1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Anelia - komentarze
Autor Wiadomość
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #676  Wysłany: 2012-04-05, 23:09  


iech cię Pan błogosławi i strzeże.
Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,
niech cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku tobie oblicze swoje
i niech cię obdarzy pokojem
Błogosławionych Swiat Siostra i prosba o znicz ..poztaw Tatkowi ode mnie...;-)))caluski
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
female 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 03 Lis 2011
Posty: 404
Skąd: z gór
Pomogła: 98 razy

 #677  Wysłany: 2012-04-06, 22:19  


Niech Ci jajeczko dobrze smakuje,
bogaty zajączek uśmiechem czaruje,
mały kurczaczek spełni marzenia,
wiary, radości, miłości, spełnienia.

Zdrowych,pogodnych Świat Wielkanocnych, pełnych wiary,nadziei i miłości.Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz Wesołego Alleluja!

Benia z Familią swą
_________________
--
Bernadeta

...nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje, a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury...
Mama 08.01.2012r [*]
Tato 13.08.2013r [*]
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #678  Wysłany: 2012-04-07, 15:29  


Anelio życzę Ci zdrowych, spokojnych, ciepłych, pogodnych, radosnych, miłych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości :)
Pozdrawiam serdecznie i Świątecznie :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
asia77 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 1403
Pomogła: 137 razy

 #679  Wysłany: 2012-04-07, 16:19  


Aguś niech te Święta Wielkiej Nocy spłyną rzeką Boskiej mocy otuliwszy serce Wasze wielobarwnym kwieciem marzeń.


Asia z rodzinką
_________________
Tatulek [*] 12-12-2011 godz 7:50 .Spoczywaj w Pokoju.
 
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #680  Wysłany: 2012-04-07, 17:35  


Aguniu,

Spokojnych Świąt, wiary, nadziei i miłości
Dziekuję za wsparcie:) ::thnx:: :flower:
_________________
Katarzynka36
 
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #681  Wysłany: 2012-04-07, 20:55  


Anelko zdrowych, spokojnych i pełnych ukojenia Świąt Wielkiej Nocy a w sercu miłości i ukojenia _itsme_
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #682  Wysłany: 2012-04-07, 23:09  


Anielko spokojnych Świąt Wielkiej Nocy życzę.
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #683  Wysłany: 2012-04-08, 16:57  


Zdrowych Spokojnych Świąt.
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #684  Wysłany: 2012-04-10, 19:18  


Agnieszko mam nadzieję że Święta nie wymęczyły Cię nadmiernie :lol:
Zdrowia i powrotu do kondycji po Świątecznych ekscesach ::thnx:: :in_love:
_________________
romek
 
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #685  Wysłany: 2012-04-12, 21:49  


Dziękuję wszystkim bardzo mocno za życzenia :in_love:
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #686  Wysłany: 2012-04-13, 09:27  


Aguś jak babcia?
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #687  Wysłany: 2012-04-14, 23:24  


plamiasta, dziękuję, że pytasz :cmok:

A więc jak wiesz babcia była w szpitalu przez Święta :uuu: w środę wróciła do domu. Zrobili kilka badań (z mojej oceny zbyt mało) bo przeleżała od piątku do środy i zrobiono tylko (i dopiero we wtorek) badanie ugs brzucha :shock: i kilka badań krwi.

Badania usg brzucha było dlatego, że babcię bardzo bolał brzuch, nie mogła jeść i czuła taki inny smak, gorycz (?) oczywiście długo nam o bólach nie mówiła, nie chcąc Nas martwić. Myślała, że to może wątroba ale jak się okazało na szczęscie usg jest (niby) czyste.

Babcia leżała w szpitalu, w którym ostatnie dni życia był mój tata, więc nie będę się powtarzać jaka jest moja opinia jeżeli chodzi o szpital w Międzychodzie (oddział wewnętrzny), bo Swoje zdanie na ten temat już kiedyś wyraziłam w wątku taty. Mogę tylko dodać, że jeszcze bardziej jestem przekonana o tym jaką pomyłką są pracujący tam lekarze :--:

Z babcią bywa różnie, ogólnie jest osłabiona. Ma takie "inne oczy", bez przerwy kręci Jej się w głowie, boli ta głowa i często trzeba uważać, bo dochodzi do tego, że upada. Mimo złego samopoczucia nadal jest przeogromnie kochana i uśmiecha się :)
Wczoraj chciała iść na spacer a jako iż babcia całe życie pracowała na gospodarstwie to teraz nie może uleżeć na jednym miejscu. Poszłam oczywiście z babcią na pół godzinki na dwór i 3 razy by się przewróciła gdyby mnie nie było obok :-(

Kilka tyg temu był zrobiony TK głowy. Badanie było wykonane z powodu zawrotów i bóli głowy, zapominania się, chwiejnej równowagi ale było to zrobione przed tym całym osłabieniem i wezwaniem pogotowia także mogło dojść do dalszych zmian.
Z tego co wiem to babcia ma bardzo gęstą krew. W wyniku TK głowy było niedokrwienie czyli najprawdopodobniej miała "leki" udar (?)

