1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
Autor Wiadomość
kazik124x 


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 71
Pomógł: 1 raz

 #91  Wysłany: 2011-03-19, 22:12  


piękny wiersz , dzięki . Mam pytanie - co by tu wziąść na uspokojenie? ze stresu (chyba?) brzuch mam twardy czuje jak by mi ktoś kamieni tam nawsadzał wcześniej też w nerwowych sytułacjach tak było pomagał mi "controloc" ale teraz nie pomaga. przy najbliższej rozmowie z lekarzem poprosze o coś ale do tego czasu musze dotrwać. dzięki za jakieś podpowiedzi. pozdrawiam
 
Luika 



Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 262
Pomogła: 65 razy

 #92  Wysłany: 2011-03-21, 12:23  


Co do leków na stres nie pomogę, nie jestem lekarzem.

Kazik, postaraj się trochę uspokoić, wyskocz w miejsce, które lubisz- morze, jezioro,góry, las..... Przyroda uspokaja, odstresowuje. Przytul psa, pogłaszcz kota, popatrz w słońce, powachaj wiosnę. Wycisz się.... życie jest piękne ;) )) Choc czasem krótkie - i to nie z powodu choroby. Ciesz się tym co masz i przestań się dreczyć....
Twój strach jest gorszy niż Twoj rak.

Trzymam Cię za rękę i mówię,ze JEST DOBRZE ;)
_________________
nie boję się ;)
http://mamczerniaka.blog.pl/

Czerniak złośliwy, Clark III, naciek 9 mm
Melanoma epithelioides partim fusocellulare typus nodularis cutis, exulcerans, T4bN1aM0
» Mój wątek na tym Forum «
 
kazik124x 


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 71
Pomógł: 1 raz

 #93  Wysłany: 2011-03-25, 10:49  


Nie mam dobrych wieści, węzeł wartownik z przerzutami czerniaka. 4 kwietnia usunięcie pozostałych węzłów. Szczegółów wyników HP nie znam telefonicznie tylko rozmawiałem z lekarzem. Mam pytanie jeżeli nie wystepują komplikacje po usunięciu węzłów ile tak mniejwięcej goi się rana? a jak z sprawnością ręki? chodzi mi o to, że chciałbym choć na pare miesięcy wrócić do pracy (praca biurowa). Zwolnienie lekarskie mam od 03.01.2011 więc do końca czerwca jak nie wróce do pracy to klapa. pozdrawiam wszystkich.
 
Luika 



Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 262
Pomogła: 65 razy

 #94  Wysłany: 2011-03-25, 11:57  


kazik124x napisał/a:
Nie mam dobrych wieści, węzeł wartownik z przerzutami czerniaka. .

Kazik, to jeszcze nie koniec swiata.
W moim wartowniku też był czerniak a po wycięciu reszty węzłów okazało się,że one były czyste. Co do gojenia się pach się nie wypowiem, bo mnie wycinano węzły w pachwinie. U mnie wszystko pięknie się zagoiło i powikłań zadnych nie stwierdzono ;) Ale ja podobno z pod szczęsliwej Gwiazdy jestem i mocno wierzę w to,że JEST DOBRZE!!!!

Czy mógłbyś wstawić/przytoczyć pełny hist-pat? Są tu Mądre Głowy, które potafią przetłumaczyć z Polskiego na nasze ;)

Kazik i proszę trochę więcej pozytywnej energii i optymizmu!!! I chłopie... głowa do góry!
Jeśmy tu, by być z Tobą ;)
_________________
nie boję się ;)
http://mamczerniaka.blog.pl/

