1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Cytologia: proszę o interpretację wyników
Autor Wiadomość
jaszmurka 



Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 32

 #16  Wysłany: 2010-06-08, 20:48  


dzięki za odpowiedź i pomoc,napewno nie zbagatelizuje sprawy,mam tylko nadzieje ze i lekarz podejdzie do tego poważnie bo jak na razie to nie mam za dobrych doswiadczeń :?ale?:
_________________
"Nie ma nic trudniejszego, niż stanąć przed szansą."
 
jaszmurka 



Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 32

 #17  Wysłany: 2010-06-11, 11:23  


byłam dziś u pani ginekolog, po zbadaniu stwierdziła ,że nie ma tu zadnego stanu zapalnego :fucc: i ze 20% kobiet z takim wycinkiem ulega samowyleczeniu, zaproponowała w sierpniu zamrożenie ale ja nie jestem jakoś do niej przekonana :--:
_________________
"Nie ma nic trudniejszego, niż stanąć przed szansą."
 
jaszmurka 



Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 32

 #18  Wysłany: 2010-06-23, 20:37  


Dysplasia epithelii colli uteri susp. - podejrzenie dysplazji błony śluzowej szyjki macicy,- wyszła mi w rozpoznaniu klinicznym
a to mi wyszło w rozpoznaniu histopatologicznym -cervicitis chronica magni gradus - przewlekłe zapalenie wysokiego stopnia szyjki macicy,
fragmenta endocervix parvi sine neoplasmate - małe fragmenty błony śluzowej szyjki macicy bez cech nowotworu (neoplazmatycznych). prosze mi powiedzieć czym w takim razie różni sie rozp.kliniczne od histopatologicznego?
_________________
"Nie ma nic trudniejszego, niż stanąć przed szansą."
 
jaszmurka 



Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 32

 #19  Wysłany: 2010-11-10, 21:12  prosze o interpretacje usg


pecherz moczowy mocno wypełniony.Wydaje się,że nieco pogrubiała jest sciana pecherza moczowego ok.ujścia prawego moczowodu,co wymaga badania moczu.Obrzek?Raczej nie jest to wzrost do swiatła pecherza.Nalezy te wziąść pod uwage wzrastanie się struktur z zewnatrz.Kontrola usg za 3 m-ce.
Co to wszystko znaczy?Martwie się bo choć nie znam się na tym nie brzmi to optymistycznie :roll:
_________________
"Nie ma nic trudniejszego, niż stanąć przed szansą."
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #20  Wysłany: 2010-11-10, 21:54  


Nic nie piszesz o sobie, to jest tylko kawałek opisu z badania, więc można tylko wróżyć ja nie jestem w tym dobra. Pogrubienie ściany pęcherza nie jest błahą sprawą, ale tu radiolog sam nie jest niczego pewny. Dziś jest taka sytuacja, że usg robione jest zarówno na ultranowoczesnych jak i przedpotopowych aparatach i różnice w jakości są olbrzymie. Jeżeli były poważne powody do zrobienia tego badania, to powtórzenie za 3 mies. jest "czekaniem na kłopoty". Porozmawiaj z lekarzem który dał Ci skierowanie, jak widzi dalszą diagnostykę. Sama możesz poszukać takiego nowoczesnego aparatu i powtórzyć badanie na własny koszt.
_________________
sprzątnięta
 
jaszmurka 



Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 32

 #21  Wysłany: 2010-11-10, 22:22  


usg była robione na nowym sprzecie kupuionym w czerwcu,badanie było robione z powodu bólu brzucha, w marcu miałam robiona cytologie a w kwietniu wycinek z wynikiem:rozpoznanie kliniczne:dysplasia epithelii colli uteri susp.

rozpoznanie histopatologiczne:1cervicitis chronica magni gradus.
2 fragmenta endocervix parvi sine neoplasmate

martwie się troche bo pani radiolog mówiła ze to moze być brodawczak choć ona nie jest pewna,cos napewno jest w tym pecherzu :?ale?:
_________________
"Nie ma nic trudniejszego, niż stanąć przed szansą."
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #22  Wysłany: 2010-11-10, 23:27  


gaba napisał/a:
Nic nie piszesz o sobie, to jest tylko kawałek opisu z badania, więc można tylko wróżyć [...]

