1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Yervoy (ipilimumab)
Autor Wiadomość
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #1  Wysłany: 2011-03-26, 15:58  Yervoy (ipilimumab)


Wczoraj tj 25.03. 2011 amerykańskie FDA dopuściło do użytku komercyjnego ipilimumab co oznacza ,że jest on już zajerestowanymw USA lekiem na IV stadium czerniaka. Myslę ,że Europa nie będzie zwlekać mam taką nadzieję . To dobre wieści dla wszystkich chorych na ten typ nowotworu .Pozdrawiam

Oto link do informacji:

http://www.fda.gov/
http://www.fda.gov/NewsEv.../ucm1193237.htm

[ Dodano: 2011-03-26, 21:10 ]
Dodam jeszcze ,że ipilimumab został zarejestrowany jako lek o nazwie
Yervoy a sprzedawany będzie przez New York City-based Bristol-Myers Squibb.

Być może komus się przydadzą te informacje.

[ Dodano: 2011-03-27, 11:16 ]
W amerykańskich mediach pojawia się już sporo inf. na temat Yervoy (ipilimumab).
To bardzo ciekawy artykuł z The New York Times.:

http://www.nytimes.com/20...ess/26drug.html

Podana jest cena kuracji 4 iniekcje w przeciągu 3 mc kosztowac będą 120 tyś dolarów bardzo drogo, ale to narazie początki.Artykuł w j angielskim niestety polskie media narazie milczą. Jeśli ktoś znajdzie informację jak w Europie kształtuje sie legalizacja proszę o podanie narazie się nie doszukałam. Może dobrym pomysłem będzie aktualizowanie tego tematu o najnowsze doniesienia? Jeśli tak proszę o przyłącznie się z informacjami z Europy. Pozdrawiam serdecznie

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2011-04-16, 19:27 ]
Link do uzupełniającego artykułu (z roku 2010) o ipilimumabie znajduje się w tym poście
.
 
TomDG 


Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 4

 #2  Wysłany: 2011-03-27, 10:57  


Wiatm,
Myślę, że potrzbne będą następujące informacje: Jakby ktoś coś słyszał to proszę o info.
1. w jakim stężeniu został zaakceptowany ( producent chciał 10 mg a FDA 3mg - bo zbyt toksyczny). W europie walczą o 0,3 mg - podobno tka nie będzie działał... . Na stronie FDA nic na temat.
2. W przypadku leczenia za granicą - czy w polsce będą leczyć skutki uboczne?
pozdrawiam
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #3  Wysłany: 2011-03-27, 12:19  


Jeśli chodzi o 1., to znalazłam informację : http://www.istockanalyst....-of-skin-cancer

Jeśli chodzi o 2., to myślę, że jeśli pacjent jest ubezpieczony w Polsce, to nikt nie ma prawa odmówić mu leczenia skutków ubocznych czegokolwiek. Leczymy wszak skutki uboczne nadużywania alkoholu, skutki uboczne nałogów i używek - nawet jeśli nałogowy proceder uprawiany był za granicą.
Ale może się mylę?
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
TomDG 


Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 4

 #4  Wysłany: 2011-03-27, 12:52  


kilka miesięcy temu leczenie skutków ubocznych nie było możliwe choć Ursynów wystąpił do NFZ albo Ministerstwa o pozwolenie... .
Niemcy nie chcięli się podjąć niczego poza podaniem ( możliwe było tzw podanie przedrejestracyjne) i o to się rozbiło. W przypadku powikłań w Polsce echo a za granicą koszty nie do oszacowania.
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #5  Wysłany: 2011-03-27, 13:46  


W stęzeniu 5mg /ml
_________________
 
TomDG 


Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 4

 #6  Wysłany: 2011-03-30, 08:12  


tak w ampułkach 5mg.
Ale w podaniu 5mg/kg
a miało być 10... wszystkie testy tak były robione.
 
Erevain21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 209
Skąd: Wrocław/Lublin
Pomógł: 77 razy

 #7  Wysłany: 2011-03-30, 18:08  


To teraz pozostaje czekac az bevecizumab-avastin zarejestruja. Koniec 3 fazy triali bedzie w 2012:) W czasie Euro2012 świat dostanie nowe mozliwości :mrgreen:

[ Dodano: 2011-03-30, 19:12 ]
Albo raczej dopuszcza go do stosowania po wycięciu melanomy:)
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #8  Wysłany: 2011-03-30, 19:15  ipilimumab


Cytat:
W związku z rejestracją leku Yervoy (ipilimumab) w USA firma Bristol-Myers Squibb, producent leku, uruchomiła w Polsce do czasu rejestracji krajowej możliwość nieodpłatnego dostarczenia leku na ratunek życia w ramach projektu Expanded Access Progam (EAP) (infolinia 0-800-199-002). Lek mogą otrzymać wszyscy chorzy z zaawansowanym nieresekcyjnym lub przerzutowym czerniakiem po niepowodzeniu wcześniejszej terapii.


