1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w endometrium i szyjce macicy
Autor Wiadomość
ciapulkowa65 


Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 11
Skąd: Warszawa

 #1  Wysłany: 2015-02-20, 18:51  Zmiany w endometrium i szyjce macicy


Witam Bardzo proszę o pomoc w przetłumaczeniu badania histopatologicznego, wyskrobin z jamy macicy, i wyskrobin z szyjki macicy.Endometrium Polyposum hyperplasia simplex et complex sine atypia focalis.Metaplasia planoepithelialis et endocervictis chronica.Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
_________________
Irena
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2015-02-20, 20:18  


Endometrium polipowate z ogniskową hiperplazją prostą i złożoną bez cech atypii.
Metaplazja płaskonabłonkowa i przewlekłe zapalenie śluzówki wewnętrznej części szyjki macicy.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
ciapulkowa65 


Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 11
Skąd: Warszawa

 #3  Wysłany: 2015-02-23, 18:27  Witam


Czy mogę troszeczkę więcej dowiedzieć się o tym wyniku- co on oznacza jakie są rokowania,itp.Mam 50 lat.Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
_________________
Irena
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #4  Wysłany: 2015-02-23, 19:39  


Są to zmiany odbiegające od normy, ale nie złośliwe, zatem nie stanowiące jakiegokolwiek zagrożenia dla życia
i możliwe do leczenia być może nawet zachowawczo bez konieczności podejmowania zabiegów małoinwazyjnych.

Ocena sytuacji i zaproponowanie najbardziej odpowiedniego postępowania należy do Twojego lekarza.

W tej sytuacji rokowanie - o ile można w ogóle zastosować to pojęcie - jest w 100 % pomyślne.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
ciapulkowa65 


Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 11
Skąd: Warszawa

 #5  Wysłany: 2015-09-19, 10:57  Prośba o pomoc


Witam serdecznie.
Z wynikiem histopatologicznym zgłosiłam się do lekarza ginonkologa, i otrzymałam lek o nazwie Megace, który miałam przyjmować przez 3 miesiące, a później zgłosić się do lekarza.Niestety lek próbowałam brać ,czułam się źle i zaczynałam szybko tyć w ciągu 7 dni około 3kg.Lekarz pierwszego kontaktu kazał mi natychmiast odstawić ten lek i skontaktować się z ginonkologiem.Pani gin.onkolog powiedziała że muszę być operowana,muszę mieć usuniętą macicę i że nie ma dla mnie innego leku.Mam 50 lat jestem osobą otyłą, mam przetokę ropną niezagojoną po operacji guza nadnercza .w jamie brzusznej która jest leczona zachowawczo.Boję się kolejnego zabiegu, a jednocześnie zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji. Co mam zrobić. Dziękuję i pozdrawiam
_________________
Irena
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #6  Wysłany: 2015-09-27, 08:51  


ciapulkowa65 napisał/a:
Pani gin.onkolog powiedziała że muszę być operowana,muszę mieć usuniętą macicę i że nie ma dla mnie innego leku.Mam 50 lat jestem osobą otyłą, mam przetokę ropną niezagojoną po operacji guza nadnercza .w jamie brzusznej która jest leczona zachowawczo.Boję się kolejnego zabiegu, a jednocześnie zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji. Co mam zrobić.

Myślę, że przy tak poważnym zaleceniu, jakim jest wykonanie zabiegu operacyjnego
możesz zasięgnąć niezależnej opinii innego lekarza (o takiej samej specjalizacji)
przedstawiając mu wszystkie wyniki dotychczas wykonanych badań.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #7  Wysłany: 2015-09-27, 15:40  


kto przepisał Ci Megace? w jakim celu?
Ten lek powoduje szybkie przybieranie wagi.

Jakie są Twoje wyniki badań obrazowych : USG, TK, na jakiej podstawie lekarz proponuje operacje???
_________________
patolog
 
ciapulkowa65 


Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 11
Skąd: Warszawa

 #8  Wysłany: 2015-11-16, 19:24  


:| Witam
Badanie TK z dnia 4.11.2015
Macica w przodozgięciu.Trzon macicy jednorodny normodensyjny , bez wyodrębniającego się
endometrium.Oba jajniki niepowiększone, homogenne.Miednica bez cech nieprawidłowej masy, bez powiększonych węzłów chłonnych, bez acites.
Lekarz proponuje w tej chwili zabieg- operacje histeroskopii z usunięciem błony śluzowej macicy.Twierdzi że najważniejszy jest wynik histopatologiczny ze stycznia tego roku, który brzmi były to wyskrobiny z jamy macicy Endometrium Poliposium Hyperplasia simplex et complex sine atypia focalis.
Wyskrobiny z szyjki macicy Metaplasia planoepithelialis et endocenitis chronica. Po tym wyniku pani doktór ginonkolog przepisała mi Megace w dawce 5 ml 2x dziennie.Miałam brać przez 3 miesiące a później ponowne łyżeczkowanie.Po braniu tego leku zaczęłam tyć i po konsultacji z lekarzem rodzinnym odstawiłam.Ponownie poszłam do ginonkologa, i poinformowałam o tym.Pani doktór skierowała mnie na operację usunięcia macicy.Odmówiłam,Zmieniłam lekarza.Poszłam do ginekologa który skierował mnie na zabieg histeroskopowej el resekcji endometrium. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
_________________
Irena
 
