1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARDZO proszę o pomoc w interpretacji wyników TK...
Autor Wiadomość
fregit 


Dołączyła: 02 Wrz 2011
Posty: 33
Pomogła: 4 razy

 #46  Wysłany: 2012-01-22, 14:36  


Mama nie chce za duzo pić tylko leży i mówi że czuje ogromny ból całego brzucha "jakby ją ktoś skopał"....całą noc starała się nieruchomo leżeć żeby tylko brzucha nie dotknąc..
..mówi że mocz oddaje normalnie ...

dzięki że jesteście... :(
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #47  Wysłany: 2012-01-23, 00:00  


fregit,
zaczęłabym od pilnej wizyty u lekarza rodzinnego. Konieczne jest badanie palpacyjne brzucha (np. by wykluczyć cechy wskazujące na niedrożność układu pokarmowego lub narastające wodobrzusze), warto też wykonać badanie ogólne moczu.
Następnie, jeśli objawy będą się utrzymywać lub zaistnieje podejrzenie wodobrzusza / niedrożności układu pokarmowego lub utrudnionego odpływu moczu z nerki) trzeba się będzie zapewne przymierzyć do wykonania TK jamy brzusznej. USG w w/w sytuacji będzie badaniem niewystarczającym.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
fregit 


Dołączyła: 02 Wrz 2011
Posty: 33
Pomogła: 4 razy

 #48  Wysłany: 2012-05-03, 14:06  


Bardzo dziękuję za odpowiedzi i za dobre serce :)

Dawno mnie tu nie było. Stan mojej Mamy się ustabilizował jak na razie....Ostatnią chemię miała ponad rok temu ...Na razie powiedzieli żeby nie dawać kolejnej linii leczenia, dopiero gdyby ..stan się pogorszył ...

Mam pytanie.
Lekarz powiedział że dobrze byłoby zrobić rezonans płuc , ale na Dolnym Śląsku nikt podobno tego nie robi.
Powiedzieli żeby znaleźć gdzie taki rezonans robią , to oni wtedy dadzą skierowanie.

Wiecie może gdzie coś takiego jak REZONANS PŁUC można zrobić?????Bardzo proszę o pomoc. Z serca DZIĘKUJĘ !
Pozdrawiam i życzę duuużo sił i zdrowia !
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #49  Wysłany: 2012-05-03, 16:08  


fregit napisał/a:
Wiecie może gdzie coś takiego jak REZONANS PŁUC można zrobić?

Do obrazowania płuc lepsze jest TK niż rezonans.
Dlaczego lekarz zalecił akurat MR, z jakiegoś konkretnego powodu? W celu kontroli?
_________________
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #50  Wysłany: 2012-05-03, 16:19  


Jest kilka ośrodków we Wrocławiu.
http://www.aszk.wroc.pl/i...d=209&Itemid=73

http://www.favore.pl/9272...lnoslaskie.html

http://www.tkmr.spsk1.com.pl/
_________________
romek
 
 
fregit 


Dołączyła: 02 Wrz 2011
Posty: 33
Pomogła: 4 razy

 #51  Wysłany: 2012-05-03, 16:52  


Bardzo serdecznie dziękuję za odp. Jutro zacznę dzwonić po róznych ośrodkach wrocławskich i pytać o ten rezonans płuc. Lekarz onkolog z Dolnego Śląska poinformował nas że na naszym terenie tego badania nie robią (??).

A dlaczego rezonans a nie TK ? Tego nie wiem. Mamy przypadek zdiagnozowali jako gruczolakorak nieoperacyjny, wyeliminowano możliwość leczenia tarcevą. Stan ( poniżej załączam skrót badań ) w miarę stabilny, na robionych regularnie TK w sierpniu stwierdzono niewielkie (?) cechy progresji , ale zalecenia onkologa jest takie aby regularnie robić badania i obserwować stan pacjantki i w razie pogorszenia stanu podać drugi rzut chemii. Początkowo miał to być TK robiony co miesiąc, potem stwierdzono że mniej szkodliwe i lepsze dla Mamy będzie TK bez kontrastu po czym pani dr radiolog stwierdziła że nie ma co się oszukiwać , ona na takim obrazie niewiele widzi. Teraz Mama dostała znow skierowanie na USG i TK , ale onkolog prowadzący powiedział że lepiej byłoby zobaczyć obraz na rezonansie...
Nie wiem ...

