego choroby.
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
 
asiara73 


Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 14

 #13  Wysłany: 2012-06-19, 20:36  


dziekuje.
Bedziemy próbowac dostac sie do dr.Mackiewicza -dzisiaj akurat na TVN byl program o nim i wiem ze od LIPCA nie ma na co liczyc ALE TRZEBA sprobowac.

Jakie sa rokowania 4 stopnia? szczerze poprosze o opinie. Wspomne ze tesciowa strasznie kaszle jak za duzo mówi i przewaznie wieczorem ma ataki kaszlu.
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #14  Wysłany: 2012-06-19, 20:52  


asiara73 napisał/a:
Jakie sa rokowania 4 stopnia? szczerze poprosze o opinie

Rokowania są poważne niestety obecnie są problemy z refundowaniem skutecznych leków na czerniaka (vemurafenib , Yervoy możesz poczytać o tym na forum ).
Jeżeli teściowa nie będzie miała szans na leczenie lekami nowej generacji szans na zatrzymanie choroby ewentualne przedłużenie życia nie ma . Bardzo mi przykro :-(
Chemioterapia faktycznie ma niewielkie działania jednak myślę ,ze przy braku opcji warto zaryzykować być może da się zatrzymać chorobę na jakiś czas do momentu , gdzie będzie możliwa refundacja leków nowej generacji
Myślę ,że profesor Rutkowski udzieli wam wszelkich informacji na ten temat. To najwłaściwszy dla Was kierunek.
_________________
 
asiara73 


Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 14

 #15  Wysłany: 2012-06-19, 21:28  


Lekarz juz zakazał chemii bo praktyczne zadne pozytywne rokowania po chemioterapii,wrecz powiedzial ze moze ja to usmiercic.
No caly czas chodzi mi po glowie Mackiewicz ze swoja szczepionka.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group