Czerniak złośliwy, Clark III, naciek 9 mm
Melanoma epithelioides partim fusocellulare typus nodularis cutis, exulcerans, T4bN1aM0
» Mój wątek na tym Forum «
 
kazik124x 


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 71
Pomógł: 1 raz

 #95  Wysłany: 2011-03-25, 14:12  


nie mam danych z hist-patu one są w CO a mam daleko, rozmawiałem telefonicznie z lekarzem na temat wyników, po stwierdzeniu przez niego że są przerzuty w węźle wartowniku i mam mieć 4-go usunięte pozostałe to już o nic nie pytałem. jak będę w CO to się zapytam o wyniki ale czy to istotne? te za 2 miesiące z TK będą istotne. Dzięki za wsparcie. Pozdrawiam.
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #96  Wysłany: 2011-03-25, 15:45  


kazik124x,
Przykro mi z powodu wyniku. Ale istotne będzie ile pozostałych węzłów zostało ew zaatakowanych ,także te dwa guzki w płucu i ich ewentualna dalsza disgnostyka .Swoja drogą to bardzo dziwne ,że lekarze początkowo poinformowali Cię ,że wszystko jest ok ,po czym dostałeś wypis mówiący o niewiadomym pochodzeniu dwóch zmian do dlaszej obserwcji wg mnie to nie etyczne lekko absurdalne . Może należałoby zweryfikowac te zmiany wcześniej innym badaniem obrazowym PET lub MRI? .Sprawa jest jeszcze nie przesądzona .Jeszcze wszystko może sie zmienić na lepsze. Nie można się załamywać to wyniku już nie zmieni a pogorszy twój stan. Stres pogorszy napewno Twój powrót do formy po zabiegu.Nie daj sie draniowi i zrób wszystko ,żeby w czerwcu wrócić do pracy. Pozdrawiam
_________________
 
kazik124x 


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 71
Pomógł: 1 raz

 #97  Wysłany: 2011-03-26, 12:30  


dzięki biofanka
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #98  Wysłany: 2011-03-26, 17:37  


kazik124x,
dum -spiro -spero!!!!!! http://www.forum-onkologi...umab-vt3159.htm
_________________
 
kazik124x 


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 71
Pomógł: 1 raz

 #99  Wysłany: 2011-04-07, 15:20  


witam, w poniedziałek małem wyciętą pozostałą grupe węzłów a wczoraj z drenem mnie wypisano do domu, we wtorek mam się zgłosić do jego usunięcia. Po zabiegu czuje się ok choć chłonka cieknie dość obficie ale to jest chyba normalne, ręka narazie nie spuchła - wykonuje ćwiczena aby nie było zrostów troche piecze ale to też normalne. odebrałem wyniki HP z poprzedniego zabiegu tj. z wartownika, blizny z poszerzenia, i podejrzanego węzła, troche dziwne to badania brak mi badań mikroskopowo? ale do rzeczy przepisze wam prawie wszystko z prośbą o komentarz:

Rozpoznanie:
-I Przebadano jeden węzeł chłonny
stwierdzono przerzut czerniaka złośliwego (1/1)
-II Przebadano jeden węzeł chłonny
Nie stwierdzono przerzutu czerniaka złośliwego (0/1)
HMB-45 (-) Melan A (-)
-III Fragment skóry z obecną łącznotkankową blizną i ogniskowymi skupieniami komórek stanu zapalnego. W okolicy blizny w tkance tłuszczowej widoczne fragmenty nici chilurgicznych wokół których stwierdzono nasilony mieszankokomurkowy naciek zapalny i komórki wielojądrowe wokół ciała obcego.
Nie stwierdzono przerzutu czerniaka złośliwego.

badanie imuno nr ......
Opis makroskopowy:
do badania otrzymano :
-I. węzeł chłonny o wym. 1,1x1 x 0,8 cm z kremowo-brunatnymi ogniskami
-II. stłuszczony węzeł chłonny o wym. 1,2 x 1 cm
-III. Osełke skóry o wym. 8 x 1 cm z linijną blizną po zabiegu dł. 7 cm i tkanką podskórną grubości 1 cm.
Makroskopowo brak podejrzanych ognisk.

teraz tak sobie myśle że ta pierwsza część to chyba wyniki mikroskopowe (?)

oraz dodatkowa kartka
"Badanie immunhistochemiczne"
Marker-45 Human Melanoma wynik (-)
Melan A wynik (-)

pozdrawiam serdecznie
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #100  Wysłany: 2011-04-07, 16:55  


Próbka I - pobrany węzeł chłonny - stwierdzono przerzut.
Próbka II - j.w. - nie stwierdzono przerzutu.
Próbka III - fragment skóry - nie stwierdzono przerzutu.

kazik124x napisał/a:
teraz tak sobie myśle że ta pierwsza część to chyba wyniki mikroskopowe (?)

