1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
zmiany w oklicy krocza u dziecka
Autor Wiadomość
maka1982 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2012-02-25, 16:49  zmiany w oklicy krocza u dziecka


Witam,
mam następujacy problem z moją 6-letnia córcią:
jeszcze przed Bozym Narodzeniem swędziały ją okolice intymne, kiedy to się nasiliło, poszłam z nią do lekarza pediatry, miała zrobione badanie ogólne moczu- wynik prawidłowy, mimo wszystko dostała leki: furagin i maść chlorchinaldin h, po dwóch tygodniach objawy nie ustąpiły, w dniu kiedy byłyśmy zarejestrowane do kontroli zauważyłam podczas pielęgnacji krocza, że jest pokryte jakby białym nabłonkiem, taki dziwny nalot. Pani doktor podczas badania stwierdziła, że to może być podrażnienie spowodowane chemią uzywaną w domu- w związku z tym poleciła wyrzucić kostki wc, ograniczyć uzywanie płynów do toalety, używać tylko biały bezzapachowy papier, oprócz tego przepisała tabletki na owsiki, multiwitaminę, urosept i maść triderm, objawy nadal nie ustąpiły, nawet nie zmniejszyły się. Zarejestrowąłam córcię do dermatologa. Wczoraj byłyśmy na wizycie. Pani doktor po krótkim badaniu stwierdziła, że to liszaj twardzinowy. Powiedziała, że jesli ja chcę to może dać skierwanie na chirurgie dziecięcą na biopsje- gdy to usłyszałam oczywiście popłynęły łzy- 4 miesiące wcześniej pochowałam brata-leczył się w proponowanym szpitalu, zmarł na raka kości. Wystraszyłam się, że moje dziecko jest poważnie chore. Corcia dostała maść sterydową Travocort, Alantavit i witaminum A+E.

Pod wpływem emocji, nie zadałam wielu pytan Pani Doktor, wobec tego mam pytanie do forumowiczów:

czy opisane przeze mnie zmiany mogą przerodzic się w złośliwe?,
czy warto zrobic biopsję?
czy choroba nie wpłynie na płodność mojego dziecka?

z góry dziekuję za zainteresowanie moim problemem
_________________
"Czasem odchodzą nasze anioły,
I nagle w miejscu staje czas,
A z nimi cząstka nas odchodzi
I wielki smutek marszczy twarz."
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2012-02-25, 17:40  


Biopsję (w tym wypadku to chyba wycinek) zawsze warto zrobić, bo dr powiedziała "to może być" z biopsji prawdopodobnie będzie co jest rzeczywiście. Sterydy mają to do siebie że łagodzą objawy, (dopóki je się stosuje) ale raczej nie leczą. Jeżeli zdecydujesz się na pobranie wycinka to lepiej żeby była przerwa do 2 tygodni po stosowaniu sterydów. O tym liszaju to możesz poczytać w necie, ogólnie to nie rak, a ostatnio uważa się że z tego nie może być rak. Ale to wszystko gdybanie bo to może być cokolwiek innego (czy te owsiki na 100% wykluczone?, za nic nie mogę zrozumieć skąd dzieci tak często je biorą). Pozdrowienia
_________________
sprzątnięta
 
kniegini 


Dołączyła: 18 Wrz 2011
Posty: 59
Pomogła: 14 razy

 #3  Wysłany: 2012-02-25, 19:46  


A grzybica ?Nawet pochwy?Zdarza się nawet u takich małych dziewczynek.Szczególnie po leczeniu antybiotykami.Zrobiono posiew z tych okolic?Chociaz dermatolog by chyba nie przegapił tak oczywistych badań i chyba wziął taką ewentualność pod uwagę.
_________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście
 
maka1982 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #4  Wysłany: 2012-02-25, 20:31  


To raczej nie grzybica. Nie ma żadnych uplawów. Zresztą stosowałyśmy triderm. To na pewno by pomogło. Wygląd wskazuje na tego liszaja. Zmiany układają się w charakterystyczną cyfrę osiem.

[ Dodano: 2012-02-25, 20:34 ]
A co do owsików. Nie robiliśmy badań, ale zażyła przepisane leki. Profilaktycznie.
_________________
"Czasem odchodzą nasze anioły,
I nagle w miejscu staje czas,
A z nimi cząstka nas odchodzi
I wielki smutek marszczy twarz."
 
agnes2121 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 207
Pomogła: 15 razy

 #5  Wysłany: 2012-02-28, 20:41  


Witajmaka1982, u mojej mamy wystąpił liszaj twardzinowy, zanikowy. Mama miała robiony wycinek pod krótką narkozą i to potwierdziło liszaja. U mojej mamy było to na tyle zaawansowane, że obięło chorobowo okolice odbytu.Leczona była czopkami z hormonem, kremem do smarowania sromu, mojej mamie już się to zagoiło. Na pewno leczenie nie jest krótkie, ale konieczne. Obecnie nie uważa się te zmiany za nowotworowe.Czasami przydarzają się niestety dzieciom. Bądżcie dobrej myśli, pozdrawiam.aga.
 
maka1982 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #6  Wysłany: 2012-02-29, 09:18  


agnes2121 napisał/a:
Witajmaka1982, u mojej mamy wystąpił liszaj twardzinowy, zanikowy. Mama miała robiony wycinek pod krótką narkozą i to potwierdziło liszaja. U mojej mamy było to na tyle zaawansowane, że obięło chorobowo okolice odbytu.Leczona była czopkami z hormonem, kremem do smarowania sromu, mojej mamie już się to zagoiło. Na pewno leczenie nie jest krótkie, ale konieczne. Obecnie nie uważa się te zmiany za nowotworowe.Czasami przydarzają się niestety dzieciom. Bądżcie dobrej myśli, pozdrawiam.aga.



u córci też sięga na odbyt, ale to jest chyba norma, wydaje mi się że po 5 dniach stosowania leków świąd trochę się zmniejszył, także jestem dobrej myśli, pozdrawiam
_________________
"Czasem odchodzą nasze anioły,
I nagle w miejscu staje czas,
A z nimi cząstka nas odchodzi
I wielki smutek marszczy twarz."
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group