1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak clark IV, breslow 3,7
Autor Wiadomość
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #16  Wysłany: 2015-12-09, 17:59  


"Obserwacja po leczeniu
Nie opracowano standardowych zaleceń prowadzenia obserwacji po leczeniu czerniaka skóry - częstotliwość i rodzaj badań oraz długość obserwacji należy uzależnić od indywidualnego ryzyka nawrotu choroby (w zależności od wyjściowego stopnia zaawansowania choroby), przy czym należy pamiętać o możliwości wystąpienia nawrotu po okresie ponad 10 lat od pierwotnego leczenia.
Rutynowo w ośrodkach onkologicznych stosuje się badania kontrolne co 3-4 miesiące w ciągu pierwszych 2 lat po leczeniu, co 6 miesięcy przez następne 3 lata i później raz w roku. Ryzyko nawrotu jest największe w ciągu pierwszych 3 lat po leczeniu i dlatego rekomendowane schematy badań kontrolnych zalecają intensyfikację kontroli w tym okresie, głównie w celu wykrycia ewentualnego nawrotu lokoregionalnego, który wiąże się z możliwością wyleczenia metodami chirurgicznymi. Podstawą obserwacji po leczeniu jest ocena blizn po wycięciu ogniska pierwotnego i limfadenektomii. Szczególnej staranności wymaga ocena regionalnego spływu chłonnego (ewentualny rozsiew in­transit). Do oceny regionalnych węzłów chłonnych — oprócz palpacji — można stosować badanie USG. Badanie kliniczne można uzupełnić wykonaniem konwencjonalnej RTG klatki piersiowej i USG jamy brzusznej. Badania krwi — z wyjątkiem oznaczenia aktywności LDH — nie są zalecane. Badania obrazowe (np. KT lub MR) wykonuje się jedynie w przypadku stwierdzenia podejrzanych objawów, a biorąc pod uwagę coraz skuteczniejsze leczenie choroby przerzutowej, należy rozważać intensywniejsze badania kontrolne u chorych z grupy wysokiego ryzyka.
Podczas badań kontrolnych obowiązuje badanie całej skóry chorego (w związku ze statystycznie większą szansą rozwoju drugiego niezależnego ogniska czerniaka lub innego nowotworu skóry)."
Źródło: http://www.onkologia.zale...13_09_Czerniaki skory.pdf
  
 
Marcin. wichniar2 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 99
Pomógł: 10 razy

 #17  Wysłany: 2015-12-21, 10:48  


Hej
Witam
ja miałem wyniki podobne Indeks mitotyczny 7/mm2 Maksymalna grubość nacieku 4 mm
PTMN: pT3b i też szukałem sposobu na leczenie dot. niestety też się nie kwalifikowałem. Z mojego doś. z tym czymś radzę regularne badania. w razie wątpliwości do lekarza udania się..

A najlepiej opisała Missy schemat działania. Głowa do góry. Jestem przypadkiem że takie niby złe wyniki nie skazują nas na najgorsze.
 
jolek 


Dołączyła: 22 Lis 2015
Posty: 10

 #18  Wysłany: 2015-12-24, 09:14  


Witam! Dziękuje za odzew i bezcenne porady! Na chwilę obecną zrobiłyśmy badanie LDH - jego wynik to 160 czyli mieścimy się w normach! Czekamy na wizytę kontrolną którą mamy w lutym! Tak bym chciała żeby wszystko było dobrze! Pozdrawiam

[ Dodano: 2015-12-24, 09:16 ]
:-D Chciałabym życzyć wszystkim Wesołych Świąt Bożonarodzeniowych, wszystkiego co najlepsze a przede wszystkim duuuuuużo zdrowia!!!! :-D
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group