HISTOPATOLOGIA nr 34541 z bloczka z dnia 07-12-2011
Carcinoma adenogenes IHC : EMA (+) ; Ck19(+); WT-1(-); Trombomodulina(-) ; TTF-1(-).

Wobec podejrzenia zmian naciekowych wychodzących z opłucnej , chora została zakwalifikowana do leczenia chemicznego paliatywnego wg schematu z pemetrexetem i DDP.
W trakcie 2-go kursu uzyskano weryfikację histopatologiczną z potwierdzeniem gruczołowego procesu rozrostowego płuca lewego , zdecydowano o kontynuacji leczenia dotychczasowym schematem.
Chora jest po 6-ciu kursach. Ostatnia chemia 30.04.2011



"..u podstawy segmentu 10 lewego płuca zmiana guzowata wielkości 3,6X 2,6 X 2,4 cm przylegająca do kopuły przepony . Guz ku dołowi na długości 2cm nacieka kopułę przepony po stronie lewej , penetruje w kierunku śledziony z naciekiem górnej części na długości 2,7cm. Obraz zmiany jest podobny jak w badaniu poprzednim z dnia 16.05.2011.

Innych zmian ogniskowych w płucach nie uwidoczniono.
Obraz drobnych zmian włóknistych w obu płucach jak w badaniu poprzednim.
Węzły chłonne wnęk płucnych niepowiększone .

W obrębie śródpiersia widoczny węzeł chłonny okołotchawiczny piętra górnego wielkości 1,8X 1,0 cm . Poza tym węzły chłonne śródpiersia niepowiększone.
Objęte badaniem struktury kostne bez zmian ogniskowych.

W strefie części segmentu 8 wątroby , podprzeponowo widzoczna zmiana ogniskowa wielkości ok. 2cm , ze strefą silnego , grudkowatego wzmocnienia kontrastowego (najpewniej naczyniak)...
Nadnercza bez zmian ogniskowych"
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #52  Wysłany: 2012-05-03, 17:38  


fregit napisał/a:
A dlaczego rezonans a nie TK ? Tego nie wiem.

To ja proponuję zapytać tego lekarza, który owe badanie Wam polecił.

Czy to ten sam lekarz, który wcześniej odmówił Wam leczenia zgodnie z zaleceniami dr Cisarż z DCO (badanie mutacji i amplifikacji EGFR pod kątem leczenia Tarcevą)?
_________________
 
fregit 


Dołączyła: 02 Wrz 2011
Posty: 33
Pomogła: 4 razy

 #53  Wysłany: 2012-05-03, 20:52  


Widzę że Administrator absenteeism zna naszą historię z przepraw z panem doktorem... :-(
Z tego co piszesz, wnioskuję że lepiej chyba nie drążyć tematu rezonansu.

To nie był pomysł pana doktora tym razem , choć pozostajemy dalej przy tym samym ośrodku..Nie chcę pisac o danych osobowych bo obawiam się żeby ktos nie poczuł się urażony...
Mama nie chciała słyszeć o przeniesieniu leczenia do jakiegoś dużego osrodka , do Wrocławia czy Gliwic...Twierdzi że i tak nie ma dla niej już skutecznego sposobu na wyleczenie... :cry:
Za 2 tygodnie mamy TK klatki piersiowej a za 3 tyg. usg jamy brzusznej.

Bardzo jej doskwiera ten problem z nogami - uszkodzenie nerwów końcowych po chemioterapii..
Pytała się lekarza , kazał łykać wit. z grupy B ..Stopy sztywnieją , bolą ...
Czy możecie coś w tym temacie poradzić, proszę ?

dziękuję serdecznie !
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #54  Wysłany: 2012-05-03, 21:11  


fregit napisał/a:
Widzę że Administrator absenteeism zna naszą historię z przepraw z panem doktorem...