ciapulkowa65 


Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 11
Skąd: Warszawa

 #9  Wysłany: 2016-03-07, 13:59  Prośba o pomoc


Temat: Prośba o pomoc
Witam.
Bardzo proszę o pomoc.Odebrałam wyniki wyłyżeczkowania jamy macicy.
1.wyskrobiny z kanału szyjki macicy.obfity śluz, polipowate fragmenty endocervix.
2.wyskrobiny z jamy macicy.
Polipowate fragmenty endometrium o cechach rozrostu złożonego, częściowo o cechach
atypii, w jednych z tych fragmentów o cechach raka gruczołowego endometrium in situ.
Lekarz zaproponował mi operację lub radioterapię. Co wybrać, co zrobić jak szybko rozwija
się ten rak, i jakie są rokowania.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

_________________
Irena
Zobacz profil autora

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2016-03-09, 22:11 ]
Wątki scalone.

_________________
Irena
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #10  Wysłany: 2016-03-09, 22:18  


Cytat:
Leczenie — ogólne zasady
Zasadniczą metodą leczenia raka trzonu macicy jest leczenie chirurgiczne. Leczenie operacyjne ma na celu całkowite wycięcie macicy z przydatkami drogą brzuszną, laparoskopowo lub za pomocą systemu chirurgii robotowej. Zabieg operacyjny (oprócz celu leczniczego) dostarcza wielu informacji kliniczno-patologicznych, które pozwalają na określenie wskazań do leczenia uzupełniającego.

oraz
Cytat:
Radioterapia
Wyłączna RTH powinna być stosowana jedynie u chorych, które nie kwalifikują się do leczenia chirurgicznego lub nie wyrażają zgody na zabieg.

http://www.onkologia.zale...20plciowego.pdf str.289 i 292
 
ciapulkowa65 


Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 11
Skąd: Warszawa

 #11  Wysłany: 2016-03-10, 16:48  rak endometrium


Witam
Lekarz nie może operować mnie metoda tradycyjną, z powodu przetoki ropnej skórnej, która została po poprzedniej operacji.Przetoka umiejscowiona jest w pępku i posiada dwa otwory.
Obecnie zadecydował o histeroskopii gdzie mam mieć usuniętą błonę śluzowa macicy, i ma zostać zbadana pod względem raka.Radioterapia na razie odsunięta.W późniejszym czasie jak schudnę mam mieć usuniętą macicę laparoskopowo. Boje się tej histeroskopii. Pozdrawiam Irena
_________________
Irena
 
ciapulkowa65 


Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 11
Skąd: Warszawa

 #12  Wysłany: 2016-03-19, 11:10  rak endometrium


Witam, bardzo proszę o więcej wiadomości na temat raka endometrium, poziom in situ. Jak szybko się rozwija,czy jest to rak bardzo złośliwy, i jakie są rokowania.Dziękuje i pozdrawiam :-(

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2016-03-19, 18:01 ]
Wątki ponownie scalone.

_________________
Irena
 
mufaso83 



Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 722
Pomogła: 110 razy

 #13  Wysłany: 2016-03-19, 14:24  


a ty piszesz w związku ze swoim wcześniej założonym tematem, czy to zupelnie inny wątek dotyczący kogoś innego?
jeśli tak potrzebne są dokładniejsze dane, wyniki
jeśli nie, pisz w swoim wątku, aby zachować ciągłość wątku
_________________
Omnia tempus habent
Mamcia 03.07.1955 - 14.12.2015
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #14  Wysłany: 2016-03-19, 18:11  


In situ oznacza formę nieinwazyjną. Nie mówi się na tym etapie o stopniach złośliwości w skali G1-G3, nowotwór jest na razie w tzw."przedbiegach". Rokowania bardzo dobre, ale trzeba usunąć wszystkie ogniska nowotworu.
Piszesz o problemach z gojeniem się rany , o przetoce - nie wiem czy w tej sytuacji pomysł z radioterapią jest słuszny. A to miałaby być tele- czy brachyterapia?
Moim zdaniem metoda endoskopowo- chirurgiczna może być całkiem dobrym rozwiązaniem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group