1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiana w piersi
timonek123

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3844

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-13, 19:14   Temat: Zmiana w piersi
W dzieciństwie chorowałam na Guz Wilmsa czyli typowo dziecięca choroba, która później przeradzała się w kolejne wznowy. Ostatni raz chorowałam w wieku 13lat więc miałam nadzieję,że typowo dziecięca choroba zniknie wraz z dojrzewaniem. Na początku guz zaatakował nerkę, którą usunięto a następnie 3krotnie węzły chłonne. Dlatego nadal mam nadzieję,że ta zmiana nie ma nic wspólnego ze wcześniejszym typowo dziecięcym schorzeniem.

[ Dodano: 2012-06-13, 19:17 ]
Dodatkowo gdy zaczęłam przeglądać poprzednie wyniki to zmiany nowotworowe lekarze nazywają: guzem, masą. A tu jednak lekarz użył nazwy: obszar tkankowy i dodał iż może być to włókniak. Dlatego tylko to trzyma mnie przy nadziei,że to nie najgorsze o czym myślę.

[ Dodano: 2012-06-13, 20:23 ]
Dodam,że tydzień temu robiłam wyniki krwi w tym OB, które wyszło - 5. Gdyby zaczynało się coś dziać to raczej byłoby podwyższone? Przynajmniej w poprzednich przypadkach mój organizm reagował podwyższonym OB.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-06-14, 07:11 ]
Na temat wartości diagnostycznej OB w chorobach nowotworowych zobacz ten i następny post.

  Temat: Zmiana w piersi
timonek123

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3844

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-13, 18:48   Temat: Zmiana w piersi
Witam,
Odebrałam dziś wyniki badań tomografii komputerowej.
Mam 20lat i od urodzenia walczyłam z nowotworem. Miałam 3wznowy w jamie brzusznej oraz klatce piersiowej.
Jestem bardzo wyczulona na badania i dlatego gdy zobaczyłam dzisiejszy wynik bardzo się wystraszyłam.
Wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tyg. i dlatego chciałabym zapytać tu czy mam się rzeczywiście czego obawiać.

W wyniku jest następujące zdanie
,,W miąższu części centralnej piersi lewej przy ścianie klp obszar tkankowy o wym 26x17 mm
ulegający niewielkiemu wzmocnieniu pokontrastowemu - włókniak? - do oceny w badaniu USG."

Bardzo się boję,że może to być zmiana nowotworowa? Szczególnie po mojej dość długiej historii choroby.
Czy jeżeli byłby to guz to lekarz wprost napisałby, że to zmiana nowotworowa?
Dodam również, że po leczeniu okazało się, że muszę brać leki hormonalne gdyż nie miesiączkowałam a podobno od nich mogą tworzyć się właśnie włókniaki.
I ostatnie pytanie czy jeżeli to włókniak to jakie będzie w tym przypadku leczenie?

Dziękuję bardzo za odpowiedź gdyż cały dzień chodzę roztrzęsiona i z najgorszymi myślami.
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group