Opisywałaś ją w wątku, więc znamy ją wszyscy :)

fregit napisał/a:
Z tego co piszesz, wnioskuję że lepiej chyba nie drążyć tematu rezonansu.

Właśnie wręcz przeciwnie - pisałam, żeby dopytać lekarza skąd akurat pomysł rezonansu :)

fregit napisał/a:
Za 2 tygodnie mamy TK klatki piersiowej

Bardzo dobrze.

fregit napisał/a:
Bardzo jej doskwiera ten problem z nogami - uszkodzenie nerwów końcowych po chemioterapii..
Pytała się lekarza , kazał łykać wit. z grupy B ..Stopy sztywnieją , bolą ...
Czy możecie coś w tym temacie poradzić, proszę ?

Można łykać magnez, ale niestety neuropatii po pochodnych platyny to nie wyleczy, może jedynie złagodzić jej skutki.
_________________
 
fregit 


Dołączyła: 02 Wrz 2011
Posty: 33
Pomogła: 4 razy

 #55  Wysłany: 2012-05-03, 21:46  


absenteeism, bardzo dziękuję za Twoje odpowiedzi ::thnx::

Oczywiście wiem że moje wpisy są ogólnie dostępne , ale tyle macie tu ludzi , którzy potrzebują pomocy że zdziwiłam się iż ktoś pamięta...

Sytuacja wyglądała tak że lekarz onkolog podczas ostatniej wizyty zadzwonił z prośbą o konsultację do jakiejś swojej koleżanki i ta pani dr poradziła ten rezonans.
Stanęło na tym że jak znajdziemy osrodek , który to robi , to dostaniemy na rezonans skierowanie, ale jeśli sami nie będziemy drążyć tematu to pewnie pomysł tego badania padnie.
Tyle się nawalczyłam z tym panem doktorem wcześniejszym o takie czy inne leczenie...a teraz już brak nadziei ....bo nawet na tym forum potwierdziliście diagnozę że ...statystyki są bezlitosne... :-(

wszystkiego dobrego!
 
fregit 


Dołączyła: 02 Wrz 2011
Posty: 33
Pomogła: 4 razy

 #56  Wysłany: 2012-07-23, 13:46  


Witam Was Wszystkich!

Nie wiem co dalej robić .... :uuu: :?ale?:
Lekarz prowadzący powiedział że przebieg choroby jest cyt. "fenomenalny" i że tylko Bożej Opatrzności należy za to dziękować ...Na pewno prawda ...

....ale na pytanie co dalej robić ...nic mi nie odpowiedział... (Mama pozostaje bez leczenia od 30 kwietnia 2011r.) ... Doktor powiedział że nie ma wystarczającej wiedzy żeby zaproponować dalsze leczeni... że to przypadek kliniczny na kilka godzin myślenia... że teraz nie ma to czasu... że na świecie są ośrodki, które się zajmują takimi przypadkami... że można by prof. Krzakowskiego z Warszawy zapytać...

Powiedzieli że to gruczolakorak a teraz lekarz mi powiedział że ma rozwój tak jak miedzybłoniak... zupełnie nic nie rozumiem... :?ale?:

Przedstawiam ostatnie wyniki badań , których tu jeszcze tu nie zamieszczałam... Jeżeli znajdziecie czas, to BARDZO PROSZĘ... popatrzcie na te wyniki...

TK KLATKI PIERSIOWEJ ; Data badania: 31.05.2012
Dane ze skierowania: Miedzybłoniak opłucnej - podstawa płuca lewego - kontrola. Stan po chemiorepii w 2011r. Porównano z poprzednim badaniem TK z dnia 28.12.2011r.

U podstawy segmentu 10 lewego płuca zmiana guzowata o wymiarach 2,7 x 1,8 x 2,2 cm przylegająca do kopuły przepony. Obraz drobnych zmian włóknistych w szczytach obu płuc jak w badaniu poprzednim.
Innych zmian ogniskowych w płucach nie uwidoczniono.
Węzły chłonne śródpiersia i wnęk płucnych niepowiększone.
Objęte badaniem struktury kostne bez zmian ogniskowych.
W szczytowej części segmentu 8 wątroby, podprzeponowo widoczna zmiana ogniskowa wielkości ok. 2 cm, ze strefą silnego wzmocnienia kontrastowego - obraz jak w badaniu poprzednim (najpewniej naczyniak) .
Nadnercza bez zmian ogniskowych.

dla porównania: Opis TK klatki piersiowej (pażdziernik 2011r.):
Dane ze skierowanie: nowotwór złośliwy, oskrzele lub płuco, nieokreślon
poprzednie badania: TK z 22.08.2011r.

