1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 11 mm, terapia eksper.
Autor Wiadomość
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #61  Wysłany: 2010-06-16, 22:58  


suszi1 - na jakiej podstawie stwierdzono przerzut do węzłów chłonnych? Jest to pewna informacja, czy tylko podejrzenie?
 
suszi1 


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: środek Polski
Pomógł: 2 razy

 #62  Wysłany: 2010-06-16, 23:08  


robiona była biopsja niestety wyniki są tylko w dokumentacji szpitala
 
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #63  Wysłany: 2010-06-16, 23:12  


suszi1 - jakbyś mógł wyciagnąć tą dokumetację i ją tu przytoczyć to byłoby łatwiej doradzić. Wygląda na to jednak, że trzeba usunąc i przebadać regionalne węzły (w ilu jest ew. przerzut) i wtedy podjąc dalsze kroki. Pisz na bieżąco. Postaram się w miarę możliwości pomóc.
 
suszi1 


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: środek Polski
Pomógł: 2 razy

 #64  Wysłany: 2010-06-16, 23:19  


Nie dam rady ich wyciągnąć teraz. Jestem mieszkańcem okolic Piotrkowa a leczymy się w Bydgoszczy.

Napisz mi proszę co może się teraz stać, jakie są rokowania krzysztof_kawnik@o2.pl
 
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #65  Wysłany: 2010-06-16, 23:26  


Suszi - rokowania są zależne od ilości zajętych węzłow i przerzutów odległych (były robione TK klatki piersiowej i jamy brzusznej?). Teraz trudno się wypowiedzieć w tym temacie. Termin w polowie lipca jest dość odległy - da się przyspieszyć? Lecznie uzupęłniające na pewno będzie wskazane - kwestia jakie...
 
suszi1 


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: środek Polski
Pomógł: 2 razy

 #66  Wysłany: 2010-06-16, 23:28  


było robione usg jamy brzusznej, rtg płuc - wszystko czyste, tk klatki w zeszłym roku i też nic nie wykazało
 
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #67  Wysłany: 2010-06-16, 23:31  


TK - jak się da to w trybie pilnym zróbcie!! I termin zabiegu też - to bardzo ważne. Miesiąc to trochę długo na tą sytuację...
 
suszi1 


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: środek Polski
Pomógł: 2 razy

 #68  Wysłany: 2010-06-16, 23:35  


NIe pomyślałem dziś aby poprosić lekarza o przyspieszenie terminu - przestałem myśleć gdy powiedział że są przerzuty. Zadzwonię jutro na oddział - nie mam nic do stracenia. w Najgorszym wypadku będę czekał miesiąc
 
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #69  Wysłany: 2010-06-16, 23:45  


Walcz o przyspieszenie terminu!! Czekam na wieści
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #70  Wysłany: 2010-06-16, 23:52  


suszi1 napisał/a:
Najgorszym wypadku będę czekał miesiąc
- zdecydowanie nie! Sam dobrze wiesz co to za choroba i jaką rolę odgrywa w niej czas. Lekarz również to wie, więc poproś o łaskawszy termin, a w najgorszym wypadku -podzwoń po innych klinikach.
I nos do góry, walczymy.
Pozdrawiam i trzymam kciuki. M

[ Dodano: 2010-06-17, 00:00 ]
wiesz co suszi1? ja bym naciskała bardziej na PET, dlaczego? ano dlatego iż w CO w Bydgoszczy termin oczekiwania na TK jest 60dni na Pet 14dni dane tuhttp://www.co.bydgoszcz.p...zekujacych.html
 
kaja115 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 735
Pomogła: 125 razy

