1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ciąża i nowotwór tarczycy / torbieli bocznej szyi
Autor Wiadomość
asia_nadzieja 



Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Pomogła: 4 razy

 #1  Wysłany: 2011-09-21, 20:59  Ciąża i nowotwór tarczycy / torbieli bocznej szyi


Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=

Witajcie!

Szukam mam które w czasie ciąży przechodziły operacje usunięcia zmian nowotworowych.
Tydzień temu dowiedziałam się że mam nowotwór w torbieli bocznej szyi,
wczoraj że są przerzuty do węzłów chłonnych
a 4.10 mam już umówiona operację usunięcia węzłów.

Bardzo się boję. Jestem w 5 miesiącu ciąży i mam w domu 2latka.

Spadło to wszystko na mnie tak nagle, moja tarczyca szaleje pełno w niej guzków,
przez ostatnie 3 miesiące urosło 10 nowych do tego ta torbiel, węzły chłonne a i na żuchwie są zmiany.

Proszę wesprzyjcie... Bo tracę bardzo nadzieje na życie...
Asia
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #2  Wysłany: 2011-09-21, 21:09  


asia_nadzieja, witam Cię niestety na tym forum. Napisz, jeszcze gdzie się leczysz, bo czytałam , że w Polsce jest kilku onkologów, którzy prowadzą ciężarne pacjentki. Na pewno nasi moderatorzy uzupełnią tą informację.
Pozdrawiam Cię cieplutko i spróbuj tak strasznie się nie zamartwiać.
 
asia_nadzieja 



Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Pomogła: 4 razy

 #3  Wysłany: 2011-09-21, 21:12  


Leczę się w Warszawie na w szpitalu MSWiA
 
alijer 



Dołączyła: 02 Cze 2011
Posty: 174
Skąd: pomorskie
Pomogła: 12 razy

 #4  Wysłany: 2011-09-21, 21:41  


Witaj skarbie, wiem, co przeżywasz gdyż ja o nowotworze dowiedziałam się miesiąc po porodzie mając w domu 9 i 11 letnich chłopców. U mnie zaczęło się od potwornego bólu gardła w ciąży nie diagnozowanego jednak pod kątem nowotworu. Dopiero wynik badania usuniętego po porodzie migdałka dał jednoznaczną odpowiedź. Teraz kochana musisz myśleć przede wszystkim o sobie, dobrze poprowadzone leczenie nie powinno zaszkodzić maleństwu ale musisz też wziąć pod uwagę wcześniejsze rozwiązanie ciąży, poczytaj posty Bluesy, ona też była w podobnej sytuacji. Głowa do góry, jedno słoneczko masz w domu, drugie w drodze to jest na prawdę wielka motywacja do walki o zdrowie. Nie wolno Ci się poddać. Nie będzie łatwo, ale masz tutaj nas wszystkich, uwierz, że to ogromne wsparcie. Ja dzięki uczestnikom forum i ich pogodzie ducha przeszłam leczenie bez chwili zwątpienia. Trzymam kciuki. Głowa do góry. :uhm!:
_________________
Ala
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #5  Wysłany: 2011-09-21, 21:49  


Czy możesz przepisać wyniki badań? Pomoże to naszym "mądrym głowom" w ocenie sytuacji i ewentualnie w doradzeniu najlepszego specjalisty...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
asia_nadzieja 



Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Pomogła: 4 razy

 #6  Wysłany: 2011-09-21, 22:51  


wynik badania patomorfologicznego torbieli bocznej:w rozmazie z aspiratu treści surowicznej obecne grupy oksyfilnych komórek nabłonkowych z hyperchromatycznymi jądrami. Obraz cytologiczny zmiany nowotworowej.Konieczneusunięcie do ostatecznej weryfikacji.
ostatnie usg:Cała tarczyca jest zmieniona przez zlewające się guzki o wzmozonej echogeniczności, niektóre z drobnymi obszarami zwyrodnienia torbielowatego i zwapnieniami, unaczynione w obwodzie. Obraz usg sugeruje chorobę autoimmunologiczną tarczycy. Po stronie prawej szyi w okolicy dużych naczyń widoczne nieprawidłowe masy tkankowe niektóre z przestrzeniami płynowymi. bardzo bogato unaczynione. idąc od dołu szyi w dole nadobojczykowym tworzą konglomerat. wyżej zmiana i prawie w okolicy kata żuchwy kolejna . Zmiany podejrzane obraz usg sugeruje zmienione węzły chłonne.

Oczywiście każdy guzek jest opisany wymiarami.W najbliższy piątek mam mieć biopsję węzłów chłonnych
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #7  Wysłany: 2011-09-21, 22:58  


dopiero to badanie pozwoli na dokładną analizę sytuacji...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #8  Wysłany: 2011-09-21, 23:23  


Wskazane jest wykonanie MRI (rezonansu magnetycznego) głowy i szyi, bez kontrastu.
To 2-gi trymestr i można to badanie wykonać zupełnie bezpiecznie.

Samo usunięcie węzłów chłonnych nie rozwiązuje sprawy - bardzo ważne jest by odnaleźć ognisko pierwotne, co może pozwolić na jego resekcję i poznanie dokładnej biologii nowotworu. To z kolei może skłonić do rozważenia podjęcia terapii uzupełniającej przed lub tuż po rozwiązaniu.