Obraz bez istotnych różnic w porównaniu z poprzednim badaniem. U podstawy segmentu 10 lewego płuca zmiana guzowata wielkości 3,6 x 2,6 x 2,4cm , przylegająca do kopuły przepony (możliwe naciekanie przepony).
Innych zmian ogniskowych w płucach nie uwidoczniono. Obraz drobnych zmian włóknistych w obu płucach jak w badaniu poprzednim.
Węzły chłonne wnęk płucnych niepowiększone.
W obrębie śródpiersia widoczny węzeł chłonny okołotchawiczy piętra górnego wielkości 1,8x 1,0 cm. Poza tym węzły chłonne śródpiersia niepowiększone.
Objęte badaniem struktury kostne bez zmian ogniskowych.
W szczytowej części segmentu 8 wątroby, podprzeponowo widoczna zmiana ogniskowa wielkości ok. 2cm, ze strefą silnego wzmocnienia kontrastowego - obraz jak w badaniu poprzednim (najpewniej naczyniak).
Nadnercza bez zmian ogniskowych.

TK klatki piersiowej 02.01.2012
według programu comiesięcznych kontrolnych badań TK (badania bez kontrastu)

HISTOPATOLOGIA nr 34541 z bloczka z dnia 07-12-2011
Carcinoma adenogenes IHC : EMA (+) ; Ck19(+); WT-1(-); Trombomodulina(-) ; TTF-1(-).

Ca pulmonis sin, stan po 1 linii chemioterapii (wg schematu z pemetrexetem i DDP)

Badanie wykonano bez podania kontrastu. W porówaniu z badaniem kotrolnym z maja 2011 obraz stabilny bez cech progresji. U podstawy płuca lewego w segmencie 10 stwierdza się guz o wymiarach w projekcji poprzecznej 2,7cm/1,8cm w pomiarze cc 2,1 cm. Ku dołowi guz nacieka lewą kopułę przepony na długości 1,5cm.

MR JAMY BRZUSZNEJ Z KONTRASTEM ; Data badania: 10.03.2012
badanie MR jamy brzusznej wykonane w sekwencjach T2-zależnych oraz T1-zależnych, przed i po dożylnym podaniu Magnevistu, z oceną dynamiczną wzmocnienia kontrastowego.
Zmian patologicznych o charakterze naciekowym i ogniskowym w obrębie narządów miąższowych jamy brzusznej nie uwidoczniono.
W dostępnym zakresie badania uwidocznił się jedynie obszar wzmacniający się po podaniu kontrastu, wielk. ok 35x15x10 mm, zlokalizowany u podstawy lewej jamy opłucnowej na blaszce przeponowej opłucnej (zm. pierwotna - miedzybłoniak opłucnej).
Wątroba i śledziona oraz trzustka niepowiększone, regularne, jednorodne. Drogi żółciowe i przewód trzustkowy nieposzerzone. Okolica brodawki Vatera wolna. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez złogów karmicznych. Nerki morfologicznie prawidłowe, bez cech zastoju, po stronie lewej widoczny "garb" - wariant anatomiczny. Powiększenia nadnerczy i węzłów chłonnych zaotrzewnowych nie stwierdza się.

USG BADANIE JAMY BRZUSZNEJ ; Data badania : 23.05.2012
Stan po chemioterapii z powodu miedzybłoniaka opłucnej.

Wątroba wielkości w granicach normy, normoechogeniczna, bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk źółciowy o niepogrubiałych ścianach bez złogów. Przewód żółciowy wspólny, drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Żyła wrotna szerokości w normie. Trzustka wielkości w normie, jednorodna. Śledziona wielkości prawidłowej, jednorodna. Nerki położone typowo o zachowanym zróżnicowaniu miąższowo-zatokowym bez cech zastoju. Aorta brzuszna szerokości w normie.
W przestrzeni zaotrzewnowej okołoaortalnej powiększonych węzłów chłonnych nie wykazano.
Pęcherz moczowy gładkościenny. Stan po usunięciu macicy z przydatkami.