Tak, dlatego są miarodajne, w odróżnieniu od makroskopowych, które mówią tylko o (podejrzanym lub nie) wyglądzie próbek.

Generalnie: jeżeli w którejś z próbek stwierdzono przerzut, to trzeba uznać, że przerzuty są (były, bo zostały wycięte).
W tej sytuacji usunięcie węzłów chłonnych jest jak najbardziej prawidłowe, wraz z dalszym leczeniem uzupełniającym / kontrolą.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
kazik124x 


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 71
Pomógł: 1 raz

 #101  Wysłany: 2011-04-07, 17:08  


dzięki za wyjaśnienie już pomału sam dochodze do podobnych wniosków a to:
"Badanie immunhistochemiczne"
Marker-45 Human Melanoma wynik (-)
Melan A wynik (-)
że wynik minus to chyba dobrze ale co to jest?
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #102  Wysłany: 2011-04-07, 17:46  


Oznaczanie markerów to jedna z metod oceny obecności przerzutów.
Dotyczy ona w tym przypadku szczególnie badania obecności komórek nowotworowych we krwi.
Ten wynik oznacza, że markery są ujemne, czyli nie wykazują cech czerniaka (melanomy).
Streszczenie przykładowego artykułu na ten temat.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #103  Wysłany: 2011-04-07, 18:02  


Po "obróbce" węzłów zostało wykonane badanie węzłów chłonnych z uzyciem przeciwciał monoklonalnych Melan A i HMB45 które reagują swoiście z antygenami znajdującymi się na komórkach melanomy w Twoim wężle . W przypadku wystąpienia komórek dochodzi do połączenia się antyg z przeciwciałam oznaczonym dodatkowo barwnikiem dzięki temu zostaje to uwidocznione następnie jest oglądane to jako preparat pod mikroskopem tak to wygląda w skrócie:)
Badanie ów wykazało przerzut w 1 węźle wartowniczym z 2-ch oznaczonych i wyciętych.
Teraz w analogiczny sposób zostaną przebadane pozostałe węzły.Pozdrawiam i dużo zdrowia Kazik!

[ Dodano: 2011-04-07, 18:17 ]
Jeśli chodzi o markery wykorzystywane w badaniu krwi to stosuje sie w celu monitorowania choroby ew progresji białko S-100 a także LDH ale to juz inne badanie niz ocena makroskopowa czy mikroskopowa węzłow chłonnych.
_________________
 
marjanna 


Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 354
Skąd: Warszawa
Pomogła: 74 razy

 #104  Wysłany: 2011-04-07, 20:12  


Kazik,

przerzuty w wartowniku nie przesądzają jeszcze niczego strasznego!
Ja miałam przerzuty w obydwu wartownikach. Po usunięciu i zbadaniu pozostałych węzłów okazało się, że te już są czyste. Wartowniki spełniły swoją rolę przechwytując paskuda.

Usunięto mi węzły pachy prawej z końcem roku. Jeszcze zanim wyjęto mi dren jeździłam samochodem i niedługo potem używałam prawej ręki do różnych czynności - z wyjątkiem dźwigania książek czy papierzysk! Myślę, że po 2 tyg będziesz mógł wrócić do pracy biurowej.
Pamiętaj tylko o ćwiczeniu i masowaniu ręki, by pomagać chłonce przemieszczać się bez brakujących węzłów.

Trzymaj się dzielnie i bądź dobrej myśli

pozdrawiam
marjanna
 
kazik124x 


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 71
Pomógł: 1 raz

 #105  Wysłany: 2011-04-07, 22:22  


dziękuje wszystkim za wyjaśnienia wstąpiło we mnie troche optymizmu , dzięki pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group