Nie usunięcie ogniska pierwotnego będzie prowokować dalszy rozsiew.

Czy jesteś pod opieką lekarza onkologa?
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
asia_nadzieja 



Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Pomogła: 4 razy

 #9  Wysłany: 2011-09-21, 23:52  


Nie, leczę się na laryngologii. myślisz że warto by było z kimś skonsultować te wyniki przed operacją? Póki co nikogo oprócz koniecznej opinii ginekologa mi nie zaproponowali tylko od razu na stół. W ogóle mam wrażenie że opisy moich badań są bardzo ogólne :(
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #10  Wysłany: 2011-09-22, 00:08  


szczegółowe będą po hist-pacie. Laryngolodzy są znakomitymi chirurgami rejonu głowy i szyi, niemniej leczyć z raka powinien onkolog.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #11  Wysłany: 2011-09-22, 00:21  


asia_nadzieja napisał/a:
nie leczę się na laryngologii. myślisz że warto by było z kimś skonsultować te wyniki przed operacją? Póki co nikogo oprócz koniecznej opinii ginekologa mi nie zaproponowali tylko od razu na stół. W ogóle mam wrażenie że opisy moich badań są bardzo ogólne :(

Asiu, myślę, że powinnaś już odbyć konsultację onkologiczną, najlepiej w Centrum Onkologii-Instytucie w Warszawie przy ul. Roentgena. Pacjenci pierwszorazowi są przyjmowani / konsultowani pierwszego dnia - nie trzeba się zapisywać na żaden termin.

Weź wszystkie dokumenty i udaj się tam jak najprędzej.
Nie przekreśla to samo w sobie dalszego leczenia w MSWiA, a zdobędziesz cenną specjalistyczną opinię. Jeśli zalecenie onkologa z COI będzie inne niż proponuje MSWiA - wtedy zastanowimy się co czynić.
Węzeł do badania i tak zapewne warto pobrać. COI być może wykona Ci rezonans i obejmie docelową już opieką - pamiętaj, że leczenie onkologiczne to nie tylko zabieg chirurgiczny.

Proszę, Asiu, skorzystaj z tej porady - sytuacja nie jest łatwa i wymaga wysokospecjalistycznej wiedzy i doświadczenia w zakresie onkologii. Znajdziesz je w Instytucie.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
asia_nadzieja 



Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Pomogła: 4 razy

 #12  Wysłany: 2011-09-23, 00:41  


Dziękuje Wam za te odpowiedzi. Jakoś dzisiaj mi trudno bardziej bo miałam natłok dobrych rad od różnych ludzi nie mających pojęcia o tej chorobie. że mam być dzielna, że mam dla kogo żyć, że oprócz dziecka które noszę w swoim łonie mam 2 latka Franka. I ja to wiem całe dnie muszę się trzymać właśnie ze względu Franka, ale potem przychodzą wieczory i już nie mam siły się trzymać. Ja wiem że za chwilę znajdę w sobie siłę, podejmę leczenie i w ogóle dam radę, ale teraz się boję i nie chcę...
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #13  Wysłany: 2011-09-23, 00:53  


Asiu, nie bój się. Dzisiejsza medycyna potrafi wiele. Zrzuć odpowiedzialność za to, co ma się dziać na lekarzy - to Twoi sprzymierzeńcy, przyjaciele i obrońcy. Nie jesteś sama. Pozwól im tylko działać.
Wysyłam Ci pw (prywatną wiadomość).
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Bluesy 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 292
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 50 razy

 #14  Wysłany: 2011-09-23, 21:24  


Cześć Asia, poczytaj u mnie, moje diagnozowanie zaczęło się we wrześniu, skończyło w październiku, a na grudzień miałam termin porodu. Rozwiązanie odbyło się wcześniej, w 36 tygodniu.
Wiem dokładnie co przeżywasz, chociaż teraz są bardzo ciężkie chwile i trochę to potrwa i będzie się bardzo dłużyło, to wszystko w końcu minie i będziesz cieszyć się dziećmi.
Nie miałam operacji w ciąży, miałam pobierany wycinek z węzłów w znieczuleniu miejscowym. Miałam rezonans bez kontrastu i tez polecam,bo dopiero on dał jasność gdzie jest ognisko,z którego mam przerzut do węzłów chłonnych szyi-konglomerat ok. 6 cm.
5 listopada miałam cesarkę, pierwsza chemia 2 grudnia, w moje 34 urodziny.
Dzidzia była nie taka mała jak na wcześniaka, teraz też rośnie jak na drożdżach, ma już 10,5 m-ca, tylko patrzeć jak będziemy świętować jej roczek i 5 lat jej starszej siostry.
Wszystko co złe minęło, u Ciebie też tak będzie! Chociaż teraz zdarza się, że trudno w to uwierzyć.

pozdrawiam !
_________________
Ewa
 
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #15  Wysłany: 2011-09-26, 21:27  


asia_nadzieja, pojedź do CO wcześnie rano, bo kolejka zbiera się już od 7. Bądź przygotowana na czekanie na wizytę przez kilka godzin, ale na pewno będziesz przyjęta tego samego dnia. Nie ma sensu zwlekać.
Trzymam kciuki!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group