Źródło: http://www.eonkologia.pl/...,3199-2302.html
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #9  Wysłany: 2011-03-30, 20:42  


Dziękuję Ci Urania ,za znalezienie tych informacji .Mam nadzieję,że skorzystają i w Pl chorzy w III i IV stadium.
Jeśli komuś uda się dzięki temu dostać lek ,proszę piszcie, może uda się w ten sposób dotrzeć do wielu chorych. Myślę ,że jak informacja pojawi się szerzej w mediach a głównie w TV chorzy i ich rodziny będą szukać informacji na ten temat. dlatego tak ważna jest aktualizacja tego wątku.Jeszcze raz dziekuje za przyłączenie sie do "akcji".
 
Erevain21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 209
Skąd: Wrocław/Lublin
Pomógł: 77 razy

 #10  Wysłany: 2011-03-30, 21:36  


Wg mnie jakis moderator powinien wydzielić i jakoś oznaczyć post Uranii.To ja się logam na facebooka i udostępniam artykuł:)
 
rosenberg 


Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 1

 #11  Wysłany: 2011-04-06, 19:25  


Moj partner zaczal wczoraj terapie z ipilimumab (w jednej z niemieckich uniklinik-jest w tej klinice pierwszym pacjentem/jest obywatelem niemiec).Medykament ma byc podawany co 21 dni przez 12 tygodni.Dzisiaj opuscil klinike jak do tej pory bez skutkow ubocznych.
Na razie za wczesnie na jakiekolwiek komentarze ,
odczekamy pare tygodni .
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #12  Wysłany: 2011-05-22, 15:54  


19 maja Europejska Agencji ds. Leków EMA www.ema.europa.eu miała podjąć decyzję o rejestracji Yervoy niestety narazie brak jest raportu ani jakichkolwiek informacji w tej sprawie.A status leku określony jako oczekujący.Mam nadzieję, że już w tym tygodniu będzie coś wiadomo. Trzymajmy kciuki.

[ Dodano: 2011-05-23, 10:16 ]
Komitet CHMP wydał pozytywną opinię na wprowadzenie Yervoy (ipilimumab) jako terapii na przerzutowego czerniaka. Co oznacza iz w Europie w tym w Polsce jest juz, przynajmniej musi byc dostepny nowy lek. To bardzo dobre wieści:)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: poli: 2011-06-09, 11:00 ]
Wydzieliłam dla Jacka osobny temat tutaj, pozdrawiam Paulina

_________________
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #13  Wysłany: 2011-05-23, 09:24  Yervoy (ipilimumab)


Komitet CHMP - Europejskiej Agencji ds. Leków EMA wydał pozytywną opinię na wprowadzenie Yervoy (ipilimumab) jako terapii na przerzutowego czerniaka. Co oznacza, iz w Europie w tym w Polsce będzie zarejestrowanyi dostępny(przynajmniej musi być)nowy lek. To bardzo dobre wieści:)





Ps. umieściłam ten temat tutaj ,gdyż na górze nie wyświetlił się jako nowy.A chciałabym ,żeby informacja dotarła do wszystkich zainteresowanych. Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-05-23, 10:26 ]
http://www.ema.europa.eu
 
marjanna 


Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 354
Skąd: Warszawa
Pomogła: 74 razy

 #14  Wysłany: 2011-05-23, 22:41  


Wspaniałe wieści!
Oby tylko cena uległa obniżeniu!

Biofanko, myślisz, że w związku z akceptacją leku w Polsce prowadzone badania kliniczne z Ipi zostaną wstrzymane? - jako, że z punktu widzenia producenta sponsorującego te badania, kontynuacja mogłaby okazać się bezcelowa.... (?)

Mam nadzieję, że tak się nie stanie,
i będą dalej prowadzone choćby po to by podnieść statystyki dotychczasowych etapów badań .

pozdrawiam
Marjanna
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #15  Wysłany: 2011-05-24, 10:42  


marjanna napisał/a:
Biofanko, myślisz, że w związku z akceptacją leku w Polsce prowadzone badania kliniczne z Ipi zostaną wstrzymane?

Nie sądzę, aby zostały zatrzymane badania kliniczne są i mogą być kontynuowane niezależnie od rejestracji leku.
marjanna napisał/a:
Oby tylko cena uległa obniżeniu!

Zobaczymy jak odniosie się do tego NZF i inni ubezpieczyciele w Europie .
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group