1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Anelia - komentarze
Autor Wiadomość
erin29 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 1669
Skąd: Brzesko
Pomogła: 213 razy

 #316  Wysłany: 2012-01-12, 21:21  


Anelio Ja niestety miewam bóle migrenowe trwające ok 48 godź ale zdarzało się i 72 godź
Niestety rodzinna przypadłość .
Ale często wywoływało je delikatne odwodnienie organizmu , teraz zawsze mam przy sobie butelkę wody aby nie doszło do sytuacji że chce Mi się pić ( a stoję w korku lub jadę autobusem ) a ja nic przy sobie nie mam .
Ale zobaczysz po wynikach - buziaki
_________________
" Złapać wiatr , pokonać strach i być ..."
Moja Mamcia 01.10.1954 - 06.04.2012
 
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #317  Wysłany: 2012-01-12, 21:56  


Hmm, migrenowe ja mam zawsze 3 dni - raz - dwa razy w miesiącu. Boli mnie zawsze lewa strona, lewe oko - tak boli jakby chciało wypłynąć z oczodołu...
Anelio, jak naciskasz oko boli bardziej czy mniej?

Możesz miec też za mało magnezu - wypłukuje go kawa i stres... od jego braku sa silne bóle glowy, skurcze powiek, drętwienia twarzy, przyspieszony puls...i wiele wiele innych...

Myślę, ze to "tylko" stres... niestety sama wiem jak ciężko jest walczyć z jego objawami fizycznymi:(

ściskam mocno
_________________
Katarzynka36
 
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #318  Wysłany: 2012-01-12, 22:43  


Katarzynka36 napisał/a:
Anelio, jak naciskasz oko boli bardziej czy mniej?

Tak Kasiu, boli bardziej.
Razi mnie też światło. (Muszę przyznać, że odkąd chłopak wyjechał śpię z zapalonym światłem, bardzo mi to teraz przy bolu przeszkadza ale nie zasnę w ciemności.)

Katarzynka36 napisał/a:
Możesz miec też za mało magnezu - wypłukuje go kawa i stres... od jego braku sa silne bóle glowy, skurcze powiek, drętwienia twarzy, przyspieszony puls...i wiele wiele innych...

Tak Kasiu możliwe, ja ogólnie piję bardzo mało płynów :uuu: Dziennie wypijam dużą kawę i jedną małą, do tego może z dwie szklanki soku lub napoju gazowanego , może to będzie około 1 litr do 1,5 max !
Od 3 dni zaczęłam pić dużo więcej i samą wodę.
Twarz przy bólu faktycznie jakby lekko drętwieje z tej strony, z której mam ból głowy. No i od wczoraj ten słabszy wzrok mnie dodatkowo martwi :?ale?:

Dodam, że nigdy nie miałam bólu migrenowego, a jak już bolało to zwykły przeciwbólowy pomógł.
Dziś nie wezmę leku Afobam , ponieważ boję się, że może wpłynie to na wynik badania, zacznę może od jutra lub wstrzymam się i poproszę o coś słabszego na początek.
Myślę, że stres dopiero teraz mi wychodzi, ponieważ nie mam większych powodów do zmartwień :?ale?:
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #319  Wysłany: 2012-01-14, 18:40  


Anelia lekarka przepisała ci pol tab na noc, nie dlatego zebys lepiej spała gdyby ci go przepisała na rano wtedy nie mogłabyś jezdzic samochodem
a branie tego leku na noc to sposob aby uniknąć
otępienia w dzien
moze cos bardziej nowoczesnego i słabszego jak Mirtagen , coaxil ?bioxetin
na silnie bole głowy krople Dihydroergotamina( na receptę ,) moze wypisać lekarz rodzinny
ja przy stresie od razu mam silny bol głowy i wymiotuje po kilku godzinach zaczyna sie karuzela( wolę nie wstawać)
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #320  Wysłany: 2012-01-14, 23:39  


Kochani dziękuję za rady, nie spodziewałam się tyle odpisów :)
Kocham Was - wiecie ?

