1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana w piersi
Autor Wiadomość
timonek123 


Dołączyła: 13 Cze 2012
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2012-06-13, 18:48  Zmiana w piersi


Witam,
Odebrałam dziś wyniki badań tomografii komputerowej.
Mam 20lat i od urodzenia walczyłam z nowotworem. Miałam 3wznowy w jamie brzusznej oraz klatce piersiowej.
Jestem bardzo wyczulona na badania i dlatego gdy zobaczyłam dzisiejszy wynik bardzo się wystraszyłam.
Wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tyg. i dlatego chciałabym zapytać tu czy mam się rzeczywiście czego obawiać.

W wyniku jest następujące zdanie
,,W miąższu części centralnej piersi lewej przy ścianie klp obszar tkankowy o wym 26x17 mm
ulegający niewielkiemu wzmocnieniu pokontrastowemu - włókniak? - do oceny w badaniu USG."

Bardzo się boję,że może to być zmiana nowotworowa? Szczególnie po mojej dość długiej historii choroby.
Czy jeżeli byłby to guz to lekarz wprost napisałby, że to zmiana nowotworowa?
Dodam również, że po leczeniu okazało się, że muszę brać leki hormonalne gdyż nie miesiączkowałam a podobno od nich mogą tworzyć się właśnie włókniaki.
I ostatnie pytanie czy jeżeli to włókniak to jakie będzie w tym przypadku leczenie?

Dziękuję bardzo za odpowiedź gdyż cały dzień chodzę roztrzęsiona i z najgorszymi myślami.
Pozdrawiam
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-06-13, 19:06  


Na jaki nowotwór chorowałaś w przeszłości?
_________________
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #3  Wysłany: 2012-06-13, 19:09  


Niemożliwe jest bezbłędne określenie charakteru zmiany w żadnym badaniu obrazowym. Oczywiście istnieją pewne cechy, które mogą wskazywać na dany charakter zmiany, wciąż będzie to jednak przypuszczenie. Dlatego aby wnioski były pewniejsze zalecono badanie USG, które pozwala "obejrzeć" zmianę i ocenić wykorzystując nieco inny sposób obrazowania. Zakładam również, że choroba z którą walczyłaś od urodzenia jest nowotworem typowym dla wieku dziecięcego, niezwiązanym z sutkiem (nephroblastoma? lymphoma? leucaemia?).
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
timonek123 


Dołączyła: 13 Cze 2012
Posty: 2

 #4  Wysłany: 2012-06-13, 19:14  


W dzieciństwie chorowałam na Guz Wilmsa czyli typowo dziecięca choroba, która później przeradzała się w kolejne wznowy. Ostatni raz chorowałam w wieku 13lat więc miałam nadzieję,że typowo dziecięca choroba zniknie wraz z dojrzewaniem. Na początku guz zaatakował nerkę, którą usunięto a następnie 3krotnie węzły chłonne. Dlatego nadal mam nadzieję,że ta zmiana nie ma nic wspólnego ze wcześniejszym typowo dziecięcym schorzeniem.

[ Dodano: 2012-06-13, 19:17 ]
Dodatkowo gdy zaczęłam przeglądać poprzednie wyniki to zmiany nowotworowe lekarze nazywają: guzem, masą. A tu jednak lekarz użył nazwy: obszar tkankowy i dodał iż może być to włókniak. Dlatego tylko to trzyma mnie przy nadziei,że to nie najgorsze o czym myślę.

[ Dodano: 2012-06-13, 20:23 ]
Dodam,że tydzień temu robiłam wyniki krwi w tym OB, które wyszło - 5. Gdyby zaczynało się coś dziać to raczej byłoby podwyższone? Przynajmniej w poprzednich przypadkach mój organizm reagował podwyższonym OB.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-06-14, 07:11 ]
Na temat wartości diagnostycznej OB w chorobach nowotworowych zobacz ten i następny post.

 
Aga.fo 



Dołączyła: 07 Cze 2012
Posty: 45
Skąd: łódź
Pomogła: 2 razy

 #5  Wysłany: 2012-06-16, 09:20  


Witam :) postaraj się myśleć pozytywnie chociaż wiem że to bardzo trudno a szczególnie w twojej sytuacji gdzie tyle już przeszłaś . Właśnie wczoraj byłam na USG i biopsji guzka piersi gdzie wykryty został po mammografii. Wyniki były mało pocieszające .Onkolog który mnie badał i oglądał wyniki stwierdził że jednak będzie operacja kwestia tylko czy będzie ją trzeba przeprowadzić zaraz po wynikach biopsji czy można jeszcze troszkę poczeka.Wczoraj przy USG lekarze stwierdzili że to tylko prawdopodobnie torbiel i mniejszy niż opisywali go na zdjęciu mammografii (23mm) a teraz 11mm zastanawiali się czy pobrać biopsję ale decyzja zapadła na wszelki wypadek pobieramy i uspokoili mnie że to nic strasznego że mam się nie denerwować tera czekam na wyniki i mam nadzieję że będzie wszystko dobrze .powiedzieli mi jeszcze jedną rzecz że czasami( piszę czasami )opisy z mammografii są zawyżane by kobiety nie lekceważyły wyników lepiej dmucha na zimne niż potem płakać. Mam nadzieję że w Twoim przypadku będzie wszystko ok .Szukaj może uda się dostać szybciej ba badania bo nie pewność i czekanie jest straszne ja szukałam w różnych poradniach i udało mi się w przeciągu 2 dni załatwić co prawda prywatnie ale to zawsze do przodu . Trzymam kciuki mocne by było dobrze .POZDRAWIM
_________________
Aga Potykając się, można zajść daleko. Nie wolno tylko upaść i nie podnieść się.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group