1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmęczenie...
Autor Wiadomość
LILINKA 


Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 21

 #31  Wysłany: 2014-07-22, 23:45  


Bardzo dziękuję-za info i czas... :)
_________________
NDRP-walczę od 18 .02.2010
 
 
LILINKA 


Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 21

 #32  Wysłany: 2014-08-27, 20:45  


Proszę mi powiedzieć,czy mogę zażywać Pregnaker-dostałam za darmo-to dla mnie istotne,ale czy nie zaszkodzi mi?
_________________
NDRP-walczę od 18 .02.2010
 
 
dokryma 



Dołączyła: 20 Mar 2014
Posty: 206
Skąd: Toruń
Pomogła: 82 razy

 #33  Wysłany: 2014-08-29, 09:19  


Lilinko a tak na prawdę to po co chcesz go przyjmować?

Bo od tego trzeba zacząć. Pregnaker - to suplement diety dla kobiet w ciąży - jeśli to o ten chodzi.

Nie jestem ekspertem, ale zdaje się że nie należy przyjmować żadnych preparatów na własną rękę ( w chorobie nowotworowej, przed i po ).

Opinię o tym musi wyrazić lekarz, dla Twojego własnego spokoju.
_________________
Mamcia NDRP V 2013 do V 2014
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #34  Wysłany: 2014-08-29, 21:08  


Nie zaszkodzi, zwłaszcza jeżeli to 1 lub 2 opakowania. Ale nie spodziewaj się za dużo, poprawa byłaby odczuwalna tylko wtedy gdybyś miała jakiś duży niedobór witamin i mikroelementów.
_________________
sprzątnięta
 
LILINKA 


Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 21

 #35  Wysłany: 2014-08-29, 21:24  


Dziękuję-miałam(bo teraz oczywiście nie wiem...)-niedobór Mg i K
_________________
NDRP-walczę od 18 .02.2010
 
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #36  Wysłany: 2014-08-29, 21:33  


LILINKA napisał/a:
boję się depresji

Lilinko, Ty prawdopodobnie masz depresję. Powinnaś udać się do lekarza celem wdrożenia leczenia przeciwdepresyjnego. Nie ma się czego bać, trzeba sobie pomóc :)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
LILINKA 


Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 21

 #37  Wysłany: 2014-08-29, 21:41  


Jakie są objawy - mojej ,przypuszczalnej depresji ?

[ Dodano: 2014-08-29, 21:50 ]
Madziu , czy lekarz z hospicjum ( H D) jest w stanie sprawować opiekę nad pacjentem mieszkającym w odległości 80 km?
_________________
NDRP-walczę od 18 .02.2010
 
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #38  Wysłany: 2014-08-30, 13:01  


LILINKA napisał/a:
Jakie są objawy - mojej ,przypuszczalnej depresji ?

Jesteś przygaszona, masz obniżony nastrój. Widzisz świat w czarnych barwach, nic nie sprawia Ci radości. Masz poczucie, że jesteś sama ze swoimi problemami, nie widzisz wokół nikogo, w kim mogłabyś uzyskać wsparcie - a sama nie dajesz sobie rady. Podejrzewam, że jesteś ciągle zmęczona, a sen nocny nie przynosi odpoczynku.
Intuicyjnie próbujesz sobie jednak pomóc, masz nadzieję, że uzupełnienie mikroelementów poprawi Twój stan psychiczny. Nie tędy droga. Powinnaś skorzystać z leku przeciwdepresyjnego (lekarz opiekujący się Tobą dobierze odpowiedni preparat i dawkę) - w twojej sytuacji depresja to bardzo częsta przypadłość. Nie ma się czego wstydzić, bać. Trzeba uzupełnić serotoninę w synapsach i do przodu! ;)

LILINKA napisał/a:
czy lekarz z hospicjum ( H D) jest w stanie sprawować opiekę nad pacjentem mieszkającym w odległości 80 km?

To bardzo trudne pytanie, ale odpowiem na odwrót - a masz bliżej HD, które mogłoby Cię wziąć pod opiekę? Bo jeśli nie, to chyba lepiej tak, niż nic, prawda? Niestety, nie mamy hospicjów domowych rozmieszczonych na tyle gęsto, żeby lekarze mogli mieć tylko bliski rejon pod opieką. Ja osobiście nie lubię mieć pacjenta w dużej odległości z różnych względów - między innymi dlatego, że nie jestem w stanie przyjechać szybko, kiedy coś się z pacjentem dzieje. Ale również dlatego, że logistyka własna komplikuje mi się wtedy mocno: godzina - półtorej w jedną stronę, to pół dnia przeznaczonego na wizytę u jednego pacjenta... W sytuacji, kiedy pacjentów ma się kilkunastu lub powyżej dwudziestu, to naprawdę trudne :-( Ale zdarzają się sytuacje, kiedy pacjent taki musi być przyjęty, bo nie ma innego wyjścia - nie ma innego hospicjum, które mogłoby się nim zająć.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group