1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARDZO PROSZĘ O POMOC !!
Autor Wiadomość
monikkkaa 


Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2011-10-26, 22:10  BARDZO PROSZĘ O POMOC !!


Bardzo proszę o pomoc!!
Sprawa dotyczy mojego taty, który pracuje legalnie w Anglii. We wrześniu przyjechał na urlop trafił do szpitala jako nagly przypadek i stwierdzono u niego nowotwór złośliwy odbytu z przerzutami. Niestety na podstawie Europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego dalsze leczenie jest niemożliwe. Jedyną opcją aby był leczony w Polsce jest prośba o pozwolenie ze strony angielskiej na planowane leczenie w Polsce, dlatego bardzo proszę jeżeli ktoś załatwiał podobną sprawę o informacje jak szybko można uzyskać takie pozwolenie i jak zrobić to najszybciej.

Z góry bardzo dziekuje za odpowiedzi :)
_________________
monikka
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #2  Wysłany: 2011-10-27, 23:07  


Jak to wlasciwie jest w Polsce z leczeniem chorych onkologicznie Polakow,czy musza byc ubezpieczeni?W dawnej Polsce,za socjalizmu to wg mnie choroby onkologiczne,weneryczne i gruzlica(mozliwe,ze jeszcze jakies inne zakazne) byly leczone bez wzgledu na ubezpieczenie.Zwyczajnie,za darmo.Co z tego zostalo w obecnej Polsce?
Co mozna doradzic Monice?
I jeszcze pytanie,co o leczeniu mowi konstytucja PL?
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #3  Wysłany: 2011-10-28, 02:01  


Cytat:
W dawnej Polsce,za socjalizmu to wg mnie choroby onkologiczne,weneryczne i gruzlica(mozliwe,ze jeszcze jakies inne zakazne) byly leczone bez wzgledu na ubezpieczenie.Zwyczajnie,za darmo.

Za socjalizmu i nie za darmo a zadłużając państwo. Ot co. W chwili obecnej niezbędne jest posiadanie ubezpieczenia.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2011-10-28, 11:31  


sarenka napisał/a:
I jeszcze pytanie,co o leczeniu mowi konstytucja PL?

Konstytucja RP --> http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm
_________________
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #5  Wysłany: 2011-10-28, 14:34  


vioom napisał/a:
zadłużając państwo
-to forum nie jest miejscem na polityczne polemiki,wiec krotko-obecnie dlug Panstwa jest duzo wiekszy niz byl w 1989,a dawno i obecnie do zadluzenia Kraju przyczynia
sie m.innym sponsoring KK-plus przerozne misje-Irak,Afganistan itp.
Ja nie umiem odpowiedziec Monice,a pozostale dwa wpisy tez nic nie wnosza,za wyjatkim odpowiedzi
Cytat:
absenteeism
na moje zapytanie.Dziekuje.
Jakos ogarnia mnie przeraznie na swiadomosc ,iz sa wsrod nas ludzie nieubezpieczeni-nie zawsze z wlasnej winy,ktorzy w ciezkiej chorobie sa pozostawieni sami sobie.Czy to nie jest ukryta eutanazja?
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #6  Wysłany: 2011-10-28, 14:43  


Sarenko, może nie zauważyłaś, ale nie jest to miejsce na rozpoczynania politycznej polemiki, którą sama starasz się uprawiać. Monikkkaa prosi o pomoc, więc powstrzymaj się proszę od mącenia.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #7  Wysłany: 2011-10-28, 14:50  


Gazda napisał/a:
Monikkkaa prosi o pomoc,
-no to pomoz Jej,zamiast polemike kontynuowac.Poza tym na forum jest Moderator i moze usunac niewygodne czy nie wlasciwe posty.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Finlandia: 2011-10-28, 15:00 ]
W takim razie jako moderator popieram prośbę Gazdy w całości i proszę o zastosowanie się do niej.

 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #8  Wysłany: 2011-10-28, 14:58  


monikkkaa, a w twoim oddziale NFZ pytałaś, jak coś takiego załatwić? Szukam trochę w przepisach i nie wiem za bardzo o jaki rodzaj pozwolenia może chodzić.

Alternatywnie: tata pewnie i tak już teraz do Anglii nie będzie wracał, więc może zwolnienie się tam z pracy i zarejestrowanie się w Pl jako bezrobotny?
_________________
 
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #9  Wysłany: 2011-10-28, 17:15  


Jeżeli jeszcze jesteś zainteresowana informacją na poniedziałek, daj znać na pw.
_________________
sprzątnięta
 
monikkkaa 


Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 2

 #10  Wysłany: 2011-10-28, 18:30  


W moim oddziale NFZtu pani kazała ubiegać się o pozwolenie ze strony angielskiej na planowanie leczenie, niestety na takie pozwolenie czeka się bardzo długo a tato tyle czekać nie może. Jeśli chodzi o przejście na bezrobocie - to jest ostateczność bo zostalibyśmy bez środków do życia. Dodam ze tato w Polsce pracował ponad 20 lat, odprowadzał składki a teraz okazuje się ze nie ma pieniędzy na jego leczenie. Do Anglii wyjechał tylko dlatego ze w Polsce nie mogł znaleść pracy....:(
_________________
monikka
 
maja12 


Dołączyła: 12 Lip 2009
Posty: 39
Pomogła: 7 razy

 #11  Wysłany: 2011-11-03, 08:53  


Z tego co wiem, orientowałam się kiedy moja mama wyjechała do siostry- i stan jej się pogorszył- w odwrotną strone działa to tak samo- czyli u nas trzeba się starać o pozwolenie NFZ na leczenie planowane za granicą. Natomiast w UK nikt nie pytał nas o to czy mamy jakieś pozwolenie- a leczenie mamie proponowali., Z tego co wiem to tam nie ma takiej biurokracji- więc na pewno będzie ciężko coś załatwić. W sumie nie mam pomysłu jak wyjść z takiej sytuacji.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group