1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: DumSpiro-Spero
2015-08-14, 13:17
Breslow 4mm Clark IIst
Autor Wiadomość
beata0970b 


Dołączyła: 16 Wrz 2010
Posty: 169
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 24 razy

 #91  Wysłany: 2013-07-24, 08:03  


Witaj Mariusz
Moja mama miała naświetlaną szyję i policzek.
Też nie mogła jeść , nawet picie było trudne.
Brała nystatynę i ketonal , i płukała jamę ustną takim płynem ze szpitala i piła nutridrinki - chyba tylko 2 dziennie bo więcej nie dała rady.W buzi miała wielką ranę.
Ale.... potem z dnia na dzień było lepiej :)
Teraz 2 lata po skutki uboczne minęły jedynie brak śliny często powraca.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #92  Wysłany: 2013-07-30, 17:06  


Hej. No i zostały jeszcze 3 lampy...Jakoś daje radę. Trochę już lepiej z jedzeniem i piciem (choć i tak wszystko muszę miksować i jem same papki). Najgorsze jest to że włosy po lewej stronie mi wypadły :-( Jutro idę do fryzjera i golę głowę. Wiem że każdy organizm jest inny i inaczej reaguje ale po jakim czasie odrastają włosy? Jeśli ktoś był w podobnej sytuacji to jak było u Was? pozdrawiam
 
eweluta 



Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 241
Pomogła: 105 razy

 #93  Wysłany: 2013-07-30, 17:23  


Mojemu mężowi zaczęły odrastać już po pół roku.
_________________
Eweluta.
 
betsi 



Dołączyła: 03 Sty 2013
Posty: 1068
Pomogła: 107 razy

 #94  Wysłany: 2013-07-30, 18:43  


mariusz mojemu mężowi zaczeły odrastać chyba po wszystkich chemiach,a miał ich 6,i też jak zaczeły wypadać mu włosy to zgolił sobie główkę :)
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #95  Wysłany: 2013-08-30, 09:52  


Hej. Czuje się bardzo dobrze, zresztą jak zawsze. Głowę muszę golić na łyso bo z lewej strony włosów narazie nie widać. Troche skórę mam też ciemniejszą po tej stronie. Zaraz po naświetlaniach smaki mi się trochę pomieszały i nic mi nie smakowało a teraz przybieram z powrotem na wadze bo parę kilo mi uciekło przez to że nie mogłem wcześniej jeść. Jestem ostatnio bardzo zabiegany także nawet nie mam czasu o tym wszystkim myśleć. Wizytę kontrolną mam 20 września. A poza tym wszystko ok (oprócz tego że piwo mi nie smakuje) :| życzę wszystkim zdrowia ;)
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #96  Wysłany: 2013-10-18, 14:02  


Hej. U mnie wszystko w porządku. 20 września na wizycie kontrolnej miałem RTG płuc i badanie krwi. Wszystko ok. Czasami pobolewa mnie szyja. Trochę mnie to martwi bo miałem podejrzenie przerzutu do C6 które potem zostało jednak wykluczone. Włosów dalej nie widać i skóra jest jeszcze trochę ciemniejsza po naświetlanej stronie ale już się przyzwyczaiłem. Na 20 listopada ustaliłem sobie TK głowy i szyi a 29 listopada kolejna wizyta w Warszawie. Wcześniej mam jednak kilka ważniejszych spraw do załatwienia i to mnie nakręca... ;) trzymajcie się
 
mam46 


Dołączyła: 17 Mar 2013
Posty: 15
Pomogła: 5 razy

 #97  Wysłany: 2013-10-18, 20:12  


Cześć Mariusz.Ja też byłam w CO w Warszawie 20 września. Rozglądałam się za młodym chłopakiem, ale nie widziałam Ciebie. Miałam też rtg . Wiem że wyniki idą na poradnię, ale czy w razie niedobrych, to czy oni powiadamiają telefonicznie. Ja mam wizytę wyznaczoną na 14 stycznia. Pozdrowienia.
 
