1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Co tym sądzicie? Prośba o opinie z gory dziekuje
Autor Wiadomość
Wojteczek 


Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 3
Skąd: Warszawa

 #1  Wysłany: 2016-08-06, 17:42  Co tym sądzicie? Prośba o opinie z gory dziekuje


Witajcie
Dwa tygodnie temu postanowiłem zrobić sobie rtg tak orientacyjnie gdyz mam 40 lat moj tata zmarł na raka płuc a mama miła raka piersi.
Rtg wykazał serce i aorta w normie , ok8 mm miękko wysycony guzek lub cień z powłok w dole płuca lewego.
Lekarz rodzinny skierował mnie do onkologa
Zrobiono mi badanie tomografem komp. Które wykazało
Płuca bez zmian ogniskowych , prawidłowe powietrznie
Niespecyficzne guzki w płucu prawym w s3 5 mm, ws4 3 mm , w s8 2 mm w płucu lewym w s1/2 3 mmi2 mm w s9 4 mm węzły w śródpiersiu niepowiekszone, pozostałe wyniki opisu ok.
Pani dr onkolog zwołała konsylium gdyz nie dokonca wiedza co dalej robic czekać i obserwować czy zdiagnozować to do końca? Po rozmowie uznaliśmy ze lepiej wiedzieć co to za guzy i dostałem skierowania do poradni chir. Kl. Piersiowej
Dodam, ze paliłem fajki przez 20 lat życia po około 1 paczka dziennie a od roku nie pale.
Co o tym wszystkim sądzicie?
Czy wyglada to bardzo zle i może koniec byc bliski? Czy raczej jeszcze sie ze mną pomęczą?
_________________
Wojteczek
 
panterkka 



Dołączyła: 10 Maj 2013
Posty: 93
Pomogła: 2 razy

 #2  Wysłany: 2016-08-06, 19:19  


Witaj.
Dla onkologów, jak widać z Twojego opisu, zmiany nie są jakieś bardzo podejrzane, ale wolą chuchać na zimne. Też chciałabym wiedzieć co to. Nie pozostaje Ci nic innego, jak sprawę wyjaśnić.
Co do wyrokowania o Twojej przyszłości - powstrzymam się. Mam nowotwór od ponad trzech lat i nie mam pojęcia, ile jeszcze świat się będzie ze mną męczył :-D .

Trzymaj się ciepło i dawaj znać.
M.
_________________
Jak się człowiek uprze, żeby żyć, to medycyna jest bezsilna :P
Leyomyosarcoma G2
 
Wojteczek 


Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 3
Skąd: Warszawa

 #3  Wysłany: 2016-08-06, 22:07  


Współczuje szczerze... Ja mam nadzieje ze te moje guzki to po zapaleniu płuc albo po fajkach ale wyjaśnić to muszę, zeby mieć pewność.
_________________
Wojteczek
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #4  Wysłany: 2016-08-07, 08:31  


Przeprowadzić dalszą diagnozę napewno trzeba.
Nawet gdyby coś miało wyjść to zawsze we wczesnym stadium szanse na całkowite wyleczenie są bardzo duże. A czekanie tylko pogarsza sprawę.

Rób dalsze badania. Trzeba działać . Głowa do góry.

Pozdrawiam
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #5  Wysłany: 2016-08-07, 09:08  


Wojteczek napisał/a:
Po rozmowie uznaliśmy ze lepiej wiedzieć co to za guzy


Zazwyczaj takie małe guzki są tylko do obserwacji bo trudno z takich "maleństw" pobrać materiał do badania. U Ciebie tych guzków trochę jest, są niespecyficzne, czyli trudne do oceny przez radiologa i skoro chcą spróbować ocenić w dalszej diagnostyce co to może być, to warto to zrobić. Lepiej w porę wyłapać problem i się tym zająć niż czekać jak na bombie co się rozwinie.

Wojteczek napisał/a:
Czy wyglada to bardzo zle i może koniec byc bliski? Czy raczej jeszcze sie ze mną pomęczą?


Na razie to wygląda nijak, jest coś a nie wiadomo do końca co. Czasu wyliczać Ci nie będę bo nie wiem jaki ma plany wobec Ciebie ten Najwyższy, ale pewnie się jeszcze trochę po ziemskim podole pobujasz :mrgreen: Czy chcą się z Tobą nadal męczyć to ja tego też nie wiem ;-))

pozdrawiam i czekamy na dalsze informacje.
 
Wojteczek 


Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 3
Skąd: Warszawa

 #6  Wysłany: 2016-08-08, 09:04  


Dziś jadę do poradni chorób klatki piersiowej na Płocka do Wawki. Ciekawe co mi tam lekarze powiedzą?
Dam Wam znać

[ Dodano: 2016-08-08, 13:38 ]
Juz wiem 22.08. Idę do szpitala na diagnostykę i ewentualne dalsze działania. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Dam Wam znać.
_________________
Wojteczek
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group