No właśnie ... jak się ma przed oczyma jeden post |bezradny| ,
a jak widać cały wątek i historię choroby, diagnostyki i leczenia, obraz zaraz staje się zupełnie inny, prawda ?
Trzeba było "tylko" poscalać wszystko ...

Czy tak trudno jest liczyć na pomoc Forumowiczów, by nie zmuszali nas do ciągłego porządkowania forum i scalania rozproszonych wypowiedzi do jednego wątku ?
Oczywiście jesteśmy tu od tego i zrobimy to, nie ma sprawy.
Ale jak wszędzie tak i tu - nic za darmo: czasu na przygotowanie i pisanie odpowiedzi jest mniej.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
jaszmurka 



Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 32

 #23  Wysłany: 2010-11-10, 23:39  


przepraszam za zaśmiecanie forum

[ Dodano: 2010-11-11, 00:05 ]
Richelieu napisał/a:
a jak widać cały wątek i historię choroby, diagnostyki i leczenia, obraz zaraz staje się zupełnie inny,
czy to znaczy że to mogą być przerzuty?
_________________
"Nie ma nic trudniejszego, niż stanąć przed szansą."
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #24  Wysłany: 2010-11-11, 12:05  


Jaszmurko,

dysplasia epithelii colli uteri susp. - podejrzenie dysplazji nabłonka macicy,
cervicitis chronica magni gradus - przewlekłe zapalenie wysokiego stopnia szyjki macicy,
fragmenta endocervix parvi sine neoplasmate - małe fragmenty kanału macicy bez nowotworu
(było to już przetłumaczone przez Absenteeism w tym poście).

Nie są to zmiany o charakterze nowotworowym.
Nie wiemy jak wysokiego stopnia dysplazję u Ciebie stwierdzono (wcześniej była mowa o niskim stopniu - CIN1),
a tylko dysplazja stopnia wysokiego jest stanem prowadzącym bezpośrednio do rozwoju nowotworu.
Odpowiadając na Twoje pytanie - nie ma tu mowy o przerzutach, bo nie stwierdzono nowotworu.

Wszystkie informacje masz teraz w zebranym w całość tym Twoim wątku.

Możliwe więc, że Twoja historia skończy się na tej diagnostyce i doprowadzeniu do cofnięcia się tych zmian niskiego (średniego ?) stopnia dysplazji, czego bardzo Ci życzę.

Pozdrawiam.

jaszmurka napisał/a:
przepraszam za zaśmiecanie forum

Nie, to nie jest zaśmiecanie forum. Twój post jest jak najbardziej na temat i właśnie powinien się był tutaj znaleźć.
Natomiast problemem było co innego - że pisząc go jako nowy wątek, w oderwaniu od poprzednich Twoich wpisów,
pozbawiasz go sensu i kontekstu, co zauważyła Gaba słusznie mówiąc, iż nie ma się z podaną przez Ciebie fragmentaryczną informacją do czego odnieść.
Teraz - gdy wszystko jest na swoim miejscu - łatwo jest odnieść się do całości i przede wszystkim o to nam - kadrze forum - chodzi,
byśmy mogli skupić się na pomocy.


_itsme_

___________
uzupełnienie:
Cytat:
pecherz moczowy mocno wypełniony.Wydaje się,że nieco pogrubiała jest sciana pecherza moczowego ok.ujścia prawego moczowodu,co wymaga badania moczu.Obrzek?Raczej nie jest to wzrost do swiatła pecherza.Nalezy te wziąść pod uwage wzrastanie się struktur z zewnatrz.Kontrola usg za 3 m-ce.
Co to wszystko znaczy?

Trudno powiedzieć, co to może być ... Lekarz wystawiający ten opis z pewnością ma dużo większą wiedzę na ten temat niż my tutaj czytający ten opis na forum.
Ale jeśli napisał, że kontrola za 3 m-ce, to nie wygląda to szczególnie alarmująco.
Jednak przy okazji rozmowy z nim wyjaśnij, co to może być.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
jaszmurka 



Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 32

 #25  Wysłany: 2010-11-11, 22:20  


dziękuje za odpowiedź
_________________
"Nie ma nic trudniejszego, niż stanąć przed szansą."
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group