Jak na razie ból głowy nie ustępuje, przeważnie w tym samym miejscu boli, ciśnienie skaczące, stres od środka zjada, jakaś taka zagubiona jestem :uuu: Na ból biorę Dexak i czasami, na chwilkę pomaga. Z Afobamem się wstrzymałam ale chyba od jutra już wezmę :?ale?:
Myślę jednak, że stres wychodzi, nie wiem ? Od kilku dni (chyba 3) mam straszne wybuchy płaczu, tak po prostu. Siedzę, niby jest ok (pomijając samopoczucie) o niczym złym, smutnym nie myślę a po chwili strumienie łez się leją. A przecież już dość długo byłam opanowana nad łzami. Brak zajęcia, pracy też strasznie mnie przygnębia :-( Krążę tak bez celu zadając sobie pytanie :?ale?: do kogo iść ? dokąd jechać ? Dopóki żył tata wiedziałam dokąd jechać a teraz ... każdy zabiegany, każdy ma Swoje życie , Swoje problemy, rzadko kto potrafi czy chce wysłuchać :-(
Przy następnej wizycie u lekarza rodzinnego poproszę o namiar na dobrego psychologa. Cały czas byłam przeciwko takiej wizycie ale chyba jednak spróbuję.


Kochani w środę jest Msza za mojego tatulka, jeżeli ktoś mógłby, chciałby tak z czystego serca to bardzo proszę o jedną modlitwę :cry..:
Dziękuję :heart:


http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #321  Wysłany: 2012-01-15, 05:31  


:cmok: |uscisk|

A Ty przeciez wiesz, ze mozesz do mnie zawsze pisac !!! o kazdej porze! Ostanio bylam zabiegana, ale to wiesz z tym wlamaniem strasnie duzo spraw mialam ..A tak to wal jak w dym !

Kochana jak Ci pisalam Abofam to inaczej popularny Xanax ( alprazolam )dawka 0.5 nie jest mocna dawka, a masz brac tylko polowe.. i to na sen , wiec nie podejrzewam , ze beda jakies straszne skutki uboczne.
Mi Xanax bardzo pomogl w uspokojeniu sie ale ja bralam 1 mg 2 razy dziennie. I jedyne co czulam to spokoj. Czasami sennosc. Bralam go dosc dlugo bo ponad 3 miesiace i normalnie do odstawilam nie majac rzadnych skutkow ubocznych . Ale wiadomo kazdy organizm jest inny dlatego lekarka zalecila Ci pol tabletki na sen .POza tym jesli bole sa napieciowe, stresowe - to poprawa w trakcie lecznia potwierdzi.
Nowoczesne leki dadza odpowiedz po ok 4 tyg np Coaxil.

A tak naprawde udac sie do neurologa.. masz zlecone TSH , zobaczymy jak wyjdzie. Ale z takimi objawami to de neurologa koniecznie, na badanie i odpowiednie leczenie .

Uwaga: nie przerazajmy sie , az tak bardzo silnymi lekami . Mi neurolog zlecila bardzo silne leki na uspokojenie tylko dlatego , ze wykazywaly one bardzo duzy wplyw na dotlenianie mozgu ( a nie z tego powodu ze bylam zestresowana , i nie byl to Xanax)

Kochana przyczn takich bolow glowy moze byc wiele zaczynajac od stresu konczac na zaburzeniu krazenia . Neurolg skieruje na odpowiednie badania

Jezli potwierdzi sie stres - leczenie lekami dlugoterminowymi lub jak dla mnie...poczucie humoru kazdego dnia ! :)

Zeby Anelko Cie pocieszyc, ja mam nadowe bole glowy tak raz na kwartal. Jak juz taki bol glowy mam to trwa on ok tygodnia do dwoch. Biore wtdy bardzo silne opoidowe leki ( silniejsze od tramalu ) Spokojnie Kochanie , razem damy rady

Zrob wyniki, umow sie do neurologa a jezeli wierzysz w pomoc psychologiczna, to polecam raczej psychiatre niz psychologa... psychiatra ma wiecej mozliwosci dziala ,

:* :*
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #322  Wysłany: 2012-01-15, 10:09  


Anelia, merytorycznie w sprawie lekarstw nie znam się.
Anelia napisał/a:
Kocham Was - wiecie ?

