1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ziarnica...???:(
Autor Wiadomość
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #121  Wysłany: 2011-05-31, 16:06  


Nie piszesz czy spadła ilość (poniżej 1,3 mln) czy %, spadek % może być po prostu spowodowany wzrostem ilości granulocytów (neutrocyty) czyli infekcją. Spadek liczby limfocytów też mnie dopadł (po radioterapii) pytałam kilku lekarzy i żadnej odpowiedzi sensownej nie uzyskałam, tyle tylko że skutkuje to większą podatnością na infekcje wirusowe. Nie musisz pokazywać nowej morfologii na wstępie, a jak Cię przyjmą to i zrobią zaplanowane badania. No i zwróć uwagę lekarzom że nie możesz przez cale życie uzupełniać żelaza. Pozdrowienia.
_________________
sprzątnięta
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #122  Wysłany: 2011-05-31, 16:56  


Chodzi o ilość %. W przeciągu miesiąca hemoglobina skoczyła z 9 do 11,9, norma jest od 12, czyli właściwie jest ok. Reszta wyników w normie. Zobaczymy jutro jak będzie, może mnie przebadają.
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #123  Wysłany: 2011-06-04, 18:09  


Witam,

wróciłam już ze szpitala i jestem jeszcze bardziej zdenerwowana, niż byłam. Do szpitala dostarczyłam wcześniejsze wyniki badań. Właściwie, to jestem trochę rozczarowana, gdyż nie wykonano mi żadnych badań poza tymi, które już miałam zrobione, a więc morfologia, choroby zakaźn3e, usg jamy brzusznej, usg węzłów pod pachami i rtg klatki piersiowej. I teraz moje pytanie, bo ja już naprawdę nie wiem co mam robić. Otóż na usg węzłów chłonnych wyszło, że one są niewidoczne. tymczasem ja wyraźnie czuję pod palcami małe kulki w kształcie jajeczek pod pachami. Jest ich po kilka pod każdą pachą. Nie są to żadne złudzenia, kulki są twarde. Nie wiem, czy to możliwe, aby usg nie znalazło tych węzłów? Co powinnam dalej zrobić. Proszę, pomóżcie, bo myślałam, że to już będzie koniec, tymczasem ja jestem bardziej zaniepokojona niż byłam. Jestem pewna, że węzły pod pachami się nie zmniejszyły, a przecież poprzednio na usg wyszły. Któreś usg było więc błędne. Ja naprawdę się boję, chcę już mieć to wreszcie za sobą. Help
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #124  Wysłany: 2011-06-04, 20:16  


Nie da się sprawdzić w organizmie wszystkiego,musisz to przyjąć do wiadomości, nie masz tego za sobą i przyjmij to za rodzaj choroby na którą nic nie możesz poradzić. Powiedz sobie: zrobiłam co mogłam i nie udało się, teraz muszę poczekać. Jeżeli możesz funkcjonować to poczekaj, jest kupę nieregularności które organizm zwalcza sam nie informując nas o tym. Ja wśród swoich znajomych słyszałam mnóstwo historii ludzi którzy szukali diagnozy przez parę lat, różne się to kończyło, poważną chorobą lub samowyleczeniem, albo jak u jednej pani której zrozpaczony lekarz powiedział "niech Pani weźmie mocny antybiotyk" pomogło, tylko ani ona ani on nie wiedzieli na co. A co do węzłów chłonnych, to w czasie usg należy rozmawiać z lekarzem,gdybyś powiedziała że te węzły są przyczyną największych obaw, on by powiedział że ich w ogóle nie widzi i może byście sobie wyjaśnili co wyczuwasz. A tak to będziesz musiała wybulić stówę i zrobić za jakiś czas prywatnie usg, poproś o sfotografowanie. A czy te poprzednio uwidocznione zostały sfotografowane i czy pokazałaś to radiologowi w szpitalu?

A tak ogólnie to wydaje mi się, że za bardzo liczysz na medycynę. Coś nie gra to zbadać i naprawić. To nie przebiega tak prosto i nawet leczenie zwykłej anginy pozostawia negatywne ślady w organizmie.
Zainwestuj energię w zdrowe żywienie i zdrowy tryb życia i licz na poprawę. Jeżeli się pogorszy, to trudno - powtórzysz wszystko, pamiętając o dokumentowaniu wszystkiego, bo to lekarz mi powiedział: "Nie liczy się co Pani mówi, ale to co w papierach". Cierpliwości życzę !!
_________________
sprzątnięta
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #125  Wysłany: 2011-06-04, 20:32  


Mam jeszcze jedno pytanie, czy przy chłoniakach węzły rosną, czy też utrzymują się przez dłuższy czas tej samej wielkości?
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #126  Wysłany: 2011-06-04, 20:45  


Zdecydowanie rosną.
_________________
 
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #127  Wysłany: 2011-06-04, 20:47  


Czyli tak szczerze- jakie są szanse, że to zmiany nowotworowe? Gdybym wiedziała, że to nie rak, to chyba dałabym sobie już spokój. Proszę, poradźcie. A i czy od 3 miesięcy już by te węzły urosły?
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #128  Wysłany: 2011-06-04, 21:02  


Mniamnia, tak, urosłyby. Nie pozostaje Ci naprawdę nic innego, jak zrobić ponownie USG za 3 miesiące, poza tym zaś wziąć sobie do serca rady Gaby.
_________________
 
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #129  Wysłany: 2011-06-04, 21:04  


Już to naprawdę ostatnie moje pytanie na tym forum? Czyli mogę dać sobie spokój z rakiem??? Tak w ogóle dziękuję za cierpliwość i za wszystkie odpowiedzi mi udzielone.
 
nesssssa 


Dołączyła: 11 Lis 2010
Posty: 130
Pomogła: 10 razy

 #130  Wysłany: 2011-06-04, 22:25  


rękę na pulsie trzeba trzymać zawsze, ale tak jak Dziewczyny pisały, póki co kontroluj co jakiś czas.
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #131  Wysłany: 2011-06-05, 20:00  


A w epikryzie mam napisane, że mam eozynofilię. Co to może oznaczać?
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #132  Wysłany: 2011-06-05, 20:09  


Mniamnia napisał/a:
A w epikryzie mam napisane, że mam eozynofilię. Co to może oznaczać?

Wujek Google naprawdę nie gryzie. Polecam.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #133  Wysłany: 2011-06-05, 20:12  


Mniamnia, że masz za dużo eozynocytów - granulocytów kwasochłonnych, rodzaju leukocytów. Tylko pytanie o ile za dużo - ich normalnie jest bardzo malutko, dlatego ta liczba jest bardzo podatna na wahania, nawet związane z miesiączka czy stresem. Gdyby to było jakieś duże przekroczenie normy, to wtedy w innych leukocytach tez by było coś nie tak - jeśli nie jest, to nie ma się tu czym martwić.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group