Bardzo WAs proszę o jakąkolwiek pomoc, sugestie... cokolwiek...
Bardzo potrzebuję jakichkolwiek podpowiedzi odnośnie możliwości konsultacji u prof. Krzakowskiego w Warszawie ||Plss|| . Mieszkami daleko od Warszawy i nie mam pojęcia w jaki sposób można dotrzeć do jakiegoś dobrego specjalisty. Proszę o pomoc.

Dziękuję
pozdrawiam Was serdecznie :heart:
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #57  Wysłany: 2012-09-20, 14:29  


fregit napisał/a:
HISTOPATOLOGIA nr 34541 z bloczka z dnia 07-12-2011
Carcinoma adenogenes IHC : EMA (+) ; Ck19(+); WT-1(-); Trombomodulina(-) ; TTF-1(-).


To nie wygląda na międzybłoniaka opłucnej:

źródło:
Techniki specjalne w diagnostyce patomorfologicznej chorób płuc
Renata Langfort
Pol J Pathol 2010; 1 (Suplement 1): s52-s62



Kto zmienił diagnozę i dlaczego?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
fregit 


Dołączyła: 02 Wrz 2011
Posty: 33
Pomogła: 4 razy

 #58  Wysłany: 2012-09-20, 23:23  


DumSpiro-Spero , bardzo dziękuję że przeczytałaś mój wpis ....już nie wiem co robić ...

mam tylko te wyniki histopatologii za podstawę diagnozy i do tej pory słyszałam od lekarzy że to gruczolakorak ...i dzięki temu że taki typ to wolniej się rozwija....
A o tym że przebieg "fenomenalny" i że przypadek kliniczny i że rozwój ma jak międzybłoniak to usłyszałam ostatnio ...tzn. w czerwcu :-( ....od Mamy lekarza ....ale on się spieszy i nie tłumaczy komuś kto nie ma pojęcia o medycynie więc może ja to wszystko żle zrozumiałam .....
W każdym razie i tak jestem totalnie zdołowałana bo nie wiem co dalej robić ...
Mama ostatnio dostała skierowanie na tomograf na październik , ale bez kontrastu...nie wiem czy to ma jakiś sens.....
Zderzenie ze ścianą ....pozdrawiam wszystkich..

:-(

HISTOPATOLOGIA nr 34541/10 z dnia 08-11-2011 Neoplasma malignum

HISTOPATOLOGIA nr 34541 z bloczka z dnia 07-12-2011
Carcinoma adenogenes IHC : EMA (+) ; Ck19(+); WT-1(-); Trombomodulina(-) ; TTF-1(-).
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #59  Wysłany: 2012-09-22, 20:28  


fregit napisał/a:
o tym że przebieg "fenomenalny"

Z tym się zgadzam. Choroba postępuje nietypowo - bardzo powoli.

fregit napisał/a:
i że rozwój ma jak międzybłoniak

Z tym się nie zgadzam - uważam, że nie ma żadnych podstaw do takiego twierdzenia. Szczerze mówiąc nic o tym nie świadczy.

fregit napisał/a:
W każdym razie i tak jestem totalnie zdołowałana bo nie wiem co dalej robić ...

Czy mamy w badaniach obrazowych obecnie progresję?
Jeśli nie - nie ma powodu dla wdrażania jakiegokolwiek leczenia onkologicznego.
Rozmawiałyśmy o tym jakiś czas temu. Proponuję w razie potrzeby kolejną rozmowę telefoniczną :tull:
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
fregit 


Dołączyła: 02 Wrz 2011
Posty: 33
Pomogła: 4 razy

 #60  Wysłany: 2013-07-21, 12:48  


Ogromnie dziękuję DumSpiro-Spero za Twoją pomoc i wsparcie
::thnx::


Przed dłuższy czas się nie odzywałam ...Stanęłam w martwym punkcie nie wiedząc co robić dalej... Takie niby normalne życie z rakiem "z tyłu głowy" ..
Mama przez ostatni rok czuła się dobrze... Może trochę udaje przed nami, ale funkcjonuje, je, wygląda normalnie... Ostatnio zdarzają się dni że ból się nasila i nie może sobie miejsca znależć w domu... :-(
Niestety...ostatnio onkolog stwierdziła że tylko kilka milimetrów brakuje do kolejnej (drugiej)... chemii :(
Czy naprawdę ta PROGRESJA jest aż tak widoczna :?: ??