BB 


Dołączyła: 13 Sie 2013
Posty: 93
Pomogła: 17 razy

 #98  Wysłany: 2013-10-18, 20:51  


Gratulacje. I mam małe pytanko, czy skierowanie na TK dostałeś w Warszawie?
_________________
BB
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #99  Wysłany: 2013-10-19, 10:21  


Mi lekarz kazał zadzwonić w następnym tygodniu i telefonicznie poinformował mnie o wynikach. Wchodziłem jako pierwszy zaraz po 11 a Ty? A co do skierowania to dostałem je w Warszawie
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #100  Wysłany: 2013-12-09, 10:13  


Hej. Dawno się nie odzywałem ale ostatnio brakuje mi trochę czasu... Miałem TK głowy i szyi.
Wnioski:
Struktury OUN bez zmian
Odcinkowe niewielkie pogrubienie błony śluzowej w obrębie zatok szczękowych
Węzeł chłonny na wysokości kąta żuchwy po stronie prawej (15,5x6,5) oraz głowy żuchwy po stronie lewej(12,3x9,2)
Brak ognisk patologicznego gromadzenia środka cieniującego po jego dożylnym podaniu.

Pani doktor radiolog powiedziała że nie widzi nic co by mogło zaniepokoić. Z wynikami byłem na konsultacji w Warszawie i kazano mi zrobić dla pewności USG (może uda się w tym tygodniu). Oprócz tego mam jeden powiększony węzeł w pachwinie który sam wyczułem i chyba też zrobię USG. pozdrawiam
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #101  Wysłany: 2013-12-16, 15:41  


No niestety, wyniki z USG nie okazały się zbyt dobre. Lekarz stwierdził patologie w jednym węźle przy żuchwie i w tym w pachwinie, poza tym zmiany na śledzionie. Od razu na drugi dzień udałem się do Warszawy. Po konsultacji z profesorem Rutkowskim przystępuje do badania klinicznego ipilimumabem i nivolumabem. Teraz czekam na telefon z terminem TK bo znów czeka mnie szereg badań...
 
BB 


Dołączyła: 13 Sie 2013
Posty: 93
Pomogła: 17 razy

 #102  Wysłany: 2013-12-16, 16:31  


Witaj. Będziemy razem (mam nadzieję) stosować tę samą terapię. Mój tato ma przerzuty podskórne i 10 grudnia podpisaliśmy decyzję o przystąpieniu do badań, tylko my w Gdańsku. My także czekamy na termin badań, bo to fakt będzie ich dużo. Jutro będę dzwonić do kliniki i może na 19 będzie wyznaczony termin badań.
We mnie wstąpił nowy duch walki w związku z tym leczeniem. Pozdrawiam i na pewno będzie dobrze. Musi być.
_________________
BB
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #103  Wysłany: 2014-01-03, 19:32  


Hej. Dostałem telefon i prawdopodobnie od 8 stycznia będę przyjmował lek tylko czekają jeszcze na potwierdzenie jakiegoś genu (chyba PD1). Na TK wyszły dwie zmiany w śledzionie wielkości ok 15mm...Jeśli są na forum osoby które również przystępują do badania proszę o kontakt. Życzę wszystkim zdrowia i wszystkiego co najlepsze na ten Nowy Rok
 
marjanna 


Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 354
Skąd: Warszawa
Pomogła: 74 razy

 #104  Wysłany: 2014-01-13, 00:21  


witaj Mariusz,

czekamy tu na dobre wieści od Ciebie! Daj znać, czy dostałeś już lek i jak się czujesz.
Podczas mojej ostatniej wizyty w CO Wwa spotkałam Pana, który bierze udział w tym samym badaniu, który opowiadał, że nie odczuwa żadnych dolegliwości w związku z leczeniem. Przyjeżdza na wizyty w CO do Warszawy z Opola, po czym następnego dnia wraca do domu, pokonując ok 400 km.
Mam nadzieję, że i Ty dobrze znosisz medykament.

Życzę samych dobrych wyników w nowym roku i opanowania gada!!!! Już czas.

marjanna
 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #105  Wysłany: 2014-01-13, 12:25  


Witam. W środę miałem pobieraną krew do badania a w czwartek dostałem pierwszą dawkę leku. Czuje się jak zawsze dobrze, żadnych komplikacji i skutków ubocznych nie ma. Kolejne podanie leku 23 stycznia. Wszystko ok poza tym że męczy mnie już to siedzenie w domu bo z pracą nie bardzo...pozdrawiam wszystkich
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group