 #71  Wysłany: 2010-06-17, 08:26  


suszi1 napisał/a:
wyniki są tylko w dokumentacji szpitala
suszi1 napisał/a:
a leczymy się w Bydgoszczy

myślę, że to nie do końca tak, ze wyniki sa tylko w dokumentacji szpitala. Moja mama tez jest tam leczona i ZAWSZE po KAŻDYCH badaniach wyniki dostajemy do reki :!: :!: :!: a do dokumentacji szpitalnej trafia drugi egzemplarz!!!! Zainteresuj się - bo MUSICIE te wyniki dostac :!: :!: :!:
A co do TK to jesli lekarz napisze słowo PILNE to jest robione wczesniej a poza tym to CO Bydgoszcz ma swój oddział we Włocławku i tam sa podobno krótsze terminy na TK!!!
Pozdrawiam i trzymam kciuki
_________________
kaja
 
Luika 



Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 262
Pomogła: 65 razy

 #72  Wysłany: 2010-06-17, 12:21  


suszi1 napisał/a:
Nadzieja umiera ostatnia, ale dziś podcięto mi skrzydła. Trudno wmawiać mojej Mamie, że ma szanse na wyjście z choroby jeśli sam w to czasami wątpię.

Moja Mama ma jednak przerzut do regionalnych węzłów chłonnych (pachwina). Jest umówiona na przyjęcie do szpitala na 14 lipca.

Dziś z żoną płakaliśmy w domu jak bobry. Teraz też mi lecą łzy, ale tak mi jest lepiej.

Lekarz powiedział że są jeszcze szanse, ale mi wydaje się już że ktoś włączył odliczanie...

Napiszcie mi co się może teraz, jakie są rokowania, jak to wygląda statystycznie


Koniecznie WEŹ SIĘ W GARŚĆ!!!! Twojej Mamie jest potrzebne wsparcie! Wycięcie węzłów to jeszcze nie początek umierania a początek WALKI!!!

ps. ja sama jestem powycięciu węzłów pachwinowych i nie chciałabym aby ktoś koło mnie rozpaczał, że umieram . Chciałabym aby mnie wspierał twardo stojąc na ziemi i gdy mnie sił (psychicznie) zabraknie WALCZYŁ dla mnie, o mnie, wraz ze mną.
Nam walczącym potrzeba WASZEJ siły! Chcemy widzieć jak walczycie razem z nami.

Ściskam Was mocno i wiem,że dacie radę.... dla NIEJ ;)
_________________
nie boję się ;)
http://mamczerniaka.blog.pl/

Czerniak złośliwy, Clark III, naciek 9 mm
Melanoma epithelioides partim fusocellulare typus nodularis cutis, exulcerans, T4bN1aM0
» Mój wątek na tym Forum «
 
suszi1 


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: środek Polski
Pomógł: 2 razy

 #73  Wysłany: 2010-07-14, 23:49  


dziś rano Mama została przyjęta na oddział do wycięcia węzłów pachwinowych. Niestety nie udało mi się nic wcześniej załatwić. Czuję że zawaliłem choć wiem że nie miałem na to zbyt dużego wpływu.

Lekarz powiedział że wiele wyjaśni się za miesiąc kiedy to będzie wiadomo ile węzłów jest zajętych. Im mniej tym dłuższe przeżycie powiedział - no i istotne są jeszcze ewentualne zmiany, których nie widać.

Nie rozumiem tylko sensu wycinania węzłów tak późno. przecież można byłoby to zrobić wcześniej. Z resztą to paskudztwo nie tylko przenosi się tą drogą.

Usłyszałem wreszcie dziś statystykę przeżycia:
w skrajnych przypadkach od kilku miesięcy do najlepszych wariantów - kilka lat. :cry:
 
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #74  Wysłany: 2010-07-14, 23:57  


suszi1 - nie zawaliłeś! czasami terminy są takie a nie inne i mimo wszysko człowiek wpływu nie ma na to.

Co do wyniku - miesiąc to lekka przesada. Wynik hp po zabiegu powinien byc po ok. 2 tygodniach.
Trzymam kciuki za Mame i jej zabieg. Czekam na wieści po i wtedy da się więcej powiedzieć. Choć jak mówiłam wcześniej: leczenie uzupełniające będzie raczej niezbędne.

Pozdrawiam ciepło.
 
suszi1 


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: środek Polski
Pomógł: 2 razy

 #75  Wysłany: 2010-07-15, 00:01  


dziękuję
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group