Wiemy, wiemy ... ;) :cmok:
Anelia napisał/a:
Od kilku dni (chyba 3) mam straszne wybuchy płaczu, tak po prostu. Siedzę, niby jest ok (pomijając samopoczucie) o niczym złym, smutnym nie myślę a po chwili strumienie łez się leją. A przecież już dość długo byłam opanowana nad łzami.

Też tak czasami jakoś miewam, rozumiem, ten Twój stan (co prawda z innych powodów, nie chodzi tylko o moją chorobę, ale i niektóre inne wydarzenia z mojego życia). Czasami siedzę i łzy lecą jak szalone, a też już byłam wcześniej pewna, że wszystko i wszystkie łzy wypłakałam. Ale ... lecą i już ... może w końcu wszystkie wylecą ... |przytula|
I pisz, pisz, pisz ...
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #323  Wysłany: 2012-01-15, 10:53  


Tak to jest... młode, zdrowe baby powinny dzieci rodzić, bo jak nie rodzą, to sobie choroby zaczynają wymyślać :)
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #324  Wysłany: 2012-01-15, 11:05  


Gazda napisał/a:
Tak to jest... młode, zdrowe baby powinny dzieci rodzić, bo jak nie rodzą, to sobie choroby zaczynają wymyślać :)

oj Gazda, Gazda |SModM|

[ Dodano: 2012-01-15, 12:19 ]
Anelio, http://www.youtube.com/watch?v=jTEJMUdAtcI
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
asia77 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 1403
Pomogła: 137 razy

 #325  Wysłany: 2012-01-15, 14:52  


Anelia napisał/a:
Kochani w środę jest Msza za mojego tatulka



Pomodle się za mojego jest 22 stycznia :(

Anelko jak głowka?
_________________
Tatulek [*] 12-12-2011 godz 7:50 .Spoczywaj w Pokoju.
 
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #326  Wysłany: 2012-01-15, 19:25  


ja także juz zapisałam zeby nie zapomnieć

Justyna tobie by sie cos przydało bo teraz to nie zazdroszczę, nie jestes ze stali i normalnie sie boisz,,wiem że tak jest , kazdy by sie bał
a musisz czekac- czekanie to stres i widzisz co sie robi, ?
błedne koło czasem leki sa potrzebne
pomysl o tym
sorry Anelia ze w twoim temacie ja tak do Justyny ale pasuje mi tu idealnie stres nastorj i leki
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
Mordoklejka 



Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 102
Pomogła: 30 razy

 #327  Wysłany: 2012-01-23, 16:05  


Anelko, jak się czujesz?

:tull:
_________________
"To jednak idzie o miłość, o życie, o dobro, o światłość, o pokój i tak dalej i tak dalej, i niedobrze, niedobrze jest z tym na planecie, słabo z tym jest, ale o to idzie, o to się trzeba bić."
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #328  Wysłany: 2012-01-23, 16:13  


Mordoklejka, :tull: dziękuję, że pytasz.
Od wczoraj lepiej. Bóle głowy minęły. Na noc (od 3 dni) biorę pół tabl. Afobam. Na dzień mam Sympramol ale nie biorę, ponieważ autem po tym nie da się jezdzić, skołowana po tym jestem, wzrok jakby słabszy, język się plącze :uuu:
Nie wiem czy już wspomniałam ale wyniki krwi i moczu miałam ok.

Dziś jadę na zaplanowane usg piersi.

Pozdrawiam serdecznie !!!
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Mordoklejka 



Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 102
Pomogła: 30 razy

 #329  Wysłany: 2012-01-23, 16:32  


o! No to uf, uf, że wyniki w porządku! :)

W takim razie również pozdrawiam cieplutko i ściskam mocno, cobyś nie zapomniała, że taka sobie Mordoklejka myśli o Tobie! :)

|uscisk|
_________________
"To jednak idzie o miłość, o życie, o dobro, o światłość, o pokój i tak dalej i tak dalej, i niedobrze, niedobrze jest z tym na planecie, słabo z tym jest, ale o to idzie, o to się trzeba bić."
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #330  Wysłany: 2012-01-23, 20:09  


Anelko, tak się cieszę, ze wyniki w porządku.
Trzymam kciukasy za USG :)

Pozdrawiam _itsme_
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group