Bardzo proszę o Waszą opinię ||Plss|| Pozostaliśmy tylko przy badaniach TK klatki piersiowej

HISTOPATOLOGIA nr 34541/10 z dnia 08-11-2011:
Neoplasma malignum

HISTOPATOLOGIA nr 34541 z bloczka z dnia 07-12-2011
Carcinoma adenogenes IHC : EMA (+) ; Ck19(+); WT-1(-); Trombomodulina(-) ; TTF-1(-).

TK KLATKI PIERSIOWEJ ; Data badania: 31.05.2012
Dane ze skierowania: Miedzybłoniak opłucnej - podstawa płuca lewego - kontrola. Stan po chemiorepii w 2011r. Porównano z poprzednim badaniem TK z dnia 28.12.2011r.
U podstawy segmentu 10 lewego płuca zmiana guzowata o wymiarach 2,7 x 1,8 x 2,2 cm przylegająca do kopuły przepony. Obraz drobnych zmian włóknistych w szczytach obu płuc jak w badaniu poprzednim. Innych zmian ogniskowych w płucach nie uwidoczniono.
Węzły chłonne śródpiersia i wnęk płucnych niepowiększone.
Objęte badaniem struktury kostne bez zmian ogniskowych.
W szczytowej części segmentu 8 wątroby, podprzeponowo widoczna zmiana ogniskowa wielkości ok. 2 cm, ze strefą silnego wzmocnienia kontrastowego - obraz jak w badaniu poprzednim (najpewniej naczyniak) .
Nadnercza bez zmian ogniskowych.

TK klatki piersiowej z dnia 15.10. 2012
Porównano z poprzednim badaniem TK z dn. 31.05.2012 nie stwierdzając istotnych różnic.
U podstawy segmentu 10 lewego płuca zmiana guzowata o wymiarach 2,7 x 1,8 x 2,2 cm przylegająca do kopuły przepony. Obraz drobnych zmian włóknistych w szczytach obu płuc jak w poprzednim badaniu.
Innych zmian ogniskowych w płucach nie uwidoczniono.
Węzły chłonne śródpiersia i wnęk płucnych niepowiększone.
Objęte badaniem struktury kostne bez zmian ogniskowych.
W szczytowej części segmentu 8 wątroby, podprzeponowo widoczna zmiana ogniskowa wielkości ok. 2cm , ze strefą silnego wzmocnienia kontrastowego - obraz jak w badaniu poprzednim (najpewniej naczyniak).
Nadnercza bez zmian ogniskowych.

TK klatki piersiowej z dnia 19.04.2013r.
Porównano z poprzednim badaniem z dn. 15.10.2012r.
U podstawy segmentu 10 lewego płuca zmiana guzowata o wymiarach 2,7 x 1,8 x 2,2 cm przylegająca do kopuły przepony - obraz stacjonarny. Powiększyła się nieco osełkowate zmiana w szczycie płuca lewego położona podpłucnowo; jej wymiary wynoszą obecnie 2,5 x 1,0 cm (poprzednio 2,1 x 0,8). Poza tym obraz drobnych zmian włóknistych w szczytach obu płuc jak w poprzednim badaniu .
Innych zmian ogniskowych w płucach nie uwidoczniono.
Węzły chłonne śródpiersia i wnęk płucnych niepowiększone.
Objęte badaniem struktury kostne bez zmian ogniskowych. Nadnercza bez zmian ogniskowych.

17.07.2013 Mama miała kolejne TK , ale jeszcze czekamy na wyniki... proszę powiedzcie coś...
Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie !!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group