1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
zmiana 3cm, czy to dużo?
Autor Wiadomość
informatyczka 


Dołączyła: 15 Sie 2017
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2017-08-15, 08:32  zmiana 3cm, czy to dużo?


Na rutynowej wizycie 4 miesiące po porodzie lekarz znalazł 3cm zmianę na jednym z jajników. 3 lata temu została stwierdzona na nim torbiel czekoladowa kktóra zniknęła po poprzedniej ciąży. Ostnie 3 lata (z racji jednej i drugiej ciąży) miałam reguralnie wykonywane USG i nikt nie zauważył tej zmiany (ostatnie badanie przy wykonywanym cesarskim cięciu, jajnik wyglądał ok). Czy możliwe że w ciągu 4 miesięcy dorobiłam się 3 centymetrowego raka? Czy taka zmiana to już zaawansowana choroba? Wizyta u onkologa dopiero za 2 tygodnie i szczerze mówiąc do tego czasu zwyczajnie zwariuje. Czekam na wyniki Romy, podstawowy marker wyszedł w normie 8.7.

Oczywiście mecze doktora google ale wydaje mi się że nie mam objawów raka. Od kilku lat mam jedynie problem z pęcherzem, czasem czuję że go mam, dość często sikam. Czy przegapiłam ten objaw?

Czy ktoś z okolicy Trójmiasta mógłby mi polecić onkologa który nie ma zbyt odległych terminów a jednocześnie jest dobrym specjalistą? Jestem tu na wakacjach ale szczerze mówiąc żaden to odpoczynek z myślą że zostało mi kilka miesięcy życia...
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-08-15, 09:19  


informatyczka napisał/a:
Czy możliwe że w ciągu 4 miesięcy dorobiłam się 3 centymetrowego raka?

A czy ktoś zasugerował Ci, że zmiana wygląda na raka?
informatyczka napisał/a:
Czy taka zmiana to już zaawansowana choroba?

Jeżeli nie ma potwierdzenia histopatologicznego, że to rak to nie ma mowy o zaawansowaniu bądź nie choroby.

Bez konkretnego zbadania owej zmiany nikt Ci nie powie co to jest. Nie stresuj się na zaś póki nikt takiej diagnozy Ci jeszcze nie postawił. i oby nie.
pozdrawiam
 
informatyczka 


Dołączyła: 15 Sie 2017
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2017-08-15, 11:31  


Nie ma diagnozy. Jedyne co usłyszałam to że nie jest to żadna cysta. Zmiana nie jest bolesna przy badaniu, nie przemieszcza się i z tego co ginekolog mówi nie ma rozbudowanch naczyń krwionośnych. Po prostu się zastanawiam (i martwię) bo jednak 3cm w 4 miesiące to szalone tępo do tego nie jest to cysta więc na pewno jakiś guz.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2017-08-15, 18:09  


informatyczka,

Na pewno się martwisz ale póki nikt nie postawił diagnozy to nie należy myśleć o najgorszym.
Czy ginekolog oglądając zmianę nic nie zasugerował czym owa zmiana może według Jego oceny być?, czy była propozycja usunięcia zmiany?, czy ginekolog nic nie mówił i od razu skierował do onkologa?.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group