1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
zdeformowana pierś
Autor Wiadomość
ala1709 


Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2017-10-13, 15:23  zdeformowana pierś


Witam, chciałam prosić o radę przed wizytą u onkologa w sprawie mojej lewej piersi. Jakiś miesiąc temu zdejmując biustonosz rano,a sypiam w biustonoszu często,noszę rozmiar I ,na pewno kobietki biuściaste mnie rozumieją zauważyłam że mam krzywą pierś. Duży dołek i pręga z boku piersi..gorąco mi się zrobiło,popędziłam po skierowanie na usg,z którego wynikiem mam się stawić u onkologa za kilka dni.

Oto opis usg "Oba sutki o mieszanej gruczołowo- tłuszczowej strukturze. Zmian litych,zmian naciekowych nie podejrzewa się. W dołach pachowych nie widać patologicznych węzłów chłonnych"

Nie ukrywam,że jestem troszkę spokojniejsza mając taki opis,bo miałam czarne myśli.. Radiolog powiedział że onkolog może chcieć ukłuć to miejsce,wygląda to naprawdę brzydko. Czy może się zdarzyć deformacja piersi bez guza? mam 40 lat,pozdrawiam gorąco.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2017-10-13, 17:53  


W tym wieku może już być robiona mammografia, bo przy tym rozmiarze piersi to usg nie daje gwarancji. Deformacja może być spowodowana guzem w piersi, i nawet niedawno pokazano na portalach post jakiejś angielki która ostrzegała kobiety że jej dołek w piersi okazał się nowotworem. Czyli do onkologa i do dalszej diagnostyki.

A Ty przed wizytą przemyśl dokładnie sprawę czy nie było jakiegoś urazu, nakłucia lub ciągłego drażnienia (sztywny biustonosz przez sen mogłaś nie poczuć nawet poważnego nacisku).
_________________
sprzątnięta
 
ala1709 


Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2017-10-13, 21:10  


Dziękuję za zainteresowanie. Nie zamierzam rezygnować z wizyty u onkologa, oczywiście widziałam zdjęcie tej angielki-u mnie wygląda to dużo gorzej. Zdaję sobie sprawę,że usg nie wyłapuje wszystkiego. U mnie na usg nie ma nic i palpacyjnie też. Tylko na pierś nie mogę patrzeć..Jeszcze raz dziękuję
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group