Z babcią staram się być każdego dnia, zresztą już przed tym osłabieniem byłam u Nich co dzień ale teraz spędzam tam więcej czasu aby pomóc w zwykłych codziennych zajęciach, których babcia powinna była teraz nie robić a "ukradkiem" kiedy nikogo nie ma w pobliżu robi :| Żeby babcia nie myślała często jaka jest teraz bezradna siedzę tam po kilka godzin i zajmuję Jej myśli rozmową, wspomnieniami :) Zawsze tak fajnie Nam się gadało, że nie wiadomo było kiedy jak czas zleciał :)

Babcia ogólnie mało je przez bóle (zresztą zawsze niewiele jadła) ale mimo wszystko stara się coś jeść. Rodzina, która mieszka w tym samym domu często krzyczą na babcię, że nie chce jeść itd babcia odpowiada "ale jak mam jeść skoro zjem troszkę i czuję się pełna i jest mnie nie dobrze ?" (ma też problem z zaparciami)
Dziś przez to pokłóciłam się z tamtą rodziną :-( po prostu już nie wytrzymałam tego jak tą biedną babcię męczą. Tłumaczyłam, że nie mogą wmuszać jedzenia, że lepiej jak babcia je często ale w małych ilościach. Oczywiście moje gadanie na nic się nie zdało.
Przy dzisiejszym objedzie babcia spojrzała na talerz i powiedziała, że nie da rady wszystkiego zjeść, na to ja zażartowałam, że Jej pomogę. Usłyszawszy to kuzynka, która tam mieszka zdenerwowała się i poszła piętro wyżej do Swoich rodziców.
Poszłam za Nią pytając się o co się zdenerwowała a ona na mnie z krzykiem, że dlaczego wyjadam obiad, który przynieśli do babci :shock: , dalej dołączyła się Jej mama mówiąc do mnie "Aga, jak jesteś głodna to powiedz a ja Ci dam obiad, nie musisz wyjadać od babci z talerza" :shock: I wiecie co tak jak stałam zabrakło mi słów - popłakałam się :cry: Nigdy nikt mi czegoś takiego nie powiedział. Poczułam się jak idiotka, której słowa znaczą tyle co rzucić grochem o ścianę.
Przecież ja tylko zażartowałam, że "pomogę babci zjeść" :uuu: nie zjadłabym nikomu z talerza ani grama, nie poszłam tam po to aby coś zjeść. Ja mam jeszcze co jeść. A z moich żartów wyszły jak "z igły - widły" Ta rodzina doprowadza mnie do szału ...
Tylko na pokaz , jak jest rodzina biegają koło dziadków.
Mimo iż tam nie mieszkam to jestem co dzień, pomagam, sprzątam itd a wcale nie musiałabym tego robić, bo przecież piętro wyżej mieszka babci syn z żoną i z 4 dorosłymi dziećmi, którzy korzystają z tego domu, są niby tak "inteligentni" i ich obowiązkiem jest dbać o ten dom a nie potrafią po sobie nawet łazienki posprzątać :--: dlaczego ta biedna, schorowana babcia ma po Nich to robić ?!

Babcia z dziadkiem usłyszawszy Nasze krzyki zawołali mnie do siebie i powiedzieli abym się uspokoiła , przestała płakać i nimi się nie przejmowała. Powiedzieli też, że dla nich jestem najważniejsza, że oni wiedzą i widzą, że dla Nich zrobiłabym wszystko i są mi bardzo wdzięczni za pomoc... KOCHAM DZIADKÓW BARDZO MOCNO ! Zawsze byli i są dla mnie jak rodzice. Mogłabym nawet powiedzieć, że dbali o to aby mi niczego nie zabrakło lepiej.

ech jakoś tak mnie dziś naszło aby się rozpisać :-(
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
evita2 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 12 Sty 2012
Posty: 199
Pomogła: 60 razy

 #688  Wysłany: 2012-04-15, 00:14  


Aga, ja tylko :tull:
_________________
Ewa
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #689  Wysłany: 2012-04-15, 00:25  


aguś Ty wiesz
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #690  Wysłany: 2012-04-15, 10:22  


_itsme_
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group